• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

ADHD a agresja Dodaj do ulubionych

• 10.12.04, 11:10
    Proszę napiszcie czy wasze dzieci też są tak mocno agresywne? Czy dajecie im
    jakieś leki po których ta agresja spada? Bardzo będę wdzięczny za każdą radę.
    --
    Pozdrawiam Wojtek
    Zaawansowany formularz
    • 10.12.04, 12:08
      to znowu ja! Na twój Email z gazeta.pl nie mozna nic przeslac! Wciaz dostaje
      spowrotem poczte. Jesli masz inny, to podaj go- nie bede tutaj zajmowac zbyt
      duzo miejsca!Pozdrawiam- xoolo
      • 10.12.04, 12:11
        wn@wm.pl
        --
        Pozdrawiam Wojtek
    • 10.12.04, 12:54
      u mojego dziecka akurat agresja występuje w niewielkim natężeniu jak na ADHD.
      Aż do czasów szkolnych syn nie stykał się z agresją, więc nawet nie wiedział,
      że tak można reagować. W szkole trochę się nauczył, jednak nadal nie występuje
      to w takim stopniu, jak u niektórych znajomych "adehadowców" (nie rzuca
      książkami w nauczycieli, a wobec dzieci była agresywny, kiedy zostanie
      sprowokowany zarówno słownie jak i fizycznie). Zdarza mu się agresja wobec
      samego siebie (ze złości na siebie, że taki głupi, że coś zapomniał, że znów
      zarobił uwagę w szkole, coś "niechcący" zrobił...). Wobec nas - rodziców i
      dziadków używa agresji słownej. Ma 9 lat.
      • 12.12.04, 07:30
        Mój starszy syn podobnie jak dziecko regaty nie jest agresywny, młodszy reagował
        agresją na zaczepki, ale gdy zmienił grupę w przedszkolu jest już dobrze.
        W piątek byłam w Poznaniu na konferencji naukowej poświęconej ADHD i docent
        Wolańczyk wyraziłsię tam tak, że agresja u dziecka z ADHD, to już jest
        powikłanie xchorobowe, z powodu stałych niedobrych bodźców, które spotyka
        dziecko, gdy dziecko staje się agresywne to trzeba zacząć postępowanie
        kryzysowe, wprowadzić na krótko nauczanie indywidualne - najdłużej na trzy
        miesiące i pracować z dzieckiem nad wykształceniem dobrych nawyków i tu kłania
        się dobra współpraca między domem i szkołą i konsekwencja.
        --
        Serdecznie pozdrawiam
        Halina
        • 17.02.05, 15:23
          Mój synek był agresywny w przedszkolu. Jednocześnie zmieniliśmy mu środowisko i
          zaczął przyjmować leki - pomogło. W tym roku uderzył tylko raz - napadnięty
          fizycznie przez chłopca, który zaczął go dusić, a wcześniej cały dzień mu
          dokuczał.
          • 17.02.05, 16:02
            No już nie przesadzajmy. Nie ubezwłasnowalniajmy naszych dzieci!
            Każde dziecko ma prawo bronić się przed agresją. Chłopak jest całkowicie
            usprawiedliwiony. Jak palant prosi się to trzeba dać mu wycisk.
            Czyli ten przypadek się nie liczy!
            --
            dreptak@adhd.org.pl
            cyrk w budowie: adhd.org.pl
            • 18.02.05, 15:11
              Zgadzam się Tobą, że absolutnie miał prawo do obrony. Chciałam tylko napisać,
              co pomogło w przypadku mojego syna, bo było b. źle a teraz jest wspaniale
              (twu, twu, żeby nie zapeszyć!!!). A propos napastnik też był ADHDowcem, ale on
              akurat ma kłopoty z agresją.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.