Dodaj do ulubionych

Leczenie radioaktywnym jodem

05.02.19, 19:00
Witam,
W lutym rok temu usunięto mojej mamie tarczyce. Mama mowi ze nie bylo tam komórek rakowych, ale bardzo duzo guzów. Prawdopodobnie wszystko sie udalo. Mama miala biopsje po operacji i nie znaleźli żadnych komorek rakowych (jak twierdzi) . Tydzien temu byla w szpitalu na badaniach. Podano jej radioaktywny jod, który jak twierdzi służył tylko do wykonania badań. Czy jest to mozliwe? Nie znalazłam żadnych informacji na temat (tylko) wykonywania badan pod wyplywem tak groźnenego leku. Czy powinnam myslec ze mama nie mowi mi calej prawdy?
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam-Katarzyna
Edytor zaawansowany
  • bisiek10 16.02.19, 15:36
    A czy mama nie miala przypadkiem scyntygrafii? Do scyntygrafii podaja male ilosci jodu radioaktywnego.
  • netkamk 20.02.19, 14:55
    Jeżeli mama miałaby raka to na 100% do tego czasu miałaby już radiojod. Zapewne dostała malą dawkę do scyntygrafii, tak jak już bisiek10 napisał.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.