TSH < 0,05 Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • 06.09.06, 16:23
    Witajcie. Dziś trafilam na Wasze forum i leczę na pomoc. Prawie rok temu urodziłam zdrowego chlopca. Wkrotce po tym szczęsliwym dniu zdiagnozowano u mnie ziarnicę złośliwą. Zostalam poddana leczeniu (chemio i radio- terapia). Teraz jestem prawie pół roku po leczeniu i właśnie dzis zrobilam badanie TSH. Okazalo sie być ono poniżej normy <0,05 ulU/ml, przy normie 0,25- 5,0. Badanie to zrobiłam, gdyż moje ostatnie dwa cykle były bardzo długie (36 dzień cyklu i 49). Przy tym miesiączki trwały dwa dni i były skąpe. Dodam, że w czasie leczenia nie mialam miesiączki. Co o tym sądzicie? Jutro pójde do mojego lekarza rodziennego, ale chcialabym wiedzieć o co ewentualnie zapytac. Czym może grozic tak niski poziom TSH?
    • taki niski poziom wskazuje na nadczynność tarczycy, jeśli lekarz w pore
      zadziała odpowiednimi lekami to może unormuje się. Czasemw ciąży i po porodzie
      hormony tarczycy i ich wydzielanie rozregulowuje się powodując różne
      dolegliwosci. Na forum jest link do opisu nadczynności, tam też znajdziesz
      informacje o dolegliwościach przy nadczynności.
      --
      ♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪
      Choroby tarczycy
      szukam pracy zdalnej (z domu przez net)
      • Sporo już przeczytałam i nie mam objawów nadczynności. Wrecz przeciwnie, np.ostatnio przytylam. Lekarz rodzinny też był zdziwiony tak niskim poziomem TSH i brakiem typowych dla nadczynności objawów. Czy skąpe, nieregularne i krótkie miesiączki moga byc objawem nadczynności?
        • Okazalo sie, że na tarczycy mam 1-centymetrowy guz. Endokrynolog nie zlecil żadnych badań, tylko zaproponowal biopsję cienkoigłową. Czy rzeczywiście od razu trzeba robić biopsję? A moze powinnam zbadać dalej hormony? Co o tym myślicie? Strasznie sie boję.
          • Alfa36,
            Biopsja nie jest prawie bolesna i nie ma się czego bać, naprawdę smile Lekarz pod
            kontrolą USG po prostu wkłuwa taką malutką igiełkę i pobiera kawałeczek guzka.
            Troszkę to nieprzyjemne, ale mnie praktycznie nie bolało.
            A guzek warto zbadać po pierwsze dlatego, żeby zobaczyć, czy nie jest złośliy
            (rzadko się zdarza - ja też strasznie się bałam, że to coś złego), a po drugie
            zdiagnozować chorobę tarczycy (czy to czasem np. nie ejst Hashimoto).
            Jednak do pełnej diagnozy niewątpliwie konieczne są badania krwi: TSH, FT3,
            FT4, TPO i ew. TG (pzreciwciała).

--
            Czekam na mojego malucha smile
            • Jeśli lekarz za lecił biopsję to trzeba ją zrobić, tak jak napisała wiolczers
              jest to konieczne do pełnego rozpoznania charakteru guzka.
              --
              ♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪
              Choroby tarczycy
              • Dzięki dziewczyny. Tak sie skalada, że co nieco już przeszlam w zyciu. Miałam ponad rok temu robioną biopsję węzłów chlonnych. Co prawda okazalo sie, że cienkoiglowej w przypadku podejrzenia chloniaka się nie stosuje (bo bardzo rzadko cokolwiek jest w stanie pokazac), no ale mi ją zrobiono. U mnie dopiero pobranie w calości węzla wykazało, że choruję na ziarnicę złośliwą. Ale to inna historia. Od pół roku jestem w remisji. Poniewaz teraz jestem pod opieką onkologa, to po wizycie u endokrynologa zadzwoniłam do mojej dr onkolog z pytaniem, czy mam poddać sie tej biopsji. Ona oczywiście powiedziala, że tak, ale nieco zdziwila sie, że nie zlecono mi dodatkowych hormonow. Jak myślicie, czekac na biopsję (mam ją miec za dwa tygodnie), czy zrobić na własną rękę te hormony?
    • 29.09.06, 00:04
      Ja cały czas jestem. Tylko biegam od wrześniówek, przez niemowlaki, zdrowie dziecka i zdrowie (swoje). Ale zmobilizowałaś mnie. Wkrótce do Was zajrzę. Pozdrawiam.
      Ps. Jak fajnie, ze ktos pamięta.
      • alfa36 napisała:

> Ja cały czas jestem. Tylko biegam od wrześniówek, przez niemowlaki, zdrowie dzi
        > ecka i zdrowie (swoje). Ale zmobilizowałaś mnie. Wkrótce do Was zajrzę. Pozdraw
        > iam.
        > Ps. Jak fajnie, ze ktos pamięta.

---------------
        pamiętam równiez dlatego,że utkwiły mi Twoje słowa kiedy ja byłam chorasmile
        --
        Strzał w plecy wyklucza samobójstwo

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.