Dodaj do ulubionych

Dawkowanie hormonów, czym grozi przedawkowanie?

25.03.11, 15:56
Witam. Leczę się od 6 lat. Czy ktoś może był leczony na niedoczynność spowodowaną Hashimoto bardzo dużymi dawkami Euthyroxu jak 1800 mg na dobę podzielone na 3 razy, 3x po 3 tabl 200mg. Biorę je od 3 tygodni. Nowy endokrynolog przepisał mi takie dawki, twierdząc, że może powinnam też spróbować jeszcze większych np. 3x po 4 szt 200mg ,luba nawet 3x po 5szt 200mg albo 4x po 5 szt 200mg.
Nie wysyła na badania, twierdząc, że leczy na podstawie objawów i że chce mi odblokować jakieś receptory. Zaczęłam robić się coraz słabsza, nie mam na nic siły, mam wysoki puls, szybko się męczę wszystkim. Miałam gorączkę przez 3 dni, poszłam do internisty, który skierował mnie na TSH. Wyszło 0,007 norma 0,350-4,940. Czy ktoś spotkał się z takim leczeniem???? Proszę o odpowiedź.
Edytor zaawansowany
  • hashi-tess 25.03.11, 20:43
    napewno chodzisz do lekarza?!
    O takim dawkowaniu ani nie słyszałam,
    ani nie czytałam.

    --
    www.medicus.lublin.pl/2000/08/tarczyca.htm
    art. o niedouczonych lekarzach pisany przez lekarza
  • joannaj478 25.03.11, 20:57
    Tak chodzę do niego od grudnia, przez wcześniejsze lata leczyłam się u innego endokrynologa ale zlikwidowali tą poradnię więc zarejestrowałam się do innej przychodni. Lekarz ten każe przychodzić mi co 3-4 tyg. twierdząc, że chce dobrać odpowiednią najniższą dawkę, oczywiście wizyty płatne, bo na NFZ jestem do niego zarejestrowana tylko 2 razy na ten rok. Zaniepokoiłam się jak zaczęłam się czuć coraz słabiej. Też wcześniej nie słyszałam o takiej metodzie leczenia ale myślałam, że nie jestem po prostu doinformowana.
  • hashi-tess 25.03.11, 21:25
    zrobiłaś coś z dawką?
    Ja na Twoim miejscu odstawiłabym euthyrox
    na kilka dni. I proszę nie bierz takich końskich,
    to chyba zła nazwa, ilości hormonu.
    Przedawkowanie grozi ciężkimi powikłaniami.
    Facet, kt. Ci je zalecił nie ma zielonego pojęcia
    o działaniu hormonów.
    --
    www.medicus.lublin.pl/2000/08/tarczyca.htm
    art. o niedouczonych lekarzach pisany przez lekarza
  • joannaj478 25.03.11, 22:54
    Zaczęłam zmniejszać dawki, bo nie wiem czy nagłe odstawienie nie spowoduje znowu skutków ubocznych? Na razie zmniejszyłam do 400.
  • hashi-tess 25.03.11, 22:57
    odstawiając zrobisz sobie mniejszą krzywdę
    niż zażywając takie ilości.
    Serce Ci nie łomocze?
    Nie powinnaś przemęczać się,
    najlepiej gdybyś cały czas odpoczywała.
    --
    www.medicus.lublin.pl/2000/08/tarczyca.htm
    art. o niedouczonych lekarzach pisany przez lekarza
  • joannaj478 25.03.11, 23:10
    Serce mi kołacze, bije czasami nierównomiernie, tak jakby na chwilę bardzo spowolniło i mam utrzymujący się wysoki puls. Na szczęście nie pracuję bo jakieś kilka miesięcy temu zwolnili mnie z pracy, więc mogę pozwolić sobie na odpoczynek. Z resztą nawet nie mam siły nic robić, wszystko sprawia mi trudność i brak mi sił.
  • hashi-tess 25.03.11, 23:20
    jeszcze raz Cię namawiam, abyś całkowicie odstawiła
    euthyrox.
    Ile dni zażywałaś te kolosalne dawki?
    W sumie Ile mikrogramów zażyłaś i przez ile dni?!

    --
    www.medicus.lublin.pl/2000/08/tarczyca.htm
    art. o niedouczonych lekarzach pisany przez lekarza
  • joannaj478 26.03.11, 12:16
    Od stycznia przez ok. miesiąc brałam po 800 rozbite na 3 razy dziennie, potem jak powiedziałam mu o skutkach ubocznych, że nawet z łóżka nie mogłam wstać zmienił na 1/2 x100 co 4 godziny czyli wychodziło 200-300, to też ok. miesiąca ,następnie od 4 marca dał mi 3x po 4 tab. 200 to było w sumie 2400 ale zmniejszyłam po kilku dniach do tych 1800, rozbite na 3x po 3 tab. 200.
  • joannaj478 25.03.11, 23:20
    Zastanawiające jest dla mnie to,że na informacji dla lekarza rodzinego napisał dawkowanie E 200 3X1, a mi na słowo powiedział inne dawkowanie, które na prośbę zapisał na oddzielnej małej karteczce.
  • hashi-tess 25.03.11, 23:26
    rozumiem, że nie wyrzuciłaś tej karteczki.
    Poza tym dawka euthyroxu 200mikrogr. trzy razy
    dziennie też jest drakońska.
    Poza tym tyroksynę serwujemy rano, a nie 3 razy.
    Może pomyliło mu się z hormonem naturalnym,
    np. armourem? Jednak wielkość dawki sugeruje zupełnie
    coś innego - niekompetencje.
    --
    www.medicus.lublin.pl/2000/08/tarczyca.htm
    art. o niedouczonych lekarzach pisany przez lekarza
  • joannaj478 25.03.11, 23:36
    Nie wyrzuciłam, mam karteczki i pokazywałam je interniście, który też był bardzo zaskoczony.
  • joannaj478 26.03.11, 12:16
    Od stycznia przez ok. miesiąc brałam po 800 rozbite na 3 razy dziennie, potem jak powiedziałam mu o skutkach ubocznych, że nawet z łóżka nie mogłam wstać zmienił na 1/2 x100 co 4 godziny czyli wychodziło 200-300, to też ok. miesiąca ,następnie od 4 marca dał mi 3x po 4 tab. 200 to było w sumie 2400 ale zmniejszyłam po kilku dniach do tych 1800, rozbite na 3x po 3 tab. 200.
  • hashi-tess 26.03.11, 21:40
    może zapytaj pana dr z jakiego źródła czerpał
    takie procedury leczenia lewotyroksyną?!
    Masz do tego prawo.


    --
    www.medicus.lublin.pl/2000/08/tarczyca.htm
    art. o niedouczonych lekarzach pisany przez lekarza
    "Lekarze to nie sa bogowie, oni sa naukowymi doradcami"
    by Mirela

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka