• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Thyrozol - działania niepożądane Dodaj do ulubionych

  • 26.02.09, 09:11
    Witam, czy podczas leczenia thyrozolem u kogoś pojawiły się jakieś niepożądane
    objawy? Jeśli tak, to jakie i kiedy? Będę wdzięczna za odpowiedź.
    Edytor zaawansowany
    • 26.02.09, 09:23
      od 26.01 przyjmuje Thyrozol 20 - 3x1 po dziesięciu dniach wystąpił
      mały problem z jedzeniem / musze uważać co jem - jedzenie lekkie /
      troche boli watroba jest lekka zgaga
      osłonowo do Thyrozolu biore Hepatil 3x1
      po 29 dniach przyjmowania tego leku jest Ok , ale po badaniu krwi
      Leukocyty w moim przypadku spadły do 3,5 (norma tys/ul 4-10)i endo
      zmienił lek na Thyrosan 3x50 za 3 dni mam zrobić morfologie i
      kontakt telefoniczny z endo
      pozdrawiam
      • 26.02.09, 09:58
        Biorę thyrozol 20 dopiero 6 dni (też 3x1). Na razie nic niepokojącego nie
        zauważyłam. Zgaga męczy mnie już od dawna więc nie łącze jej z thyrozolem.
        Dzisiaj robiłam badania krwi, ale nie wiadomo dokładnie kiedy będą
        wyniki(reorganizacja laboratorium). Mam nadzieję, ze leukocyty będą w normie.
        Dzięki
        Pozdrawiam
      • 07.05.09, 20:23
        Witam mam nadczynność tarczycy i biorę od kilku dni lek Thyrozol 20
        chciałabym wiedzieć czy tyje się od tego leku??Jesli któras z was
        wie to proszę o pilną odpowiedz.Dziękuje
        • 07.05.09, 20:58
          przepraszam,
          a jak utyjesz, to co zrobisz?

          Sądzę, że ważniejsze jest zdrowie
          niż ilość kg ciała.
          Będąc zdrowa będziesz mogła zrobić
          coś z nadwagą, gorzej jak będziesz
          chuda i chora.
          Więcej rozsądku życzę.
          Tess
          --
          www.medicus.lublin.pl/2000/08/tarczyca.htm
    • 13.05.09, 18:40
      ta smaku na jakies 2-3 miesiace- to chyba bylo najgorsze.
      pozdrowienia
    • 14.05.09, 10:46
      Witam! Stosuję Thyrozol od listopada 2008, nie zauważyłam żadnych niepożądanych objawów. Samym tabletkom też nie przypisywałabym tycia, organizm wracając do swoich "norm" chyba tak reaguje, że czasem trochę przybiera się ciała. Pozdrawiam!
      • 28.05.09, 21:55
        Biorę Thyrosan nie Thyrozol, więc nie do końca będzie to odpowiedź na Twoje pytanie, ale zawsze jakaś, bo to leki z tej samej grupy.
        Biorę Thryrosan od września 2007 nonstop, teraz są to 2x50, ale wiele miesięcy brałam nawet po 6x50.
        Żadnych ubocznych efektów nie zauważyłam, więc jeśli są jakiekolwiek, to utajone.
        Jeśli przytyjesz, to dlatego, że ten lek Ci przywróci do normy hormony, a to nie będzie zatem efekt uboczny, tylko dowód na powrót do stanu normalnego.
    • 09.06.09, 13:59
      hej... ja bralam thyrozol przez 3 tygodnie i po tym okresie wystapila paskudna
      alergia. duze swedzace i puchnace guzki jak po ukaszeniu komarow i much
      konskich. Mam to na calym ciele a najwiecej na glowie, wiec wyobrazcie sobie jak
      wygladam. Endokrynolog kazal odstawic mi lek...mimo to alergia nie minela.
      Wyladowalam na pogotowiu, lekarz przepisal mi leki odczulajace.... Dzis mija
      tydzien odkad biore odczulacze...i o ich odstawieniu nie ma mowy...jak tylko nie
      wezme jednej tabletki dolegliwosci powracaja. Tym wrazliwym na reakcje
      alergiczne leku tego nie polecam!
      • 09.06.09, 14:11
        ale Ci współczuję.
        Dostałaś jakiś zamiennik na nadczynność ?
        --
        www.medicus.lublin.pl/2000/08/tarczyca.htm
        • 18.06.09, 12:29
          teraz sie wyplukuje z tego Thyrozolu, leci trzeci tydzien i jakby objawy alergii
          ustepowaly. Mam przepisany Thyrosan ktory mam zaczac brac
          stopniowo.zobaczymy.....zaczynam od piatkusmile Throsan w opisie ma , ze wysypki,
          alergie moga wystapic ale rzadko.
          pozdrawiam
      • 01.03.16, 13:17
        Hej, też biorę jeszcze Tyrozol w dawce 2*10ml (wcześniej 3*10 ml przez dwa tygodzie) i od trzech dni tez mam wysypkę na całym ciele bardzo swędzącą. Poza tym spuchły mi palce u rąk i u nóg. Tragedia, dobrze,że jeszcze jestem na urlopie to przynajmniej cierpię w domu sad Z wielkimi bąblami,jak po pokrzywach. Dzisiaj lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi środek na odczulenie a jutro ide do endokrynologa i pewnie skonczy sie odstawieniem leku i zobaczymy co dalej. Zrobiłam też dzisiaj TSH i zobaczymy czy w ogóle jest jakaś poprawa po tym leku.
        • 02.03.16, 10:12
          Samo TSH to za mało, zrób hormony tarczycy - Ft4 i Ft3
        • 12.03.16, 07:47
          Ja mialam to samo.Przy wyzszej dawce mialam reakcje alergiczna.Nie odstawilam leku.Przez pare dni bralam zyrtec zeby przestalo swedziec i pomogla zmiana dawki na mniejsza.Potem juz problemow mie bylo.
          • 25.03.16, 21:58
            Też dostałam mega pokrzywki, a potem wybroczyn na ciele. Lek szybko został odstawiony i poszłam na ubicie tarczycy jodem promieniotwórczym.
            • 25.03.16, 22:07
              U mnie wystarczyla zmiana dawki.Najpierw od rodzinnego dostalm 20mg potem od endo gdy zobaczyl wyniki 40mg.Po trzech dniach na 40tce myslalam ze sie zadrapie.Po zyrtecu i zmniejszeniu dawki przeszlo.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.