Dodaj do ulubionych

Jak sobie radzicie z sennością?

07.10.10, 20:31
Bo ja nie wiem już, jak sobie pomóc. Mam Hashi od 6 lat. Biorę Eutyrox 75 raz dziennie. Często chodzę półprzytomna, czasami tak mnie bolą oczy, że nie mogę normalnie funkcjonowć. Po powrocie z pracy, najchętniej bym spała i spala i spała..... A tu dzieci, obowiązki, itp....
Czasami nawet 15 minut drzemki potrafi mnie postawić na nogi. Ale nie zawsze jest taka możliwość. Mam wrażenie, że nawet wolniej mówię i myślęsmile)) I ten nieznośny ból oczu sad
Najgorsze jest to, że rodzinika myśli, że w domu mają strasznego lenia smile
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • milaemalka Re: Jak sobie radzicie z sennością? 08.10.10, 10:43
      Kasiu podaj ostanie wyniki Ft3 i ft4.Taka senność występuje w niedoczynności,gdy sie dobrze ustawi dawkę .przechodzi.Ale może być również spowodowana anemią Jęzeli nie robiłaś zbadaj poziom witB12. ferrytyny(nie zelaza) potasu,magnezu.Właśnie te badania trzeba od czasu do czasu robić.jeszcze wit D.Ale nie wszędzie ją robią.w moim mieście np nie.Pisz w jednym wątku .Będzie łatwiej wszystko ogarnąć.
      • kasia16123 Re: Jak sobie radzicie z sennością? 08.10.10, 14:10
        No właśnie dzisiaj zrobiłam badania, ale wyniki będą w poniedziałek. Od razu napiszę.
        Zrobiłam TSH, FT3, FT4, żelazo, potas, magnez i wapń oraz morfologię. Szkoda, że nie wiedziałam o B12...będę musiała iść znowu. Chyba, że na podstawie morfologii można coś stwierdzić. Zawsze anemia kojarzyła mi się z wychudzoną i bladą istotą, a ja cały czas walczę z nadbagażem smile) Tak więc nawet o tym nie pomyślałam. Dzięki bardzo Milaemalkasmile Czekam teraz do poniedziałku..
        • aidaa Re: Jak sobie radzicie z sennością? 08.10.10, 19:45
          też mam hashimoto i teraz czuję się bardzo dobrze ale pamiętam, ze 3 lata temu czułam się bardzo podobnie. wieczne zmęczenie, po powrocie z pracy nie miałam siły zajmować się dzieckiem itp. ale po wyregulowaniu tarczycy ok. choć trochę to trwało. trzymaj się Kasiu
      • milaemalka Re: Jak sobie radzicie z sennością? 12.10.10, 10:18
        Kasiu przeliczaj na procenty ft3 =( 2,89-1,71)*100%sad3,71-1,71)=118%:2=59%
        Ft4=(1,11-0,7)*100%sad1,48-0,7)=47%:0,78=60,25%
        .Wyniki wygladaja dobrze .Ale np dla mnie sa one za niskie .Moje Ft3 i Ft4 sa powyżej 80%.Dopiero wtedy jestem pełna życia,sporo osób tak ma. Tsh,które tez niby dobre ale mogłoby być niższe.Możesz spróbowac podnieśc trochę dawkę.Sprawa do konca sie wyjaśni ,gdy będziesz miała pozostałae wyniki
    • yerzys Re: Jak sobie radzicie z sennością? 27.10.10, 14:16
      Ja mam niedoczynność tarczycy i jak dawka hormonu jest za mała, mam takie samie objawy!
      Rano wstaję i jest dobrze, ale energii starcza mi na ok 4 godziny funkcjonowania wśród ludzi. I wtedy zaczyna się pieczenie oczu ( najbardziej dokuczliwe ), potem bóle głowy i na koniec senność ( prawdopodobnie poniekąd spowodowana pieczeniem oczu, mam ochotę je zamknąć i się mega wyspać ). Wracam po szkole, kładę się "na pół godzinki" i wstaję po 2h wink
      ale generalnie dawka jest dobra, czasami tylko coś takiego się trafi. Co nie zmienia faktu, że jak już mnie to dopadnie mam cały dzień z głowy - nici z nauki, nic mi się nie chce, nie mogę się skupić.
      Pamiętam, że jak choroba się zaczęła miałem napad depresji, rezygnacji i nawet delikatnej fobii społecznej, po prostu byłem tak zrezygnowany i skołowany, że stanie w kolejce do kasy w supermarkecie przyprawiało mnie o szybsze bicie serca!
      Ale odkąd zacząłem brać hormon, zmieniłem się nie do poznania, umysł szybciej pracuje, znów mogę się uczyć, nie śpię jak niedźwiedź, jestem otwarty na ludzi smile
      ach, rozpisałem się....ale to dlatego, że dobrze się dzisiaj czuję, wybaczcie wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka