Powikłania po operacji tarczycy Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Kilka dni temu przeszłam operację wola obojętnego tarczycy. Na drugi dzień
    lekarz powidział mi, że operacja była dość skąplikowana ale przytarczyce
    prawdopodobnie nie zostały uszkodzone. W trzeciej dobie po operacji miałam
    zbadany wapń i fosfor. Lekarz powiedział mi, że mam nieco obniżony wapń 8
    mg/dl a fosfor w normie. Przepisał mi wapń Calperos 1000 3x1 tabletkę na dobę
    i wypisał do domu jednak nie chciał dokładnie wytłumaczyć co to może
    oznaczać. Po powrocie do domu dostałam drętwień kończyn pomimo że biorę wapń.
    Drętwienia nie są bardzo dokuczliwe jednak niepokojące. Czy to oznacza, że
    podczas operacji zostały usunięte lub uszkodzone przytarczyce i że do końca
    życia będę musiała brać wapń. Czy ktoś z was miał takie objawy. O czym to
    świadczy? Czy lekarz nie jest w stanie stwierdzić, że nie usunął przytarczyc
    a wykazuje to dopiero badanie poziomu wapnia i foforu.
    • Podobno zdarza się, że przytarczyce zostaną usunięte przez niedopatrzenie chirurga, są mleńkie i niestety ... O usunięciu przytarczyc dowiedziłam się podczas kontrolnej wizyty, kiedy był już wynik hitopat. usuniętej tarczycy.Ale być może, że masz przytarczyce i podejmą pracę, zresztą niektórzy mają więcej niż 4. Koniecznie zażywaj Calperos i koniecznie dodatkowo wit.D (ALFADIOL), która pomaga tenże wapń przyswajać. Musisz siebie obserwować, bo niedobór wapnia może spowodować tężyczkę. Jestem prawie rok po operacji i dopiero teraz osiągnęłam dolną granicę normy jeśli chodzi o wapń. Bardzo ważna jest tutaj dieta. Jeśli nie znasz jej założeń przeczytaj sobie odpowiedź jakiej udzieliłam komuś na ogólnym forum: zdrowie - odpowieda ekspert. Ponadto poczytaj sobie w starszych tematach "niedoczynność przytarczyc", jest tam wiele n/t. Życzę zdrówka i nie martw się na zapas, ale też niczego nie bagatelizuj.

• Witam wszystkich!!!Proszę pomóżcie mi.Troszkę tu poczytałam ale do koca nie
        znam odpowiedzi na swoje pytanie.Jestem 5 dni po operacji usunięcia
        tarczycy.Narazie nie mam ani nadczynności ani niedoczynności.Proszę
        odpowiedzcie na moje pytanie"jeszcze w szpitalu miałam lekkie drętwienia brody
        (dostałam wapno i alfadiol)Czy to drętwienie jest normalne i nie ma co
        panikować? Dodam,że chwilami drętwieją mi uszy ,chwilami inne części
        ciała,blizna i tuż nad nią do brody jest też drętwe.I jeszcze jedno bliznę
        czuję tak jak bym miała sznurek na szyji i by mnie uciskał.Proszę bardzo o
        odpowiedź,z góry dziękuję.Pozdrawiam wszystkich!!!
    • Zapomniałam dodać, że na początku dobrze jest badać przynajmniej poziom wapnia co 2-3 tygodnie, nawet jak nie ma mrowień - tak kontrolnie, czy dieta i suplementy działają.
    • Witaj ja mam usuniętą całą tarczyce ,lekarz zapewnia że przytarczyce zostały
      nienaruszone .Przed operacją zbadano poziom wapnia który był na pograniczu
      dolnej normy .Po operacji w 4 dobie oznaczono poziom wapnia i wyszedł ten sam
      wynik ale ja zaczełam odczuwać lekkie drętwienia rąk i uczucie chłodu na
      połowie twarzy .Wogóle jest mi ciągle zimno i żle toleruje chłód który staje
      się bolesny .
    • Mam pytanie do monikar3 - co spowodowało,że podjęłaś decyzję o operacji.Też mam
      wola obojętnego już dość dużego i lekarz sugeruje operację ze wzgłędów
      estetycznych. Jakoś nie mogę się zdecydować.Życzę zdrówka.
      • Moja endokrynolog namawiała mnie na operację ze względu na to że tarczyca mnie
        trochę podduszała dla mnie to był może bardziej aspekt estetyczny, jednak chyba
        decyzja nie była słuszna. Prawdopodobnie mam niedoczynność przytarczyc i
        leczenie tej choroby będzie dla mnie bardziej uciążliwe niż wole więc się
        zastanów zanim podejmiesz decyzję. Oczywiście wiele osób nie ma powikłań ale
        takie ryzyko istnieje. Pozdrawiam.
    • Jestem 6 dzień po operacji właśnie odebrałam wyniki badań wapnia i fosforu w
      surowicy i są ok. Wprawdzie wapń jest niewiele wyższy niż dolna granica fosfor
      pośrodku wartości referencyjnych. Jednak wciąż mam mrowienia, drętwienia i bóle
      mięśni - może to skutek czegoś innego. Faktem jest, że od operacji biorę wapń,
      jednak dlaczego pomimo unormowania wapnia te objawy nie mijają.
      • Być może potrzebny jest Alfadiol (wit. D) - bez niego też miałam drętwienia,
        teraz biorę 2x1000 Calperosu i Alfadiol 1 mikrogram dziennie, nie mam
        niepokojących objawów. Ale za to dodałam sobie magnez, bo skurcze mnie chwytały
        ostatnio i drgały mi powieki uncertain
        Co zrobić, widać, że po operacji bez wapnia i wit. D się nie obejdzie...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.