Od czego można puchnąć? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • WItam. Ponownie dziewczynki. MOże ktoś was tak miał albo wie, od czego sie puchnie, tzn nogi mi puchną, ale np palce u rąk też, nawet pierścionek zareczynowy za duży o rozmiar ,cięzko mi schodzi. Ostatnio zmieniłam prace na bardziej siedzącą, pracuje na kasie w banku i siedze prawie 8 godzin więc może krążenie do bani, ale ręce mam spuchnięte rano, po obudzeniu. W ogóle na wadze mi wzrosło 2 kg. Napisze moje wyniki tarczycowe ostatnie , bo może to ma znaczenie, sama juz nie wiem. A więc
    Tsh- 0,26- więcej niż ostatnio -0.07
    Ft4 mi wzrosło i wynosi 92 % ( wczeniej miałam około 72%)
    Ft3 teraz 51% ( wczesniej 62%)
    Cały czas jestem na tej samej dawce 125 mg.
    dzwine,ze ta sama dawka a zmieniły mi sie wyniki, czy jest to nadczynnośc.
    Do tego chyba od stresu związanego z nowa praca spadł mi znów magnez, mam z nim problem od ciąży czyli juz 4 lata. Wciąż uzupełniam, ale wydaje mi sie ,ze jak troche nie biore to znów problem wraca, chyba bo nie robiłam ostatnio wyników, ale miałam pare dni temu skurcze takie wokoło serca w nocy spać nie mogłam, do tego lewa powieka jest zdrętwiała- ale jescze nie drży, bo czasem to mi drży. Zaczełam brać znów magnez, ale sama już nie wiem, czy dobrze robie. Acha w morfologi znów spadła hemoglobina, ale jeszcze w normie, ale Mchc wypało poza normę- lekarka medycyny pracy - bo ta kazała mi zrobic wyniki dała mi tardyferon z kwasem foliowym i powiedziała,ze to mi starczy, ze to mchc sie podniesie.Macie jakiś pomysł co z tym puchnięciem i ta wagą- nie chcę znów utyć- ostatnio było tak fajnie jadłam sobie normalnie jak nigdy w życiu i waga stała w miejscu.Czy to czasem nie nerki mi wysiadają.A jak jest z potasem, jak robiłam tak z 5 miesięcy temu to był w dolnej granicy, potem brałam 1 opakowanie Asparginu.Doradzcie coś. Nie wiem też co z moimi wynikami- w środe zrobie jeszcze taz tarczycowe ale w innym laboratorium.Pozdrawiam. Pa
    • Ponieważ nie piszesz w swoim wątku nie jestem
      wstanie sprawdzić czy robiłaś i kiedy poziom
      ferrytyny. Twoja p. dr med. pracy podejrzewa,
      że masz ją za niską dlatego przepisała Ci żelazo.
      Pomimo wszystko powinnaś ją oznaczyć bo przedawkowanie
      jej nie jest sympatyczne.

W hashimoto mamy duże niedobory mikroelementów
      dlatego musimy je suplementować, szczególnie
      na drodze powrotu do równowagi z hormonami.
      Kiedy były robione badania, które wpisałaś?
      Ostatnie nie znaczy aktualne.

Czy podczas 8-h pracy siedzącej wykonujesz jakieś
      ćw. poprawiające krążenie? Sądzę, że powinnaś
      co pewien czas wspomóc serducho.
      Popytaj p. dr o ćwiczenia n/t.

Pzdr
      Tess

--
      www.medicus.lublin.pl/2000/08/tarczyca.htm
      • Witaj
        MCH wypadło poza normę. Ważne w którą stronę tz. na + czy na -.
        Jeśli na + to przyczyną może być niedobór B12 i kwasu foliowego.
        • Odnośnie ferrytyny, to mialam ją oznaczaną w marcu i wynosiła 35, przy nornie ( 5- 148) Brałam opakowanie zwykłego tardyferonu a potem ascofer i biofer.W lipcu miaam badan morfologi i lekarz stwierdził iż mam wysoką hemoglobine 14,2 i wszystkie pozostałe parametry w normie, to powiedział że żelazo mi nie jest juz potrzbne wic nie łykałam. Wyniki morfologi i tarczycy robiłam 24 listopada przy przyjęciu do nowej pracy.I wtedy te mchc wyszło poniżej normy.Co do ćwiczeń w pracy przy siedzącym trybie, to nic nie wiem,na ten temat, lekarz nic mi nie mówił.MOże sobie poszukam w internecie. Martwi mnie to puchnięcie, szczególnie rąk rano.Nerki miałam badane w lipcu, ale wyniki kreatyniny kwasu moczowego i mocznika były dobre.Tylko ten potas na dolnej granicy.
          • opuchlizna może być spowodowana za wysoką
            dawką tyroksyny bo FT4 masz powyżej 90%,
            ja obniżyłabym dawkę do 100mg.
            Poza tym za krótko suplementowałaś żelazo
            bo uzupełnienie ferrytyny jest podobnie
            długotrwałe jak uzupełnienie tyroksyny.
            Tą sugestię potwierdzają rozjechane poziomy
            FT4 i 3.
            Poza tym Twoja siedząca praca nie najlepiej
            wpływa na krwioobieg /znam to z autopsji,
            też siedziałam 8h przy biurku, fuj/.
            napisz jakie tabsy jeszcze zażywasz,
            może one też hamują przemianę T4 w T3.
            --
            • W sumie to do dnia badania krwi do tego 24 listopada nie brałam zadnych leków. Sporadycznie magnez. Dopiero po wynikach zaczełam to żelazo brać i potem magnez , bo stres związany z tą nową praca chyba mnie wykończył i znów zaczeły sie pojawiać skurcze nóg i wokół serca.Od tygodnia jakos tak biore tez potas. I dziś zauwazyłam,że rece sa mniej spuchnięte i pierscionki juz mi schodza, i znów mam zimne łapki.Byłam dziś na pobraniu krwi i jutro bede mieć wyniki tarczycowe, to napisze jutro je tutaj.Ale mam znów inny problem, bo w laboratorium była na zastępstwie jakas stara baba, jakas taka podenerwowana była i ja tez jakoś sie tak zaniepokoiłam. i kurcze po tym pobraniu zaczeła mnie tak cala reka bolec ze szok, i teraz mi wylazły takie siniaki od łokcia do nadgarstka i to mnie boli.Chyba mi baba rozryła zyłe i nerw uszkodziła , bo reka jakby zdretwiała i całkiem jej wyprostowac nie moge. i masz babo placek. poszłam specjalnie do innego labu, bo w tamtym w którym wczesniej robiłam badania , to tsh i ft4 robią na miejscu a ft3 robi inny szpital. A ostatnio endo mojego dziecka mówila,że dobrze jak te ft3 i ft4 robi jedno i to samo laboratorium.Wiecie może czy masc arnikowa pomoże na tą siną ręke?
    • Witam. Mam wyniki z nowego laboratorium. Niestety Ft4 wypadło poza normę więc wyglada na to,że wpadłam w nadczynnośc.
      TSH 0.54
      Ft3 2,96 ( 2- 4,4)40%
      Ft4 1,8 ( 0.93- 1,70)112%
      Za ostatnią radą Hashi tess kupiłam dziś w aptece euthyrox 100, brałam 125. Do endokrynologa zapisana jestem dopiero w marcu, wczesniej musiałabym ewentualnie gdzie indziej iśc.No nie wiem, co robić, czy normalnie od jutra zacząc brać 100mg, czy tez jakies przejścia trzeba robić.Dlaczego tak sie dzieje, ze wczesniej na tej dawce miałam o wiele nieższe ft4 a teraz jest za wysokie.
      Co do ręki wygląda brzydko,ale juz nie boli, to lekarza sie nie dostałam bo mega kolejki - koszmar, pielegniarka oglądnęła moją rękę i kazała smarować Altaceptem i jeść ascorutical forte.Powiedziała,ze zejdzie samo. wygląda na to,ze pielęgniara wbiła sie z inną żyłę niz zwykle.Ach.
      • Zrobiłam nowe wyniki po zmniejszeniu dawki ze 125 na 100.I takie wyszły dziwne i dziwne mam samopoczucie, juz nie wiem co robić, Leki mi sie kończą, musze kupić gdzies na lewo bo wizyte mam na 18 marca(m do nowej lekarki) MOje wyniki z wczoraj.
        TSH 1,26 norma 0,4 do 4,40
        Ft4 1,68 norma od 0.93 do 1,70 97,40 %
        ft3 3,30 norma 2 do 4,4 48,75%
        ferytyna 41,30 od 15-150 19,48%
        B12 289,40 norma 191- 663 20,85%
        Ogólnie ft4 spadło, a ft 3 troszkę sie podniosło z 40 % na 48%, a odnośnie ferytyny, to jak rok temu miałam tak na 15 % teraz mam 19 to za wiele sie nie podniosło, ale lekarze nie chcą przepisywać żelaza, bo żelazo we krwi wychodzi mi dobre.Ta babka z medycyny pracy dała mi jedno opakowanie i je zjadłam ostatnio a wiecej mi nie dali bo żelazo dobre a na ferrytyne nie patrzą( chyba nie wiedzą co to jest). Jak myślicie powinna je brać jeszcze? B 12 chyba tez małe.Ogólnie nie wiem co z tymi hormonami, w domu kończy mi sie 100 mg, mam tylko te 125 , ale raczej nie powinnam sobie podnosić dawki. Przez miesiąc brałam rano selen z olimpu ten smierdzący, ale ft3 i tak mam niższe niż ft4. Ogólnie nie czuje sie rewelacyjnie, jak było mi zimno tak jest włosy kiepskie skóra na rekach od 2 tygodni jest fatalna sucha z ranami. Schudnąć nie moge choć ćwicze,ćwiczenia tez nie idą mi za dobrze bo sie męcze strasznie( ćwicze na orbitreku po 20 minut z przerwami jak nie daje rady.)NIe wiem juz co robić. Ogólnie samopoczucie mam ok- żadnych deprech i smutków i żali- na szczęście.
        Proszę doradzcie, bo musze iść do apteki po leki , jaką dawkę kupić.Zostać na tej 100mg? NIe rozumiem dlaczego mam takie rozjechane ft3 i ft4 wczesniej jakoś trzymały sie na jednym poziomie.Proszę o poradę.
        • a czy dalej masz spuchniete, obolale stawy?
          ja mam to samo, plus nie moge do konca wyprostowac ani zgiac palcow,
          kolan...bola mnie stawy bioder kiedy leze na boku...
          wlasnie tak, m. innymi, manifestuje sie u mnie lupus;
          tez przybralam na wadze, szybko sie mecze...
          chociaz regulanie cwicze 3 razy w tyg. na silowni, wcale nie chudne.
          nie jestem pewna jakie badanie krwi sie na to robi, ale wiem ze jest
          jakis indykator...
          zycze, Ci zeby to nie byl Lupus
        • > osło, ale lekarze nie chcą przepisywać żelaza, bo żelazo we krwi wychodzi mi do
          > bre.Ta babka z medycyny pracy dała mi jedno opakowanie i je zjadłam ostatnio a
          > wiecej mi nie dali bo żelazo dobre a na ferrytyne nie patrzą( chyba nie wiedz
          > ą co to jest). Jak myślicie powinna je brać jeszcze?

potrafisz tyroksynę kupić na lewo, a nie umiesz żelaza?
          zawsze się znajdzie jakaś apteka gdzie Ci sprzedadzą
          sorbifer bez recepty. Ferrytyna powinna być przynajmniej
          w połowie normy, a Tobie do tego daleko.

kilka zastrzyków z B12 też by się przydało,
          nawet minimalna dawka.

> Proszę doradzcie, bo musze iść do apteki po leki , jaką dawkę kupić.Zostać na t
          > ej 100mg? NIe rozumiem dlaczego mam takie rozjechane ft3 i ft4 wczesniej jakoś
          > trzymały sie na jednym poziomie.Proszę o poradę.

możesz zostać na 100, albo zmniejszyć jeszcze do 75.

a.
          • Dzięki za wskazówki. Kupiłam dzis na lewo i tyroksyne i żelazo, ale mieli tylko hemofer, 100 mg o przedłużonym działaniu- wziełam.Problem z aptekami jest taki,ze jest ich mało w mojej dziurze i tylko w jednej mi tą tyroksyne na lewo sprzedają, żelaza nie chcieli. Ale teraz moja koleżanka z pracy mi załatwiła,że moge w aptece ( innej )u jej znajomej na lewo i żelazo kupowac. Tak sie cieszę.
            Odnośnie chroby lupa, bo nie odpowiedziałam wczesniej to raczej jej nie mam, mam nadzieje, bo moje stawy wróciły do normy.Poprostu jak biore dużo magnezu + potas to nie puchnę i stawy mnie nie bolą. Nie wiem o co w tym chodzi, ale brałam teraz przez miesiąc duże dawki magnezu ( chela mag b6 i magnefar ) i do tego potas i już mi nie drga powieka i juz nie puchnę i stawy ok.Wczeniej brałam magnzez w postaci weglanu magnezu a ponoc ten sie słabo wchłania, najlepiej włachniaja sie cytryniany i asparginiany i to chyba prawda.
    • up
    • 06.02.10, 10:04
      forum.gazeta.pl/forum/w,24776,92881678,92881678,Czy_to_jest_prawidlowa_wielkosc_tarczycy_czy_nie_.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,24776,97169502,97211007,Re_Z_suchej_skory_zrobila_sie_tlusta_co_jest_ni.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,24776,98426107,98426107,TSH_spada_a_hormony_nie_rosna_dlaczego_.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,24776,99813123,99813123,Rece_mi_opadly_po_wizycie_u_endokrynologa_.html
      Wkleiłam moje poprzednie wątki dla porządku. Brzydko sie zachowałam,że nie pisałam w jednym wątku, dlatego teraz wszystko umieszczam tutaj i tutaj bede pisać. 125 mg biore od końca września na koniec pażdziernika miałam kontrole i hormony
      ft4 na poziomie 72 % a ft3 62%, TSH 0.07 i lekarka kazała utrzymać dawke .

24 listopada w medycynie pracy kazali mi zrobić wyniki i wyszły juz ft4 92 % a ft3 51%,
      a 16 grudnia w innym laboratorium wyniki ft4 112% ft3 40%, TSH 0,54
      zmniejszyłam dawke na 100.
      Obecne wyniki
      TSH 1,26 norma 0,4 do 4,40
      Ft4 1,68 norma od 0.93 do 1,70- 97,40 %
      ft3 3,30 norma 2 do 4,4- 48,75%

Mam zdiagnozowane hashi , ( malejąca tarczyca bez żadnych zmian) 4,5 ml, przeciwciała mam małe tylko anty tg 19 z norma do 4,11.
      Ogólnie mam dobre samopoczucie o dziwo, tylko jest mi nadal zimno, sucha skóra i wypadają mi włosy.MIesiączki wciąż nieregularne, i przytyłam ostatnio, ale to może przez zmiane pracy na siedzącą.Kupiłam orbitrek i cwicze codziennie.narazie waga stoi w miejscu nie spada niestety.Biore nadal 100 bo nie wiedziałam co kupić w aptece a leków mi zabrakło, wiec kupiłam te 100.
      Wylazły mi teraz pryszczole, ale pewnie to przez kawe bo ostatnio dużo jej piłam, bo mnie jakoś tak spanie brało. Łykam magnez potas popołudniu a selen z olimpu rano i teraz żelazo hemofer tez od obiadu. Ten selen jest troche do bani, bo jak go zjem na pusty zołądek to mnie głowa boli, musze sie zawsze najeść.Wolałabym inny selen łykać, ale nie ma w mojej aptece wyboru, a nie umiem zamówić tego z niemiec.Pozdrawiam.
      Chyba znów za miesiąc zrobie wyniki i wtedy lekarka mam nadzieje sensowna- podejmie decyzje co dalej. Jakaś dziwna sprawa ze mną, bo ft4 wysokie, a ja w ogóle nie mam objawów nadczynności.
      • > ejmie decyzje co dalej. Jakaś dziwna sprawa ze mną, bo ft4 wysokie, a ja w ogól
        > e nie mam objawów nadczynności.

bo to wcale nie jest wysoki poziom, nie widzę powodu abyś miała
        odczuwać jakąkolwiek nadczynność. gdyby jeszcze ft3 było też na takim
        poziomie jak ft4 to by było bardzo dobrze.

a.
        • W poniedziałek ide do nowego lekarza endo- gina i zrobiłam dziś nowe wyniki by
          były świerze. I znów mam ft4 przekroczone poza górną granice a ft3 troche
          spadło.
          TSH 1,15 0,4000 4,0000
          FT3 FT3 2,97 2,00 4,40 124.68%
          FT4 FT4 1,89 0,93 1,70 40.42 %
          Biore żelazo hemofer, i teraz od tygodnia selen cefasel, wczesniej przez miesiąc
          selen z olimpu.
          Czy powinnam zmniejszyć dawkę na 75. Już zmniejszałam z 125 na 100 mg i troche
          wtedy ft4 spadło a ft3 leciutko wzrosło, ale teraz nadal biore te 100 mg i znów
          ft 4 mi tak wywaliło ponad normę. Ogólnie, nadal mam suche włosy i wyspadające i
          suchą skóre, włosy na brodzie, nie chudne.Strasznie sie mecze jak
          cwicze.Samopoczucie w miare ok.
          Zrobiłam tez wapń we krwi i jest jakis taki wysoki-10.02 norma od 8.80 do 10,20.
          Mam tez spore problemy z drgającą powieką i skurczami w stopie.Jak tylko
          zaprzestaje brać magnez wszystko wraca, mija jak biore duże dawki magnezu z
          potasu. Czy ten magnez gdzies ucieka?Nie rozumiem tego.Proszę doradzcie ci
          robić, bym wiedziała, jak gadać z lekarzem, bo z nimi to nic nie wiadomo-
          wybrałam endo -gina bo mam nieregularne miesiączki i te włosy na brodzie i mam
          nadzieje,że jakoś zaradzi.

• Byłam u gino edno.Ogólnie fajny facet, ale tak jak wszyscy patrzy tylko na Tsh,
            ponieważ ja mam ładne, to kazał olać ft4 i to że ono jest na 124 %, i nie
            zmniejszać dawki a pozostać na 100. NIe wiem co byscie zrobiły, do tego mam nowy
            problem, endometrioze w bliżnie po cesarce i na zabieg mam iść. Pewnie dadzą mi
            znów znieczulenie w kregosłup.Czy przy takim zabiegu i znieczuleniu nie trzeba
            miec unormowanych hormonów. Boje sie ,ze jeszcze zejde z tego swiata. Przy
            porodzie jak robili mi cesarke i podali znieczulenie to to zaczełam odpływać,
            spadło mi ciśnienie i w sumie to nie wiem co sie działo , bo dopiero pochwili
            jak cos mi podali doszłam do siebie. Co myślicie o tym wszystkim.Sama juz nie
            wiem co sie dzieje z moim organizmem.
            • Podwyższone FT4 tyroksyną syntetyczną często daje objawy
              pomieszane, które nie są najfajniejsze od strony samopoczucia i Ty masz takie,
              koniecznie zmniejsz tę dawkę.
              Masz rację - do zabiegu powinnaś mieć unormowane hormony.
              Po obniżeniu T4 i T3 powinno się podnieść.
              --
              • Ja bym jeszcze 4 tygodnie zrobiła tak jak mówi lekarz.
                TSH w większości przypadków nie związanych z zaburzeniem osi przysadka tarczyca
                jest bardziej wiarygodnym wskażnikiem funkcji tarczycy,
                a u Ciebie jest dobre. Nie wiem czy masz przeciwciała? czy tylko małą tarczycę?
                Może wysokie Ft4 przemieni się FT3 i będzie dobrze.Zobaczysz co się będzie
                działo i ewentualnie wtedy zmniejszysz dawkę.
                Zaznaczam,że mam nieporównywalnie mniejsze doświadczenie niż hashi-tess. Może
                jeszcze ktoś inny coś napisze w tej sprawie.
                • Wierka,
                  Nie wolno dopuszczać, aby norma FT4 została przekroczona;
                  patrz objawy, o których pisałam.
                  Po drugie przy takich dużych różnicach FT4 i 3,
                  trudno doprowadzić do jednego poziomu tychże.
                  Dlatego moim zdaniem Katis powinna obniżyć dawkę.

Katis, czy Ty schudłaś, że ta dawka robi się ciągle za wysoka?
                  Napisz o branych innych tabl.
                  --
                  • Witaj Masz Ft4=125% a Ft3= 40% .Branie tyroksyny w obecnej dawce nie pomoże Ci
                    .Dlatego też, tak jak pisała Hashi-tes zmniejsz dawke.Jezeli Ft3 bedzie malało
                    moze odrobina novo byłaby wskazana.Nie mówie ,ze dużo ale tak 12,5
                    • Hashi-tess ja nie schudłam , troche przytyłam od czasu jak te hormony były w
                      miare dobre.Pod koniec sierpnia wyniki na 100 mg były na 50 % oba, potem brałam
                      125 i 13 pażdziernika wyniki ft4 72% a ft3 62 % i bardzo niskie TSh, potem 24
                      listopad to juz ft4 poszło w góre a ft 3 spadło( pisałam w pierszym poście u
                      góry o wynikach).I tak teraz cały czas zmniejszałam ze 125 na 100 i niby ft4
                      spadło poniżej normy a teraz po miesiącu znów w góre. Od 19 listopada poszłam do
                      nowej pracy stres siedząca praca, takie były poczatki tej pracy i zaraz w
                      połowie grudnia przytyłam z 2 kg.Teraz stoi w miejscu , troche cwicze na
                      orbitreku ale nie chudne. Nie wiem moze mniejsza aktywność fizyczna w pracy ma
                      na te ft 4 wpływ.Sama nie wiem.Zmniejszyłam na 75, narazie kroje 100 m ale tak
                      cięzko równo pociąć te tabletki.mam dwie recepty na 100 mg, ale moze na lewo
                      załatwie 75 mg. Ogólnie to znów od tygodnia mam takie lekkie chwilowe kłucie w
                      serduchu, ale bez drżenia rąk, a ni kołatania, takie ukucia.I do tego znów drży
                      i drętwieje mi powieka, tak tego nie lubie bo w pracy na komputerze to strasznie
                      przeszkadza. Biore magnez, prawie cały czas, juz nie wiem skąd te dolegliwości.Z
                      leków to biore rano 2 godziny po tyroksycnie cefasel- selen 1 tabletke, potem po
                      4 godzinach magnez chela mag b6, po obiedzie żelazo hemofer 1oo mg , miedzy
                      czasie magnez magnefar lub taki z potasem, i wieczorem drugie żelazo,a le nie
                      zawsze, bo czasem zapomne.
                      Do nosa brałam Avanys steryd przez ostatnie 2 tygodnie.I tyle.Sama juz nie wiem,
                      co sie ze mną dzieje.Acha, mimo,ze ft4 rośnie w góre to TSH tez mi urosło.Dziwne.
                      • zamieszały Ci sterydy.
                        dalej je bierzesz?
                        --
                        • Od wekendu nie biore- bo mam brać z przerwami. Teraz mam przerwe do 30 marca
                          wtedy mam wizyte u alegologa i decyzja czy dalej ten Avamys czy co innego,
                          przedtem bralam buderhin + sulfarinol od połowy listopada przez miesiac potem
                          przerwa 3 tygodnie i potem w styczniu troche brałam, i teraz przez 3 tygodnie
                          avamys . Ale nie za wiele mi pomogl.Mam taką przypadłość typu suchość w nosie i
                          robią mi sie takie strupy z krwią nad ranem, a w nocy czasem zatyka mi sie
                          nos.Alergi jako takiej nie mam.Narazie alergolog wymyśłił z tymi sterydami i
                          testuje które najlepsze. Buderhin a sulfarinolem był jako tako, ale ten sam
                          avamys nie bardzo.Dalej smarkam z rana krwią.Myślisz,że krople sterydowe by tak
                          namieszałay. Brałam tylko jedną dawkę na noc.Sama juz nie wiem. Dziwna sprawa.
                          • Co o tym myślicie bo ja juz mam dość tego leczenia i ustawianaia dawki,
                            kompletnie sobie z tym nie radze. Hormony mi skaczą góra dól, samopoczucie mam
                            do bani nie wiem co robić. Ostatnio miałam ft4 ponad norme a ft 3 około 48 %,
                            zmiejszwzyłam dawke 100 na 75, choć lekarz sugerując sie TSH 1,15,zeby pozostac
                            na 100, ja zmiejszyłam, i teraz mam TSH 3,52 przy normie do 4. a ft 4 spadło do
                            70 % a ft3 tak podobnie około 50 %. NIe wiem co z tym fantem zrobić. Ogólnie
                            czuje sie rozbita dopadły mnie doły, a dwóch tygodni bolą mni okropnie plecy nie
                            moge wysiedziec w pracy, bez opierania sie o fotel, wczesniej mnie to nie
                            meczyło. Ogólnie ziewam, gorzej mni sie pracuje czuje sie taka nie wydolna i
                            niestety znów z wypróżnianianiem mały problem, znów kupuje suszone śliwki.I do
                            tego doczekać sie okresu nie moge a miałam juz tak co 28 ,29 dni.NIe wiem czy
                            sugerowac sie TSH czy patrzec na hormony szczegółowe.NIe biore selenu niestety
                            juz od miesiąca, bo mi sie skończył czekam na dostawe nowego. NIe wiem co robić,
                            czy ktos z was był w podobnej sytuacji. Dlaczego takie TSH duże a ft4 wysokie.A
                            moze laboratorium kiepsko wykonuje wyniki. No nie wiem, prosze doradzcie coś.
                            Musze cos zrobić, bo jest mi cieżko pracować, a pracuje na kasie w banku wiec
                            mnóstwo klientów , stres i odpowiedzialność, a ja taka rozlazła jestem. NIe
                            biore juz zadnych sterydów nic, tylko żelazo ale z przerwami bo zapracia,
                            wczesniej brałam to samo,żelazo i zaprac nie miałam wrecz odwrotnie.Ach.Prosze
                            o wsparcie.
                            • Ostatnio miałam ft4 ponad norme a ft 3 około 48 %,
                              > zmiejszwzyłam dawke 100 na 75

Ogólnie
                              > czuje sie rozbita dopadły mnie doły, a dwóch tygodni bolą mni okropnie plecy ni
                              > e
                              > moge wysiedziec w pracy, bez opierania sie o fotel, wczesniej mnie to nie
                              > meczyło. Ogólnie ziewam, gorzej mni sie pracuje czuje sie taka nie wydolna i
                              > niestety znów z wypróżnianianiem mały problem, znów kupuje suszone śliwki.

to niestety normalne gdy zmniejszasz z dnia na dzień dawkę hormonu,
                              musisz jakoś przeczekać za jakieś 2 tygodnie powinnaś czuć się już lepiej.
                              na ból pleców możesz stosować maści.

ylko żelazo ale z przerwami bo zapracia,
                              > wczesniej brałam to samo,żelazo i zaprac nie miałam wrecz odwrotnie.

to też najpewniej po obniżaniu euthyroxu.
                              tzn dla jasności - obniżyć powinnaś była - a to jest reakcja organizmu
                              który jest zaskoczony sytuacją, ale to minie.

zajmij się teraz podniesieniem ft3 - selen, żelazo {na tyle ile możesz}.

a.
                              • Na nowej dawce 75 jestem juz prawie 6 tygodni i samopoczucie i bole pleców
                                pojawiły sie dwa tygodnie temu i z dnia na dzień jest coraz gorzej i to mnie
                                martwi, wyniki które podałam sa z przed wczoraj. Zastanawiam sie nad ich
                                dziwnością, bo strasznie mi TSH podskoczyło, juz nie wiem co mam z tym fantem
                                zrobić.Najgorzej jest w pracy reszte jakoś idzie wytzymać. Ile organizm musi sie
                                przyzwyczajać?Niedośc ,ze jestem zmęczona bo wiadomo organizm niewydala, to
                                jeszcze jestem zmeczona bo nie rozumiem wyników i leczenia.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.