Dodaj do ulubionych

Pojodowa niedoczynność w przebiegu GB

17.03.17, 11:52
Witam!

Dziesięć lat po jodowaniu GB dopadła mnie niedoczynność tarczycy .
Początkowo tsh powyżej 5
włączono Euthyrox 50 , następnie 75... itd,obecnie dawka 88/100 zamiennie .
Pomimo suplemętacji i coraz większych dawek Euthyroxu,nie mogę odzyskać swojej formy .
Zaczynam się zastanawiać, czy moje leczenie jest prowadzone prawidłowo ?
Czy senność i zmęczenie kiedyś ustąpią?
Moje pytanie do wszystkich po jodowaniu , kiedy i przy jakiej dawce odczuliscie całkowitą poprawę samopoczucia ?
Napiszcie proszę jak to u Was wyglądało ? Podzielcie sie swoim doświadczeniem smile proszę .
Edytor zaawansowany
  • m1-66 17.03.17, 15:36
    Witaj
    podawano mi jod dwukrotnie 2009 oraz 2010
    obecnie na dawce euthyrox 112 -5 razy w tygodniu i 125 - 2 razy w tygodniu , obecne TSH 0,117 ulU/ml 0,27-4,2 / i przy takim wyniku czuje się naprawdę dobrze .Często wykonywałem badania prywatnie czyli TSH ft3,ft4 i w zależności od samopoczucia podwyższałem dawkę lub ją obniżałem. Z doświadczenia wiem że jak moje Tsh przekroczyło 2 to samopoczucie było złe / nic mi się nie chciało , byłem jakiś osowiały , śpiący ,bolały mnie stawy nawet puchły nogi
    trzeba obserwować swój organizm , samopoczucie no i oczywiście badania i wtedy dobierać dawkę euthyroxu mi to zajeło sporo czasu, jednak dużo przydatnych informacji otrzymałem z tego forum
    pozdrawiam
  • kuncia7 17.03.17, 18:44
    Dziękuje za odzew smile
    Może ja napisze ostatnie wyniki i zlecone dawki
    E 75 (od kwietnia)
    1.09.2016 Tsh 3.15 /0,27- 4,20/
    endo zmienia dawkę na75/88 naprzemiennie (tzn. jednego dnia 75 a drugiego 88)
    12.12. 2016 Tsh 3.28 norma j.w .
    endo zmienia dawkę na 88
    14.02 .2017 Tsh 2.4 norma j.w .
    endo zmienia dawkę na 88/100 naprzemiennie
    Termin następnej wizyty 8 maja , lub gdyby się bardzo pogorszyło .

Jak widać po wynikach tsh - powyżej 2 sad

Zastanawiam się teraz , czy lekarz nie jest zbyt ostrożny w dobieraniu dawki ?
    Dlaczego to tak długo trwa ?

• m1-66 17.03.17, 20:15
    zakres referencyjny Tsh to /0,27- 4,20/ - jeśli Twoje wynosi 2.4 to w "normie" niestety "lekarze" tak do tego podchodzą
    a o skierowaniu na ft3,ft4 przeważnie zapominają "zbyteczne" - bo kosztuje sad
    następnym razem zrób komplet badań za jednym wkłuciem Tsh,ft3,ft4
    u każdego z nas kto zażywa Euthyrox będzie inaczej , tak jak pisałem wyżej ja źle się czuje jak tsh > 2, u Ciebie może być inaczej , pokombinuj oznacz tsh na tej obecnej dawce "endo zmienia dawkę na 88/100 naprzemiennie" / przynajmniej 6-8 tygodni brania / zobacz jakie będą wyniki i Twoje samopoczucie... zanim dobierzesz optymalną dawkę do Twojego zapotrzebowania to troszkę czasu upłynie
    pozdrawiam
  • kuncia7 17.03.17, 21:24
    Właśnie wczytuje się dokładnie w forum .
    Badania oczywiście zrobię .
    Zobaczymy co wyjdzie , liczę na pomoc w interpretacji .
  • m1-66 18.03.17, 07:20
    jak będziesz miała wyniki to skorzystaj z kalkulatora
    www.chorobytarczycy.eu/kalkulator
  • muktprega1 18.03.17, 22:06
    Jak będziesz robiła wyniki to za jednym wkłuciem zrób koniecznie D3, B12 i ferrytynę.
    Samo TSH-hormon przysadki mózgowej nie jest niestety wskaźnikiem do decyzji o dawkowaniu tyroksyny, do tego konieczne hormony tarczycy skoro z tą są problemy a nie z przysadką.

>obecnie na dawce euthyrox 112 -5 razy w tygodniu i 125 - 2 razy w tygodniu

dlaczego 2x w tygodniu dostarczasz organizmowi inną dawkę? Jestem zwolennikiem stałej równej dawki tyroksyny, pomimo, że akurat u Ciebie ta 12 różnicy nie jest tak wielka jak u innych wink
    Od zmiany dawki ZAWSZE sprawdzamy poziom hormonów (trójka tarczycowa - TSH, Ft4, Ft3) po upływie miesiąca i wtedy decydujemy co dalej. O tym, że hormon na czczo i śniadanie po co najmniej 1/2 h - wiesz?
    Czy bierzesz jakieś inne leki, suplementy?

• kuncia7 19.03.17, 08:21
    Oczywiście przy następnym pobraniu zrobię te badania o których piszesz , nawet ze zwykłej ciekawości .
    Zacytowałaś niestety dawkę m1-66 , który był uprzejmy odpowiedzieć na mój post .
    Ja obecie jestem na dawce Euthyroxu 88/100 tj( w parzyste dni 88 a nieprzyte100)
    Takie jest zlecenie lekarza i takie mam do dyspozycji tabletki . Szczerze to nie odczuwam żadnej różnicy przy zażywaniu dawki naprzemiennej lub stałej .
    Pozdrawiam !

• muktprega1 19.03.17, 10:39
    Ach, no tak, to dawka m1-66, ale Twoje skaczące dawkowanie niewiele się różni smile a problem taki sam
    >endo zmienia dawkę na 88/100 naprzemiennie

Moje T4 - 125 na 70 kg wagi ciała, ale najważniejsze proporcje obu hormonów, to jest wyznacznik samopoczucia. Najlepiej jak oba ht - Ft4 oraz Ft3 są na poziomie od 60% w górę indywidualnie, ja potrzebuję 80% . Takie same zasady dotyczą osób które nie mają prawie tarczycy z powodu Hashimoto, lub mają wyciętą operacyjnie, lub zagłuszoną chemicznie i niedoczynność jatrogenną po GB.
    Również pozdrawiam smile
    A masz jakieś starsze Ft4 i Ft3 do porównania?
  • kuncia7 19.03.17, 11:58
    Myślę nad tym wszystkim i wydaje mi się , że takie konfiguracje ht - Ft4 i Ft3 w takim ustawieniu procentowym mają sens jeśli mamy już do czynienia z dawką docelową Euthyroxu .
    Jeśli zażywam hormon w postaci T4 , zachodzi przemiana w tkankach do formy T3 , organizm go zużywa , są braki o czym informuje mnie wynik tsh , następuje spadek T4 w badaniach .
    Podnoszę dawkę i znowu hormon sie zużyje aż do momentu dawki docelowej ( oczywiście w pewnej granicy bo to sztuczna substytucja hormonu ) . I dopiero wtedy mogę jakoś osiągnąć jakaś równowagę w tych procentowych wartościach .
    To takie moje przemyślenia , tak na logikę .
    Zerknij proszę na moje ostatnie wyniki , narazie walczę o unormowanie tsh.
    Jak skacze tsh praktycznie z miesiąca na miesiąc ( bo tarczyca jest spalana jodem) to logiczne sie wydaje ze ht- nie będą stabilne .
    Może źle myślę, sama już nie wiem , gubię sie w tym wszystkim .
    Dlatego zalogowałam sie na tym forum .
    Idąc na Jodowanie ,wiedziałam ze mogę wpaść w niedoczynnosc ale nie wiedziałam ze tak trudno z tym żyć . ( przynajmniej narazie )
    Pozdrawiam
  • muktprega1 20.03.17, 09:48
    > Jeśli zażywam hormon w postaci T4 , zachodzi przemiana w tkankach do formy T3 ,
    > organizm go zużywa , są braki o czym informuje mnie wynik tsh , następuje spad
    > ek T4 w badaniach .
    > Podnoszę dawkę i znowu hormon sie zużyje aż do momentu dawki docelowej ( oczywi
    > ście w pewnej granicy bo to sztuczna substytucja hormonu ) . I dopiero wtedy mo
    > gę jakoś osiągnąć jakaś równowagę w tych procentowych wartościach

Wszystko się zgadza, poza TSH, ono absolutnie nie jest miarodajnym czynnikiem u ludzi z zaburzoną tarczycą, ta zależność na poziomie przysadka-ht (hormony tarczycy) zachodzi po pierwsze u ludzi zdrowych,
    po drugie - hormon przysadki - TSH nie reaguje tak samo na własne naturalne ht wydzielane przez organizm (w doadtku jest ich więcej, T4, T3, T2, T1 - a moze jeszcze jakieś nieodkryte) jak na syntetyczny hormon - T4.
    O TSH było wiele dyskusji na przestrzeni lat i sama nie zauważyłam w praktyce takiej zależności. To kostyczna medycyna ciągle tkwi w "niepokalanym TSH", jak mówi dr Lindren wink
    Ja przyjmuję od lat dodatkowo hormon T3 w postaci Thybonu i moje TSH jest niezonaczalne, 0,00 coś tam. Na szczęście dla mnie w zeszłym roku jak miałam operację laryngologiczną ordynator sam miał Hashimoto i dzięki temu nie oddalono w czasie operacji, bo jak wiadomo nie podejmują się klasycznie operacji przy niskim TSH. Wyznacznikiem dla mnie są tylko i wyłącznie moje wolne hormony Ft4 i Ft3 wraz z samopoczuciem. A dobre poziomy są również zależne od suplementowania z głową niedoborów, które mamy jak w banku przy niedoczynności. Kilka materiałów do postudiowania, bo widzę, że należysz do tych drążących smile
    www.hashimoto.pl/partnerzy
    cały art dr Lindnera:
    hormonerestoration.com/files/TSHWrongtree.pdf
    o TSH również, ale też o T3, którego suplementacja jest czasami bardzo potrzebna:
    www.hormonerestoration.com/Thyroid.html

• kuncia7 19.03.17, 08:32
    Możesz podać jaką masz dawkę E / na kilogram ciała ?
    Lub inaczej ile ważysz ?
    Endo, wspominała ze musimy dojść do odpowiedniej dawki E / na kilogram żeby docelowo osiągnąć optymalną dawkę . Dlatego pytam.
    Zauważyłeś taką zależność?
    Pozdrawiam !
  • m1-66 19.03.17, 13:26
    moja obecna waga to 80 Kg / oscyluje 79 - 81 / no nie zauważyłem żadnej zależności
    pozdrawiam
  • kuncia7 19.03.17, 14:05
    Obilczyłam i wyszło że,

m1 - 66 1,446 ugE/ kg/ dobę
    muktprega1 1,785 t4 / kg / dobę

Źródła podają ze dzienne zapotrzebowanie na hormon tarczycy u dorosłej osoby wynosi od
    1,2 do 2,0 ug/kg/dobę

• m1-66 19.03.17, 17:38
    Dziękuje za wyliczenie "m1 - 66 1,446 ugE/ kg/ dobę"
    osobiście ja czuję się świetnie na tej dawce - oby tak dalej smile
    no tylko z wiekiem wszystko się zmienia , a wiosen trochę mam crying
    jednak jestem świadomy że ta dawka może się za jakiś czas zmienić
    pozdrawiam
  • rei1 24.03.17, 21:09
    Witajcie! I poradźcie
    10.01.2017r. podano mi jod w przebiegu Gravesa Basedova oraz guzów tarczycy w dawce20,7mCi. Wtedy tsh było praktycznie nieoznaczalne.
    09.02.2017r. zrobiłam badania, tsh 0,02 (0,55-4,78) a ft4 1,21 (0,89- 1,76)
    24.02.2017r. ponowne badania, tsh 0,05 (0,55-4,78), ft4 1,39 (0,89- ,76)
    Dzisiaj, 24.03. kolejne wyniki tsh -2,76 (0,55-4,78) ft4 - 0,95 (0,89- ,76)
    Czy już powinnam pomyśleć o euthyroxie czy może jeszcze chwilę zaczekać, nie wiem czy natychmiast zgłosić się do lekarza czy np. za 2-3 tygodnie?
  • kuncia7 25.03.17, 12:01
    Witam serdecznie!

A jak się czujesz ?
    Ten marcowy wynik świadczy o tym że zaczęłaś iść w stronę niedoczynnosci .
    Tylko wiesz u każdego jest inaczej ,trudno przewidzieć w jakim tempie jod niszczy tarczyce .
    Myślę, że o wszystkim przesądzi następny wynik .
    Sporą dawkę dostałaś , ft4 malutkie .
    Rozumiem twój niepokój , ja bym już myślała o wizycie u endokrynologa .

Ja dostałam Euthyrox przy Tsh 5,40 po dziesięciu latach po jodzie a miałam dawkę 6,3 mCi.

• m1-66 25.03.17, 12:11
    po podaniu jodu szczególnie takiej dawki powinni Ci wyznaczyć kontrole u endokrynologa to ważne, mi po podaniu jodu w podobnej dawce wyznaczyli termin 14 dni i wtedy tsh miałem na podobnym poziomie
    jod w Twoim wypadku zadziałał to dobrze i ja bym się zgłosił na Twoim miejscu do swojego "endo" bo tsh będzie rosło u mnie nagle wystrzeliło do 17-tu a to nie było fajne sad
    tak że idź do swojego "endo" pewno zrobi usg i podejmie decyzje czy już czas na wprowadzenie hormonu
    pozdrawiam
  • rei1 25.03.17, 13:10
    Dzięki za informacje. Ja jestem już po jednej wizycie u lekarza. Odbyła się 1,5 miesiąca po szpitalu, gdy tsh było na poziomie 0,05. Na kolejną miałam się zgłosić za 5-6tygodni. Ostatni wynik spowodował, że pojawiła się obawa o to, że teraz to już tsh bardzo szybko pójdzie do góry. No ale dzwoniłam przed chwilą do mojego endo. Pierwszy wolny termin 10 kwietnia. Nie pozostaje mi nic innego tylko czekać. Żeby tylko tsh nie za szybko szło do góry. Najbardziej boję się tycia, jestem osobą, która całe życie walczy z otyłością. Mam z tym problem nawet bez niedoczynności, a nadczynność też mnie nie odchudziła. Jeśli chodzi o samopoczucie jest ok. Zresztą przed jodem też było dobrze. Dokuczliwe było tylko kołatanie serca. Teraz trochę się uspokoiło, ale propranolol jeszcze biorę. No i może trochę ospała zaczynam się robić. Tak poza tym ok. Wielkie dzięki i pozdrowionka. Jeśli pamiętacie dajcie znać w jakim tempie rosło wam tsh.
  • laura.phys 25.03.17, 14:05
    "Najbardziej boję się tycia, jestem osobą, która całe życie walczy z otyłością. Mam z tym problem nawet bez niedoczynności, a nadczynność też mnie nie odchudziła."

Badalas krzywa insulinowa i glukozowa? - odkladanie tkanki tluszczowej zwiazane jest z insulina, a ta jesli wydzielana nieprawidlowo destabilizuje tez prace tarczycy.
  • rei1 25.03.17, 14:19
    W grudniu 2015 miałam tylko badanie poziomu glukozy - 94, przy normie 70-99, następnie grudzień 2016 - 99 przy tej samej normie.
  • kuncia7 25.03.17, 15:16
    Ja w nadczynnosci miałam figurę modelki.
    W niedoczynnosci nazbierałam kilka kilogramów , tragedi nie ma bo mam 178 cm wzrostu .
    Bardziej dokuczają mi obrzęki : oczu ,twarzy,nóg .
    Do tego zmeczenie , senność,wypadanie włosów ,sucha skóra ,fatalny stan paznokci ,męczące obfite miesiączki,zaparcia no i spadek formy intelektualnej i fizycznej .

Tylko nie panikuj, wyliczyłam to wszystko co z czasem zaobserwowałam u siebie .
    Wychodząc z niedoczynnosci te objawy sie wycofują , wiec spokojnie .

Uważam ze termin wizyty masz ok , trzymam kciuki żeby tsh mocno ci nie skoczyło . Zrób dla pewności przed wizytą badanie .

Ze skokami tsh po jodzie nie pomogę u mnie było inaczej .
    Tu coś więcej może napisze ci m1-66
  • laura.phys 25.03.17, 16:35
    niestetety poziom glukozy na czczo niewiele mowi o tym co z insulina, powinnas miec krzywa, chociaz glukozowa i najlepiej insulinowa lub insuline naczczo.
    Warto zrobic te badania.
  • rei1 25.03.17, 21:02
    Dzięki wszystkim. Teraz poczekam na najbliższe badanie, wizytę u endo, no i jakąś dietę trzebaby zastosować.
  • muktprega1 26.03.17, 00:21
    rei1 jak będziesz miała już wyniki to proszę załóż swój osobisty wątek i przenieś te informacje wyżej również, zasadą jest, ze każdy ma swój osobisty watek, bo wtedy łatwiej odpowiadać, a tak mylą się odpowiadającym wyniki i osoby.
  • kuncia7 10.04.17, 14:15
    Dziewczyny !
    Z ciekawości jak działa nowa dawka zrobiłam wyniki po 6 tygodniach .
    Tsh 1,61 ( 0,27- 4,20)
    Ft4 1, 33 (0,93-1,70) = 51,95%

Badanie bez tabletki na dawce 88/100
    Ft3 zrobię na wizytę u endo w maju .

Powiedzcie mi jak to teraz analizować ,co z tego można wywnioskować ?

• muktprega1 10.04.17, 23:14
    Tsh 1,61 ( 0,27- 4,20)
    Ft4 1, 33 (0,93-1,70) = 51,95%

Nieźle, przypomnij proszę ile czasu jesteś na tej dawce? Szkoda oczywiście, ze nie ma Ft3, ono dużo wnosi, ale skoro będziesz robić za miesiąc to pamiętaj też o ferrytynie, D3 i B12
  • kuncia7 11.04.17, 08:51
    Jasne wtedy zrobię komplet z D3 i B12 teraz robiłam tak dla siebie
    6 tygodni nowa dawka 88/100

muktprega wrzuć coś do przeczytania jak mam to analizować
  • muktprega1 11.04.17, 14:05
    Chyba najbardziej opis z forum >Choroby tarczycy i Hashimoto< jest wszechstronny i zebrany w tzw "kupę" wink

docs.google.com/document/d/1M5JHwTx4ugJgpMluKHmq-aMi2cJsY0H_NKQYX8QQXtc/pub
    a wynik w badaniach hormonów we krwi jest widoczny po ok 4-5 tygodniach od jakiejkolwiek zmiany w suplementacji T4, będąc na ustalaniu swojej indywidualnej dawki dobrze jest przestrzegać tej zasady, żeby móc zweryfikować dawkę i jak najszybciej dojść do optymalnego samopoczucia smile
  • kuncia7 11.04.17, 17:37
    Fajny materiał dużo wyjaśnia . Dziękuje za pomoc ,
    jeszcze nie umiem się odnaleźć w czeluściach waszego forum .

Mam jeszcze pare pytań ale to na spokojnie po świętach napiszę.
  • kuncia7 18.05.17, 18:15
    Witam!
    Właśnie odebrałam nowe wyniki
    Tsh 2,07 (0,27 - 4,20) 11 tygodni dawki E 88/100
    Ft4 - 1,42 ( 0,93 - 1,70) 63,64%
    Ft3 - 2,52 (1,71 - 3,71) 40,50%
    Endokrynolog zmienia dawkę na E 100

Reszta badań
    B12 - 365 (187-883)
    D3 - 37 (30 - 100) poziom wystarczający
    ferrytyna 88 ( 4,63 - 204)

Dziewczyny , pomożecie w analizie?
    Pozdrawiam!
  • muktprega1 21.05.17, 00:44
    Masz ładne Ft4, ja bardziej skupiłabym się na razie na suplementacji D3 i ferrytyny bo być może one zaburzają przemianę, ale z drugiej strony u niektórych podniesienie dawki skutkuje "dogonieniem" Ft3 w stosunku do Ft4, a u niektórych jeszcze większy rozdźwięk i nasilenie objawów niedoczynności ze względu na zbyt niskie Ft3, ale zobaczysz za jakiś czas jak będziesz reagować i jak się mają proporcje pomiędzy hormonami.
    Przypomnij proszę ile i jakie i o której godzinie bierzesz suple.
  • kuncia7 21.05.17, 10:25
    Obecnie nic nie biorę oprócz eutyroxu . Czasami magnez bo dużo kawy pije .
    Kiedyś brałam typowe skrzypy i inne witaminki na poprawę kondycji włosów , poprawy nie było więc przestałam .
  • muktprega1 22.05.17, 11:28
    Jedna filiżanka kawy wypłukuje całodobowe zapotrzbowanie na mg,ja pijąc jedną dziennie biorę 6 tabl slow mag (bez B6) 2 rano a 4 na wieczór. Mam nadzieję, ze D3 uzupelnisz, bo taka wielkość dla tarczycówek to niedobór.
  • kuncia7 25.05.17, 10:56
    Jest sens suplementowac D3 w okresie letnim?
    Magnez zacznę systematycznie uzupełniać .

• rei1 25.05.17, 17:43
    Moja pani doktor twierdzi, że D3 przyjmujemy w okresie od października do kwietnia. Przyjmowałam D3 przed i po jodzie, ale z końcem kwietnia za sugestią lekarza odstawiłam.
  • muktprega1 25.05.17, 23:32
    Taki, że np ja po podniesieniu z 9 D3 poniżej normy na ok 45 i odstawieniu w okresie letnim, spadłam z powrotem poniżej normy. W mojej długiej "karierze Hashimotki" dałam się już tak 2x wpuścić w maliny, 1/2 roku spędzam w ogrodzie intensywnie. Ludzie zdrowi mają normalne mechanizmy przyswajania D3 ze słońca, a ci z zaburzeniami tarczycy czy z powodu Hashimoto czy z powodu resekcji jakby nie posiadali jakiegoś katalizatora który umożliwiałby przyjmowanie i przetwarzanie D3 ze słońca.
    Nie da się ukryć, że syntetyczna tyroksyna-T4 to nie naturalne hormony tarczycy - T4, T3, T2, T1
  • kuncia7 26.05.17, 13:24
    rei
    Miałaś niedobór potwierdzony badaniami czy profilaktycznie suplementowałaś?
    I jaki preparat zlecił lekarz?

muktprega
    A ty co suplementujesz i co byś poleciła ?
    Muszę jeszcze czymś wzmocnić włosy i paznokcie, ucierpiały okropnie,szukam czegoś sprawdzonego w naszym przypadku .

• rei1 26.05.17, 16:33
    Nie, nie robiłam badań. Razem ze skierowaniem na jod dostałam zalecenie przyjmowania vitrum d3 forte (2000 jednostek). Wszystkie pacjentki, które razem ze mną poddane były jodowaniu przyjmowały d3. Na karcie wypisowej ze szpitala w zaleceniach było przyjmowanie d3 przez kolejne 4 miesiące. Odstawiłam z końcem kwietnia zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego.
  • kuncia7 26.05.17, 19:46
    Dzięki , dobrze wiedzieć - ja nie miałam takich zaleceń.
    10 lat temu , jak brałam jod, chyba nie było takiej wiedzy na temat związku tej witaminy z tarczycą.
    Chyba mam dużo zaległości w temacie , piszcie dziewczyny co w takim razie łykać. smile
  • muktprega1 28.05.17, 08:10
    Mialam duzy niedobor jak napisalam - 9 a najnizsza norma 30 z tymi zaleceniami lekarza to chyba zart, robilam badania za swoja kase a NFZ nie przewiduje badania D3. NIGDY nie przyjmuje nic w ciemno, a lekarze maja mala wiedze na temat suplementacji co najwyzej 2000 jednostek ktore jest polecane dla PODTRZYMANIA DOBREGO POZIOMU a nie dla uzupelnienia sporych niedoborow a w ogole mysle samodzielnie bez "zaleceń" wink
  • kuncia7 04.07.17, 17:07
    Moje wyniki ( 8 tygodni E 100)

Tsh - 1,76 ( 0, 27 - 4,20)
    FT4 - 1,31 ( 0,93 - 1,70) - 49,53%

i objawy niedoczynności a wizyta za miesiąc sad

• hashitess 04.07.17, 21:35
    nie oznaczyłaś FT3 hormonu, który odpowiedzialny jest za samopoczucie.
    Szkoda.
    Poza tym coś musiało się zadziać, że FT4 od 18.05 spadł.
    Może zażywasz jakiś specyfik, który jest za to odpowiedzialny?
    Podumaj i napisz co mogło się stać.

--
    Sentencja Hipokratesa:

Jeśli człowiek sam sobie nie jest lekarzem, jest głupcem,
  • kuncia7 04.07.17, 22:02
    Witaj hashi!
    Nic nie suplementuje oprócz magnezu i to jak sobie przypomnę smile
    I szczerze mówiąc wkurza mnie już ta niedoczynność ,liczyłam że przy takiej dawce Tsh chociaż na chwile osiągnie " magiczne 1 " . Jak widać bez szans .
    Uparta ta moja tarczyca .
    Euthyrox łykam regularnie i systematycznie .
  • kuncia7 04.07.17, 22:06
    Ft3 - i resztę zrobię przed wizytą. Teraz sprawdzałam jak " pracuje" nowa dawka.
  • hashitess 04.07.17, 22:08
    Przy zązywaniu syntetycznego hormonu w postaci euthyroxu