Dodaj do ulubionych

zagadka - łatwa

19.03.19, 23:32
Jest jedna gra której reguł nie mogę sobie przyswoić ale jak gram w tą grę, to pomimo tego że nie znam reguł, zawsze wygrywam. Odkąd pamiętam nigdy jeszcze w tą grę nie przegrałam. Co to za gra ?

--
"Crede, quod habes, et habes" smile
Edytor zaawansowany
  • nagietek123 20.03.19, 09:22
    Domyślam się, że chodzi o jakąś grę komputerową... Zupełnie obcy dla mnie temat, ja gram tylko w scrabble. Karty pokazały mi to:
    10 mieczy, Kochankowie, 10 denarów
    Że wygrywasz, to mnie nie dziwi kiedy patrzę na 10 denarów. Mimo iż nie znasz zasad, to wygrywasz, bo dokonujesz wyborów przy pomocy "miękkich" kompetencji, które są zgodne z Twoją osobowością: intuicji, kreatywności, elastyczności, umiejętności współpracy. Myślę, że może to być gra z misją: budowanie dobrobytu z myślą o szeroko pojętej rodzinie.
  • caro-caro 20.03.19, 14:09
    Zawsze "łatwe", ale jak przychodzi co do czego to nie mam pojęcia 😁
    Wylosowałam Sprawiedliwość,karta, która świetnie obrazuje zasady gry, nie pogrywanie według własnego widzimisię, tylko według jasnych, ustalonych dla wszystkich reguł. Co to za gra? Do diaska, mimo że nie znasz przepisów idzie Ci świetnie. Gra na nerwach jest oczywista 🤣 ale chyba nie o to chodzi???
  • freya_v 20.03.19, 14:40
    Co jest charakterystycznego w grze którą zawsze wygrywa Nikix? 6 monet zarabia się kasę ale i też wydaje czy to nie monopol?? Albo coś podobnego. Myślę że o grę planszową chodzi bo dwór monet jest namacalny.6 monet to inwestycje. Karta z banknotami mi się bardzo kojarzy😊

--
    🙈🙉🙊
  • inguszetia_2006 20.03.19, 21:08
    Witam
    Taaa… łatwa, tere fere;-P 4 buław. Jakieś domy budujesz, wieże, coś z patyków? Bierki? Piłka nożna? U mnie są cztery patyki skrzyżowane, coś jakby łoże boleści, a może wigwamwink Nie jest łatwo, oj nie.
    Pzdr.
    Ing
  • leda-is-one 21.03.19, 06:04
    Co to za gra ?
    2 buław - szachy, trzeba dumać i dumać, a także dwie osoby tutaj potrzeba.

--
    smile

"Myślę, więc jestem"/Kartezjusz/
  • niki.x 21.03.19, 15:29
    Odgadła Leda. Chodzi o szachy.
    Gdybym komuś miała wytłumaczyć jak się gra w szachy, to wiem że są pionki i figury (te ostatnie jak mi się uda, to wskażę), że poruszają się w określony sposób (jaki nie wiem) i że jest szach i mat. Mimo to gram jak tylko mam okazję, zazwyczaj z obcymi osobami i z komputerem. Rodzina, przyjaciele i znajomi nie chcą już ze mną przegrywać wink Pierwszą partię szachów wygrałam z moim wujkiem jak miałam niecałe 3 lata. Poruszając się prawidłowo po szachownicy pokonałam go w 4 ruchach. Mina wujka bezcenna. Do dziś ją pamiętam. Wujek zresztą też wink Nigdy jeszcze z nikim nie przegrałam żadnej partii, z kompem też nie. Gram zupełnie wyłączając przy tym myślenie. Świetny relaks.
    Karty były w punkt:
    Nagietek - 10 monet to szachownica, Kochankowie - konieczność wyboru a 10 mieczy to pokonani przeciwnicy
    Caro - Sprawiedliwość to faktycznie sztywne reguły i zasady tej gry
    Freya - 6 monet to szachownica

Dzięki za udział. Jak macie do mnie jakieś życzenia to piszcie wink
    Leda - wybierz sobie jakąś nagrodę specjalną wink

--
  • freya_v 21.03.19, 16:40
    Takie mam skojarzenie po fakcie.. W talii boskiego tarota na 6 monet widać tylko dłoń rzucającą monety na inną dłoń to przypomina trzymanie pionka w ręku i przestawienie go w inne miejsce ( na karcie inna dłoń) coraz bardziej podobają mi się te zagadki naprawdę wiele można się z nich nauczyć i wycisnąć😀

--
    🙈🙉🙊
  • nagietek123 21.03.19, 21:02
    No to piszę wink Poproszę o przyszłość znajomości z panem A.
  • niki.x 21.03.19, 23:46
    Przyszłość znajomości z panem A.

Nagietek Pan A.
    postawa As mieczy 4 kielichów
    uczucia 9 buław Słońce
    myśli Głupiec Król mieczy
    co wnosi do relacji 9 kielichów Paź mieczy
    na czym opiera się relacja - Król kielichów
    przyszłość relacji - Sprawiedliwość

Ktoś ważny bo sporo AW się pojawiło w rozkładzie wink
    Coś się podziało, macie jakieś niedomówienia i przydała by się szczera rozmowa, żeby oczyścić atmosferę. Przynajmniej Ty na to liczysz. Pan jest zniechęcony i niezdecydowany i zastanawia się co dalej robić. Mieliście jakiś kryzys w związku albo Pan Cię kiedyś zawiódł ? Bo w tej 9 buław Ty się boisz przeszłości, że coś może się powtórzyć a Pan w tym Słońcu jakby miał tą trudną przeszłość za sobą. Ciszy się z tego co ma i jest mu dobrze tak jak jest teraz. Ty w Głupcu zastanawiasz się co będzie dalej, co zrobić dalej Pan w Królu mieczy wie co będzie ale nie bardzo potrafi o tym mówić. Ma swoje zasady i nimi się kieruje. Dobrze by było je poznać.
    Król kielichów - jest między Wami jakieś wzajemne przyciąganie ciał i dusz tongue_out albo przynajmniej przyjaźń.
    i Sprawiedliwość - zwycięży rozsądek. Trzeba będzie podjąć jakieś decyzje trudne ale konieczne.
    Dziwny jest ten rozkład. Tak jakby każde z Was widziało ten związek inaczej i czego innego od związku oczekiwało.

--
  • nagietek123 22.03.19, 09:30
    Bardzo dziękuję za karty. Znajomość trwa raptem miesiąc. Ja w tym Głupcu czekam na rozwój wypadków. Nie mamy - przynajmniej żadne z nas o tym nie mówi - jakiejś wizji związku. Konsumpcji znajomości nie było, ale za to kilka razy była konsumpcja w okolicznych lokalach, do których pan mnie zaprasza. Pan jest Niemcem, ale mówi po polsku - średnio. Ja staram się mówić po niemiecku, on mnie zachęca, a później śmieje się z moich wpadek wink Jeszcze raz dziękuję. Buziaczki.
  • leda-is-one 22.03.19, 06:30
    Zaskoczona jestem totalnie, ale miło mi że trafiłam i nawet jestem dumna tongue_out

Niki, to może ekstra wróżba?
    Praca- jak długo tutaj będę jeszcze, czy rozwiązanie umowy o pracę będzie zgodne z moimi planami? /emerytura, do której mi brakuje rok, lub zasiłek dla bezrobotnych jeżeli rozwiązanie umowy nastąpi wcześniej/.
    Mam też zamiar starać się o "emeryturę" z USA po eks mężu, czekam na jego wiek emerytalny który to warunkuje, a to będzie w tym roku. Czy sprawę załatwię bez problemów?

--
    smile

• niki.x 22.03.19, 12:24
    Praca
    jak długo Leda jeszcze będzie tam gdzie jest teraz? - Cesarzowa, 8 kielichów, 4 mieczy
    Wygląda na to, że pomimo zniechęcenia i może znudzenia czy zmęczenia tą pracą, jeszcze sobie tam posiedzisz. 4 mieczy to rozwlekanie i przeciąganie spraw w czasie a Cesarzowa to niezawodność. Jesteś niezastąpiona i wszyscy mogą na Ciebie liczyć, dlatego im dłużej tam jesteś tym lepiej dla nich wink
    czy rozwiązanie umowy o pracę będzie zgodne z jej planami? - As monet, Rycerz buław, As kielichów
    As monet to początek stabilizacji sytuacji finansowej a Rycerz buław to zazwyczaj nowa, niespodziewana oferta pracy i nowy początek w Asie kielichów. Wydaje mi się, że jak zakończysz jedno od razu zaproponują Ci coś nowego wink
    czy Leda bez problemu załatwi sprawę emerytury w USA po ex mężu ? - 2 kielichów, Rydwan, 3 monet
    Podejdziesz do tego z zapałem i entuzjazmem ale ciężko i trudno będzie bo w tej 3 monet, będziesz musiała się napracować i będziesz musiała trochę poczekać na efekty. Ale na koniec kasę dostaniesz i to jest najważniejsze wink

--
  • leda-is-one 23.03.19, 06:43
    Dziękuję, dziękuję Ci serdecznie, zadowala mnie taki bieg spraw jaki pokazały Twoje karty. Zadziwiłaś mnie trafnością oceny sytuacji tutaj istniejącej, tak właśnie, to się już od dłuższego czasu rozmywa, postanawiam się w połowie wycofać i jakoś nie mogę, bo mogą na mnie liczyć, bo mi ufają bo już jestem jakby członkiem rodziny, bo myślę że będę potem żałować. Mnie też tutaj jest dobrze, tylko tak kapcanieje, czas ucieka, moja jesień życia ku starości się przechyla a ja mam w Polsce synów z rodzinami, za którymi bardzo tęsknię i też jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni na co dzień bliskością.
    Na emeryturkach tych, tu i tam z USA mi zależy bo,, ja jestem na wcześniejszej emeryturze, naszej w Polsce , ale po 20 latach pracy / z powodu potrzeby opieki nad przewlekle chorym dzieckiem/ i nie jest ona wystarczająca do samodzielnego życia. Wygląda więc na to że dam radę wszystkiemu. Podobno długo trwa załatwienie spraw z USA, konsulat, złożenie dokumentów i czekanie kilkomiesięczne. Trafiłaś we wszystkim co jest mi wiadome, więc do tego co mi sen z oczu spędza nastawiam się pozytywnie.
    Dodam jeszcze że propozycję miewam i teraz, pewnie będą i później, miasteczko małe a ja w tym domu i środowisko już jestem 8 lat. Jednak na chwile obecną jestem zdecydowana pracę zakończyć tak jak napisałam, ale kto wie co zrobię, przecież już tyle razy datę zakończenia stałej pracy przesuwałam.
    Bardzo Ci dziękuję za wróżbę smile

--
    smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.