Dodaj do ulubionych

Co dalej z nauczycielami?

13.04.19, 17:24
Strajk trwa, porozumienia brak...

Z przełożenia: 4 kijów, 2 mieczy, Królowa monet, jest impas, każdy obstaje przy swoim. Jest zamknięcie się na argumnety drugiej strony. Nauczyciele maja odmienne wizje od wizji rządu.

Takie stanowisko zajmie rząd PiS-u: 7 kijów, 4 kijów
Takie stanowisko zajmie ZNP: Paź mieczy, 6 kielichów
Takie są szanse na zakończenie strajku do środy włącznie: As mieczy, 8 mieczy
Tak zakończy się strajk: 5 kijów, 2 mieczy
Taka będą odczucia nauczycieli: 2 kijów, Paż kijów

Dziwne karty: 4 karty mieczowe, 5 kart kijów, jedna karta kielichowa.

Rząd utrzymuje lub raczej chciałby utrzymać środowisko (i w ogóle obywateli), że jego propozycja daje gwarancję bezpieczeństwa na przyszłość, ma być to lepsza przyszłość - 4 kijów. Rząd za pośrednictwem p. Szydło przekonuje, że jest świetnie, nauczyciele maja się dobrze, tylko ci niewdzięczni nauczyciele zapomnieli o swej misji i pozostają głusi na te przekonywania.
ZNP wyciąga różne informacje na co rząd znalazł pieniądze: TVP, o. Rydzyk, kampania wyborcza wania.) Pokazuje prawdziwe zarobki nauczycieli znacznie odbiegające od średniej podawanej przez p. Szydło.
6 kielichów może mówić o przeszłości, która nie powróci. Dążeniu do bezpieczeństwa. Niemożność wyjścia z niewygodnej sytuacji.
Myslę, że strajk zakończy się do najbliższej strony: miecz w tym Asie przetnie problem i zapewne nie obejdzie się bez płaczu... Chociaż jest przy niej 8 mieczy, a więc blokada, brak ruchu. Może więc strajk zostanie tylko zawieszony? Widać w niej głębokie rozczarowanie - zapewne nauczycieli.
Strajk zakończy się jakimś chaotycznym działaniem, rozproszoną energią w tej 5 kijów. Jakis klin zostanie wbity w środowisko. Uda się zachować jakąś równowagę w tej 2 mieczy.
2 buław - nauczyciele maja wizję swojej pracy i wizję zmian, będą szukać nowych rozwiązań.

Bardzo proszę moje Koleżanki o komentarze. Opiekując się podczas strajku moimi wnusiami wspieram dwoje nauczycieli: synową i syna.
Edytor zaawansowany
 • caro-caro 13.04.19, 19:04
  Z tym zawieszeniem masz chyba rację. Ta 8 mieczy oraz 5 buław przepychanki i przeciąganie na argumenty z 2 mieczy założenie rąk i wycofanie. Idą święta, będzie zawieszenie broni i czas na przemyślenia.
  Gorąco dopinguję nauczycielom. Dzieci to inwestycja w przyszłość narodu. Uważam, że za trud jaki ponoszą nauczyciele, zwłaszcza teraz, gdzie z dyscypliną bardzo słabo, a rodzice ogromnie roszczeniowi, powinni być wysoko wynagradzani. - "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie". Pozdrawiam 🙂
 • niki.x 13.04.19, 20:38
  Obiektywnie, poza rozkładem. Nie będzie dobrze. Ten rząd oszukał już niepełnosprawnych i rezydentów. Nauczyciele też nie mają za dużych szans na cokolwiek. Jak się poddadzą zostaną z niczym. Idą wybory i pis potrzebuje kasy żeby kupić sobie wyborców, to w tej chwili jest dla nich najważniejsze. Muszą kupić wyborców bo nie udało im się przejąć sądów. Muszą się też liczyć z przegraną w Trybunale w sprawie "ustaw sądowych" i karami jakie wtedy państwo poniesie. To wszystko kosztuje a kasy nie ma. Teraz grają na zwłokę licząc na to, że najpierw skłócą nauczycieli a potem, jak nie dostaną pensji to nauczyciele sami zrezygnują. Problem w tym, że nauczyciele nie mają albo nie szukają wsparcia w UE. Gdyby tak jak sądy mogli się poskarżyć na cokolwiek rząd zaczął by się z nimi liczyć i szanse by się wyrównały.


  --
  "Crede, quod habes, et habes" smile
 • caro-caro 13.04.19, 21:08
  youtu.be/nkjCFuvtH2s
 • inguszetia_2006 13.04.19, 21:22
  Witam
  Będzie ugoda w 2 mieczy, karta ma nazwę Pokój u Crowleya. Pokój nie znaczy zwycięstwa, na wojnie są zawsze przegrane obie strony, wygrywa tylko producent broni, ale 2 mieczy nie jest złą kartą na porozumienie. Coś nauczyciele ugrają, coś ugra rząd i będzie się kręcić jak było. Nie widzę w tych kartach wielkich zmian, raczej kosmetyczne, pozorowane, nie ma w ogóle WA i jeszcze przy ZNP jest 6 kielichów. Miło, ciepło, tak jak było za PRL;-P
  Pzdr.
  Ing
 • niki.x 14.04.19, 21:53
  www.youtube.com/watch?v=zh8LrtV07HA

  --
  "Crede, quod habes, et habes" smile
 • inguszetia_2006 27.04.19, 20:22
  Witam
  Nagietku, i jak tam nastroje twoich dzieci? Wkurzeni czy ulżyło im, że już po wszystkim? Rzucają pracę czy zostają?
  Pzdr.
  Ing
 • nagietek123 27.04.19, 21:22
  Synową mogą zwolnić, bo matematyków nagle zrobiło się za dużo... Syn póki co nie chce odejść, bo szkoła dużo w niego zainwestowała, utworzono nowy kierunek i pod ten kierunek zrobił studia podyplomowe. On znajdzie inną pracę w każdej chwili, ale czuje się lojalny. sad No i lubi uczyć smile
 • inguszetia_2006 27.04.19, 21:40
  Witam
  No patrz! A w Warszawie wakatów dla matematyków od cholery i ciut ciut. Paranoja się zrobiła.
  Zwalniać matematyków... zgroza.
  Pzdr.
  Ing
 • kamerados 06.05.19, 18:00
  Zawieszenie do września ;D Obok na forum dziewczyny też trafiły , matury może wg. Dudy robić każda instancja, nawet maturzyści "wyszli" z Tarota,ale co będzie dalej? Macie dobrą intuicję, co będzie we wrześniu? Może to pod wolną wolę?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.