Dodaj do ulubionych

Biegunki po magnezie

18.03.15, 17:27
Witam
Jestem jeszcze przed diagnozą tężyczki ,próbę tężyczkową będę miała dopiero w kwietniu , ale mam juz takie pytanie jak uzupełnić niedobór magnezu przy biegunkach ,przyznam że magnez w dużych ilościach 3x2 slow mag działa na mnie przeczyszczająco , problemy jelitowe mam kilka lat ,lużna kupa codziennie rano , mam zespół złego wchłaniania 1 stopnia prawdo podobie nie toleruję glutenu lub laktozy ,po 6 tabl magnezu mam mega biegunkę , toleruje tylko 2x2 wtedy jest w miarę o.k , ale taką dawką pewnie nie uzupełnię magnezu ,czy kąpiele lub oliwa magnezowa do tych 4 tabletek coś pomoże i czy trzeba codziennie stosować tą oliwę magnezową .Codziennie biorę devicap 4000 i calperos 1000 1 tabl i staram sie brać magnez 2 lub 4 tabl dziennie .
Samopoczucie leci ciągle w dół ,dodatkowo mam niedoczynnośc tarczycy ,ciągłe problemy z żelazem ,chciałabym juz uzupełniac ten magnez ,myslałam nawet żeby brać laremid na biegunki ,ale czy tak codziennie można .Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • muktprega1 19.03.15, 08:55
    Czy już jesteś na diecie bezglutenowej? Czy masz gdzieś swój wątek na forum tarczycy?
  • finka77 20.03.15, 17:36
    muktprega1
    Na diecie bezglutenowej nie jestem ,choć ograniczyłam gluten ,chce jeszcze raz zrobić gastroskopie z biopsją ,wyczytałam że jak wycinek pobrany był tylko z jednego miejsca to gastroskopia do powtórzenia .Tak więc do kolejnej gastroskopii nie mogę przejść na dietę ,chce wiedzieć na 100 % czy mam celiakie czy nie .Przez pół roku nie spożywałam glutenu i stosowałam dietę lekkostrawną to czułam sie lepiej i schudłam 8 kg .
    Mam swój wątek na forum
    forum.gazeta.pl/forum/w,94641,121500595,,Moje_wyniki_badan_i_bardzo_kiepskie_samopoczucie_.html?v=2
    Praktycznie ciągle się żle czuje ,ciężko mi ustawić hormony , przez ostatni rok miałam 2 razy nadczynnośc polekową ,potem ft3 poniżej normy ,ferrytyne mam narzazie o.k ,przez 6 miesięcy brałam sorbifer ,wit b 12 tez o.k ,biore też novo 1/4 tabl 75 + euthyrox, od 2 tygodni zwiększona dawka euthoryxu o 6.25 , ostatnio miałam duzo stresu i stąd podejrzewam tężyczkę ,znalazłam wcześniejszy termin ale w Gdańsku na 31 marca ,w połowie kwietnia wizyta u gastrologa .Narazie biorę 2x2 slow magu ,devicap 4000 i calperos 1000 1 tabl .Czy wystarczy 3 dni przed próbą tężyczkową nie brać magnezu ,a wit d 3 i calperos nie trzeba odstawiać przed badaniem .Pozdrawiam
  • djpa 28.03.15, 17:11
    FInka, postaraj się aby ta tężyczka naprawdę wyszła, o ile ją masz, czyli co najmniej tydzień czy dwa bez magnezu w tabletkach.
    Jeśli Ci wyjdzie tężyczka, to od razu mów głośno o swoich biegunkach, jelicie. Są kroplówki z magnezu i przy dobrej woli lekarz może je przepisać. Wtedy wybiłabyś się z dołka i teoretycznie, dbając o dobry poziom hormonów tarczycy i D3, dwie czy 4 tabletki magnezu podtrzymująco powinny wystarczyć. :)
  • finka77 10.04.15, 08:26
    djpa dzięki za odpowiedz ,narazie biorę 2x2 slow mag ,po próbie tężyczkowej a mam ją 4 maja (do Gdańska nie mam siły jechać) i czekam już i zrobie w swoim mieście.jak wyjdzie dodatnia to postaram się o kroplówki ,bo tabletkami w moim przypadku to chyba nigdy nie uzupełnię magnezu.W środę mam wizyte u nowego gastrologa zobaczymy co powie.A znasz jakiegoś neurologa w Gdańsku co leczy tężyczkę .Pozdrowienia
  • djpa 10.04.15, 11:55
    Niestety, nie znam :(
  • finka77 15.04.15, 08:05
    djpa a czy wapń zjonizowany poniżej normy to juz tężyczka ,odebrałam wyniki badań
    Wapń zjonizowany 0,96 mmol/l ( 0,98 - 1,13 ) -13.33 %
    Wapń całkowity 2,2 mmol/l 2,1 2,6 N
    Rok temu pamiętam że miałam wapń całkowity poniżej normy ,wapń zjonizowany robiłam pierwszy raz. Po próbie tężyczkowej chce jechać do neurologa Krzysztof Dziewiatowski bo wyczytałam że leczy tężyczkę .Pozdrawiam.
  • djpa 15.04.15, 08:30
    Niestety nie wiem, czy to już tężyczka, ale wiem, że wapń jest bardzo ważny dla funkcjonowania całego organizmu, układu nerwowego. Na pewno przy takim wyniku śpiewająco się nie czujesz.... Wapń całkowity też Ci wyszedł bardzo niski.
    Daj znać jak Ci wyjdzie próba. Mam znajomą z tężyczką, ona też szuka lekarza, niestety w bardzo bierny sposób. Jednak gdyby jej kogoś polecić, to by poszła.
  • djpa 15.04.15, 08:35
    Cytat: Zmniejszony poziom wapnia w surowicy krwi (hipokalcemia) występuje: w zaburzeniach syntezy parathomonu ? hormonu przytarczyc, w niedoborze witaminy D i jej aktywnych metabolitów, w upośledzeniu wchłaniania wapnia z przewodu pokarmowego, w nadmiernym odkładaniu się wapnia w tkankach, w nadmiernej utracie wapnia z moczem, w niedoborze magnezu.
    Stąd:
    www.eioba.pl/a/1iwf/normy-laboratoryjne
  • finka77 15.04.15, 12:36
    dzięki za odpowiedz ,po badaniu jeśli wyjdzie mi tężyczka to dam znać jak wizyta u doktora wyczytałam na forum że leczy on tężyczkę , moja kosmetyczka od 4 lat ma tężyczkę i nie może się wyleczyć bo neurolog z mojego miasta leczy ją tylko wit d 3 i wapniem w małych dawkach,i w ogóle zero magnezu dopiero ja jej powiedziałam o magnezie.Sama nie chcę się leczyć bo chciałabym żeby ktoś przepisał mi kroplówki z magnezem ale to dopiero po próbie tężyczkowej.Znalazłam strone przychodni w Gdańsku gdzie robią kurację magnezową ,nie wiem dokładnie o co chodzi bo tam nie dzwoniłam ,ale może się przyda komuś.
    www.przychodniaojcapio.pl/gabinet-zabiegowy
  • djpa 26.05.15, 12:01
    Finka, co u Ciebie? Jak badanie w kierunku tężyczki?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka