Re: Czy to niedoczynność tarczycy???? Dodaj do ulubionych

bardzooo dziekuje za odpowiedz!!! smile

Faktycznie ostatnio miałam takiego doła przez te włoski, że aż myślałam całymi dniami o samobójstwie, a to dlatego, że mimo, iż lekarz ewidentnie wykluczył u mnie PCO to ja dalej sobie wkręcałam, że na pewno to mam, a jakoś przeraża mnie ta choroba bardzo.

Dzisiaj zamierzam iśc po raz drugi do innego, dobrego ginekologa na USG dopochwowe, żeby się uspokoic, bo na prawde chwilami to ja nie daje rady. Po tej wizycie, jak wszystko bedzie ok, przestaje myslec o tych jajnikach i skupiam sie na tarczycy smile

Przeczytałam w necie, że niemal zawsze PCO zostanie wykryte poprzez USG także tu mam spora gwarancje, jesli wykonam to badanie podwójnie hehe smile

a oto fragment...
"Diagnoza:
Podstawowym badaniem przy diagnozowaniu PCOS jest USG jajników. To ono wykazuje, że jajniki są powiększone, o pogrubionej osłonce, wielotorbielowate (stąd nazwa zespołu), czyli, że na obwodzie jajnika widać 8 lub więcej niewielkich (2-8 mm) pęcherzyków, przy czym nie widać pęcherzyka dominującego.
Obraz jajnika w USG nie może być jednak jedyną podstawą diagnozy PCOS. Policystyczne jajniki widać w obrazie USG u 20-30% kobiet, a tylko ok. 10% z nich cierpi na PCOS. Natomiast niemal wszystkie kobiety, u których zdiagnozowano PCOS ma także nieprawidłowy obraz USG jajników."
I tutaj link... www.medigo.pl/jobs/drukuj.php?id=1603

Wiem, wiem przesadzam, ale taka już jestem jeśli chodzi o zdrowie.

Tak sie zastanawiam nad tymi włoskami i dochodze do wniosku, że może przyczyna leży w za wysokim poziomie prolaktyny, która bardzo często jest ponad norme w przypadku niedoczynności. Objawy pasują... nadmierne owłosienie u kobiet...itp
Lekarzem nie jestem ale tak tylko podejrzewam tongue_out

Tutaj link: www.interna.com.pl/nadmiernewydzielanieprolaktyny.htm
Przeczytaj całą dyskusję (1-100)
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
przejdź do: 1-100 101-200 201-239
(101-200)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.