Dodaj do ulubionych

novothyral-lekarz w Warszawie

30.09.09, 20:28
Szukam lekarza który prócz euthyroxem i letroxem nie boi się i umie
leczyc novothyralem.Dobrze by było by był w Warszawie.
Obserwuj wątek
      • novwka Re: novothyral-lekarz w Warszawie 01.02.15, 12:46
        Podbijam.
        Może znalazł się lekarz, który leczy novo?
        Od prawie 2 lat sama się leczę, doszłam do dawki, na której czuję się dobrze i hormony mam na dobrym poziomie i nie chciałabym, że ktoś mi gmerał w dawkach.
        Recepty skądś trzeba brać. Lekarze, do których chodzę, wypisują z zaznaczeniem, że tylko raz, bo nie znają się na tym leku, albo znają i uważają za samo zło. Chca ode mnie tsh, które jest pare zer po przecinku. Wtedy wpadają w panike lub, jak na ostatniej wizycie furię. Tsh ma być w normie i koniec.

BTW w polskiej ulotce jest info o konieczności monitorowania badania tsh przo novo. Coś się zmieniło?
        • hashitess Re: novothyral-lekarz w Warszawie 01.02.15, 20:29
          Powiedz tym medykom, aby dali Ci odmowę przepisania novo
          na piśmie z uzasadnieniem.
          Ręczę, że na piśmie dostaniesz receptę na novo.
          N/t dawkowania t3 było dużo wklejanych linków na forum
          i uzasadnień dlaczego nie potrzeba oznaczania tsh przy jego
          suplementacji. W linkach jest dobra muktprega. Może coś podeśle.

--
          m.newsweek.pl/nietykalni-lekarze,104256,1,1.html

"lekarze, którzy leczą otrzymali wraz z dyplomem lekarskim patent na mądrość i nieomylność. Pacjenci zgłaszający jakiekolwiek uwagi dotyczące swojego stanu zdrowia są traktowani jak półgłówki."
          • novwka Re: novothyral-lekarz w Warszawie 01.02.15, 22:53
            Wiesz tess, ale ja to wszystko wiem... Tylko na moje próby tłumaczenia pani doktor zapytała ze żłością "czy pani jest lekarzem?". Nie jestem.
            Rozumiem dlaczego nie trzeba tsh, ale nie rozumiem dlaczego w ulotce jest napisane, że trzeba... Jak niby mam przekonać lekarza, ze nie trzeba, skoro sam producent zaleca...
            Nie potrzebuję linków, potrzebuję lekarza... bo naprawdę nie mam szans w starciu z lekarzami.
            • hashitess Re: novothyral-lekarz w Warszawie 02.02.15, 00:07
              novwka napisał(a):

> Wiesz tess, ale ja to wszystko wiem... Tylko na moje próby tłumaczenia pani dok
              > tor zapytała ze żłością "czy pani jest lekarzem?". Nie jestem.

Ja wtedy odpowiadam, że to ja jestem chora,
              a p. dr leczy ludzi, a nie wyniki.
              od lat nie oznaczam tsh.
              ostatnio otrzymałam od rodzinnej skierowanie na to
              badanie i w labie poprosiłam, aby nie oznaczali tego
              parametru.
              A moj sposób o pisemnej odmowie zawsze skutkuje.
              wielokrotnie sprawdzone.
              Obecnie przy jakiejkolwiek próbie rozmowy n/t dawki hormonu
              z lekarzem nie odzywam się i proszę tylko o wypisanie recepty.

> Rozumiem dlaczego nie trzeba tsh, ale nie rozumiem dlaczego w ulotce jest napis
              > ane, że trzeba... Jak niby mam przekonać lekarza, ze nie trzeba, skoro sam prod
              > ucent zaleca...
              > Nie potrzebuję linków, potrzebuję lekarza... bo naprawdę nie mam szans w starci
              > u z lekarzami.

Po co Ci lekarz.
              Dzwonisz do przychodni poz i prosisz tylko o receptę na novo
              w określonej dawce. Informujesz, że rp. odbierzesz jutro bo pracujesz.
              w karcie musisz mieć zaświadczenie od endo o swoim schorzeniu
              i tyle.
              bądź asertywna, walcz, a ja trzymam kciuki za Ciebie.
              --

"lekarze, którzy leczą otrzymali wraz z dyplomem lekarskim patent na mądrość i nieomylność. Pacjenci zgłaszający jakiekolwiek uwagi dotyczące swojego stanu zdrowia są traktowani jak półgłówki."
                • muktprega1 Re: novothyral-lekarz w Warszawie 03.02.15, 18:08
                  Nie pozostaje Ci nic innego jak wziąć zaświadczenie od endo prywatnego o chorobie przewlekłej t. i przyjmowanym leku i wtedy do ogólnego, a resztę napisała Tess smile

Bardzo się dziwię tym pokutującym przestarzałym informacjom na temat TSH, sama biorę T3 osobno w postaci Thybonu i w ulotce niemieckiej jest zapisane o spadku TSH poniżej normy, ale tłumaczenie było "na gębę" wink więc nie mogę podeprzeć się żadnym linkiem.

Zacytuję z książki informację n/t TSH w ogóle a nie tylko przy przyjmowaniu T3 (str 118):

"Regularnie należy kontrolować poziom ft4, ft4 i TSH. Trzeba pamiętać, ze oznaczenie samego TSH nie zawsze dostarcza wiarygodnej informacji o stanie metabolizmu. Zmiana poziomu TSH następuje często powoli i dlatego nie jest ona bezwzględnie miarodajnym wskaźnikiem. Ponadto na wysokość poziomu TSH we krwi ma wpływ przysadka, na którą mogą bezpośrednio oddziaływać przeciwciała."
                  • novwka Re: novothyral-lekarz w Warszawie 19.03.15, 12:40
                    Udało mi się znaleźć godnego zaufania endokrynologa. Zajęła się mną i przejęła. Mam listę badań do zrobienia.
                    I jest kolejnym lekarzem, który twierdzi, ze... koncernom farmaceutycznym nie należy ufać i tsh tak niskie jak moje (0,005) nie jest dobre.
                    Biorę novo 50 i letrox 25. Kazała odstawić letrox, ale zleciła badanie przeciwciał, w tym przeciwciał p/tsh. Nigdy tego nie miałam robionego. Stwierdziła, że jak wyjdą ok, to mogę mieć ft3 i ft4 w górnej granicy normy.

Nie wiem co myśleć o tym tsh... w tym co piszecie nie ma wprost napisane, że tsh może być tak niskie.
                    • muktprega1 Re: novothyral-lekarz w Warszawie 19.03.15, 16:40
                      > Biorę novo 50 i letrox 25.

czyli bierzesz Novothyral 1/2 z 100, tak? czyli T4 - 75 mcg oraz T3 - 10 mcg
                      Na Twoim miejscu najpierw zanim zmniejszę T4 z 75 na 50 zbadałabym poziom hormonów i to koniecznie. Bez tego badania jakiekolwiek zmiany w dawkowaniu hormonów uważam za balansowanie na cienkiej linie i wbrew zasadom zdrowego rozsądku.

Zbadałabym to, co szwankuje u zdecydowanej większości z nas czyli D3, ferrytynę, B12 - dostałaś skierowanie na te badania?
                      • novwka Re: novothyral-lekarz w Warszawie 20.03.15, 12:12
                        Nie napisałam wyników, nie wiem czy istotne, bo dobre. Chodzi mi o sam fakt dyskredytowania novo prze lekarzy....
                        Jeśli lekarze mówią, że producenci leku ściemniają to mi się zapala czerwona lampka... chciałabym, żeby ktoś coś wedział na pewno...

Wyniki z pamięci: ft3 ok 65% ft4 78%. tsh 0,005
                        witaminę D biore w dawce 5 tys i mam ok 60 (po tygodniowej przerwie), ferrytyna ok 50% to samo b12.
                        przeciwciała atg 489 (<115)
                        atpo 23 (<34)
                        Miałam jeszcze zlecony testosteron i przeciwciała p/tsh, ale nie mam jeszcze wyników, albo zapomnieli zrobić, Dowiem się.

Samopoczucie dobre do 15 dc potem koszmar.
                        pani doktor jako jedyna się tym przejęła i dostałam skierowanie na badania. Na razie wiem, ze prolaktyna w normie, po obciążeniu po 1 h x 16, a po 2 h x10. Miałam tam przed dziećmi, w czasach bez pmsa, więc nie sądzę, żeby to była przyczyna...
                        Mam jeszcze zrobić krzywą cukrową i insulinową.
                        pani doktor zapisala mi luteinę, jako że mogę mieć dominację estrogenową.
                        estradiol w 4dc w normie.

Może komuś coś zaświta z tymi wynikami... walczę o zdrowie już 4 lata i dawno przestałam zwalac na tarczycę.

• novwka Re: novothyral-lekarz w Warszawie 21.03.15, 22:38
                            przeciwciała przyczyną pmsa??? możesz rozwinąć? te przeciwciała miałam zawsze podwyższone, tzn od czasu Hashimoto, ale pmsa mam dopiero od czasu niedoczynności.
                            Nie byłaby to dobra wiadomość, bo oznaczałoby to, że nie ma dla mnie pomocy.
                            • muktprega1 Re: novothyral-lekarz w Warszawie 22.03.15, 10:30
                              Wyniki z pamięci: ft3 ok 65% ft4 78%. tsh 0,005

czyli w pamięci też obliczyłaś %??? na forum jest przelicznik wink

proszę cię podaj swoje wyniki wraz z normami laboratoryjnymi, oraz B12, D3, ferrytynę również z normami.

te przeciwciała miałam zawsze p
                              > odwyższone, tzn od czasu Hashimoto, ale pmsa mam dopiero od czasu niedoczynnośc
                              > i.

Hashimoto nie istnieje osobno w oderwaniu od niedoczynności smile

Czy potrzebujesz dowodu na to, że w organizmie ludzkim, a ściślej kobiecym hormony są jak naczynia połączone? Zaburzenie w jednych powoduje natychmiastowe zaburzenie w pozostałych? Przeciwciała przyczyną złego samopoczucie ogólnie i szczegółowo wink
                              Ponadto PMS występuje jako jeden z objawów niedoczynności nierozerwalnie związanej z Hashimoto :

forum.gazeta.pl/forum/w,24776,26848157,26895301,Re_co_to_jest_hashimoto_.html
                              Miałam wiele lat ciężki PMS, ale jeszcze wtedy nic nie wiedziałam o swoich problemach z niedoczynną tarczycą i hashi.
                              Wpisz w wyszukiwarkę forumową PMS i Hashimoto i poszperaj jest mnóstwo wiadomości na ten temat.
                              • novwka Re: novothyral-lekarz w Warszawie 22.03.15, 23:40
                                To sa obliczone na forumowym kalkulatorze. Zawsze tak robię, stąd "w pamięci".
                                Inne tak samo.
                                Postaram się jak najjaśniej:
                                Hashimoto stwierdzone lat temu ok 10. Niedoczynność objawowa i pms od lat 5. Wcześniej żadnych problemów z pmsem.
                                Wyniki są dobre (oprócz przeciwciał, których przecież obniżyć się nie da lekami).
                                A pms nadal jest. Na tej dawce jestem rok.
                                Wiem, że to wszystko jest połączone, nie wiem tylko co mam zrobić, żeby pmsa nie mieć.
                                • hashitess Re: novothyral-lekarz w Warszawie 23.03.15, 21:12
                                  novwka napisał(a):

> Wyniki są dobre (oprócz przeciwciał, których przecież obniżyć się nie da lekami
                                  > )

wysoki poziom p/ciał mówi o aktywnej chorobie hashimoto.
                                  Jeśli chcesz, aby napisać Ci coś więcej n/t to wpisz wyniki
                                  poziomów hormonów /TSH, FT4 i FT3/ z normami z przeliczeniem
                                  na % normy. Dopisz do nich daty i dawki zażywanego hormonu.
                                  Rozumiem, że wyniki badań są oznaczane rano bez połknięcia hormonu.

> A pms nadal jest. Na tej dawce jestem rok.
                                  > Wiem, że to wszystkko jest połączone, nie wiem tylko co mam zrobić, żeby pmsa ni
                                  > e mieć.

--

• hashitess Re: novothyral-lekarz w Warszawie 24.03.15, 13:51
                                      novwka napisał(a):

> Nie rozumiem, przecież wszystko napisałam.

dzięki

> ok, jeszcze raz:
                                      > dawka 50 novo + 25 letrox, dawka ta sama od roku.

Czy poprzednie wyniki na tej dawce były na tym samym poziomie?

> Procenty: ft3 65% ft4 78%
                                      > tsh 0,005

Jeśli hormony były niższe, to samopoczucie potwierdza rzut choroby.

Na forum wielokrotnie było wspominane dlaczego
                                      przy zażywaniu hormonu t3 nie należy oznaczać tsh.Jjest ono
                                      przy takiej suplementacji niewiarygodne.

Wielkość tarczycy potwierdza hashimoto.

--

• novwka Re: novothyral-lekarz w Warszawie 25.03.15, 15:29
                                        Podobne były wielkości.
                                        tsh musiałam zrobić, bo zleciła lekarka, która chcę, żeby mnie leczyła. Niestety poza pisaniem forumowym nie mam dowodów na brak badań tsh, a tak jak pisałam, lekarze wietrzą spisek firm farmaceutycznych.

Ale... dominacja estrogenowa naprowadziła mnie na książkę, w której jest o pmsie spowodowanym niskim progesteronem i to wszystko ma sens.
                                        Według tej książki być może moja niedoczynność nie jest niedoczynnością, bo na początku tsh było wysokie, ale hormony bardzo ładne. I itp., itd.

Spróbuję pójść tym tropem, bo zwalanie wszystkiego na tarczycę po tylu latach nie ma sensu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka