19.11.19, 21:23
Wczoraj wieczorem byłam z koleżanką na spotkaniu z prawdziwym mnichem tybetańskim. Koleżanka dostała zaproszenie gdzieś na ulicy i postanowiłyśmy skorzystać. Gość miał na oko koło 70. W wieku 5 lat rodzice oddali go do klasztoru żeby został mnichem. Podobno spełniał jakieś ichniejsze kryteria. Mnich miał bardzo ciekawy wykład m.in. o medycynie, podświadomości i rozwoju duchowym. Po wykładzie można mu było zadawać pytania. Poszłyśmy z koleżanką. Tłok był ale udało nam się przepchnąć. Zanim udało nam się usta otworzyć mnich spojrzał centralnie na mnie i wypalił "you'll never die because you were never born". Mnie zamurowało. Miny koleżanki i osób które to słyszały bezcenne. Jak doszłam do siebie to próbowałam go zapytać o co chodzi ale mi nie odpowiedział. Osoby które tekst słyszały też próbowały podpytać o co chodzi ale zamknął temat. Spotkanie się skończyło mnich się pożegnał uściskiem ręki i sobie poszedł a mnie temat męczy. Szukałam w necie nic nie znalazłam. Jakby nie było to żyję i oddycham. O co mu chodzi? Ktoś wie?

--
"Crede, quod habes, et habes" smile
Obserwuj wątek
    • meda08 Re: spotkanie 19.11.19, 22:33
      Mysle ze to mialo wymiar filizoficzny i to pewnie wiesz😀
      Pewnie mial na mysli mowiac te slowa ze nalezy głębiej wszystko przezywac, brać odpowiedzialnosc za siebie, nie bac sie zyc z calym inwantarzem zycia tzn z tym zlym i tym dobrym Itd, itp .....
      Ja tak rozumiem te słowa
      • niki.x Re: spotkanie 19.11.19, 23:39
        Myślałam o tym co napisałaś o życiu ale to co udało mi się znaleźć to coś takiego: jeśli utożsamiłeś się z egzystencją słoneczną, którą Kant nazwał światem noumenal, to nigdy się nie urodziłeś i nigdy nie umrzesz. ” To z Kanta: noumen oznacza rzeczywistość, która istnieje niezależnie od świadomości i która jest absolutnie niepoznawalna, i nie może się stać „rzeczą dla nas”, tzn. nie może być poznana. „rzecz sama w sobie” jest przedmiotem transcendentnym, oznacza coś, o czym nic nie wiemy ani (przy obecnym ustroju naszego intelektu) nic wiedzieć nie możemy. Nie możemy poznać „rzeczy samej w sobie”, którą nazywa także noumenem, gdyż ludzkie poznanie dotyczy tylko zjawisk, tj. fenomenów.
        Nie za bardzo wiem o co chodzi.

--
    • algaria Re: spotkanie 20.11.19, 18:25
      No kochana, może Ty jeszcze nie odkryłaś swojego przeznaczenia, swojej roli tu na ziemi - jeszcze się nie urodziłaś, a jak to odkryjesz to i będziesz działać to staniesz się nieśmiertelna przez pamięć o Tobie - coś jak Kopernik albo Pascal czy inna Skłodowska? Albo jest coś z Twoją Duszą - Twoje wcielenie. Kurcze zagadkowe to i to bardzo. Przypadek sprawił, że poszłaś na wykład, a otrzymałaś tajemniczy dar - przesłanie.

--
      Każdy talizman działa, jak jego właściciel w to wierzy. Jak nie wierzy, to talizman nie działa - by nikix4
      • niki.x Re: spotkanie 20.11.19, 20:35
        Pascal albo Skłodowska mówisz. To mi raczej nie grozi. Chociaż czas mam dziwny. Nie wiem czy to "4" czy może zbliżająca się koniunkcja Saturna i Plutona w Koziorożcu która dla Baranów znaczy tyle co : ktoś inny zdecydował ale ratuj się sam wink Jakoś wszystko szybko , za szybko się dzieje i za szybko zmienia. Zaczynam się bać tego 2020

Albo jest coś z Twoją Duszą - Twoje wcielenie. Może. Z tego co mi się do tej pory udało znaleźć, to ma to związek z energią i fizyką.
        Znalazłam też książkę N. Masciandaro "Never born, never die". Przeczytam. Może o to mu chodziło.A jak nie, to może się dowiem czegoś więcej.

--
    • freya_v Re: spotkanie 20.11.19, 19:37
      Zapytałam mądrość ukrytych królestw o to co chciał tymi słowami Ci przekazać i wyszła PANI LUSTRA
      to sprzymierzeniec a zarazem wyzwanie
      Symbolizuje potężną siłę prawa przyciągania i przypomina że jesteś tym co przyciągasz do siebie
      Niektóre wydarzenia są Ci pisane i mają na celu poddanie Twojej wiary próbie
      Nie osądzaj zaakceptuj rzeczy takimi jakimi są
      Czy widzisz siebie w miejscu w którym się obecnie znajdujesz? Czy podoba Ci się to co pokazuje Ci lustro? Odpowiedź znajdziesz w dokładnej i szczerej samoocenie. Bądź obiektywna😏

--
      🙈🙉🙊
      • niki.x Re: spotkanie 20.11.19, 20:36
        Dzięki smile
        Ciekawa karta. Biorąc pod uwagę tempo zmian i wydarzeń, to nie bardzo mam czas na głębsze zastanowienie.

--
        • freya_v Re: spotkanie 20.11.19, 20:51
          W jakiś sposób te zmiany do siebie przyciągnęłaś. Może o to chodzi że dzięki tym zmianom powstajesz na nowo? Na nowo tworzysz siebie? Jeśli sprzyja Ci taka dobra energia to możesz zaszaleć 😀

--
          🙈🙉🙊
          • niki.x Re: spotkanie 20.11.19, 21:14
            Nie wiem jaka ta energia będzie. Tak jak napisałam Algarii podejrzewam, że to wpływ zbliżającej się koniunkcji Plutona i Saturna w Koziorożcu. Na dokładkę Księżyc będzie wchodził w Barana, a to mój znak.
            A Księżyc to iluzje i złudzenia. Potem będzie pobudka wink

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka