Dodaj do ulubionych

Dziękuje Panu, Panie Duda ...

• super.222 25.05.15, 09:40
    Uwierzę w cuda, jak Dudzie się uda.
    --
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 25.05.15, 09:45
    Od kilku lat próbuje powiedzieć Ci, że cuda są . Z takim uporem je przyjmujesz ....
    Uwierz wiara czyni cuda
    big_grin
  • super.222 25.05.15, 11:41
    Jak do tej pory, to zwycięzca rozlewa kawę w stolicy.
    Mieszkam za daleko od W-wy żeby tej kawy skosztować,
    więc zapewne z tego też powodu nie odczuwam euforii.

--
    Tak tu cicho...
  • czuk1 25.05.15, 14:27
    Jedno jest pewne. Prezydenta elekta sztab wyborczy miał i zrealizował dobry program wyborczy (trafiający w oczekiwania społeczne, głównych grup społecznych i młodego pokolenia) i sam ładnie się prezentował. W odróżnieniu do prezydenta Komorowskiego.

Teraz wypada obserwować czy mieliśmy rację .... czy mieliśmy rację, tak bądź inaczej głosując.
  • super.222 25.05.15, 14:40
    Czytałam Czuku (na innym forum), że podobają Ci się kobiety Dudy.
    Z tego zapewne powodu uważasz, że elekt prezentował się ładnie.
    Jest młodszy od Komorowskiego o pokolenie, więc ma siły witalne
    nieporównywalne, ale żadnego doświadczenia w polityce - masz inne
    zdanie? - czy poza gratulacjami ze wschodu, widziałeś inne?
    Polska będzie osamotniona, bo Zachód jest pod wpływami Tuska.
    A nam nawet krucjaty i o. Rydzyk wraz z Jarosławem wszystkich Polaków
    nie pomogą.
    --
    Tak tu cicho...
  • czuk1 25.05.15, 15:10
    Gratulacje przyjdą po 18-tej, po ogłoszeniu wyniku wyboru przez PKW. Wtedy spłyną gratulacje i życzenia ze świata. Słyszałem opinię, że teraz urzędnicy ministerstw spraw zagranicznych grzebią archiwach i encyklopediach by coś ważnego znaleźć o osobie naszego prezydenta elekta. Wychylił się Putin ale ten ma (w tym) swój/rosyjski interes.

Myślę, że nie stawiałem (gdzieś na forum) kobiet Dudy jako pierwszoplanowego atrybutu w kampanii Dudy. Choć oczywistym było , że kobiety Dudy są ładniejsze. Na tle Komorowskiego Duda (wg mnie) był dlatego lepszy bo był pracowity, bardziej wszechstronny, elastyczny, sprawny w mowie, tworzący bardzo dobry image , przekonywający, młody, fachowo przygotowywany przez sztab wyborczy ,..... itd.

Głosowałem na Komorowskiego uznając jego, bez porównania większe, kompetencje i doświadczenie na to stanowisko. I wiele innych zalet,których nie ma Prezydent elekt.
    Uważam jednak, że Prezydent elekt jest w stanie szybko uzupełnić brakującą wiedzę i
    nabywać doświadczenie. Ważne też jest jakimi fachowcami Prezydent będzie się wspierał.

PS. Zauważ, że we mnie siedzi były urzędnik. Mam nowego szefa , nie miałem wpływu na jego powołanie. Akceptuję go i podporządkowuję się nowej sytuacji.
    Co nie znaczy , że nie będę krytykował głowy państwa.... bo jestem wolny człowiek.

• sagittarius954 26.05.15, 07:57
    wczoraj usłyszałem jak jakiś rześki staruszek prosił prezydenta na chrzestnego i pomyślałem sobie że ludzie maja tupet , lecz po głębszym zastanowieniu ...a niby dlaczego nie . Jeśli wprowadzić by taki zwyczaj , tylko nic na siłę , i jest ochota strony dostojnej ...

No po kawę, też nie poleciałem, bo kawy nie pijam , uściśniecie ręki to miłe ale ...czyżbyś odczuwała gorycz porażki i jeszcze łkała w rękaw ? big_grin Nie podejrzewam Ciebie o takie krotochwile big_grin
  • super.222 26.05.15, 08:53
    >>> czyżbyś odczuwała gorycz porażki i jeszcze łkała w rękaw <<<

Nie można mówić o mojej porażce, bo to nie ja startowałam ...
    Nie ogarnęła mnie gorycz ale najzwyklejszy SZOK !

Gdy prezydent elekt zmniejszy wiek emerytalny i wprowadzi go
    w życie - daję słowo - umieszczę w czołówce zachwyt dla niego
    i Ciebie, a sama posypie głowę popiołem i dopiero wówczas
    będę łkała w rękaw.

http://s19.rimg.info/56d93cbdb7daed87b50df9a96b113dca.gif
    Na dzień dzisiejszy mamy tylko piękny szoł, który nie pasuje do
    powagi urzędu, (wczoraj nie zarzucałam Ci Golców, ale dzisiaj TAK)
    co świadczy, że po przespaniu drugiej nocy, wracam do swojego
    stylu ... uszczypliwości. big_grin

A tak po babsku: porównując siebie z obecną pierwszą damą, czułam,
    że moja aparycja jest do zniesienia. Po wyborze nowej pierwszej damy
    pewnie nie będę spoglądała w lustro więcej jak jeden raz dziennie.
    Takie to są moje *krotochwile* - zwyczajnie zazdrosna kobieta.

--
    Tak tu cicho...
  • super.222 26.05.15, 09:06
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,143907,17983716,500_zl_na_dziecko_i_cofniecie_reformy_emerytalnej_.html#Czolka3Img..
    .
    .PAKIET POBOŻNYCH ŻYCZEŃ ... będzie przedmiotem rozważań
    ekonomistów. Wklejam, bo będziemy do niego wracać ... big_grin big_grin
    --
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 26.05.15, 09:39
    Ja nie wiem jak rozumują ekonomiści ale nie każde dziecko musi dostać te pieniądze ale tym rodzinom które nie mogą z powodu wielu czynników osiagnąc jakiś wymóg od którego zależy odebrać dziecko czy nie . To może przesadzony przykład ale uważam że trzeba skończyć zdawaniem pieniędzy każdemu dziecku lub każdej rodzinie .
  • sagittarius954 26.05.15, 09:34
    Ale skąd ten szok ?? Czy to pierwsze wybory ? Czy utrata tego prezydenta spowoduje zaprzestanie dawania codziennie jednego cukierka każdemu obywatelowi ? Co on takiego miał żeby być lekko przerażonym jego utratą ?

No przecież nawet jeśli przesle te ustawy do Sejmu to i tak PO i PSL odrzucą ten projekt . To chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę . dlatego też urzędujący prezydent wycofał swój projekt odchodzenia na emeryturę po 40 latach . Do tego potrzebna jest jeszcze bitwa o Sejm ,ale do tego potrzeba świadomości, że nic się w tym kraju nie zmieni jeśli będzie urzędować dalej PO . I przekonanie o tym dalej osób .
    Co do szołu to przypomnę ci że prezydentem będzie Duda dopiero 6.08 więc nie należy traktować jakichkolwiek wycinków radości jako obrazy tego stołka . Warto tez aby ten urząd zszedł do ludzi i nie tylko po to, aby rozdawać kawę, aby ludziom dac pomoc ,skoro nie można dać pieniędzy .
    Tą piosenką chciałem wyrazić swoja radośc nie dlatego że już już widzę świetlana przyszłośc . Nie . Widze nadzieję na zmiany i tego pragnę , lecz o ho ho do tego jeszcze długa i daleka droga, która musimy my Polacy, wypracować sobie sami a nie dostać w spadku od jakiejś unii .
    Co do kobiecych wątpliwości nie wypowiem się big_grin
  • czuk1 26.05.15, 10:41
    Przed ostatnią wojną światową Piłsudski dla wielu dzieci był ojcem chrzestnym.
  • sagittarius954 26.05.15, 10:49
    ciekawe dla ilu ?
  • czuk1 26.05.15, 12:44
    Ja Panu elektowi Prezydentowi podziękuję dopiero na koniec kadencji (jeśli dożyję, a niestety mało to prawdopodobne). Nie lubię kredytów i zaliczek. Choć z nich żyłem 16 lat.

W sieci są informacje o chrześniakach Marszałka Piłsudskiego , jak ta:
    www.polskatimes.pl/artykul/567611,jej-ojcem-chrzestnym-byl-pilsudski,id,t.html
    Więcej wiemy o chrześniakach prezydenta Mościckiego
    "Żyje ich jeszcze blisko 300. Każdy jest siódmym synem w rodzinie i jeśli nie na pierwsze, to na drugie imię ma Ignacy – po swoim ojcu chrzestnym Ignacym Mościckim, prezydencie II Rzeczypospolitej"

• super.222 26.05.15, 13:09
    Przed wojna chrześniaków było blisko 900. Najstarszy urodził się w 1926 r
    - najmłodszy tuż przed wojną 1939 roku.

Takie było założenie dekretu prezydenta z 1926 r. mającego wspierać politykę
    prorodzinną. Prezydent zobowiązał się, że każdy siódmy chłopak w rodzinie zostanie wpisany jako jego chrześniak. Były z tego tytułu przywileje:
    - chrześniacy otrzymywali książeczkę oszczędnościową z wkładem
    5o złotych na 6 procent'
    - bezpłatną naukę w kraju i za granicą - także na studiach wyższych, stypendium,
    bezpłatne przejazdy i opiekę zdrowotną.
    Z ulg w komunikacji korzystało również rodzeństwo chrześniaka.

O przybyciu na świat siódmego syna, informowali rodzice i prosili o zgodę
    na wpisanie do ksiąg metrykalnych imienia prezydenta jako ojca chrzestnego.

Procedura była wnikliwa, ale to już jest inny temat.
    --
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 26.05.15, 15:01
    No i proszę a oni złobki otwieraja płatne i myśla że kobity się namówią na dzieciaki ,a tu trzeba prezydenta do rozwiązania problemu pokoleniowego big_grin
  • super.222 26.05.15, 16:03
    Wiesz ... żeby spłodzić siedmiu synów, to trzeba jednak
    posiadać predyspozycje http://s5.rimg.info/60077df539a6b416b42f46da09ee6002.gif

--
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 26.05.15, 16:23
    big_grinbig_grinbig_grin Predyspozycje ??? Ech gdyby człowiek mógł, to nie tylko siódemkę ale siedemdziesięciu siedmiu samurajów nawet , tylko gdzie taka japonkę znaleźć big_grinbig_grinbig_grin
  • super.222 30.06.15, 07:27
    www.fakt.pl/polityka/nelli-rokita-twierdzi-ze-wymodlila-nam-prezydenta,artykuly,555469.html.
    .
    Nie musiała przecież pielgrzymować po Hiszpanii.
    Tylko, że pielgrzymowanie w ojczyźnie, to żadna przyjemność.

--
    Tak tu cicho...
  • wiseacres 30.06.15, 09:29
    Wypuszczenie bandziora i Skoki

--
    http://i61.tinypic.com/9i5yk1.jpg
  • czuk1 30.06.15, 15:55
    Zegar oceny zacznie Mu bić 6 sierpnia. Jeszcze nie mam mu za co dziękować. Nie zapracował na moje wotum zaufania. Mówi ale nie przymierz się być prezydentem wszystkich Polaków, obywateli Polski.

Takie jest moje zdanie, nie oczekuję polemiki, bo "idę dalej". Przepraszam, że często nie oglądam się do tyłu.
  • super.222 15.09.15, 12:12
    Złapał wiatr w żagle i przy pomocy 6 milionów polskich obywateli
    przedstawia nasz kraj jako ten, do którego nie warto wracać.

Jak z tym żyć ?
    --
    Tak tu cicho...
  • super.222 15.09.15, 12:18
    wyborcza.pl/1,75968,18819305,prezydent-duda-do-angielskiej-polonii-nie-wracajcie.html#BoxGWImg.
    .
    .
    Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco
    A tam gdzie to kretowisko będzie stał mój dom ...

--
    Tak tu cicho...
  • lucjan.0 15.09.15, 13:10
    niezalezna.pl/70906-manipuluja-slowami-dudy-co-innego-pisza-co-innego-powiedzial
    Prostym ludziom, wychowanym na kłamstwach, łykających wszystko co im wciska TV, poddającym się wszelkim manipulacjom nie mieści się w głowie, że jest duża grupa ludzi wykształconych [ nie wykształciuchów], samodzielnie myślących, z prawidłowym kręgosłupem moralnym. Czas na zmiany stereotypów Polaka-kłamcę, kombinatora etc etc...Ten prosty lud, albo sam, lub jego bliscy kręcą tzw lody, lub z myśleniem i oceną u nich nie teges...
  • czuk1 15.09.15, 13:19
    Lucjanie. Niezależna stara się nieskutecznie obronić Prezydenta. Nie da się obronić i wykazać, ze media zmanipulowały wypowiedź. Gazeta tylko udokumentowała , że za dużo było słów pokazujących Polsce negatywnie, dzielących na Polskę PiS-wską i PO owską. Na spotkaniach publicznych (może byli tam nasi - POLSKI , generalnie - wrogowie ?) nie powinno się źle o Polsce mówić.
  • lucjan.0 15.09.15, 13:36
    czuk1 napisał:

.... media zmanipulowały wypowiedź..... dzielących na Polskę PiS
    > -wską i PO owską.
    Dlatego TVN,TVP-info, Polsaty, GW i inne Onety nie są dla mnie [człowieka samodzielnie myślącego] autorytetem...ta "niezależna" tak mi tylko wpadła czytając opinie internautów n/t...Gorący okres nas czeka do wyborów i takie "perełki" szykanujące PiS będziemy mieli na codzień....To co napisałem w komentarzu, to jest moja filozofia...miłego, słonecznego dniasmile
  • czuk1 15.09.15, 13:01

Ja nie mogę podziekować ..... za dzisiejszą wypowiedź Prezydenta na spotkaniu z Polonią w Anglii.
  • sagittarius954 15.09.15, 16:04
    Dolna szczęka opadła by mi do kolan gdyby było inaczej big_grin

Wszelakich manipulatorów, tłumaczy z naszego na nasz , specjalistów od pierdół mamy mnogo, za to zrobienie czegokolwiek w Polsce jest niemo , prawie niemo lub zupełne niemożliwe . I tak trwanie w pyskowaniu jednych na drugich ma przynieść profity . Ale komu ? Większości wydaje się n, że wygranie wyborów odmieni media o 100 procent . I tu bym sie obawiał , one sa tak powiązane ,aby dalej jak radio erewań nadawać na wciąz ta sama melodie .
    Dziękuje prezydentowi za mówienie prawdy a nie ocieranie sie o kłamliwą i snobistyczna postawę służąca jedynie kieszeni .
  • super.222 15.09.15, 17:02
    Jest takie prawo, że w towarzystwie zachowujemy milczenie na temat
    osób, które są nam bliskie. Najbliższym dla prezydenta otoczeniem - rzecz jasna
    po żonie i córce - jest teraz los mieszkańców naszego kraju - Polski. Na rodzimym terenie może
    wieszać psy na opozycji, premierze i poniektórych posłach.
    Ale gdy jedzie z wizytą oficjalną do innego kraju, to musi zachowywać się
    jak dyplomata. Postąpił inaczej, opluł tych wszystkich biednych ludzi pracujących
    za nędzne wynagrodzenia liczone w złotówkach, wykazał, że nie ma pojęcia
    o zachowaniu na salonach europejskich. I to się zemści w przyszłości.

Ponieważ jest to także mój prezydent (z konieczności, nie z wyboru) życzyć
    mu będę żeby szybko, najszybciej jak to tylko będzie możliwe nabrał ogłady.

W tym demokratycznym kraju każdy ma prawo oceniać zachowania polityków,
    a dziennikarze i publicyści robią to, wykonując swoje obowiązki.
    --
    Tak tu cicho...
  • tavros 15.09.15, 18:19
    Ja tam popieram pana Prezydenta a panią Premier obecną to nie.

------
    ............................................
    Jak mamy być szczęśliwi, skoro wciąż tylko oczekujemy wszystkiego od innych? --- Phil Bosmans
    Moje forum:f60.phorum.pl
  • super.222 15.09.15, 18:59
    Tawros !

Ty już poparłeś pana prezydenta głosując na niego w wyborach prezydenckich.
    Dalej on poparcia nie potrzebuje,

Nie popierasz pani premier? ja także nie i widzisz ja mam problem większy
    niż Ty. Bo i pani Szydło nie popieram. Mężczyzn popieram w polityce big_grin big_grin
    --
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 15.09.15, 20:42
    Kobiety do małżeństwa mężczyźni do polityki big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
  • lucjan.0 16.09.15, 09:08
    wiadomosci.onet.pl/swiat/cameron-polacy-zawsze-beda-mile-widziani-w-w-brytanii/f76nms
    Aż chce mi się dziś śpiewać "Od rana mam dobry humor"....Brawo Nasz Prezydencie, nareszcie nie muszę się wstydzić za Parę Prezydencką. Młodzi, piękni, kulturalni, wykształceni, biegle posługujący się językami. Pani Prezydentowa jak modelka Coco Chanel ubrana za swoje, nie za nasze i bez pomocy tabunu stylistów. Nareszcie nadchodzi [mam nadzieję] nasza epoka, a te prymitywy-wykształciuchy bez ogłady, kultury i kindersztuby, plujący naokoło jadem odejdą w niebyt...Miłego dnia smile
  • super.222 16.09.15, 09:37
    Mam pytanie: była to wizyta oficjalna głowy państwa ?
    Jeżeli tak, to dlaczego nasz prezydent był gościem premiera i tylko
    księcia Andrzeja, którego mało się widuje? Premier nie jest równorzędny.

A więc: skoro była to wizyta *ku czci* albo kurtuazyjna dla Polonii
    i na jej zaproszenie, to Twój zachwyt jest uzasadniony. Jeżeli była to wizyta
    oficjalna, na której zabrakło bardziej uznanych przedstawicieli Dworu, to
    ja jestem zawiedziona. Para prezentuje się świetnie, no i co z tego wynika?
    Masz jakieś zachwyty - po wizycie Dudów - albo wzmianki o tej wizycie
    w innych krajach. Została zauważona? Oceniona z uznaniem?.
    Jeżeli masz coś na ten temat, wklejaj, chętnie poczytamy. big_grin big_grin

Pozdrawiam. S.
    --
    Tak tu cicho...
  • super.222 16.09.15, 09:45
    wyborcza.pl/1,75478,18823996,cimoszewicz-o-slowach-dudy-nieodpowiedzialna-maniera-polityczna.html#BoxGWImg.
    .
    Dla równowagi ... big_grin
    Lepiej może czytać własnych polityków.

--
    Tak tu cicho...
  • czuk1 16.09.15, 13:59
    Sagi. Mamy swoje spojrzenia. Trzymajmy się więc swoich poglądów.
    Ja mogę powiedzieć. Skazani jesteśmy na PiS. Jest to wina PO , jej słabości w rządzeniu przez 8 lat. Za dużo było lenistwa, asekuracji, ciepłej wody, lizusostwa UE i USA, braku wyobraźni i strategii w wielu obszarach a przede wszystkim zaniedbanie kontaktów ze społeczeństwem i troski o codzienne sprawy ludzi i likwidowanie problemów bieżących rodzin.

PO przegra wybory. Nie mam jednak pewności czy (jak mówi B.Szydło) czy PiS wstrzeli się w potrzeby państwa i obywateli (jednocześnie) , czy pójdzie drogą dotychczasową socjalizmu państwowego i konserwatyzmu narodowego.

Póki nie zobaczę co się dzieje nie optuję za jedną z partii. Już (niestety) widzę, że Prezydent
    nie jest dobrym przywódcą wszystkich Polaków a w sprawach międzynarodowych robi błędy.
    Tu łamie konstytucję bo każde swoje wystąpienie za granicą powinien uzgadniać z MSZ. Nie może (jak L.Kaczyński) prowadzić walanej bądź partyjnej polityki , nie ma bowiem potrzebnych źródeł informacji.

Dyplomacja nie polega na mówieniu prawdy a tym bardziej obnażaniu wad Polaków i słabości państwa któremu Prezydent przewodzi. Nie przekonasz mnie do Twoich poglądów na ten temat.
  • tavros 16.09.15, 15:12
    Czuk prawie wszyscy tu jesteście gazetą przesiąknięci i jakie gazeta ma zdanie o wszystkim takie samo i wy macie zawsze powołujecie się na to, co gazeta napisała a gazeta jest pod opieką PO. Ja bardzo mało czytam gazetę i dlatego mam odmienne zdanie w polityce. Czytam zawsze Interię i pisma niezależne. Prezydent jest jeden z najlepszych ludzi naszych czasów jest bardzo dobrym przywódcą i żadnych błędów nie popełnia. Kopacz na peronie się do Prezydenta zwraca to i Prezydent chyba też powinien na peronie jej udzielić odpowiedzi?
    Czuk napisał Tu łamie konstytucję, bo każde swoje wystąpienie za granicą powinien uzgadniać z MSZ
    To tak jak by dyrektor czy kierownik pytał swych pracowników, co ma robić w delegacji i czy mu wolno tak się wypowiadać?

-------------------
    ............................................
    Jak mamy być szczęśliwi, skoro wciąż tylko oczekujemy wszystkiego od innych? --- Phil Bosmans
    Moje forum:f60.phorum.pl
  • czuk1 16.09.15, 15:58
    Tavros. W sprawach miedzynarodowych i obrony Panstwa Prezydent nie jest kierownikem a premier jago pracownikiem. Podleglości tu nie ma .... jest konstytucyjny obowiazek wspóldzialania.
    A tego brak. Prezydent nowy prowadzić zaczął swoją, niezależna, szkodliwą dla państwa politykę.
    I nie zamierza tego zmienić.
    To moje zdanie.
    Mogę je mieć, bo art. 133 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej mówi "Prezydent reprezentuje państwo w stosunkach międzynarodowych". Do jego uprawnień należy:
    - ratyfikacja i wypowiadanie umów międzynarodowych, o czym zawiadamia Sejm i Senat,
    - mianowanie i odwoływanie pełnomocnych przedstawicieli Rzeczypospolitej Polskiej w innych
    państwach i przy organizacjach międzynarodowych,
    - przyjmowanie listów uwierzytelniających i odwołujących akredytowanych przy nim
    przedstawicieli dyplomatycznych innych państw i organizacji międzynarodowych.
    W reprezentowaniu Polski na arenie międzynarodowej i kreowaniu polityki zagranicznej Prezydent współdziała z Prezesem Rady Ministrów i ministrem spraw zagranicznych. Należy pamiętać o tym, że obowiązek współdziałania nie jest skierowany jedynie w stronę Prezydenta, lecz także do Premiera oraz ministra spraw zagranicznych, którzy wraz z Prezydentem powinni wspólnie ustalać i realizować najważniejsze kwestie polityki zagranicznej.
  • wiseacres 24.12.17, 10:28
    @Czuki, szkoda Twoich słów.
    Jak braknie kasy , to motłoch przestanie kochać Pana Sułtana.

--
  • sagittarius954 16.09.15, 21:55
    No tak skazani ... wyrok dozywocia . Czuku weźcie sie do roboty i odmieńcie trend , to takie proste , i macie wygrane wybory i możecie nastepne 8 lat rządzić . a jaką drogą pójdzie PiS , kto to wie może dobrą a może zakapućkają się w ukłądy stanowisk i polegna jeszcze szybciej od platformersów , ale... jak sie nie przewrócisz to sie nie nauczysz .
    Ty mówisz łamie konstytucje , jednak kto ma to roZsądzić , a ktory sedzia w dzisiejszej Polsce jest bezstronny ? No jeszcze tego nie grali żeby głowa państwa dostosowywała się do polityki niższych rangą . A może ma być odwrotnie, i powinno być że niższy ranga posypuje głowa popiołem i dostosowuje swoja polityke pod tezy tego wyższego ranga . I to bez gadania . Ale to pokazuje jak daleko zajechaliśmy z pycha która owładnęła siły polityczne te będace przy korytku .
    Jeśli dyplomacja nie m ówi prawdy to tym bardziej nie powinna kłamać . W dobie wywiadów zrzucanie na prezydenta kraju bidnego jak mysz kościelna , niemal oskrżając go o zdrade narodu , jest tak smieszne że az niepoważne . Wiesz co było zasługa tamtego systemu . Że zmuszał do myślenia . No i popacz Polacy ruszyli dyńką i te wszystkie słowa PEK i druzby w duchu mocno obsmiewa .
    Nie przekonam cię ? Ale nie o to mi chodziło , ja zawsze prezentuję tylko swoje zdanie i ono albo jest podobne do tych wypowiadanych przez światłych albo nie . Ale tym drugim nie przejmuje sie . Świat wirtualny odbieram lekuśno ...big_grin
  • lucjan.0 17.09.15, 13:14
    www.mypolacy.de/aktualnosci/niemcy/-polkna-bakcyla-i-zakochaja-sie-w-polsce.html
    Wczoraj moja bardzo bliska rodzina, mieszkająca w Niemczech w rozmowie na Skypie ponformowała mnie o tym jak entuzjastycznie i z dumą Polonia witała naszego Prezydenta. Nasze [??] media tylko pluły i oskarżały go o "niby zdradę".. Długo szukałem w internecie potwierdzenia tego o czym usłuszałem od moich bliskich. O tym żadne polskie media się nie zająknęły, a nie muszę nikogo przekowywać, jak ważna jest dla Polonii i ich dzieci nauka w szkole języka polskiego i wiedza o Polsce. DZIĘKUJĘ PANIE PREZYDENCIE.
  • super.222 17.09.15, 13:35
    No dobrze ... to wszystko jest bardzo ładne i godne znaleźć się na moim
    forum. Nie znajduję jednak potwierdzenia, że to obecny prezydent Duda
    jest inicjatorem projektu, a nawet czy jest nim jakiś PISowiec.
    Ten projekt nie powstał z dnia na dzień, żeby uświetnił go prezydent Duda.
    Ten projekt był wdrażany już dawno, jeszcze za prezydenta Komorowskiego.

Jak znam naród niemiecki (a znam) niechętnie będą przyswajać sobie
    zasady gramatyki polskiej, bo jest ona okrutnie trudna dla nas, a co dopiero
    dla tamtejszych. Że Polonia pieje na cześć prezydenta, należy się cieszyć
    bo mówi żeby nie wracali i dalej realizowali się jako - przeważnie - robotniczy
    na czarno. Otrzeźwienie przyjdzie gdy braknie zdrowia, włosy siwizną się
    zasrebrzą i trzeba pomyśleć o emeryturze. Mam nadzieję, że polskie dzieci
    niemieckich arbaiterów mają godziwe warunki do nauki w swoim ojczystym
    języku. Wiesz coś na ten temat. ?
    --
    Tak tu cicho...
  • czuk1 17.09.15, 14:38
    Podpadniesz chyba naszym adwersarzom. Jeśli czytając nasze media widziałeś , że tylko pluły i oskarżały Prezydenta o "niby zdradę" to znaczy czytasz tylko media mainstreamowe, prorządowe ?. Te istotnie , jakoś wybiórczo, zadawały (szczególnie w TV INFO i TV24) ciągle pytania o ocenę wypowiedzi o "powrotach Polaków z Anglii". A przecież tematyka spotkania z Polonią była szeroka.
    W mediach przychylnych PiS możesz zauważyć krytykę tych co zwracają Prezydentowi uwagę.
    Moja rodzina w Anglii nawet nie zauważyła wizyty Naszego Prezydenta , bo nie zaistniał w tamtejszych mediach. Im by zależało bardzo aby nasze władze uruchomiły funkcjonowanie szkół z językiem polskim w Wielkiej Brytanii . Podobny problem jest w Niemczech. Tym trzeba by się martwić. O większą w tym zakresie aktywność APELUJĘ DO PREZYDENTA.
  • lucjan.0 17.09.15, 15:08
    czuk1 napisał:
    ........> Moja rodzina w Anglii nawet nie zauważyła wizyty Naszego Prezydenta , bo nie za
    > istniał w tamtejszych mediach......

www.youtube.com/watch?vshockGbv8aCiI98
    To prześlij swojej szanownej Rodzinie w Anglii ten filmik [jeden z wielu], bo tego żadne Polskie media nie pokazały.
  • czuk1 17.09.15, 14:25
    Coś Ci się Sagi pomieszało. Jeszcze 5-7 lat bylem fanem PO..... nie ukrywam. Ale od 2-3 lat, kiedy zaniechania i błędy PO narastały stałem się stałym krytykantem PO. Na dziś traktuję PO jako partię demokratyczną, ze sporymi sukcesami odnoszącymi się do gospodarki i finansów Polski. Za PiS mogę powtórzyć, że PO za mało wykazywała troski o sprawy socjalne Polaków.
    Jednak nadal widzę PO jako zło mniejsze od PiS . Nigdy jednak nie ciążyłem do PO czy do PiS. Interesują mnie rządy demokratów którzy potrafią szybko unowocześniać Polskę , przyspieszać jej rozwój i poprawiać warunki życia Polaków. Mogą to być liberałowie uznający za najważniejsze sprawy socjalne Polaków , biznesu i rynku . Nie należałem i nie należę do PO. Chodzę na spotkania wyborcze .Nowoczesnej, narodowców, SLD, TR a ostatnio Zjednoczonej Lewicy. Chętnie poprę Michała Kabacińskiego - młodziutkiego posła związanego z naszym miastem (TR) lub lubianego i świetnego lekarza-Syryjczyka z Chełma (SLD) (nr.1 na liście) - kandydatów Zjedn.Lewicy w okręgu 7.
    Nie przekonam Cię, że Prezydent (pisałem) - pomijając już uprawnienia konstytucyjne - nie ma narzędzi do wykonywania funkcji rządzenia i zarządzania Polską. Jego Kancelaria to kilkaset osób i żadne ministerstwo. A więc gdzie sens, gdzie logika. Prezydent mógł rozwinąć skrzydła kiedy PiS
    przejmie władzę. Teraz powinien być ostrożny bo ma partnerów (rząd) z drugiej strony sceny politycznej. Nie uzgadnia swojej polityki zagranicznej i obronnej z rządem .... źle robi. Tak uważam wink
    Nie rozumiem też dlaczego zwracasz się do mnie na WY .Stary jestem ale za mojego pokolenia już nie mówiło się - "Wy dziadku" ,"wy Wujku". Mówiło się już - "dziadek co robisz", wujku kup mi"...
    Piszesz ....."dyplomacja nie mówi prawdy to tym bardziej nie powinna kłamać ". Masz rację. Prezydent to Polski dyplomata nr. 1 powinien o to dbać sam. Można nie mówić prawdy i nie kłamać. Np. o tej ruinie Polski. Czy o Polsce "kraju bidnym jak mysz kościelna" Bo to nieprawda.
  • lucjan.0 17.09.15, 15:41
    czuk1 napisał:
    ..... Np. o tej ruinie Polski. Czy o Polsce "kraju bid
    > nym jak mysz kościelna" Bo to nieprawda.

Drogi Panie czuk1...nie jestem rzecznikiem prezydenta, ale słowo "Polska w ruinie" odbieram jako metaforę, bo każdy widzi co wybudowano, odrestaurowano, wyburzono, postawiono nowe etc etc, ale Polska, to nie tylko autostrady [nawiasem mówiąc po niespełna 2 latach eksploatacji nasza A4 jest remontowana] obiekty [nasz wybudowany stadion na Euro2012 niszczeje], budynki itp ale to też, a może przede wszystkim ludzie. Nie mówię o sobie, bo pracuję i daję pracę ale widzę ogromne rozwarstwienie społeczne. Nikt nie żąda by było po równo, ale Ci "biedni" powinni samodzielnie utrzymać siebie, rodzinę i to jest moim zdaniem ta "ruina". Głosowałem na pana Dudę, nigdy nie oddałem głosu na PiS, ale teraz mam dylemat choć wiem, że PO mojego poparcia nie otrzyma.
  • czuk1 17.09.15, 20:27
    Potwierdzam - w ubiegłym i br jechałem A4 . Te pęknięcia i ich usuwanie - to budowlany skandal.
    Panie Lucjanie . O Polsce jako ruinie mówiło kilka osób , z grona PiS., i w różnych sytuacjach. A więc trudno mówić o metaforze.
    Też uważam, że czas by przyspieszyć proces wzrostu płac pracowników najemnych. Wkomponować go strategię przyspieszonego wzrostu. A więc wyższe płace, wyższy PKB, wyższy popyt, wyższe podatki, zmniejszenie emigracji zarobkowej, wyższy poziom życia Polaków, zmniejszenie marginesu biedy,..... Przedsiębiorcy działający w warunkach konkurencji (wg mnie) nie przeniosą całości kosztów pracy w cenę.
    PiS to zrobi. Może uda mu się nie powodować tym wzrostu długu publicznego , nadmiernej inflacji, i innych zjawisk niekorzystnych. Czego mu życzę.
  • czuk1 17.09.15, 22:38

Aby pogodzić nas , mam propozycję.
    Rozważmy prognozę/wniosek red. Max Kolonko.
    www.youtube.com/watch?v=4_jdGII4xpQ&feature=em-subs_digest
    On mówi o konieczności utworzenia ustroju prezydenckiego w Polsce. Teraz jest ku temu sprzyjająca okazja. Jest Prezydent - człowiek młody, wykształcony, światły, odpowiedni , chętny do przejęcia odpowiedzialności za Polskę.
    Ustrój obecny nie sprawdził się. Utknęliśmy w niewoli POPiSu. Nie ma szans na szybką zmianę, odmłodzenie klasy politycznej. Dwie partie zwarły się w walce , trwają tak od lat i sprawy Polski / Polaków są zaniedbane.
    Nie będę tematu rozwijał. Każdy może mieć inne zdanie na ten temat.
    Wg mnie Max Kolonko ma dużo racji. Nie wiem jednak czy stara gwardia z PiS zechce oddać
    władzę Prezydentowi, zmienić konstytucję. ?????
  • super.222 18.09.15, 06:26
    Nie zmieniajmy ustroju Ojczyzny, podpierając się sugestiami dziennikarza. big_grin
    Czuku ... nie na tym forum, proszę. big_grin big_grin
    Moje cichutkie forum zmieni się w forum politykierów.
    --
    Tak tu cicho...
  • czuk1 20.09.15, 11:12

Jak Pani sobie życzy. smile

Zauważam tylko. Jedyny to czynny polityczny wątek na cichym forum. Wymiana poglądów (po liczbie wpisów sądząc) jest równomiernie rozłożona, na 4 osoby. Nie ma w niej mojej dominacji.
    Ustrój zmieniał bym na ulicy , nie na forum. Tu niby można by na ten temat podyskutować, bo własnie fora są świetnym miejscem spotkań politykierów.

Ale jeśli tu ma być cicho ... to dla politykierów, faktycznie nie ma miejsca na poruszanie głośnych tematów.

Na koniec , wyjaśniam tylko .
    Rozwinąłem sarkastycznie temat podziękowań dla Prezydenta . Zastanawiając się - przy pomocy Max Kolonki - czy tak aktywny i samodzielny Prezydent nie powinien - po wyborach - czynić starania o formalno-prawne zwiększanie swoich uprawnień , aż do zmiany ustroju na prezydencki. Sprzyja temu nowy układ polityczny (samodzielne rządy PiS i jego prezydent) oraz znana ciągota Kaczyńskiego do rządów "silnej ręki" ? A i część Polaków na to czeka.
    Temat postawiony był na zasadzie.... co wy na to.
    smile smile smile
  • super.222 20.09.15, 11:21
    Łamy naszego 'cichutkiego" są do Twojej dyspozycji zawsze,
    nawet na najbardziej kontrowersyjne tematy. Musiałam mieć zły dzień. big_grin
    --
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 21.09.15, 11:35
    Ależ Czuku dalej odbieram cię jako zwolennika PO mimo iż wytykasz błędy tej partii . Jednak w ustawach dotyczących ścisle obywateli stajesz zawsze po stronie PO . To jak inaczej cie odbierać ? Jeśli uraziło cię Wy , ze względu na stanie przy tobie innych osób w argumentach , ktore przytaczasz to cię Przepraszam , ale zdania nie zmienię choć odnosić się będe do Ciebie osobiście . big_grin
  • sagittarius954 21.09.15, 11:31
    Za spełnianie obietnicy i mozliwość wyboru przez emeryta czy chce dalej pracowac czy tez przejśc na emeryture w 65 roku zycia .big_grinbig_grin
  • super.222 21.09.15, 11:57
    Obietnica będzie spełniona kiedy ustawa przejdzie całą procedurę legislacyjną.
    Złożenie projektu do Sejmu ... a jego realizacja, to dluuuuga droga.
    To taki *strzał* przed wyborami. Przecież Ty to wiesz big_grin
    --
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 21.09.15, 12:04
    Jednak myśle inaczej . Wierzę że duda pragnie byc innym prezydentem , więc strzał nie musi być oddany a jesli został teraz wystrzelony to dla dobra PO , ktore może przyjąc ten projekt i zaplusowac sobie u obywateli . Jeśli tego nie zzrobi pozostaje czekac do wyborów . big_grin
  • super.222 21.09.15, 20:34
    Pani Marszałek Sejmu wydała oświadczenie.
    Do końca kadencji pozostały dwa posiedzenia Sejmu,
    co z góry przekreśla możliwość rozpatrzenia i zatwierdzenia
    projektu prezydenta. Pan prezydent o tym wiedział.

W Sejmie są przedstawiciele różnych partii.
    Nie sądzę żeby *niewypał* mógł zmienić wynik wyborów.
    A jeżeli już, to na niekorzyść PiS-u.
    --
    Tak tu cicho...
  • lucjan.0 28.09.15, 09:05
    Dodam od siebie..rozmawialiśmy z żoną na skypie z naszą kuzynką mieszkającą od wielu lat w USA i potwierdziła tą opinie. Ona i jej znajomi są dumni z naszego prezydenta w/g ich opinii cyt "nareszcie dobry wybór, prezydent młody, wykształcony, z klasą i prawdziwy patriota". Oni tam nie mogą zrozumieć, dlaczego tak wiele ludzi w Polsce manifestuje niechęć do prezydenta i podstawiają mu nogi zamiast go wspierać. Tłumaczą to w ten sposób, że zaradni, inteligentni, wykształceni poprostu wemigrowali, a została w większości miernota i awanturnicy
    Ja uważam, że to wymaga czasu, bo pan prezydent, tak jak mój ojciec pochodzi ze Starego Sącza [mój tato z Nowego Sącza], a tam są ludzie twardzi, konsekwentni i prawi.
    www.tvn24.pl/nowojorska-polonia-o-dudzie-to-nasz-prezydent,580890,s.html
  • super.222 28.09.15, 09:35
    W Polsce też zapanowało zdziwienie po wyborze obecnie panującego
    *ichniego*, więc niech sobie darują oceny skoro dokonują jej zza oceanu.

Najbardziej wpieniłam się na określenie *miernota* (pozostała kraju).

Moje dzieci, ich małżonkowie, także wnuki starsze i młodsze mają
    dyplomy wyższych uczelni. Nigdy nie opuszczą Polski dla lepszego
    życia na obczyźnie. Jestem z nich dumna. Perfekcyjnie opanowali
    język angielski, mają prawa jazdy i samochody. Są Europejczykami.

Ps. Przekaż przy następnym połączeniu moje dwa zdania z tego postu.
    Z góry serdecznie dziękuję.

--
    Tak tu cicho...
  • lucjan.0 28.09.15, 10:07
    super.222 napisała:

> W Polsce też zapanowało zdziwienie po wyborze obecnie panującego
    > *ichniego*, więc niech sobie darują oceny skoro dokonują jej zza oceanu.
    >
    > Najbardziej wpieniłam się na określenie *miernota* (pozostała kraju).
    >
    > Moje dzieci, ich małżonkowie, także wnuki starsze i młodsze mają
    > dyplomy wyższych uczelni. Nigdy nie opuszczą Polski dla lepszego
    > życia na obczyźnie. Jestem z nich dumna. Perfekcyjnie opanowali
    > język angielski, mają prawa jazdy i samochody. Są Europejczykami.
    >
    > Ps. Przekaż przy następnym połączeniu moje dwa zdania z tego postu.
    > Z góry serdecznie dziękuję.
    >
    > Duży SZACUNEK pani Super!!!
    Kładę nacisk na "W WIĘKSZOŚCI", nic nie poradzę i nie mam wpływu na opinie Polonii, która tak postrzega.
    Nasz jedyny syn studia prawnicze kończył w Niemczech, ożenił się z Niemką i odziedziczył od teścia kancelarię.... Ubolewamy tylko, że nasz jedyny wnuk nie mówi po polsku..Decyzje syn podejmował sam, a my nie przeszkadzaliśmy, choć uważaliśmy, że z naszą pomocą w Polsce też kariera dla niego była w zasięgu..Jesteśmy dumni, bo jest dobrym "ambasadorem" naszego kraju, szanowanym i docenianym przez tamte [nieufne dla obcych] społeczeństwo..Tak mu było pisane..
    >
  • sagittarius954 02.10.15, 18:01
    Pierwsze weto prezydenta Dudy: ustawa o zmianie płci

A nawet serdecznie dziekuje big_grinbig_grin
  • super.222 09.11.15, 19:14
    http://www.fakt.pl/m/crop/-850/-484/faktonline/635826666239816732.jpg
    --
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 10.11.15, 08:52
    Ale co, że na czarno, czy za długo, czy jak ???
  • super.222 10.11.15, 09:28
    Na zdjęciu: takie dwie "dziewczynki z zapałkami" - przesadna pokora
    w stroju i sylwetce. To nie są panie Kowalskie, które przyjechały
    autokarem na wycieczkę do Watykanu i dostąpiły zaszczytu ...

Na zdjęciu są dwie najważniejsze kobiety w Polsce, a tutaj tego nie
    widzimy. Na tę - jakże ważną wizytę - ubierane były przez dwie (tak myślę)
    pracownie krawieckie, które - podobnie jak Duda i Kopacz - nie mogły
    się porozumieć jak chcą ubrać swoje klientki.
    Pracownie zatem *postarały się o to* , że córka ma dłuższą spódniczkę
    od matki, a to z kolei wskazuje, że matka ma dłuższe nogi niż córka.

Śliczna polska dziewczyna stoi jak wdowa we włoskim filmie.
    --
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 10.11.15, 11:06
    Przesadna pokora ...Nie przesadzasz ? A jak się powinno ubrać w odwiedziny do Ojca Św. ? Czy nie skromnie ? A gdyby ubrały się wytwornie ale też no powiedzmy że skromnie , czy nie wypomniałabyś tego mówiąc że marnotrawią pieniądze podatnika ?
    Zwykło się mówić że zona prezydenta to najwazniejsza kobieta w Polsce ,ale co do córki już mam wątpliwości .
    A co do krawieckich umiejętności i umawiania się ...no cóż to już rzecz gustu , a o takowych się nie dyskutuje .
    Dla mnie to zdjęcie pokazuje że dziewczyna jest córka , w tym towarzystwie tu i teraz jest córką i na razie musi zapomnieć o swojej dojrzałości i podporządkować się tak odbieram ten przekaz . Dama odsłoniła dużo włosów , niepotrzebnie . A nogi Damy sa wporzo , nie mam nic przeciwko big_grin
  • lucjan.0 10.11.15, 15:23
    Pani prezydentowa ubrana w/g obowiązującego protokołu podczas audiencji w Watykanie. Warto się zaznajomić zanim umieści się krytykę. Pamiętam panią Kwaśniewską również w koronkowym nakryciu głowy podczas wizyty papieża w Polsce. Tych obowiązujących zasad przestrzegały jej następczynie. Skąd taka niechęć i krytykanctwo manifestowane pod adresem aktualnej pierwszej damy?
  • sagittarius954 10.11.15, 15:58
    lucjanie , to nie krytykanctwo , każdy ma prawo wypowiedzieć swoja opinię , tym bardziej że bardziej dostojnej osoby nie mieliśmy od dosyć długiego czasu , omijając panią Kwaśniewską,
    Co do włosów na innym zdjęciu widziałem już bardziej nasuniętą woalkę , co wskazuje że nie zawsze osoba ją mająca, myśli o tym co ma na głowie .
    Co do twojej uwagi o zaznajomienie się uważam za mało sprawiedliwe , ponieważ wszyscy tutaj doskonale zdajemy sobie sprawę z obostrzeń dyplomatycznych . Ale strój jako taki można uszyć na różne sposoby i aby wizerunek zgadzał się w całym złożeniu rodziny , chyba nie do końca o tym pomyślano , choć ja tak bardzo na strojach nie wyznaję się a superka jako kobieta bardziej to czuje . Samemu Prezydentowi naszemu proponowałbym albo przejść na dietę i spaść o dwa numery marynarki albo uszyć ciut większą , odrobineczkę . Co prawda jestem już stary i sam jako młody wbijałem się w obcisłe rzeczy ,ale wizyty dostojnych gości nie musza odwzorowywać się celebryckim szpanem tak powszechnie kopiowanym . Chyba można poświęcić 6 godzin ze swego służbowego czasu przeznaczając go na dopasowanie odpowiedniego i doskonałego czytaj nienagannego garnituru w którym będzie się czuł tak samo dobrze jak w tym starym .smile
  • lucjan.0 10.11.15, 16:50
    Sagittariusie...pełna zgoda w ocenie prezencji prezydenta..moja żona trafnie skomentowała jego wizerunek określając go jako "chłopek roztropek"..Na galę np rozdania nagród w konkursie Chopinowskim, lub podczas wizyty belgijskiej pary ubrał się w odpowiedni garniturek, ale już na światowe wizyty śmiga w tym swoim [pewnie ulubionym] wyświechtanym, za ciasnym, za krótkim i pomiętym..Dziwi fakt, że żona, lub córka tego nie dostrzegają..Potrzeba więc wizażysty..
    Ps Znam pewnego docenta, który na salonach , gdzie obowiązywał strój wieczorowy [ frak i damskie długie kreacje] przychodził w wytartych jeansach..
  • wiseacres 26.12.17, 16:54
    Dobry i zły policjant . Stara śpiewka

--
  • super.222 11.11.15, 15:18
    wyborcza.pl/1,75477,19169757,premier-czech-na-twitterze-bede-reprezentowal-polske-na-malcie.html
    --
    Tak tu cicho...
  • tavros 12.11.15, 07:07

Mnie się najbardziej podobało jak sobie na ucho szeptali. To było troszkę śmieszne, choć bardzo potrzebne widać, że jest chęć porozumienia się. Media wszystko uchwycili.

--
    ............................
    smile
  • super.222 12.11.15, 07:16
    http://s.tvp.pl/images2/5/f/5/uid_5f51b083daafa61970fb9012601c320f1447270783463_width_720_play_0_pos_0_gs_0_height_405.jpg
    .
    .
    To zdjęcie przejdzie do historii. A ludzie mówią, że nie mogą się *dogadać*.
    A on podszedł i szeptał ...tylko co miał do szeptania? Nawet najbliżej stojący
    nie usłyszeli, a gdyby nawet słyszeli, to nie powiedzą.

A dzisiaj wszystko się wyjaśni, bo dziennikarze nie odpuszczą. big_grin

--
    Tak tu cicho...
  • tavros 12.11.15, 07:24
    Nim podszedł zauważyłem to wpierw toczyła się po cichu dyskusja między najbliższymi a on potem to wszystko sfinalizował. I najbliżsi na pewno znali tą dyskusję, bo po uśmiechach można było wyczuć.

--
    smile
  • super.222 12.11.15, 07:32
    Ja widziałam już tylko finalizowanie dyskusji z uśmiechami otoczenia.
    Kobietę można upokorzyć w różny sposób.
    --
    Tak tu cicho...
  • tavros 12.11.15, 08:12
    Na tym filmie może nie ma początku, ale jest finał. Można zobaczyć jak Prezydent rozmawiał wpierw z generałem, który przytaknął głową i po tym wszystkim zwrócił się p. prezydent do p. Kopacz.
    Film....................

--
    smile
  • sagittarius954 12.11.15, 08:24
    Tvp info podobno jątrzyło wczoraj gorzej od tvn24 ...
  • super.222 12.11.15, 10:38
    TVP info ma za zadanie informowanie społeczeństwa na bieżąco
    o ważnych wydarzeniach. Nie zauważyłam specjalnego jątrzenia,
    ale może w W-wie lepiej widać. Tego z numerem 24 nie mam
    w programie. Moment *szeptania* zauważyłam sama z kamer,
    które miały za zadanie *kamerowanie* każdego ruchu prezydenta,
    bo przecież było to najważniejsze - do tej pory - przedstawienie
    ważności urzędu. Wcześniej klękanie przed kombatantem, później
    *szeptanie* do ucha, jakby się umówić na randkę chciał.
    A to przecież premier polskiego rządu ... jeszcze.
    --
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 12.11.15, 12:27
    Ciekawe czy z panią Kopacz można umówić się na randkę suspicious Zalezy od tytułu czy grubości portfela ? big_grinbig_grin

Tefałenu nie maszszsz???!!! OJEJ ...błąd superko, błąd, musisz wykupić kanał i ogladac go w błogości . Przez 4 lata będą nadawać tylko po ...sorry... PO big_grinbig_grinbig_grin
  • tavros 12.11.15, 15:06
    Oglądałem TV24 dziś i co zauważyłem? Zauważyłem, że urywki filmu tego na ucho to byli pokazane chyba przeszło 50 razy. To nie za dużo czasem?

--
    smile
  • tavros 18.11.15, 13:19

Dobrze Pan zrobił Panie Prezydencie, że Pan Ułaskawił tylko nie potrzebnie się Pan z tego tłumaczy. A czy tłumaczyli się tacy prezydenci jak: Wałęsa, Kwaśniewski, Komorowski z tego, co zrobili?

1. Lech Wałęsa ułaskawił 3454 osoby; odmówił ułaskawienia 384 osobom.
    2. Aleksander Kwaśniewski ułaskawił 3295 osób; odmówił ułaskawienia 795 osobom (I kadencja).
    3. Aleksander Kwaśniewski ułaskawił 993 osoby; odmówił ułaskawienia 1317 osobom (II kadencja).
    4. Lech Kaczyński ułaskawił 201 osób; odmówił ułaskawienia 913 osobom.
    5. Bronisław Komorowski ułaskawił 219 osób (do kwietnia 2013); odmówił ułaskawienia 189 osobom (do marca 2011).
    6. Andrzej Duda ułaskawił 4 osoby[2] (do listopada 2015); odmówił ułaskawienia 23 osobom (do listopada 2015).
    Czytaj dokładnie wszystko...........

--
    smile
  • super.222 18.11.15, 13:41
    Chodzi o to - miły Tawrosie - że Pan Kamiński został ułaskawiony jeszcze
    przed wydaniem prawomocnego wyroku sądu. A taki akt łaski ingeruje
    w niezawisłość sądów, które są czwartą władzą.

Myślę, że w dzisiejszej dyskusji w Sejmie (od godziny 14-tej) ten wątek
    będzie rozpatrywany bardzo wnikliwie. Posłuchajmy, to się podszkolimy
    w prawie. Pamiętasz takie powiedzenie "falandyzacja prawa" ? big_grin big_grin
    --
    Tak tu cicho...
  • tavros 18.11.15, 13:49
    Prawnicy PiS mówią że wszystko jest zgodne z prawem a prawnicy PO mówią że nie. Ja się na prawie nie znam ale uważam że jest zgodne z prawem i dobrze że tak Pan Prezydent postąpił.

--
    smile
  • super.222 18.11.15, 13:55
    Mam nadzieję, że się na mnie nie obrazisz gdy powiem:
    NIE - nie miał racji, bo ułaskawia się skazanego prawomocnym wyrokiem
    --
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 18.11.15, 14:12
    Tak miał rację , ponieważ instytucja ułaskawienia mówi :

Prezydent może zastosować prawo łaski z pominięciem wskazanej procedury bezpośrednio na podstawie Art. 139 Konstytucji RP

• sagittarius954 18.11.15, 14:14
    A procedura mówi:

Tryb drugi polega również na przekazaniu prośby skazanego o ułaskawienie do sądu jak w trybie pierwszym z tym, że negatywne zaopiniowanie prośby przez sąd nie powoduje pozostawienia prośby bez biegu. Nadanie biegu prośbie w „trybie drugim” ma miejsce wówczas, gdy z treści prośby wynika uzasadnione przypuszczenie, że skazany może zasługiwać na łaskę z następujących powodów, np.:

- odbycia znacznej części kary pozbawienia wolności,
    - bardzo trudnej sytuacji rodzinnej, materialnej lub zdrowotnej,
    - nienagannej opinii środowiskowych, czy zakładu karnego,
    - znacznego upływu czasu od popełnienia przestępstwa,
    - wielokrotnego pozostawiania przez sądy prośby bez dalszego biegu i tym samym uniemożliwienie Prezydentowi RP rozpatrzenia danej sprawy,
    - naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem.

Nadanie prośbie skazanego biegu w „trybie drugim” nie przesądza jednak o decyzji Prezydenta RP dotyczącej ułaskawienia. Prezydent – po analizie wszystkich przedstawionych dokumentów – podejmuje merytoryczną decyzję w sprawie ułaskawienia, pozytywną bądź negatywną.

• sagittarius954 18.11.15, 14:15
    Dlatego też dziękuję PAnu Panie Prezydencie i proszę się strzec PO . Utopić są skorzy pana w łyżce wody.
  • tavros 19.11.15, 08:33
    Sagi masz 100% rację. Popieram Cię i Lucjana.
    Panie Prezydencie niech Pan się im nie daje, bo chcieliby Panem i PiS-em rządzić. Popieramy Pana i PiS w każdym działaniu. Zbigniew Ziobro ma w swych wypowiedziach rację.
    Po głosowaniu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział dziennikarzom, że to PO jest winna całemu zamieszaniu, bo złamała reguły, zmieniając pod koniec ubiegłej kadencji ustawę o TK i przyspieszając wybór sędziów. Zdaniem Ziobry Platformie chodziło o to, by "w sposób oczywisty zawłaszczyć wybór członków Trybunału Konstytucyjnego", bo spodziewała się, że przegra wybory. - Chodziło tak naprawdę o zawłaszczanie przez PO Trybunału Konstytucyjnego - ocenił. - My po prostu wracamy do status quo, powodując, że te złamanie przez Platformę reguł związanych z wyborem TK zostanie odwrócone - dodał Ziobro.
    Zaznaczył, że po przyjęciu nowej ustawy o TK obecny Sejm będzie miał możliwość dokonania wyboru sędziów TK. - Myślę, że to powrót do uczciwych reguł gry - powiedział Ziobro. - Gdyby PO nie złamała reguł gry, które były szanowane przez wszystkie parlamenty, nie byłoby naszej odpowiedzi - dodał. Czytaj wszystko..........

--
    smile
  • super.222 02.12.15, 07:54
    Podnoszę ten wątek z nadzieją, że nadal będziemy
    widzieć i opisywać ...

--
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 02.12.15, 10:30
    Jak na razie jeszcze nie ma za co dziękować , ale jak się zdarzy czemu nie chętnie podziękuję big_grin
  • tavros 03.12.15, 08:20

Brawo Panie Prezydencie dobrze Pan zrobił. Niech Pan się nie daje popieram Pana Prezydenta.

http://i.iplsc.com/prezydent-odebral-slubowanie-od-sedziow-trybunalu-konstytucy/0004V3LCA3KNIOT6-C116-F4.jpg

Prezydent odebrał ślubowanie od sędziów TK

Prezydent Andrzej Duda odebrał dziś ślubowanie od czterech nowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Poinformowała o tym Kancelaria Prezydenta na swojej stronie internetowej. Czytaj wszystko..................

--
    smile
  • sagittarius954 03.12.15, 09:02
    I ja również Dziękuję Panu Panie Prezydencie big_grinbig_grinbig_grin
  • super.222 03.12.15, 09:11
    Tak Wam Panowie to Radio Maryja pomieszało w głowach, że
    nie potraficie wznieść się na samodzielną ocenę sytuacji.

Jeżeli prezydent *wszystkich Polek i Polaków* przyjmuje nowych
    członków TK pod osłoną nocy, to widać, że czegoś się boi...

--
    Tak tu cicho...
  • tavros 03.12.15, 09:37

Teraz jest nowocześniej bo mamy TV TRWAM

--
    smile
  • super.222 03.12.15, 09:39
    Co za różnica? I tak zaprowadzi swoich wielbicieli do średniowiecza.
    --
    Tak tu cicho...
  • lucjan.0 03.12.15, 14:47
    Tym razem nie dziękuję Panu, Panie Duda... za pośpiech.
  • super.222 03.12.15, 16:14
    Dzisiaj o godzinie 20.00 w programie 1 TVP
    prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie.
    --
    Tak tu cicho...
  • super.222 04.12.15, 08:21
    Punktualnie o 20.00 kamera skierowana została na uśmiechniętą
    twarz prezydenta, który w oświadczeniu 3-minutowym nakreślił
    plan działania na najbliższy czas. Wszystkim komentatorom w TV
    sprawił ogromny zawód, bo już nie wiedzieli zupełnie co prezydent
    miał na myśli. W słowach swoich świętych (kto nazwał je orędziem?)
    zapomniał jakby o sporze wokół TK,
    --
    Tak tu cicho...
  • tavros 04.12.15, 08:56
    Komentatorzy ludzie uczeni w tym kierunku nie wiedzieli co miał Prezydent na myśli a ja czlowiek prosty i wiem co miał Prezydent na myśli. Po co to się uczyć jak i tak człowiek nic nie wie?
    Prezydent to miał na myśli co w swym oredziu powiedział.

Jednocześnie chciałbym podkreślić, że przychylam się do opinii wyrażonej przez obecnego prezesa Trybunału Konstytucyjnego o potrzebie debaty nad zmianami procedury wyboru sędziów. Dlatego też w ramach Narodowej Rady Rozwoju zamierzam powołać zespół, którego celem będzie wypracowanie zasad wyboru sędziów oraz funkcjonowania Trybunału. Tak, by w przyszłości nie pojawiły się żadne wątpliwości co do jego bezstronności.
    Czytaj wszystko...............

--
    smile
  • super.222 04.12.15, 09:48
    https://bi.im-g.pl/im/52/65/12/z19289938Q,Minister-Mariusz-Kaminski-na-razie-nie-ma-swojego-.jpg
    .
    .
    Każdy, powtarzam... każdy widz miał okazję usłyszeć to, co dla
    niego najsłuszniejsze. Ameryki nie odkryłeś ... big_grin

--
    Tak tu cicho...
  • lucjan.0 04.12.15, 10:50
    tavros napisał:

> Komentatorzy ludzie uczeni w tym kierunku nie wiedzieli co miał Prezydent na my
    > śli a ja czlowiek prosty i wiem co miał Prezydent na myśli. Po co to się uczyć
    > jak i tak człowiek nic nie wie?
    > Prezydent to miał na myśli co w swym oredziu powiedział.
    >
    > Jednocześnie chciałbym podkreślić, że przychylam się do opinii wyrażonej pr
    > zez obecnego prezesa Trybunału Konstytucyjnego o potrzebie debaty nad zmianami
    > procedury wyboru sędziów. Dlatego też w ramach Narodowej Rady Rozwoju zamierzam
    > powołać zespół, którego celem będzie wypracowanie zasad wyboru sędziów oraz fu
    > nkcjonowania Trybunału. Tak, by w przyszłości nie pojawiły się żadne wątpliwośc
    > i co do jego bezstronności.

> Czytaj wszystko...............
    >
    Wczoraj napisałem, że nie podzielam szybkiej decyzji i działania pana Prezydenta.
    To jest dowód na to, jak media i ich goście "eksperci" swoim bełkotem potrafią nawet takich twardzieli jak ja przekonać do swoich racji.
    Po wygłoszonym orędziu, lekturze niezależnej prasy i opinii innych niezależnych ekspertów [bez cudzysłowia] widzę swój błąd.
    Dzięki Tavros za ten wpis. Pozdrawiam.

>
    >
    >
    >
    >
    >
  • sagittarius954 04.12.15, 11:55
    Codziennie tv karmi nas papką strawna tylko dla PO , i masz rację tavros ,ale rzecz jest też o cos zupełnie innego o co idzie walka dzisiaj , która została już przegrana na zachodzie , ostatnimi bastionami oporu jesteśmy my i te kraje które dopiero co wyszły spod panowania totalitaryzmu . widać, że przyrzeczenie z dodatkową formuła dla wielu posłów to tylko słowa . A czy wygra liberalizm ? Nie wiem . Jest mi przykro z powodu iż musze żyć na starość w tym kraju , który porzuca drogi przodków i przyozdabia się cekinami popularności .
  • super.222 04.12.15, 12:29
    Szczerze ... nie rozumiem Twojego pesymizmu.
    Przecież mamy:
    - prezydenta
    - premiera i cały rząd
    - większość w Sejmie taką, ze *nikt nam nie podskoczy*.
    To dlaczego czujesz, że drogi przodków są porzucane ?

Pozostała nam do zmiany jeszcze Konstytucja, ale to wymaga
    2/3 głosów w Sejmie i referendum - nie to w Sejmie, ale społeczne.

A odnośnie Trybunału Konstytucyjnego, który jest to muszą
    być zachowane jego postanowienia tak długo , jak jest obecny.

Przecież nie dla siebie przepisywałam artykuły Konstytucyjne,
    można było poczytać o TK. I na litość Boską, ten Trybunał jeszcze
    jest, żeby to zmienić można powołać jakąś komisję, ale teraz
    stosowac się do zasad funkcjonowania Konstytucji i TK.

--
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 04.12.15, 13:33
    Z pesymizmem czy optymizmem jest tak iż raz napływa a raz odpływa . Ja to wszystko wiem ,ale codzienność w oparach jednej tylko słusznej opcji słyszanej na wciąż z telewizora jest trudna do strawienia . Oczywiście mamy internet , żeby wyszukać i poprawić sobie nastrój . To daje troszkę siły i usuwa osamotnienie . ale tym bardziej widać o co chodzi tym którzy utracili władzę i tych którzy tylko ich popierają .
  • sagittarius954 04.12.15, 13:42
    Trudno zrozumieć twoją logikę aby zawierzyć temu ciału które samo nie szanuje konstytucji . Co śmieszniejsze , konstytucji , którą uchwalano i wiedziano że ma wiele braków , co było bardzo na rękę całemu obozowi rządzącemu . Tak więc pat istnieje i nie przemogą go żadne chcenia grup społecznych , bo jak historia uczy tylko rewolucji słuchają się rządzący a nie głosów rozsądku . Oczywiście rewolucji u nas nie będzie , tyle że prawda wyjdzie na jaw w późniejszym czasie . Acha , nie dopuszczam słowa przepraszam przy pomyłkach ocierających się o nieszanowanie konstytucji . To śmieszne i żenujące przepraszać jak się chciało wyprowadzić naród na manowce . dla mnie to jego zdrada .
  • tavros 04.12.15, 17:32
    TK: Sędziowie Rzepliński i Biernat wyłączeni z rozprawy 9 grudnia
    Prezes TK Andrzej Rzepliński i wiceprezes Stanisław Biernat zostali wyłączeni ze składu, który 9 grudnia rozpatrzy konstytucyjność nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym - wynika z postanowienia zamieszczonego na stronie Trybunału. Czytaj wszystko............

--
    smile
  • tavros 04.12.15, 18:31
    Pat zakończony? Nowi sędziowie TK rozpoczęli już pracę w Trybunale
    Prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński przyjął już w siedzibie TK czterech nowych sędziów, którzy w czwartek złożyli ślubowanie przed prezydentem Andrzejem Dudą - ustalił portal niezalezna.pl. Prezes przydzielił im również pokoje do pracy. Informację tę potwierdziła nam rzecznik prasowy Biura Trybunału Konstytucyjnego, Katarzyna Sokolewicz-Hirszel.
    Prezydent Andrzej Duda odebrał w czwartek ślubowanie od czterech nowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Henryka Ciocha, Lecha Morawskiego, Mariusza Muszyńskiego i Piotra Pszczółkowskiego. Sędziowie zostali zaprzysiężeni podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.
    Czytaj wszystko................

--
    smile
  • tavros 04.12.15, 19:56
    Kornel Morawiecki dziś każdy powinien bronić prezydenta

--
    smile
  • super.222 04.12.15, 20:01
    A kto to jest Kornel Morawiecki ?
    --
    Tak tu cicho...
  • tavros 04.12.15, 20:06
    Wikipedia o Kornelu Mazowieckim

Kornel Andrzej Morawiecki (ur. 3 maja 1941 w Warszawie) polski polityk, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, doktor fizyki, nauczyciel akademicki. Kandydat w wyborach prezydenckich w 2010, poseł na Sejm VIII kadencji.

--
    smile
  • super.222 05.12.15, 18:06
    https://bi.im-g.pl/im/d1/67/12/z19296465Q,Swieto-kawalerii-polskiej---obraz-Wojciecha-Kossak.jpg
    .
    .
    Na tle tego obrazu - "Święto kawalerii polskiej" Wojciecha Kossaka -
    fotografowany będzie prezydent Andrzej Duda. Obraz wypożyczono
    z Muzeum Narodowego w Krakowie, a obecnie wiszące w Pałacu
    dzieła Nowosielskiego zwrócone zostaną do Muzeum.
    --
    Tak tu cicho...
  • tavros 10.12.15, 09:32
    Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zdecydował, że od 10 grudnia br. w organizowanych w stolicy comiesięcznych uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej, będzie towarzyszyła wojskowa asysta honorowa - poinformował resort obrony.
    Czytaj wszystko..............

--
    smile
  • super.222 10.12.15, 09:42
    Tawros, ja nie znoszę bałaganu, równiez we wpisach na forum.

Wątek *Dziękuje panu panie Duda* należy do Sagiego i dotyczy *pana Dudy*
    Ja mam *broszki pani premier* i dotyczy ten wątek *pani Szydło*.

Jak mi tu jeszcze wchodzisz z Macierewiczem, to ja się wścieknę big_grin big_grin

Proponuję:
    - otwórz wątek pt. *Dziękuje panu panie Macierewicz*, przenieś do niego
    post z wątku prezydenckiego, a ja ten tutaj skasuję.
    --
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 10.12.15, 10:17
    Czy u Ciebie przy stole można kichnąć po sarmacku big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin Oj chyba nie big_grinbig_grinbig_grin
  • tavros 10.12.15, 10:19
    Superko usuń ten moj wątek z tąd.

--
    smile
  • tavros 10.12.15, 10:29
    Jeśli chodzi o to kichanie przy stole to przypomniała mi się historia z Sanatorium. Musiałem stolik na stołówce na drugi dzień zmienić, bo nic nie mogłem jeść a tylko na wymioty mnie brało. Gdybym tu opowiedział o tym to nie wiem czy byście obiad zjedli?

--
    smile
  • sagittarius954 10.12.15, 10:52
    E tam... opowiadaj, obiad za kilka godzin big_grinbig_grin
  • sagittarius954 10.12.15, 15:51
    A może by tak wigilia u prezydenta ? Co tavros ? Na Krakowskim big_grinbig_grin
  • tavros 11.12.15, 08:41
    Byłem tam na Krakowskim przeszłem się od Łazienek do Starego Miasta. Troszkę mam fotek robionych po zmroku jeśli będą udane to wstawię ich.

--
    smile
  • tavros 11.12.15, 08:46
    Tadeusz Cymański ze Zjednoczonej Prawicy skomentował naciski na głowę państwa w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Myślę, że prezydent naszego państwa to nie jest chłopiec na posyłki powiedział parlamentarzysta w TVP Info. Jak dodał, prezydenta Andrzeja Dudy nie można stawiać w kącie czy pod ścianą. Czytaj wszystko..............

--
    smile
  • super.222 11.12.15, 09:44
    Nie życzę sobie. Jak wkleisz - skasuję.
    Mam na każdej stronie w internecie. Wystarczy.
    Jest czas adwentu czyli wyciszenia.
    --
    Tak tu cicho...
  • tavros 11.12.15, 10:48
    Wygląda mi na to Superko, że jesteś gorsza od cenzury gazetowej. Objaśnij, o co ci chodzi żebym ja dokładnie zrozumiał? Nie życzysz sobie fotek, co wczoraj ich robiłem żebym tu wstawił czy czegoś innego sobie nie życzysz? Fotki i filmy bym wstawił w zakładce Foto..Video. Nie wiem jak ja mam cię zrozumieć?

--
    smile
  • sagittarius954 11.12.15, 14:07
    Wklejaj tavros do swojego wątku , kolega z Woli cie prosi big_grinbig_grinbig_grinbig_grin
  • super.222 11.12.15, 17:31
    Tawros - ja wiem, że robiłeś zdjęcia i kręciłeś filmik z myślą żeby je
    tutaj zaprezentować. I dlatego jest mi przykro, że muszę zablokować wklejenie
    tych - niewątpliwie - bardzo dla Ciebie cennych ujęć.
    Moje forum nie jest przeznaczone do podkręcania podgrzewacza temperatury
    jaka miała miejsce wczoraj podczas *miesięcznicy*.
    Widok prezesa i małe grono jego fanów mnie nie rajcuje.

PS. A Warszawa podobno już rozjarzona świąteczną dekoracją.
    Mógłbyś takimi zdjęciami nas zachwycić.

--
    Tak tu cicho...
  • tavros 11.12.15, 19:02
    Szkoda, że mnie nie słusznie posądziłaś zawczasu tak jak cała twoja Platforma to robi.
    Ja nie wiem z kąt ty masz takie dane, że są to zdjęcia z miesięcznicy?
    Nie jestem przeciwny miesięcznicom, ale wiedz, że jeszcze ani razu tam udziału w nich nie brałem może z powodu, że mam troszkę lenia a może i dlatego żeby tam być to trzeba mieć więcej zdrowia niż ja je mam.
    Napisałem wcześniej chyba wyraźnie:
    Byłem tam na Krakowskim przeszedłem się od Łazienek do Starego Miasta. Troszkę mam fotek robionych po zmroku, jeśli będą udane to wstawię ich.
    Jak jest tego dnia miesięcznica to mnie nie wolno tego dnia chodzić od Łazienek do Starego miasta i zdjęcia robić?
    Nie myślę cię prosić nie pozwoliłaś mnie tu wgrać trudno nic na siłę nie będę robił zobaczysz na innym forum moje zdjęcia i filmik te z dnia 10 grudnia.

--
    smile
  • super.222 11.12.15, 19:51
    Tawros - masz do dyspozycji dwa wątki, które ukierunkowane
    są na Twoje zainteresowania fotograficzne. Ten pod pinezką jest do
    wklejania zdjęć i filmów. Inny wątek - o ile pamiętasz - założyłam
    specjalnie po to, żeby w nim wpisywać uwagi o tym co widzimy w wątku
    pod pinezką. A Ty wszedłeś w wątek, który nie ma żadnego związku
    z fotografiami i filmami. Jakże łatwo wprowadzić w błąd kogoś kto zna
    Warszawę tylko ze zdjęć - a ja tak ją właśnie znam.

Wątek czołobitności wobec pana Dudy nijak się ma do informacji
    o spacerze i cykaniu zdjęć na trasie od Łazienek do Starego Miasta.
    Natomiast bardzo mi się skojarzył z *miesięcznicą* i zgromadzeniem ...

Będzie mi przykro ...
    --
    Tak tu cicho...
  • sagittarius954 12.12.15, 13:15
    Ja bym powiedział, żebyś Wisienko nie była taka zasadnicza , daj tavrosowi odetchnąć , ostatecznie jest jeden sam i tez to trzeba mieć na względzie .big_grin
  • super.222 18.12.15, 07:03
    http://www.fakt.pl/m/crop/-850/-484/faktonline/635859809187024143.jpg

To ja bym chciała wiedzieć jak mam reagować na takie plakaty.
    --
    Tak tu cicho...
  • super.222 25.12.15, 13:57
    http://www.fakt.pl/m/crop/226/125/faktonline/635866352247416858.jpg
    .
    .
    Panisko (piękne okrycie, błyszczące buty i rękawice) w towarzystwie
    *pierwszej córki* - blondynka z wysoko podniesioną główką.
    To pierwsza taka Pasterka.

A z boku w kusej i widać, że cieniutkiej kurteczce kroczy w odpowiedniej
    odległości jakiś skromny osobnik. To jest Polak, któremu służy ten *na bogato*.
    --
    Tak tu cicho...
  • super.222 25.12.15, 14:11
    www.fakt.pl/politycy/wigilia-prezydenta-andrzeja-dudy-zobacz-zdjecia-dudy-z-rodzina,galeria,599848,5.html
    --
    Tak tu cicho...
  • super.222 04.01.16, 16:52
    ... przewrócić od sukcesu.

Ja bym nie głosowała na nikogo.

wyborcza.pl/1,75478,19426865,andrzej-duda-polskim-politykiem-roku-merkel-zagranicznym.html#MTstream
    --
    Tak tu cicho...
  • super.222 24.06.17, 09:33
    wyborcza.pl/7,95891,21993945,panie-prezydencie-gdzie-jest-granica-panskiego-upadku.html..
    . Nie wiem czy list będą mogli przeczytać wszyscy forumowicze
    (blokada GW). Umieściłam go specjalnie dla założyciela wątku po upływie
    dłuższego czasu od dnia, w którym wystąpiła euforia.

--
    Wszystko, co ja lubię,
    jest albo nielegalne, albo niemoralne, albo się z tego tyje.
    (Krecia Pataczkówna)
  • super.222 24.06.17, 09:35

wyborcza.pl/7,95891,21993945,panie-prezydencie-gdzie-jest-granica-panskiego-upadku.html
    --
    Wszystko, co ja lubię,
    jest albo nielegalne, albo niemoralne, albo się z tego tyje.
    (Krecia Pataczkówna)
  • sagittarius954 24.06.17, 10:22
    To miłe że umieściłas dla mnie tylko ----ja wyborczej nie czytam big_grinbig_grinbig_grinbig_grin
    Swoimi słowami nie możesz ? Nie...?
  • super.222 12.12.17, 15:24
    "Przejdzie pan do kart historii albo, jako człowiek, który bronił konstytucji,
    albo znajdzie się pan na kartach historii, jako pierwszy prezydent w wolnej
    Polsce, który pozwolił na złamanie konstytucji i sam się do tego przyczynił
    - mówi prof. Adam Strzembosz, pierwszy prezes Sądu Najwyższego i były
    przewodniczący Trybunału Stanu.

To apel do prezydenta Andrzeja Dudy, by nie podpisywał przegłosowanej
    przez Sejm, a za chwilę pewnie także przez Senat, ustawy, które
    podporządkowują sądy politykom.

Może to być najważniejsza decyzja w pana życiu.
    Ale taka, która zadecyduje, czy będzie pan pozytywnym czy negatywnym
    bohaterem w historii Polski - kończy swój apel prof. Strzembosz.
    "

Boszszsze ... przecież prezydent AD nie czyta *Wyborczej*.
    Ten apel do niego nie dotrze i nie spowoduje wstrząsu moralnego.
    Zdał pan prezydent na prawo? - zdał.
    Wygrał wybory prezydenckie - wygrał.

• super.222 21.12.17, 12:16

https://bi.im-g.pl/im/c1/c1/15/z22812609V.jpg
    .
    .
    Prezydent Andrzej Duda ogłasza, że podpisze ustawy o KRS i SN.
    Konferencja prasowa 20.12.2017. To ważna data dla historii najnowszej.
    Warto zapamiętać ten dzień.
  • wiseacres 24.12.17, 10:25
    Hahaha

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka