• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

ile zwolnienia po operacji??

• 24.04.06, 20:00
    Dostałam od lekarza zwolnienie z pracy na okres 21 dni. Sąsiadka powiedziała
    że kiedyś dostała pół roku zwolnienia. Czy to możliwe? Czy mogę się ubiegać o
    przedłużenie zwolnienia??smile
    Edytor zaawansowany
    • 24.04.06, 20:14
      Ja w sumie razem z pobytem w szpitalu miałam 30 dni zwolnienia ale w sumie
      lekarz sie mnie pytał ile chcę smile
      • 24.04.06, 20:59
        Hej
        zwolnienie możesz przedłuzyc, jesli powiesz swemu lekarzowi ze nie czujesz sie
        na siłach aby chodzić do pracy.Nie wiem tylko czy to zwolenienie też bedzie
        100% płatne tak jak szpitalne czy juz 80%płatne.Moj lek. mówi,ze moge być na
        zwolnieniu do 9 m-cy...ale ja bylam niecałe 30 dni.Wszystko zalezy od tego jak
        sie czujesz lub jaką masz prace/atmosferę w pracy.
        Zyczę dużo zdrowka
        Kasia
        • 24.04.06, 21:32
          Za pobyt w szpitalu dostaje się 70% wynagrodzenia, do 32 dnia dostaje się 80 %
          a dopiero od 33 100% smile
          • 24.04.06, 21:53
            Aha-po I operacji miałam 42 dni zwolenienia, po II wobec tego - w sumie z
            pobytem w szpitalu widocznie miałam zwolnienie 33 dni lub wiecej, bo też
            dostałam 100%.Zwolenienie jest liczone razem z pobytem w szpitalu,wiec mi się
            pomyliło,niby to było tak niedawno a jednak pamiec zawodzismile
            dzieki za sprostowanie i pozdr.
            Kasia
            P.S. To za radiojod dostanę 80% buuuu
          • 25.04.06, 09:44
            Wynagrodzenie chorobowe - do 33 dnia w danym roku - płatne 80 %, albo 100%(np.
            ciąża, wypadek przy pracy, dawca tkanek na badania z tym związane). Potem jest
            zasiłek chorobowy i tutaj za szpital dostaje się 70 % (no chyba że ciąża - to
            100%)
      • 24.04.06, 21:01
        Aha-po pierwszej operacji też sie mnie pytano ile chcę zwolenienia-powiedziałam
        ze 14 dni,ale lekarz wypisał w sumie z pobytem w szpitalu 42 dni,bo podobno 14
        dni to za mało. Po II operacji nikt się nie pytał ile chcę.
        pozdr.
        Kasia
        • 24.04.06, 21:31
          Czy po drugiej operacji dostałaś więcej zwolnienia?
          • 24.04.06, 21:38
            Nie-dostalam mniej-niecały miesiąc łącznie z pobytem w szpitalu.
            pozdr.
            Kasia
            • 24.04.06, 21:59
              Ja miałam operacje 6 IV wyszłam 8 IV i dostałam zwolnienie do 22 IV czyli
              dokladnie 2 tygodnie, od dzis jestem na zajęciach na uczelni, nie wiem czy to
              dobrze czy nie, jak myślicie? Nie czuje sie najgorzej, troche mnie jeszcze
              wszytsko ciagnie, jeszcze chodze z opatrunkiem, bo nie mam zagojonej do końca
              rany, pomijając to co jest w środku.

Pozdr
              • 25.04.06, 08:41
                Ja jestem teraz dwa tygodnie po operacji i czuje się dobrze. Jednak jak
                wykonuje jakąś inną czynność w pozycji stojącej to szybko się męczę. Szyja mi
                się przekrzywia i wszystko w środku zaczyna bolećsad Czasem mam wrażenie że
                zaraz blizna się otworzy i wszystko wyleci. To chyba normalne??!!smile
    • 25.04.06, 09:10
      a tak wogule to ile czasu nosiliście opatrunek po operacji??
      • 25.04.06, 11:08
        Operacje miałam w poniedziałek a opatrunek ze szwu zdjęłam w czwartek a z
        dzurki po drenie chyba jakos około niedzieli.
    • 25.04.06, 13:24
      Ja dostałam po operacji tarczycy razem ze szpitalem 34 dni zwolnienia, bo w
      szpitalu powiedzieli, że mogą wypisać poszpitalne 30 dni. Tak więć 4 dni w
      szpitalu + 30 po. Potem dostałam jeszcze 14 dni, bo lekarz powiedział, że teraz
      już może wypisywać po 14 dni, bo jak dłużej to mnie wezwą na kontole z ZUS-
      u.Potem jeszcze miałam 21 dni jak pojechałam d osanatorium poszpitalnego i to
      było traktowane jak bym była w szpitalu.
    • 25.04.06, 13:45
      Jeśli praca na to pozwala zwolnienia weż tyle, żeby czuć się dobrze właśnie w
      pracy. Ja poszłam szybko i trochę się męczyłam. Natomiast koniecznie ćwicz
      szyję. W szpitalu gdzie byłam operowana rehabilitantka pokazała mi jak to
      robić - są to takie baaaardzo powolne kręcenia i przekrzywiania głową na
      siedząco z rękami założonymi za opierało krzesła, pierś do przodu smile. bardzo
      szybko dochodzi się do siebie (ja miałam operowane węzły chłonne szyi).
      Pozdrawiam.
    • 25.04.06, 14:28
      operację miałam 19.01.2005. W szpitalu byłam 3 doby. Na zwolnieniu byłam juz od
      10 01. (czyli na 2 tygodnie przed operacją)aż do 20 marca. Wszystko zalezy od
      samopoczucia. Pozdr.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.