zbyt wysokie FT3 Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam mam pytanie co do wyników mojego czteroletniego synka.
    TSH 2.86
    FT3 8.51 NORMA 2-8
    FT4 15.2 NORMA 10-24.45
    TG<20.0
    TPO<10.0
    zROBIŁAM MU BADANIA PONIEWAŻ W CIĄŻY MIAŁAM NIEDOCZYNOŚĆ TARCZYCY.
    • Niebardzo mogę Ci pomóc w kwestii jak w temacie.
      Myślę jednk, że to może nie być wcale złe ponieważ hormon ten odpowiada, m.in. za inteligencję.
      Wizytę u endo napewno gorąco polecam.
      I cokolwiek lekarz nie powiedziałby ja osobiście za pół roku znów powtórzyłabym badania.
      Uściskaj maluszka.
      • Dziękuję za odpowiedz napewno udam sie do endo ,tylko mam problem moze któras z
        dziewczyn mogłaby mi polecic dobrego lekarza z Lublina pozdrawiam
        • Witaj Sunga
          Najpierw zapytam czy dziecko ma jakies niepokojace objawy? Czy w ostatnim czasie
          cos sie zmienilo w zachowaniu dziecka?
          Jesli nie to nie szukalabym zadnego lekarza.
          Tak niewiele ponad norme to moze tez byc blad laboratoryjny.
          Mozesz spokojnie po pewnym czasie powtorzyc wyniki i je porownac.
          Nie podalas norm przeciwcial, ale one wygladaja mi na dosc niskie.
          Pozdrawiam Rosteda
          • Byłam dzisiaj u endo i nie kazała mi sie denerwowc wynikami,ale musze zrobic
            synkowi usg tarczycy pozdrawiam
          • a jeszcze wracajac co do objawów zaniepokoiło nie to ze bardzo mało mówi jak na
            czterolatka,i ma dosc gruba szyjke lekarka tez to dzisiaj zauważyła i kazała
            zrobic usg.
            • Witaj Sunga
              Jesli lekarka zlecila zrobic USG, to warto tez do calego kompletu zrobic
              przeciwciala a-TPO i a-Tg.
              A z powodu jakiej choroby tarczycy Ty mialas niedoczynnosc w ciazy?
              Czy nadal jestes leczona, czy nie?
              Rosteda
              • witaj zrobiłam synkoi przeciw ciała TG<20 norm0-40
                TPO<10 norm 0-35
                Szczerze mówiąc nie wiem jaka mam chorobe tarczycy,wiem tylko ze ujaniała sie
                podczas ciazy.Zrobiłam sobie ostatnio hormony i wyszły mi takie wyniki:
                TSH 3.970 [0.27-4.2]
                FT3 4.81 [2.8-7.1]
                FT4 12.41 [11.8-24.6]
                PRZECIW CIAŁA WYSZŁY MI TAKIE SAME JK U SYNKA.
                POZDRAWIAM
                • Witaj Sunga
                  Pisalas wczesniej ze w ciazy mialas niedoczynnosc. Ja rozumie to tak ze teraz
                  jestes bez leczenia, bo nic na ten temat nie pisalas. I tak to biore pod uwage.
                  Twoje wyniki
                  TSH - w gornej granicy normy
                  fT4 - w dolnej granicy normy
                  Przeciwciala - w normie, ale zdarzaja sie osoby u ktorych nie stwierdza sie
                  przeciwcial w ogole, a moga miec chorobe Hashimoto ("Leben mit Hashimoto str. 71).
                  Do rozpoznania tej choroby trzeba wziasc pod uwage jeszcze objawy, wynik USG, a
                  czasami nawet biopsje tarczycy.
                  Jesli masz jakies dolegliwosci jak przy niedoczynnosci to powinnas z tymi
                  wynikami pojsc do lekarza i ewentualnie zrobic dalsze badania, oraz leczenie.
                  Wyniki synka, te ktore zrobilas i USG ktore masz zrobic, tez pokaz lekarzowi.
                  Przy tych wynikach przypuszczam, dziecko jeszcze nie dostanie leczenia, ale za
                  jakies pol roku warto powtorzyc badanie.
                  Pozdrawiam serdecznie Rosteda

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.