Dodaj do ulubionych

Wybory sołtysa

09.03.19, 14:54
W najbliższym tygodniu mamy wybory sołtysa. Obecnie wiemy o dwóch kandydatach - pani i Panu. Pani to "stara" działaczka, pan nagle się objawił choć mieszka od urodzenia to jednak na polu lokalnym nigdy nic nie zrobił.
Podczas zebrania może również zostać zgłoszony jakiś inny dodatkowy kandydat.
Spróbujmy zobaczyć kogo karty wskażą

Pan 4 mieczy Koło 3 mieczy
Pani Śmierć 3 monet Sprawiedliwość
Jakiś inny kandydat 7 buław Papież Cesarz

Aaa i ja chce startować do rady - czy karty mnie widza w tej roli - zdobędę mandat? 5 buław 9 buław 8 kielichów

Zdaje się, że ujawnionych do tej pory kandydatów na sołtysa pogodzi jakiś 3, a jeśli nie on to większe szanse ma kobieta, natomiast chyba nie wejdę do rady.

Jakby ktoś był chętny to może spojrzeć w swoje karty - proszę smile

--
I oto stoję, biedny głupiec, wiedząc tyle co przedtem. - "Faust"
Edytor zaawansowany
  • freya_v 09.03.19, 15:34
    Mi wahadełko na tego pana wskazuje że wygra wybory na sołtysa, dla Ciebie wylosowałam króla pucharów i dopytując wahadła wychodzi mi że konkurencja Cię wygryzie niestety. W twoich kartach widziałam 5 buław a ona mi rywalizację zaciekłą pokazuje, szansę są wyrównane..
  • algaria 09.03.19, 15:43
    Właśnie tego się boję, że szanse są wyrównane, a konkurencja do rady wiem, że będzie duża.

--
    Nie jestem leniwa, ja po prostu gospodaruje swoim czasem umiarkowanie - nie moje wink
  • freya_v 09.03.19, 15:49
    A są już te podwyżki dla sołtysów? Bo coś mnie słuchy doszły że miały być
  • niki.x 09.03.19, 17:17
    Do rady ? Miałaś startować na sołtysa. Zmieniłaś zdanie?

--
    "If you can dream it, you can do it"
    W.Disney
  • algaria 09.03.19, 19:32
    Zmieniłam, bo tych dwóch kandydatów jest bardzo mocnych, a ja jako dodatkowa zabrałabym tylko głosy jednemu z nich dając liczną przewagę drugiemu - temu którego nie chce. wink

--
    Darem, który odróżnia wróżkę od "wruszki", jest umiejętność wyciągania właściwych kart, na konkretne zdarzenie - moje i niczyje więcej tongue_out
  • niki.x 10.03.19, 17:54
    A nie pomyślałaś, że może ludzie mają dość i jednego i drugiego, i mogła byś być "czarnym koniem " tongue_out
    Na Radę u mnie masz Wisielca, Królową kielichów (odwróconą) i Pazia buław.
    Dostaniesz się ale nie od razu. Ktoś zrezygnuje albo mu się zemrze i zrobi się miejsce dla nowej kandydatki wink

--
    "If you can dream it, you can do it"
    W.Disney
  • algaria 10.03.19, 19:39
    Podejrzewam, że na sołtysa nie miałabym szans.

--
    Każdy ma takiego trolla na jakiego sobie zasłużył - moje
  • caro-caro 10.03.19, 18:42
    Wylosowałam Króla kielichów. Nooo siedzi przecież na tronie, to jest prawdopodobieństwo, że obejmiesz znaczące stanowisko. Według mnie będziesz miała wpływ na życie swojej miejscowości. Aaaa i tylko przypadkiem nie top smutków 😜
  • freya_v 10.03.19, 18:44
    Caro wylosowałyśmy to samo😀
  • caro-caro 10.03.19, 19:48
    Właśnie 😉 a co dwóch króli to dwoch króli
  • algaria 10.03.19, 19:43
    smutków nie zapije, bo nie pije, ale jakoś tak nie mam przekonania że i tam się dostanę tzn do rady

--
  • caro-caro 10.03.19, 19:50
    Trzymam kciuki!
    A napić, to ja się chętnie napiję pod te wybory 😉
  • freya_v 10.03.19, 20:06
    Ja też się mogę napić ale algaria stawia😁
  • algaria 11.03.19, 16:03
    Mam stawiać już, czy mam stawiać w środę tongue_out

--
  • freya_v 11.03.19, 16:37
    Jestem cierpliwa mogę zaczekać nie wiem jak Caro

--
    🙈🙉🙊
  • algaria 11.03.19, 17:21
    Z kart wychodzi (i mi i nagietkowi) że ujawni się jakiś 3 kandydat i jego ew wybór - spojrzysz czy może chodzi o mnie - bo dziś mnie doszły słuchy, że mogą mnie zgłosić na zebraniu. Nie wierze bym miała szanse, bo tych 2 to się już za łby wzięło, a gdzie ja mam stanąć między 2 walczące kobry.
    Spojrzysz Freya ? A w ogóle to witaj dawno nie widziana smile

--
  • freya_v 12.03.19, 20:31
    A w ogóle to tam gdzie dwóch się bije trzeci korzysta mówią😀 wahadła zapytałam i wyszło mi że zgłoszona tak wygrana nie, kart nie ciągne tyle co jest starczy stałam się zwolennikiem minimalizmu

--
    🙈🙉🙊
  • caro-caro 11.03.19, 17:35
    A ja chętnie poczekam do weekendu. Będzie kiedy wytrzeźwieć 😆
  • nagietek123 11.03.19, 12:25
    Pan: Eremita, 6 denarów, As denarów
    Pani: Księzyc, Paź denarów, As mieczy
    Inny kandydat: Śmierć, 3 buław, Rydwan

Jednak - zapewne- trzeci kandydat.

Takie są szanse na wejście Algarii do Rady: Sedno: 10 kielichów.
    To są te szanse: 5 mieczy, Głupiec, Paź buław
    Rada dla Algarii: 4 kielichów
    Wynik: 9 buław

A czy jest możliwość drugiej tury? Tak jakbyś się zbierała i weszła ciut później.
  • algaria 11.03.19, 16:04
    II tury raczej nie będzie chyba, żebym uzyskała tyle samo głosów i wówczas nie wiem jest chyba jakaś dogrywka.

--
    I oto stoję, biedny głupiec, wiedząc tyle co przedtem. - "Faust"
  • chmurkamoja1 12.03.19, 18:58
    Pokusilam sie rozlozylam karty
    Pan 6 monet,10 pucharow,Rycerz Bulaw,wypadla karta 2 kielichy
    Pani Arcykaplanka,8 kielichow,4 money

Czy Algaria bedzie w radzie 10 kijow, As Bulaw, 8 money

Prosze nie brac do siebie mojego rozklad
    Napisz Jak poszlo Tobie
    Pozdrawiam
  • chmurkamoja1 12.03.19, 19:03
    Przepraszam nie dopisalam trzeciego kandydata karty 3 puchary,As denarow, swiat
  • chmurkamoja1 12.03.19, 19:11
    3 kandydat rozrywkowy lubi sie bawic w sumie Raz sie zyje kto bogatemu zabroni uciech zycia As monetowy jest szansa moze on wygra kandydat nr 3 Karty swiat nie kumam za grosz pojdzie w Sina dal czy bedzie piszerzal choryzonty na wiosce
  • chmurkamoja1 12.03.19, 19:13
    Wyciagnelam karte rada dla Ciebie 8 monet
  • algaria 14.03.19, 00:06
    Już jest po
    Było zgłoszonych 2 kandydatów oficjalnych ale na zebraniu został zgłoszony 3. Frekwencja była największa w gminie . Kobieta wygrała miażdżącą przewagą głosów 190 do 60, Trzeci kandydat praktycznie się wycofał tuż przed głosowaniem, ale musiał być na liście - dostał 2 głosy.
    Weszłam do rady największą ilością głosów - 125 smile dodam, że najpierw się wybiera sołtysa i tu była największa liczba głosów - bardzo to wszystko długo trwało i do głosowania do rady zostało 159 osób.
    Jestem padnięta bo godz temu wróciłam analizą kart zajmę się jak ochłonę smile To co pijemy?

--
    Darem, który odróżnia wróżkę od "wruszki", jest umiejętność wyciągania właściwych kart, na konkretne zdarzenie - moje i niczyje więcej tongue_out
  • freya_v 14.03.19, 07:18
    Zero trafień, masakra😵 nic tylko się upić! Więc pijemy! Ale wieczorem😝
    Gratulacje algariosmile odpoczywaj😀

--
    🙈🙉🙊
  • leda-is-one 14.03.19, 19:38
    Gratuluję!
    Pijemy to co zwykle, Jack musi być bo jest bardzo towarzyski.

--
    smile

"Myślę, więc jestem"/Kartezjusz/
  • niki.x 14.03.19, 19:43
    Gratulacje!!!
    bardzo to wszystko długo trwało - to pewnie stąd ten Wisielec wink

--
    "Crede, quod habes, et habes" smile
  • niki.x 14.03.19, 23:36
    ps. nie zapytałam. Burmistrzem została ta osoba którą chciałaś czy nie ?

--
  • algaria 15.03.19, 17:31
    To nie burmistrz tylko sołtys - my wieś i gmina wiejska - Tak wygrała kobieta w której drużynie byłam i ja ale to hmm mniejsze zło, daleko pani do ideału. tongue_out

--
    Jedni mówią na to zapomnienie, inni że skleroza a ja po prostu jestem lekka w pamięci - znów nie moje smile
  • niki.x 15.03.19, 21:41
    Myślałam o sołtysie nie wiem skąd mi się wziął ten burmistrz.
    Najważniejsze że wygrało "mniejsze zło" wink

--
  • caro-caro 14.03.19, 19:44
    Noooo to pięknie... mamy koleżankę u władzy 😋 Gratulacje! Pijemy, aby dobrze Ci się radziło
  • kashaa_35 16.03.19, 06:50
    Gratulacje !!!
    Do następnych wyborów to już na sołtysa musisz startowac..!!!
  • nagietek123 16.03.19, 07:48
    Gratuluję! Napisz, kiedy pójdziesz w ministry smile
  • algaria 16.03.19, 12:28
    Wiecie, ja przeszłam strasznie długą drogę - od takiego hmm nic, byłam we wsi nikim, a nawet mogę powiedzieć, że w oczach autochtonów postrzegana byłam jako swoistego hmm może nie głupka wiejskiego ale kuriozum wiejskie nic nieznaczące, bez imienia, bez nazwiska, postrzeganie przez swoją fizyczność, a nie jako osoba - kilka razy miałam przykre epitety rzucane za swoimi plecami.
    Bolało przez lata i to bardzo, bo ja nic nikomu złego nie zrobiłam, ot zamieszkałam w tej wsi i stałam się nagle solą w oku. I teraz te plotkary oddały na mnie swoje głosy w czasie wyborów - Pani Sylwio my bez Pani to nic, Pani Sylwio pani biblioteka jest najlepsza, My głosowałyśmy na najlepszą bibliotekarkę w gminie. Pani Sylwio to, Pani Sylwio tamto, sramto i pierdziamto, my dla Pani wszystko tongue_out. PANI SYLWIO!!!

--
    "Ja nadal jestem wiotka, tylko już taka bardziej konkretna" - jak to kobieca figura się z czasem zmienia - nie moje
  • freya_v 16.03.19, 15:01
    Rany te plotkary to najgorsze zło, nie cierpię tego gatunku. Fałsz obłuda hipokryzja, a weź wyskocz do takiej, pożera żywcem. Ale dobrze że się przyczyniły do Twego zwycięstwa taki pożytek z nich chociaż😝

--
    🙈🙉🙊
  • chmurkamoja1 16.03.19, 15:19
    O kurde czyta sie ciezko co piszesz zawsze znajdzie sie ktos taki w zyciu kazdego z Nas Kto bedzie podcinal skrzydla odbierze Tobie nadzieje bo tylko ona nam zostaje popraw Korone podnies glowe idz swoja droga.Najgorsze sa mochery plotkary monitoring wioskowy one wiedza wszystko najlepiej.
    Zycze powodzenia I wytrwalosci w tym co robisz.
  • niki.x 16.03.19, 16:00
    Zawsze tak jest smile Skądś to znam, tylko ja mieszkam w takiej miejscowości od czasu do czasu i mogę się pośmiać z reakcji tubylców na 'miastowe paniusie". Wiesz co jest najlepsze w tym wszystkim. Ktoś się urodził na takiej wsi, potem wyjechał i wraca tam raz na jakieś 10 lat, żeby rodzinę odwiedzić. Nikt nic o nim nie wie ale jest "swój". Ktoś się wybudował i mieszka 30, 40 lat a nawet i dłużej i jest "obcy" i zawsze będzie "obcy" nawet jak go zaakceptują. Dziwna mentalność ludzi czy grupy. Może to strach przed nowym i zmianami uncertain

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka