Dodaj do ulubionych

Warto pomagać!

18.10.15, 15:58

Kobiecie brakuje pieniędzy na zakupy. Pomaga jej nieznajomy. To, co dzieje się potem... PŁACZĘ
Dirk-Oliver Lange, niemiecki autor książek, poszedł do sklepu, chciał zrobić szybkie zakupy. Tak zaczęła się historia, którą opisał i opublikował w internecie:
Dzisiaj w supermarkecie chciałem kupić sobie kawę, miałem bardzo mało czasu. Przede mną stała starsza pani. Była skromnie, ale schludnie ubrana, a po jej twarzy widać było, że życie odcisnęło na niej swoje piętno. Jej zakupy mogły świadczyć o tym, że raczej jest osobą samotną. Chleb, mięso, karton mleka i czekolada. Nadeszła jej kolej.

"2,18 euro" - powiedziała kasjerka.

Starsza kobieta nie wyjęła portfela, ale sięgnęła do kieszeni po garść monet. Kasjerka i ludzie za mną przewrócili oczami. Wszyscy byli zniecierpliwieni. Kiedy pracownica sklepu dostała pieniądze, policzyła je.

Brakuje jeszcze 51 centów - powiedziała oschłym tonem.
Nie mam - odparła zawstydzona staruszka.

Kasjerka kazała jej zwrócić jeden z produktów. Kobieta nie wiedziała, co wybrać, walczyła sama ze sobą. W końcu sięgnęła po czekoladę. Patrzyłem na to z bolącym sercem. Dałem znać sprzedawczyni, ze zapłacę za zakupy. Dałem jej 50 euro z dopiskiem na kartce, że reszta ma trafić do starszej pani. Na szczęście kasjerka nie skomentowała tego i po prostu wydała kobiecie pieniądze, wraz z jej drobnymi.

Dziękuję bardzo, wszystko się zgadza - powiedziała.

Ludzie stojący za mną umilkli. Starsza kobieta ze łzami w oczach odwróciła się do mnie.

Jesteś dobrym człowiekiem, czy mogę uścisnąć Ci dłoń? - zapytała.
Byłbym zachwycony - odpowiedziałem.

Potem spakowała swoje rzeczy i wyszła z supermarketu, ale nie zapomniała na mnie poczekać przy drzwiach. Uśmiechnęła się do mnie i podziękowała.

"Czy mogłaby zrobić Pani dla mnie przysługę" - zapytałem.
"Co takiego ja mogłabym zrobić dla Ciebie? - spojrzała zdziwiona.

Poprosiłem ją, aby wróciła do sklepu i kupiła to na co ma ochotę. Uśmiechnęła się do mnie, skinęła głową i ponownie weszła do marketu. Wspaniałe uczucie!

Po powrocie do domu zrobiłem sobie kawę i rozmyślałem o naszym spotkaniu. Bardzo się cieszyłem, że wybrałem się do sklepu właśnie o tej porze. Zrobiłem dobry uczynek i czuję się z tym cudownie! Co za piękny dzień! Warto pomagać!
Źródło.............

............................................
Jak mamy być szczęśliwi, skoro wciąż tylko oczekujemy wszystkiego od innych? --- Phil Bosmans
Moje forum:f60.phorum.pl
Obserwuj wątek
    • sagittarius954 Re: Warto pomagać! 20.10.15, 09:04
      Pod Tesckiem spotkała i mnie taka przygoda z tym, że podczas zakupów w tygodniu przedświątecznym Bożego Narodzenia już pod samochodem podszedł do mnie starszy mężczyzna i spytał się czy mógłbym go obdarować jakś cząstka pieniędzy ponieważ jest głodny . Głupio mi się zrobiło ponieważ w kieszeni pozostało mi zbyt mało drobnych a wracać się na kolejne zakupy do sklepu nie miałem ochoty , w dodatku to stanie do kasy jest obrzydliwie męczące . Zaproponowałem panu bagietkę , całą podwawelska i pomidory w plastiku , przyjął z uśmiechem . spytałem tez o to czy czegoś więcej nie potrzebuje cukier mąka , mogłem z zgrzewki wydobyć odpowiednia ilość torebek jemu potrzebną odparł, że nie dziękuje a otrzymane jedzenie starczy mu na dwa posiłki dzisiejszą kolacje i jutrzejsze śniadanie . Rozstaliśmy się , a ja długo jeszcze myslałęm o tej sytuacji i zastanawiałem się czy za bardzo leniwy nie byłem , nie robiąc mu większych zakupów . takie sytuacje zdarzają się rzadko , choć patrzę na osoby z bardzo skromnymi zakupami w koszykach podczas dojścia do kasy i jak one musza się czuć w otoczeniu wypełnionych po brzegi innych koszyków .
        • super.222 Re: "Reszta dla Serca" 10.11.15, 19:43
          http://www.katalogmonet.pl/components/com_joomgallery/img_pictures///09_51_10_04_26_30.jpg

Serdeczne Dukaty to nowa, dobroczynna waluta.
          Każdy z nas może ją nabyć za resztę, która powinna być wydana przy
          płaceniu za zakupy w sklepach następujących sieci handlowych:
          Tesco, E.Leclerc, Statoil, ruch, Aluna, Społem, Monnari i Drogerie Natura.

Dukaty zostały zaprojektowane przez gwiazdy polskiej estrady,
          a Mennica Polska je wybiła. Mają wartość numizmatyczną.

Serdeczny Dukat można dostać zamiast 5,- złotych, albo 2 za 10,- , abo
          3 za .... itd. Płacąc kartą możemy otrzymać dukaty polecając doliczyć
          odpowiednią kwotę do rachunku.
          Dukaty będą do nabycia w sklepach do 7 grudnia kiedy to na wielkim
          koncercie charytatywnym transmitowanym przez TVP1 podana zostanie
          wysokość zebranej kwoty.

Cele akcji: pomoc małym podopiecznym Fundacji Faktu poprzez finansowanie
          zabiegów medycznych, zakup sprzętu medycznego, leków i zabiegow
          rehabilitacyjnych.

Dukaty zaprojektowali: Andrzej Piaseczny, Monika Kuszyńska, Ania Wyszkoni
          i Bracia Golcowie (ich dukat na wstępie).
          --
          Tak tu cicho...
          • super.222 Re: Podarunek Zofii 11.11.15, 17:38
            wyborcza.pl/duzyformat/1,149194,19164214,podarunek-zofii-polacy-z-kazachstanu.html#BoxGWImg.
            .
            Wspaniała kobieto. To Ty dzisiaj powinnaś być dekorowana odznaczeniem
            państwowym. Wbiło mnie w krzesło gdy czytałam.
            --
            Tak tu cicho...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka