Dodaj do ulubionych

Islam ucieka przed Islamem

13.09.15, 07:45
Dżihadyści ostrzegają: Ucieczka do Europy to ciężki grzech
_
Postawa Syryjczyków i Libijczyków, którzy uciekają do Europy, spotkała się z potępieniem ze strony dziennikarzy publikujących w czasopiśmie "Dabiq" wydawanym online przez Państwo Islamskie. Zarzucono im, że "grzeszą, narażając swe dzieci na ateizm, narkotyki, alkohol i permisywizm seksualny".
Z Bliskiego Wschodu setki tysięcy ludzi uciekają przed konfliktami zbrojnymi, często z obszarów zajętych przez IS bądź zagrożonych przez dżihadystów. Większość tych uchodźców pochodzi z Syrii, Iraku i Libii, a więc krajów targanych konfliktami, w które zaangażowane jest także Państwo Islamskie.
"Niestety, niektórzy Syryjczycy i Libijczycy są gotowi ryzykować życiem i duszą (...) swoich dzieci, poświęcając wiele z nich podczas niebezpiecznej podróży do krajów wojujących krzyżowców, rządzonych przez prawa ateizmu i nieprzyzwoitości" - napisano w "Dabiq".
Zaznaczono, że większość rodzin uciekających do Europy pochodzi z obszarów pod kontrolą reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada, bądź z terenów, na których z IS walczą Kurdowie.
"Ciężki grzech" zarzucono natomiast tym, którzy uciekają z obszarów Syrii i Iraku kontrolowanych przez Państwo Islamskie.
Czytaj wszystko............

--------------
............................................
Jak mamy być szczęśliwi, skoro wciąż tylko oczekujemy wszystkiego od innych? --- Phil Bosmans
Moje forum:f60.phorum.pl
Obserwuj wątek
    • tavros Re: Islam ucieka przed Islamem 15.09.15, 08:14
      Mnie się wydaje, że Niemcy bardzo w tym wszystkim są winne, bo wszystkich chcieli przyjąć, ale na wskutek tego cala Afryka zaczęła jechać po dobrobyt i teraz muszą zatrzymać napływ uchodźców, emigrantów, bo wszystkich Europa nie jest w stanie przyjąć. Młodzi, którzy powinni zostać i walczyć w obronie swego kraju to z niego uciekają i kto tam ma walczyć potem?

-----------------
      Jak mamy być szczęśliwi, skoro wciąż tylko oczekujemy wszystkiego od innych? --- Phil Bosmans
      • tavros Re: Islam ucieka przed Islamem 15.09.15, 08:19
        Strefa Schengen zagrożona. "Decyzja Niemiec zapoczątkowała efekt domina"
        Strefa Schengen, w której nie obowiązują kontrole paszportowe, jest zagrożona. W związku z kryzysem migracyjnym Niemcy zdecydowały o opuszczeniu szlabanów granicznych na granicy z Austrią i Czechami. Nad wprowadzeniem kontroli zastanawiają się też inne kraje. To zamach na jedno z osiągnięć integracji europejskiej.
        Niemcy podjęły decyzję o przywróceniu kontroli granicznych, powołując się na zagrożenie dla porządku publicznego i bezpieczeństwa. Tyle, że to konsekwencja postanowienia Berlina sprzed dwóch tygodniu o gotowości do przyjęcia wszystkich uchodźców z Syrii.
        Czytaj wszystko.............

-------------
        • tavros "Polska nie chce uchodźców, bo nie rozliczyła się 15.09.15, 09:49
          "Polska nie chce uchodźców, bo nie rozliczyła się ze zbrodni na Żydach." Oburzenie po tekście Grossa
          Polska i inne kraje Europy Środkowej nie chcą przyjmować uchodźców, bo nie rozliczyły się ze zbrodni na Żydach - napisał w niedzielę w niemieckim dzienniku "Die Welt" Jan Tomasz Gross, polsko-amerykański historyk Holocaustu. Nawet przychylni mu komentatorzy nie zostawiają na nim suchej nitki
          Czytaj wszystko..........

-----------
        • czuk1 Re: Islam ucieka przed Islamem 15.09.15, 23:35

Walczę z wirtualnymi trollami od sąsiada. Oni mają (jak Świadkowie Jehowy) argumenty na każdy temat i w językach obcych. Ta walka wymaga ode mnie dodatkowych "studiów".
          Ale faktycznie.... wiele faktów nowych lub nieznanych mnie dotychczas , można znaleźć.
          • super.222 Re: Islam ucieka przed Islamem 16.09.15, 07:56
            Z trollami się nie dyskutuje,
            bo wówczas *karmimy* je do dalszego życia.
            Trolle należy ignorować.

Wiem Czuku, że jesteś bardzo doświadczonym forumowiczem.
            Ja przy Tobie to zaledwie dziewczynka w przedszkolu (gdyby brać
            pod uwagę doświadczenie,) ale skoro stałam się właścicielką forum,
            staram się uzupełniać swoje umiejętności co najmniej do poziomu
            szkoły podstawowej big_grin. W tym celu często czytam wpisy na
            "Forum o Forum" i właśnie sentencję umieszczoną w pierwszym
            zdaniu, tam właśnie przeczytałam. Napisała ja jedna z Administratorek FoF.

Przestrzegam tej zasady. big_grin
            --
            Tak tu cicho...
            • czuk1 Re: Islam ucieka przed Islamem 16.09.15, 08:18
              Nie zgadzam się z tym porównaniem. Twoje forum, kilka forum emeryckie i wszystkie inne (społecznościowe) prowadzone przez kobiety - choć moda na fora przeszła - doskonale sobie radzą, mają gremia użytkowników i utrzymują dobrą atmosferę , nieraz atrakcyjną tematykę.
              Masz jednak rację na mój temat. Tak ja o tym wiem. To jest pkt . z Netykiety. Podstawowa zasada funkcjonowania w internecie. Ja jednak włażę w takie brudy , bo daje to trochę stresu . A stresy (w małej skali) są człowiekowi potrzebne. Poza tym propaństwowe wychowanie i postępowanie nakazuje mi sprzeciwiać się atakom na Polskę, gdzie by one nie zaistniały.
              • super.222 Re: Islam ucieka przed Islamem 21.09.15, 15:16
                Czuku - > stresy w małej skali są człowiekowi potrzebne< - napisałeś.

Tak to jest może u mężczyzn. Stres >>> zakasać rękawy >>> ja wam pokażę.
                Z kobietami to jest zupełnie inna sytuacja. Należę do kobiet, którym, stres
                wytrąca rytmiczne dążenie do celu - obojętnie dużego czy małego.

Skoro myślisz, że kobiety doskonale sobie radzą z administrowaniem
                na swoich forach - dziękuję, że miałeś na myśli również i mnie. kiss

ps. Powiem Ci w zaufaniu, że jest to okrutnie
                trudna funkcja ...
                big_grin big_grin big_grin big_grin big_grin big_grin big_grin big_grin big_grin big_grin
                ale poddawać się nie będziemy.
                --
                Tak tu cicho...
                • tavros Re: Przyjechali i wyjechali 18.10.15, 14:52
                  Przyjechali i wyjechali
                  Sprawa rodziny syryjskiej (ojciec, matka i 3 synów), która od lipca przebywała pod opieką parafii Najświętszego Serca Jezusa, wzburzyła internautów, którzy dowiedzieli się o niej z naszego profilu na Facebooku.
                  Rodzina uchodźców miała zapewnione bardzo dobre warunki życia (mieszkanie w jednym z nowszych bloków Spółdzielni Mieszkaniowej), przysłowiowy wikt i opierunek oraz zapewnioną edukację w szkole katolickiej dla swoich dzieci.
                  W poniedziałek (07.09) w nocy, bez słowa pożegnania i podziękowania, uciekli do Niemiec szukając tam (jeszcze) lepszego życia.
                  - Rodzina ta przyjechała do Śremu dzięki fundacji Estera i nie miała jeszcze statusu uchodźców a w związku z tym nie podlegała naszej opiece mówi Urszula Hańczyk kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie.
                  Pani kierownik informuje też, że placówka, którą kieruje na bieżąco, śledzi sprawę ewentualnego przyjazdu na teren powiatu cudzoziemców szukających opieki w naszym kraju.
                  - Dla takich osób tworzyć będziemy indywidualne programy integracji, które po akceptacji Wojewody Wielkoposkiego uruchomią środki finansowe na ich sfinansowanie dodaje szefowa PCPR.
                  Przypadek ucieczki rodziny ze Śremu wskazuje, że kraje wschodnioeuropejskie nie stanowią atrakcji dla emigrantów z krajów muzułmańskich. Szukać oni będą swojego raju w takich krajach jak Niemcy, Francja czy Anglia.
                  Polska ma jeszcze wiele swoich wewnętrznych problemów do uregulowania i społeczeństwo wcale nie będzie akceptować masowego przyjmowania uchodźców.
                  - Jestem Polką, matką trójki dzieci i Państwo nie daje mi większego mieszkania - muszę wziąć kredyt- jedyna pomoc to program "Rodzina na swoim", nie daje mi socjalnego - bo przekraczam próg o kilka złotych - w porównaniu z tym, co mają otrzymać "uchodźcy". Kto wie, jak trudno matce trójki dzieci znaleźć dobrą pracę? Zresztą to oni powinni się dopasować do nas, do naszej kultury a nie my! I tyle na temat. Gdyby w tym przypadku było referendum, to frekwencja byłaby powyżej 50%. Nie jestem przeciwko pomocy, ale niech ta pomoc będzie racjonalna pisze w komentarzu na Facebooku pani Małgorzata ze Śremu.
                  Nie zamykając się na pomoc w sumie biednym ludziom musimy umieć rozróżnić prawdziwych uchodźców od imigrantów, którzy chcą jedynie poprawić sobie swoją sytuację ekonomiczną.
                  Źródło...................

• czuk1 Re: Islam ucieka przed Islamem 16.09.15, 08:25

Sagi. Tematyka Bliskiego Wschodu to ogrom wiedzy. Pokazywany jest diametralnie inaczej przez przeciwników USA i Rosji. Trzeba znaleźć swoją prawdę. Przyjęcie jednego czy drugiego spojrzenia na Islam i państwa arabskie wciąga nas do walki światopoglądowej i walki z mocarstwami , po jednej stronie. Jak czytam te portale , wyraźnie widzę która ze stron finansuje poglądy tam głoszone.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka