Dodaj do ulubionych

objawy niedoczynnosci a z badan nic nie wynika

28.02.14, 02:41
Mam ksiazkowe objawy niedoczynnosci, od 2 miesiecy robie wszystkie mozliwe badania, endo rozklada rece a miesiaczki brak od przeszlo 10 lat a planujemy dziecko... co to moze byc? (wiek 30 lat)

brak PCO w USG
tarczyca 8cm^3, jednorodna, zadnych zmian
DHEA-S, kortyzol, testosteron w normie, brak zmian w nadnerczach
TSH 1,48
fT4 13,9 / pmol/l
fT3 4,8
aTPO < 3
glukoza 95
cholesterol 160
triglicerydy 128
niski HDL 28
lekkie stluszczenie watroby
prolaktyna 289
morfologia w porzadku
K, Na, Fe w normie
20kg niezrozumialej nadwagi mimo zdrowego trybu zycia, tradzik, hirsutyzm, brak owulacji, wypadanie wlosow... ratunku.
Obserwuj wątek
    • exeka Re: objawy niedoczynnosci a z badan nic nie wynik 08.03.14, 14:30
      Bylam u endo (prywatnie), ktora tylko na podstawie rozstepow i duzego jezyka (tak, na pewno akromegalia, z dlonmi jak u dziecka i rozmiarem buta 35), stwierdzila ze pewnie mam gruczolaka przysadki i skierowala na kilka drogich badan. Nie mam ani nigdy nie mialam zadnej moczowki - "butelka wody dziennie to za duzo". Spojrzala na moj zdarty lokiec (nonstop sie na nim opieram) i stwierdzila ze to tez objaw - to nic, ze drugi jest jasny i idealnie gladki. Zidentyfikowala tez sucha skore (lydki po goleniu...) - to nic, ze od lat mam problemy z przetluszczaniem. Mam od urodzenia stwierdzona hipoplazje jednego nerwu wzrokowego - to tez przez "guza"!. DHEA-S i prolaktyne i kortyzol mam idealne. Skad ona wymyslila tego gruczolaka? Za to stwierdzila ze moja 8ml tarczyca wcale nie jest mala, a TSH 1,5-2 i fT4 w 30% normy jest ok (kilkukrotne badania). A ja mam niemal wszystkie objawy niedoczynnosci, juz nie wiem gdzie szukac pomocy. Nikt nawet nie probuje podniesc fT4 na probe. Tam juz na pewno nie wroce. Juz mi wmawiali cukrzyce, depresje, teraz gruczolaka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka