• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

ADD u 15 latka Dodaj do ulubionych

• 01.02.14, 21:44
    Witam mam syna w wieku 15 lat.
    W 5 klasie szkoły podstawowej stwierdzono u niego ADD, poza tym ma dyslekcje , dysgrafie i dyskalkulie. 2 lata chodził do szkoły terapeutycznej. Nauczono go tam tabliczki mnożenia i ortografii. W tej chwili chodzi do 2 klasy gimnazjum. Co rok jest badany w poradni psychologiczno- pedagogicznej. Problemy z nauką są straszne my uczymy się sami żeby jemu wytłumaczyć i nauczyć go danej lekcji. Ma też problemy z pamięcią krótkoterminową czyli w tej chwili umie za pół godziny już nie. Stolic państw europejskich uczyliśmy się 2 tygodnie. A gdzie reszta? Chodzi na korepetycje z j.polskiego i na zajęcia socjoterapeutyczne. Niestety nie ma to nic wspólnego z nauką.
    A ja bym potrzebowała terapii/pomocy jak mu pomóc się uczyć i poradzić jak żyć. W szkole na lekcji jest obecny tylko ciałem. Jak go raz zapytałam po szkole czy był polski powiedział że nie pamięta. Jego socjoterapeuta powiedział że przy jego deficycie koncentracji jest to mozliwe.
    Może ktoś podpowiedzieć co robić? jak mu pomóc? my już nie dajemy rady. Jesteśmy z Wrocławia - może jest tu jakaś poradnia która nas poprowadzi.
    Pomóżcie
    Edytor zaawansowany
    • 13.05.14, 19:15
      Witam

Jestem terapeutą neurorozwoju, ale niestety mieszkam w Sopocie. Opisane przez Panią objawy mogą mieć związek z niezintegrowanymi odruchami. Należy jednak przeprowadzić badanie, aby znaleźć przyczynę. Proszę wejść na stronę INPP Polska, tam w zakładce terapeuci znajdzie Pani terapeutę mieszkającego najbliżej Pani.

Pozdrawiam Elżbieta
    • 03.11.14, 10:10
      Czy ktoś Pani poradził? Mam syna w takim wieku i ten sam problem, nikt nie jest w stanie nam pomóc, wszystkie rady psychologów sa nie trafione. Dobrze jest radzić i pisać książki na temat małych dzieci z ADHD, nikt nie pomaga nastolakom.
    • 22.11.14, 17:05
      Dzień dobry
      Od 2 lat pracuję z dziećmi z ADHD za pomocą gry w szachy i widzę, że przynosi to bardzo dobre rezultaty. Ta specyficzna gra, jeżeli zainteresuje dziecko to przy odpowiednio prowadzonych zajęciach przynosi świetne rezultaty. Oczywiście stosuję przy okazji techniki behawioralno-poznawcze zalecane w tego rodzaju zaburzeniach rozwojowych, ale przez specyfikę zajęć nie są one sztuczne tylko wplecione w konkretne zadania. Po roku takich zajęć mój podopieczny poprawił swoją ocenę z zachowania i potrafi przez 45 min wysiedzieć w klasie na zajęciach:) Oczywiście nie stał się aniołkiem, nadal potrzebuje ruchu i pomocy w kontrolowaniu uwagi i zdarzają mu się wyskoki, ale podobno z tego co wiem od jego mamy potrafi sam odrabiać zadania domowe.
    • 21.02.15, 11:15
      Dzieci ze zdiagnozowanym ADHD wymagają szczególnej opieki, sama wiem jak czasami jest ciężko. Na stronie [url=http://moxo-adhd.pl/diagnoza/]moxo-adhd.pl[/url] listę gabinetów, które przeprowadzają test Moxo (niestety gabinety są tylko na terenie Śląska, ale z Wrocławia nie powinnaś mieć daleko - dobre połączenie jest z Wrocławia do Katowic). Ważne jest, aby poprzez obserwację dziecka jeszcze raz je zdiagnozować, żeby móc stwierdzić poziom nadpobudliwości, ponieważ na podstawie wyników z tego testu dostosowywana jest terapia. Terapia (czasami wspomagana farmakologicznie) jest modyfikowana w trakcie leczenia, więc dostosowuję się ją indywidualnie do potrzeb dziecka co często jest jedynym sposobem na okiełznanie tego schorzenia.
    • 29.03.16, 12:09
      Witam.
      Również jesteśmy z Wrocławia i również ten sam problem.
      Napisz proszę o ile tu jeszcze zaglądasz, jak z koncentracją syna, co robiliście przez ten czas.
      Pozdrawiam.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.