22.05.15, 16:51
Emocja (od łac. e movere, w ruchu) – stan znacznego poruszenia umysłu. Słowo to miało w historii wiele znaczeń przed-psychologicznych, i odnosiło się nie do stanu indywidualnego umysłu, ale najpierw do przemieszczania się (ludów, populacji), potem do prawie fizycznej agitacji (np. w przypadku burzy, an Emotion in the air, 1708). We współczesnym znaczeniu tego słowa, emocja implikuje aspekt działaniowy, reakcyjny, i nie jest równoznaczna z pasywnym uczuciem (ang., fr. passion, gr. πάσχω, zob. namiętność).

Procesy emocjonalne to procesy psychiczne.....
Edytor zaawansowany
  • ditta12 22.05.15, 16:56
    Antoine de Saint-Exupéry

Nie trać nig­dy cier­pli­wości; to jest os­tatni klucz, który ot­wiera drzwi.
  • ditta12 22.05.15, 17:09
    Nie jesteśmy nomadami i to nam szkodzi?
    Mnie tak,najwyraźniej,może mi zaszkodzić.
    Mieszkanie-balkon-mieszkanie.
  • ditta12 22.05.15, 17:44
    Gdy przeczytałam Milenium to byłam przerażona chociaż wtedy nic mi nie zagrażało.
  • ditta12 22.05.15, 18:08
    afekty – uczucia powstające najczęściej pod wpływem silnych bodźców zewnętrznych, zwłaszcza działające nagle, (gniew, złość, rozpacz, radość i strach). Posiadające wyraźny komponent fizjologiczny i ograniczające racjonalność działania.
  • ditta12 22.05.15, 18:16
    Zepsuł mi się przewód od komputera,nie wiedziałam co,wywołało to u mnie przerażenie,pukałam do sąsiadów szukając pomocy a oni zadzwonili na policję bo wiedzą że jestem "pierdolnięta",moja rodzina im powiedziała.
    Trafiłam do psychiatryka.
    Komputer-psychiatryk.
  • ditta12 22.05.15, 18:23
    Praca (dlaczego Uwierz chleje po pracy w piątek) psychiatryk.
    Praca-wyścig szczurów-psychiatryk(u mnie)
    Piłam piwo by zasnąć po pracy,bałam się tych ludzi bo donosili na mnie.Nikt nic nie mówił ale ja się i tak bałam(byłam samotną matką)żeby jej nie stracić.
  • ditta12 22.05.15, 18:24
    Sprawa sądowa-lęk (nie branie leków by lepiej wypaść)-psychiatryk.
  • ditta12 22.05.15, 18:34
    Obecnie-lęk przed biegłymi sądowymi(psycholog sądowy i psychiatra sądowy + szpitalna historia choroby).
    Lęk przed córką która nie chce rozmawiać na temat procesu.

Opieka psychologa,psychoterapeuty,pielęgniarki,lekarza-przeciwlęk.
  • ditta12 22.05.15, 18:35
    Poczucie braku winy.
    Sprawiedliwość.
  • ditta12 22.05.15, 19:21
    Dlaczego ja się boję ludzi?
    Pamięć?
  • ditta12 22.05.15, 19:42
    Tak Madau(zapewne nie czytasz),to pamięć ale myślę że elektrowstrząsy to coś czego bym nie zniosła.
    Ja chcę mieć swoją pamięć.
  • ditta12 23.05.15, 11:44
    Amok to napad szału,obłędnej furii,mogącej się zdarzyć pod wpływem monsunu.
  • ditta12 23.05.15, 11:48
    "W wielu przypadkach udało się zbadać środowisko, z którego wywodziła się osoba, która wpadła w amok. Okazywało się, że istniał jakiś element głębokiego wstydu, który nie pozwalał, w mniemaniu tej osoby, żyć z honorem w społeczeństwie."
  • mskaiq 23.05.15, 13:05
    Emocje i umysł to różne sposoby poznawcze. Dziecko przez wiele lat opiera się przede
    wszystkim na swoich emocjach. Na początku nie zna słów, później nie umie ich złożyć w
    zdania, jeszcze później nie umie ich połączyć z emocjami.
    Zwykle kiedy pojawia się u dziecka złość, lęk, niepokój, żal, smutek to za poddawanie
    się tym uczuciom jest karane. Dziecko złe, płaczące, bojące smutne jest pouczane, że
    tak nie wolno, może być za to karane, bite, itp.
    Wtedy zaczyna ich unikać i zatrzymuje się jego rozwój emocjonalny, a to jest związane
    z zaburzeniami psychicznymi często nazywanymi chorobą psychiczną.
    Zatrzymanie uczuć hamuje rozwój myślenia abstrakcyjnego, trudności ze zrozumieniem
    intencji innych ludzi, brakiem rozumienia innych i rozumieniem siebie.
    Aby pozbyć się zaburzeń psychicznych trzeba wrócić do przeżywania emocji. Nie jest
    łatwo wrócić do ich przeżywania, bo jest w nas bardzo silny opór przed ich przeżywaniem.
    Nie można uciekać przed złością, strachem, lękiem, smutkiem, żalem, poczuciem winy,
    poczuciem wstrętu, wstydu itp.
    Dotyczy to i miłości. Człowiek często postanawia więcej nie kochać. Jest przekonany, że
    cierpi z powodu miłości i wtedy staje się człowiekiem o pustym sercu.
    Człowiek który mimo złamanego serca potrafi nadal kochać zachowa serce przepełnione
    uczuciami.
    Źródłem cierpienia nie są nasze uczucia, czy emocje. Budda mówił, że nasze pragnienia
    są źródłem naszego cierpienia.
    Pozdrawiam serdecznie.

• ditta12 23.05.15, 13:19
    Kama - bóg miłości panteonu hinduistycznego
    Kama - skt. pragnienie, pożądanie - w hinduizmie tak nazywane są seksualne i miłosne aspekty ludzkiego życia.
  • ditta12 23.05.15, 13:27
    Zarówno myśl jak i wszechświat to wytwory twórczego i płodnego pragnienia(kama).
  • ditta12 23.05.15, 14:49
    namiętności – to trwałe skłonności do przeżywania różnych nastrojów i afektów w związku z określonymi celami dążeń człowieka. Namiętności mają dużą siłę pobudzającą, ukierunkowują myśli, spostrzeżenia, pamięć i inne procesy psychiczne. Są charakterystyczne dla wieku młodego, z czasem słabną, ale niektóre (np. chciwość) mogą narastać.

Chciwość,tiaaaaa
  • ditta12 23.05.15, 14:53
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bc/The_worship_of_Mammon.jpg/250px-The_worship_of_Mammon.jpg

Ubóstwienie Mamony.
  • ditta12 24.05.15, 23:04
    I co teraz będzie?
  • ditta12 24.05.15, 23:11
    Putin będzie miał dziecko.
  • ditta12 26.05.15, 11:09
    Mężczyzna jak ma dziecko to chyba nie idzie na wojne bo jest jedynym żywicielem rodziny,no nie?wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka