Dodaj do ulubionych

Choroba Hashimoto- moje wyniki-Cyberynka

12.03.11, 23:48
Witam od 3 lat choruję na chorobę hashimoto - diagnoza lekarska. Początki były ciężkie oczywiście do wyrównania poziomu hormonów. Trafiłam na ten wątek. Bardzo mnie to ucieszyło, że jest coś takiego. Można się doradzić i dopytać osoby które wiedzą o wiele więcej.
Zaczynałam od dawki 25 eutyroksu ( 3 lata temu) teraz jestem na 75. Od dwóch tygodni zauważyłam rzut choroby. Gorsze samopoczucie, ból kości, mięśni. Zrobiłam wyniki . Przedstawiają się tak:
TSH 1,42 norma 0,27-4,2, Ft4 1,22 norma od 0,93- 1,70 procentowo 38%, FT3 2,80 norma 2-4,4 procentowo 33
Zrobiłam również : Ferytyna 340,26 norma 30-400, Witamina B12 695 norma 191-663, Anty TPO 586 norma 34

Mój endo przyjmnie mnie dopiero za miesiąc. Nasilają mi się stany lękowe które miałam na początku choroby. Czy aby dawka leku którą biorę jest dobra? Na własną rękę tydzień temu zwiększyłam do 81 ale nie widzę poprawy.
Edytor zaawansowany
  • wierka-5 13.03.11, 08:54
    Na lepsze samopoczucie trzeba trochę poczekać, zwiększyłaś minimalnie wydaje mi się,ze trzeba będzie jeszcze coś dołożyć bo wyniki nisko. Nie wiem jednak jak reagujesz na zwiększanie.
  • cyberynka 13.03.11, 19:51
    Reaguje raczej dobrze. W tej chwili bolą mnie bardzo stway, mięśnie co świadczy wydaje mi się, że nie niedoborze tyroksyny ( przynajmniej tak zawsze było). Szczerze mówiąc chciałam zwiększyć do 100 ale nie wim czy to nie będzie za dużo. Co sądzisz?
  • wierka-5 14.03.11, 08:02
    Powinno być ok
  • cyberynka 20.03.11, 22:21
    Werka -5 dziękuję. Zdecydowanie lepiej się czuję po zwiększeniu dawki. Troszkę jeszcze odczuwam napięcie w organiźmie być może spowodowane nadchodzącą wiosną.
  • cyberynka 29.03.11, 21:38
    Od dwóch dni czuję się fatalnie. strasznie bolą mnie mięśnie, kości, kręgosłup. jestem na lekach diclobek ( przeciwzapalnych). Czuję napięte mięśnie. Nie wiem co się dzieje? Czy moge tak zareagować na zwiększenie dawki? Jestem ciągle zmeczona, kręci mi sie w głowie. razem ze wzrostem temperatury na dworze ja czuje się coraz gorzej. Kiedys już miałam podobne obiawy, przeszły ale te sa znacznie gorsze.
  • hashi-tess 29.03.11, 22:10
    oznaczałaś poziom wit. D?
    --
    www.medicus.lublin.pl/2000/08/tarczyca.htm
    art. o niedouczonych lekarzach pisany przez lekarza
    "Lekarze to nie sa bogowie, oni sa naukowymi doradcami"
    by Mirela
  • wierka-5 30.03.11, 08:29
    Ja żle reaguje na zmianę dawek, każdy miewa co innego mnie boli głowa wzrasta ciśnienie, mięśnie też bolą. Dużo osób o tym pisze - poczytaj forum.
    Przy hashi występuje niski poziom witamin B12 i D.
    Jeśli chodzi o D to już wiosna tuż tuż- korzystaj z jej naturalnego żródła słonica.

• cyberynka 02.04.11, 21:21
    Mam nadzieję, że macie rację. faktycznie zrobię badania jakie radzicie. Kiedyś przy zmianie dawki też się czułam fatalnie ale nie aż tak. W tej chwili jestem nad morzem z chorowitym synem. Moje samopoczucie tylko sie pogorszyło. Jakoś muszę dotrwać do poniedziałku. Pozdrawiam
  • cyberynka 20.04.11, 20:34
    Od tygodnia kręci mi się w głowie. Nie miem czy to wynik przesilenia wiosennego czy jakiś dziwny stan mojej osoby. zaczynam mieć dość. Nie potrafię skupić mysli nad niczym, mam dziwne stany. Zrobiłam wyniki biorę dawkę 100 eutyroks przez miesiąc
    wyniki tsh 1,08 norma 0,27-4,2
    FT4 18,42 64% norma 12-22
    FT3 4,62 41% norma 3,1-6,8

Prosze o opinie doświadczone forumwiczki. Co może być wynikiem mojego fatalnego samopoczucia. Mam układ nerwowy bardzo pobudzony, ból głowy i dziwne lęki. Co sądziecie?
  • devilyn 21.04.11, 12:43
    Robiłaś badania b12 i ferrytynę?

--
    http://www.e-gify.com/gify/136.gif
  • cyberynka 22.04.11, 07:31
    Robiłam ale wcześniej. B 12 miałam ponad normę a ferytynę bardzo małą. Suplementuję żelazo.
  • kotkapuma 22.04.11, 09:04
    Choruję od kilku lat. Biorę 75. Wypadają mi włosy choć nie tragicznie. Mam nadwagę, depresję, zawroty głowy, nadciśnienie, zadyszkę - przyzwyczaiłam się do tego. W listopadzie ubiegłego roku pojawiło się bardzo złe samopoczucie, lekarka rejonowa zleciła trochę badań. Wyszła nadpłytkowość krwi, podobno niegroźna. Jakieś 2 miesiące temu przy badaniach okresowych okulistka wykryła u mnie jaskrę "z zamkniętym kątem oka". Badania potwierdziły diagnozę. Byłam przerażona bo grozi to ślepotą. Przy tym cholesterol miałam na poziomie 280, a to ma związek z jaskrą i powstaje na skutek tarczycy. Zapytana o lekarstwa moja endokrynolog stwierdziła, że nic nie zmieniamy, ale zaskoczyła mnie jej znajomość tematu jaskry. Czy coś wiecie na ten temat ?
  • wierka-5 22.04.11, 09:12
    Załóz swój wątek
    Nie wiem co Ci odpowiedzieć bo napisałas za mało danych.
    Byc moze te 75 jest dla Ciebie za mało, ale żeby to wiedziec musisz miec wyniki ft4 i ft3.
    Za duzy cholesterol jest często w niedoczynności, ale nie tylko z tej przyczyny.
  • wierka-5 22.04.11, 09:16
    Wyniki wyglądają dobrze, może powtórz wynik witaminy B12 w innym lab.
    Nie bierz też za długo zelaza bez kontroli wyników, bo jest szkodliwe.
    Swoją drogą brak zelaza równiez daja zawroty głowy- sprawdzałaś wynik ferrytyny?
    Jak wygląda Twoja morfologia, poziomy elektrolitów?
  • cyberynka 22.04.11, 15:47
    dalsze wyniki wyglądaja tak:
    Zelazo 16,2 ( 6-26)
    wapń 2,3 (2,15-2,55)
    magnez 0,82 (0,87-1,45)
    fosforany nieograniczone 1 (0,87-1,45)
    hemoglobina 12,1 (12-16)

Dopiero zaczełam suplementować żelazo może powinnam na efekty lepszego samopoczucia poczekać. Przeraża mnie, że te przejście wiosenne tak bardzo daje mi się we znaki.
  • ona1.2.3.4.5.6 22.04.11, 20:05
    dziwne, bo pisalas ze ferrytyne mialas 340 przy normie do 400, czyli w miare wysoko,a nie nisko. chybaze mowisz o innym oznaczeniu (niz to co podalas w 1 poscie). Ale HGB jakby wskazuje ze moze byc anemia. wyniki zelaza sa zafalszowane,skoro suplementujesz zelazo - ja tak samo zrobilam i wyszlo mi wysokie. teraz odstawilam i po przerwie brania zelaza zbadam sobie jego poziom. No i magnez masz niski..
  • tss123 23.04.11, 15:55
    Dobra wiadomość - www.stachurska.eu/?p=1814
    --
    www.stachurska.eu/
  • wierka-5 23.04.11, 21:52
    No właśnie jak z tą ferrytyną?
    Bo jesli masz ja taka jak w pierwszym poście to niepotrzebnie bierzesz żelazo.
    Hemoglobina jest nisaka ale może tak być z innego powodu.
    Potrzebny Ci jest magnez z dużą zawartością jonów.
  • cyberynka 29.04.11, 14:08
    Chyba źle napisałam wcześniej. Ferrytynę miałam na poziomie 42,89 norma 30-400 więc bardzo małą. Według waszych rad zaczełąm suplermentować maznez ( magvit). Łapie dziwne stany i pani psychiatra zaleciła przyjmowanie leków antydepresyjnych i anty lekowych Escitil. Czy powinnam zwiększyć dawkę eutyroksu? Nie chciałąbym zacząć się fatalnie czuć przez to że lek zabierze mi tyroksynę. Łapię naprawdę doły.... mam już dość...
  • cyberynka 13.05.11, 22:29
    Moje samopoczucir nadal kiepskie. Zastanawiam się nad novotyrolem. Moje wyniki kiepskie zwłaszcza ferrytyna i B12
    TSH 1,21
    FT4 1,41 norma 0,93-1,70 62%
    Tt3 2,81 2,-4,40 33,75 %
    Witamina B12 164 norma 191-663
    Ferrytyna 49,14 norma 30-400
    Hemoglobina 13,3 norma 12-18

Kiedyś mój endo zastanawiał się nad nowotyrolem nawet przepisał mi jedna receptą ale nie kazał brać. Jestem w kiepskim stanie. Proszę Was o pomoc. W tej chwili moja lekarka kazała mi brać 81,25 i tak też zmieniłam dawkę. Selen suplementuje 150 mg. no i od dziesiaj B12 w tabletce.
  • aleksandra_01 14.05.11, 14:35
    > Witamina B12 164 norma 191-663

wiesz co spowodowało taki wynik? miałaś gastroskopię z pobraniem wycinków?
    tabletki nie pomogą, idź do rodzinnego po zastrzyki.

ferrytynę też trzeba podnieść.

myślę, że większość Twojego złego samopoczucia jest spowodowana
    niedoborem wit b12 i żelaza.

co do novothyralu to gdybyś chciała go brać, to tylko zamieniając jedne 25 euthyroxu
    na 25 novothyralu, plus reszta z euthyroxu. ft4 masz dobre i nie ma potrzeby
    zwiększać ilości t4. najlepiej poczytaj wątki osób, które biorą novo.

a.
  • cyberynka 15.05.11, 12:00
    Przez bardzo długi okres nie suplementowałam B12. Miałam problemy z nadwrażliwością jelita. Być może to było spowodowane spadkiem moich wyników. Piłam dużą ilośc swojskich soków malinowych i wtedy wyniki były bardzo dobre. Zauważyłam , że przynajmniej raz w roku mam wyższy stosunek FT4 do FT 3. Chciałabym czuć się dobrze. Być może novo mi w tym pomoże. Odczekam jeszcze tydzień. Powtórzę badnie tarczycy i jeśli n ie będzie poprawy zdecyduję się na novo.
  • hashi-tess 15.05.11, 19:54
    cyberynka napisała:

Chciałabym czuć się
    > dobrze. Być może novo mi w tym pomoże.

Jeśli nie uzupełnisz swoich niedoborów,
    to żaden novothyral czy inny 2-składnikowy
    specyfik z hormonami Ci nie pomoże.
    Anemia w chorobach przewlekłych i hashimoto
    dają podobne objawy złego samopoczucia i dlatego
    po uzupełnieniu tylko FT4 i FT3, anemia nie odpuści.
    Poza tym dawkowanie novo wcale nie jest łatwe,
    a jeśli myślisz, że lekarz w tym Ci pomoże, to chyba się
    rozczarujesz.

Odczekam jeszcze tydzień. Powtórzę badni
    > e tarczycy i jeśli n ie będzie poprawy zdecyduję się na novo.

Gorąco Cię namawiam, abyś uzupełniła braki "anemiczne",
    a potem podjęła decyzję o wprowadzeniu novo.
    --
    by Mirela
  • cyberynka 15.05.11, 21:38
    Tak tez zamierzam zrobić. Uzupełniam niedobory. mam nadzieję, że dość szybko się z tym uporam. Mój problem polega na tam, że od jakiegoś roku dostaję miesiączkę co 20 dni. Myślę, że to co uzupełnię zostaje dosc szybko zabarane. Po tabletkach antykoncepcyjnych czułam sie fatalnie.
  • cyberynka 16.05.11, 22:21
    Dziś lekarka rodzinna odmówiłą mi witaminy b12 w zastrzykach. pielęgiarka wykonała tylko próbę uczuleniową. Wyszła ok ale lekarka przez 2 miesiące chce trzymać mnie na tabletkach. Jeśli nie będzie poprawy dopiero poda zastrzyki z B12.
  • aleksandra_01 16.05.11, 22:57
    > Dziś lekarka rodzinna odmówiłą mi witaminy b12 w zastrzykach. pielęgiarka wykon
    > ała tylko próbę uczuleniową. Wyszła ok ale lekarka przez 2 miesiące chce trzyma
    > ć mnie na tabletkach. Jeśli nie będzie poprawy dopiero poda zastrzyki z B12

nie rozumiem czemu lekarze boją się tych zastrzyków.
    przecież to nie zastrzyk jako taki wpływa na rozwój komórek, ale sama witamina b12,
    ta dostarczana w tabletkach też! myślę, że przy takim niedoborze jak masz,
    to tabletkami tego nie uzupełnisz, tzn owszem poziom b12 we krwi wzrośnie,
    ale w komórkach nie bardzo. pomijając całkiem fakt niszczenia sobie żołądka
    kolejnymi tabletkami. może skonsultuj to z innym rodzinnym/ internistą/ hematologiem.
    niedobór b12 jest dosyć groźny i niektóre jego efekty mogą się nie cofnąć nawet
    po uzupełnieniu witaminy. ja dostawałam zastrzyki przy dużo wyższym poziomie b12
    niż Ty i nikt się nie dziwił. a ilu ludzi z właściwym poziomem b12 dostawało ją w zastrzykach
    na tzw korzonki. warto o to zadbać, bo szkoda czasu i żołądka.

a.
  • cyberynka 17.05.11, 22:36
    Dziś dzwoniłam do Pani doktor, która nadal upiera się przy tabletkach. Chyba obawia się reakcji na B12. Miałam robiony zastrzyk i była dziwna reakcja chyba w wyniku paniki mojego organizmu. Lekarka się wystraszyła i teraz przepisała VEGEVIT B12 on zawiara tylko 5 ug witaminy B12 mam zażywać 1 dziennie. Zamówiłam przez internet Witaminę B12 firmy Solgar 100 ug. Co myślicie o tych witaminach?
  • aleksandra_01 18.05.11, 01:06
    > awia się reakcji na B12. Miałam robiony zastrzyk i była dziwna reakcja chyba w
    > wyniku paniki mojego organizmu

a co się działo?

ja po pierwszym zastrzyku czułam się bardzo zmęczona i resztę dnia przespałam.
    innym razem po źle zrobionym zastrzyku było mi gorąco i miałam lekkie zawroty głowy,
    ale minęło samo. teraz robię sobie sama i jest bezproblemowo.

wiesz, jeśli Twój niedobór witaminy B12 wynika np. z zanikania komórek
    okładzinowych żołądka albo niedoboru czynnika wewnętrznego to i tak w końcu będziesz
    musiała brać zastrzyki.

może mogłabyś spróbować z innym preparatem b12 w zastrzykach.

> rzez internet Witaminę B12 firmy Solgar 100 ug

brała go moja znajoma i b12 ładnie się u niej podniosło, ale po odstawieniu
    tabletek szybko spadło do poprzedniego, niskiego poziomu (odżywia się normalnie).

a.
  • hashi-tess 18.05.11, 07:17
    ja poszłabym do innego lekarza.
    To, że jedna p. dr odmówiła podania
    B12, nic nie znaczy.
    Nie chcę napisać, że p. dr jest niedouczona.
    Wystarczy, aby przypomniała sobie wykład
    o niedokrwistości w chorobach przewlekłych.

Nie daj się.

--
    by Mirela
  • cyberynka 18.05.11, 10:18
    Wcześniej miałam ścisk w klatce piersiowej i zawroty głowy- wydaje mi się, że to bardziej było na tle nerwowym niż reakcja uczuleniowa. Zaproponowałam, że jesli się obawiają to porosze aby wstrzykneli za pierwszym razem tylko terochę witaminiy ale lekarka się uparła. W poniedziałek mam wizytę u innego lekarza może coś da się zdziałać. Dzięki za rady. Pozdrawiam.
  • cyberynka 25.05.11, 20:15
    Nie do wiary. Moja lekarka zgodzia się na zastrzyki z B12 ale wcześniej chciała zobaczyć ponowne wyniki B12 dziś zrobiłam i szok:
    B12 - 942 norma 30- 400
    Tsh 1,71 (0,27- 4,2)
    Ft4- 1,47 (0,93 -1,7) 70%
    FT3 2.67( 2-4,4) 27%

We wtorek umówiona jestem do endokrynologa czas chyba na zmiany. Mam nadzieję, że wprowadzi novo.
  • aleksandra_01 25.05.11, 21:53
    > B12 - 942 norma 30- 400

a to nie jest błąd laboratorium?
    brałaś b12 kilka dni przed badaniem? cokolwiek?

a.
  • cyberynka 25.05.11, 22:08
    Tak brałam. Mam dość już tego mojego samopoczucia. Chciałabym zacząć stosować novo. Czy możesz pomóc mi przeliczyć jaką dawkę powinnam brać? Czy łączyć z eutyrokse?
  • cyberynka 03.06.11, 11:36
    Wybrałam się do endokrynologa, który stosuje lek nowothyrol/ On wskazał mi labolatorium w którym mam wykonać wyniki tarczycy oto one:
    TSH 1,64 ( 0,27- 4,2)
    FT4 16,26 (12-22) 43%
    FT3 4,36 (3,1 -6,8) 34%

Po oględzinach wyników nie zalecił żadnych zmian. Czyli zajadam nadal E 75.
  • aleksandra_01 03.06.11, 16:47
    > FT4 16,26 (12-22) 43%
    > FT3 4,36 (3,1 -6,8) 34%

myślę, że novothyral nie jest Ci potrzebny, bo po tych wynikach widać, że przemiana nie jest tragiczna.
    tylko, że masz za niską dawkę euthyroxu. jak ft4 będzie 60 - 70% to i ft3 też Ci się podniesie.

wracając do badania wit b12, to żeby wynik był wiarygodny to trzeba wszelkie
    suplementy ją zawierające odstawić przynajmniej na 2 tyg.

a.
  • cyberynka 03.06.11, 23:01
    Witaminę odstawiałm i badania wykonam w przyszły poniedziałek. Co do dawki to myślalam o podniesieniu o 12,5 na poczatek wprowadzę 6 bo źle reaguje na dawkę E.
  • cyberynka 22.06.11, 14:11
    Witam ponownie zrobiłam badania kontrolne hormonów. Moje hormony zamiast sie wyrównywać zaczeły sie pogorszać
    TSH 1,98
    FT4 19,12 ( 12-22) 71%
    FT3 4,27 (3,1 - 6,8) 31%

Czekam na badania B12 i ferrytyny. Na dzień dziesiejszy stosuję dawką 81,25 Eutyroxu. O ile powinnam zwiększyć dawkę leku?
  • bebelu 22.06.11, 15:38
    Po jakim czasie od wprowadzenia nowej dawki wykonałaś to badanie?
  • cyberynka 22.06.11, 21:57
    Taką dawkę stosuję od 3 tygodni. Już dawno powinny wyniki podskoczyć do góry. Chodziło mi głównie o to, żeby hormony zbliżyły się do siebie. Miałam złą przemianę i liczyłam, że jak zaczeła się poprawiać to tak już zostanie przynajmniej przez jakiś czas a tu znowu rozstrzał między FT3 i FT4 różnica jest dość duża. Endokrynolog nie zalecił ni novotyrolu na który liczyłam.
  • bebelu 22.06.11, 22:21
    Trzy tygodnie to za krótko, żeby poziom hormonów we krwi coś pokazał. Te wyniki są zupełnie niemiarodajne i na ich podstawie niczego nie można stwierdzić. Żeby badanie miało sens trzeba odczekać minimum 4 - 6 tygodni na danej dawce i dopiero wtedy można podejmować decyzje. Poczekaj jeszcze i oznacz całą trójkę jeszcze raz, tylko nie zmieniaj dawki. Tymczasem czekamy na ferrytynę i inne. Pozdr.
  • hashi-tess 22.06.11, 23:45
    cyberynka napisała:

>
    > Czekam na badania B12 i ferrytyny.

koniecznie napisz jak je odbierzesz.

>Na dzień dziesiejszy stosuję dawką 81,25 Eu
    > tyroxu. O ile powinnam zwiększyć dawkę leku?

absolutnie nie.
    powiedziałabym, że należałoby ją zmniejszyć,
    ale w ten sposób można wywołać rzut choroby.
    Dlatego pozostań na obecnej dawce i czekaj
    na ferr. i B12. One mogą być powodem
    Twojej złej przemiany.

--
    by Mirela
  • cyberynka 23.06.11, 21:56
    Myślę, że masz racje i ferytyna będzie powodem złej przemiany. Stosuję żelazo ale z przerwami i być może to jest powodem złej przemiany. Lekarz kazał stosować mi selen w dawce 200. Czy ta dawka jest wystarczająca? Co do B12 to ostatni wynik był kiepski poniżej normy po suplementacji wzrósł ponad normę i lekarka kazała odstawić lek.
  • cyberynka 02.07.11, 18:33
    Moje samopoczucie jest coraz to gorsze. Mam nieustajacy ból mięśni i kości . Wyjechalam z rodziną na weekend a nie potrafię się cieszyć niczym. Ft3 mam znów niskie bo 12% a ft4 54%. nadal przemiana fatalna a nikt nie chce przepisać mi novothyrolu . Zaczynają mi się lęki uruchamiać. Łykam selen i żelazo ale przemiana tylko na chwilę się poprawia. W mózgu mam już pustkę, koncentracja zerowa. Wit b12 wynik w poniedziałek.
  • hashi-tess 02.07.11, 23:38
    cyberynka napisała:

> Moje samopoczucie jest coraz to gorsze. Mam nieustajacy ból mięśni i kości .

NIE DOCZYTAŁAM I NIE WIEM

czy zażywasz magnez? on trochę pomaga na takie bóle.

`Wy
    > jechalam z rodziną na weekend a nie potrafię się cieszyć niczym. Ft3 mam znów n
    > iskie bo 12% a ft4 54%.

przykre.

nadal przemiana fatalna a nikt nie chce przepisać mi no
    > vothyrolu . Zaczynają mi się lęki uruchamiać. Łykam selen i żelazo ale przemian
    > a tylko na chwilę się poprawia. W mózgu mam już pustkę, koncentracja zerowa. Wi
    > t b12 wynik w poniedziałek.

zaczekaj do poniedziałku.
    Niestety pogoda nie sprzyja wypoczynkowi,
    ale jesteś z rodziną i to jest najważniejsze.
    Spróbuj się zmobilizować /och, jak ja kocham
    takie słowa, wrrrrr/ i może skorzystasz choć
    przez moment z tego wyjazdu.

Pozdrawiam

--
    by Mirela
  • cyberynka 31.07.11, 23:37
    Przed wyjazdem na wakacje miałam zlecone wykonanie testu ANA. Lekarz rodzinny zlecił mi takie badania ponieważ kości i męśnie bolą mnie od kilku lat. czasem to mija ale na zmiane pogody sa dziwne trzaski w kościach, jakby nie było smarowania w stawach. Z wynikiem udałam sie do reumatologa. część wyników było na granicy normy ale zaniepokoił mnie jedne wynik KONTROLA WS wysoko pozytywna. Reumatolog dał mi jakieś płyny do kompieli. Przeprowadził szczegółowy wywiad z przepisał STERYD METYPRED powiedział że przy wysokich pp tarczycowych powinnam go jeść. Nie wiem do końca czy on łączy te choroby jakoś razem. Czy ktoś z was je ten środek?
  • cyberynka 23.08.11, 14:37
    Bardzo proszę o interpretację wyników. Wróciłam z wczasów i samopoczucie uległo pogorszeniu. W nocy czułam jakbym miała dreszcze mózgu... Rano postanowiła wykonać badania.
    TSH 2,9 (0,27- 4,2)
    FT 4 18,22 ( 12-22) 62%
    FT 3 4,9 ( 3,1- 6,8) 48%
    Dawno moje procenty tak ładnie nie wyglądały a tu kiepskie samopoczucie. Czy może to być spowodowane wysokim TSH ? Całe nieszczęście polega na tym że jutyro nad ranem wyjeżdżamy i nie zdołam tego skonsultować. Mój endo kiedyś mi powiedział że przy hashi TSH nie może być wyższe niż 2. Czy powinnam zwiększyć dawkę leku? Jeśli tak to o ile?
  • cyberynka 23.08.11, 14:38
    Zapomniałam dodać że jestem na dawce 81,25 eutyroksu
  • cyberynka 24.08.11, 19:32
    Nie wiem co się dzieje? Dlaczego nikt nie odpisuje na moje posty mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam. Zawsze cenię sobie wiedzę doświadczonych koleżanek nie mniej wolę upewnić się czy dobrze robię. Bardzo proszę o pomoc
  • hashi-tess 24.08.11, 20:17
    bierzesz ten steryd?
    --
    by Mirela
  • hashi-tess 24.08.11, 20:16
    Cyberynko, nikogo nie uraziłaś.
    Po prostu jest lato i jak lekarze mają urlopy tak i my
    jesteśmy w rozjazdach.

cyberynka napisała:

. Reuma
    > tolog dał mi jakieś płyny do kompieli.

hmm, będziesz czysta wink
    ale czy zdrowa?

Przeprowadził szczegółowy wywiad z przep
    > isał STERYD METYPRED powiedział że przy wysokich pp tarczycowych powinnam go j
    > eść.

Ciekawe.
    Poza tym reumatolog zaczął leczyć Twoją tarczycę?
    Nie rozumiem co chciał osiągnąć.

Czy zażywasz ten specyfik?

Nie wiem do końca czy on łączy te choroby jakoś razem. Czy ktoś z was je t
    > en środek?

znam osobę, kt. zażywa metypred, ale ona ma potwierdzone
    badaniami rzs.
    Czt pan reumatolog potwierdził u Ciebie problemy ze stawami?
    --
    by Mirela
  • cyberynka 24.08.11, 21:29
    Bardzo dziękuję za szybka reakcję. Sterydu nie biorę. Stwierdziłam, że do niczego dobrego to nie prowadzi. Lekarz przepisał go poniewarz mam wysokie miano prEciwciał ANA1 . Bolały mnie stawy i mięśnie i strzelały mi kości. Z witaminą b12 mam problem bo w jednym lab. Wynik prawidłowy a drugi poniżej normy. Lekarka nie przepisała zastrzyków tylko tabletki. Ferrytyna też blisko dolnej normy. Teraz muszę sprawdzić b12 w innym lab. Zauważyłam, że przemiana się poprawiła ale TSH podskoczyło. Mam dziwne uczucie jakbym miała dreszcz mózgu. Czy może to być spowodowane Tsh?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.