Dodaj do ulubionych

czy mam paranoje??BŁAGAM o interpretacje wyników

16.05.11, 19:39
po badaniach kontrolnych wyszło mi iz mam TSH równe4,45 gdzie w moim lab norma jest do 4,2, dodam,ze jestem 22letnią kobietą
FT3 4(ok 78%)
ft4 1,22 (40%)
opis usg :
gruczoł tarczowy położony typowo, ehogeniczność obu płatów typowa, unaczynienie miąższu typowe, wezły chłonne szyji nie powiększone
wymiary:
PP 53x17x17 mm
pl 45x13x14
grubość cieśni 4mm

czekam teraz na wynik p/ciał tarczycy...
ogólnie objawy to :
trudność w utrzymywaniu wagi, suche, wypadające włosy, łamliwe paznookcie, bół mięsni,szczególnie łydki i kark, niemożność koncentracji, zaparcia, zmęczenie, suche plamy skóry w okolicy ust i brody, małe libido, stany lękowe....
niby badania oprócz tsh ieszczą mi się w normie ale wszystko wskazuje na niedoczynność...w czwartek ide do endo...
błagam pomóżcie jeśli ktoś ma ochotę
Edytor zaawansowany
  • aleksandra_01 16.05.11, 22:07
    > po badaniach kontrolnych wyszło mi iz mam TSH równe4,45 gdzie w moim lab norma
    > jest do 4,2, dodam,ze jestem 22letnią kobietą

tsh jak na młodą osobę jest zdecydowanie za wysokie, mimo iż niby w normie

> FT3 4(ok 78%)
    > ft4 1,22 (40%)

zawsze lepiej wpisywać cały wynik, a nie tylko same procenty

> PP 53x17x17 mm
    > pl 45x13x14
    > grubość cieśni 4mm

pp 7,6ml
    pl 4,0ml

cała objętość 11,6ml

nie jest to dużo.
    wg ksiazki "Leben mit Hashimoto" - Brakebusch,Heufelder
    dla kobiet normą jest 13 - 18ml

> zynność...w czwartek ide do endo...

daj znać jak było

a.
  • gagaton89tom 19.05.11, 23:08
    p/ciała wyszły mi 14 a norma do 12 w moim laboratorium...
    byłam dzis u Pani endokrynolog i jestem zachwycona!!!wspaniały lekarz. mam subkliniczna niedoczynność ale ogolnie jest dobrze bo to prawdopodobnie poczatek choroby.
    na następną wizyte muszę zrobić p.ciała TG bo teraz miałam TPO robione i jak ona to stwierdziłą nie wyszły bardzo poza norme ale wysokie TSH jak na mój wiek i moje objawy to początek choroby. ogólnie dzis wyszłam szczęsliwa bo mam nadzieję,ze w końcu cos się zmieni...włosy zaczną odrastac, skończą się problemy ze skórą, nie będę cały czas zmęczona, mięsnie nie będą mnie bolec i w ogóle. tylko zastanawiam się czy np moje włosy znów zaczną się kręcić jak kiedyś kiedy było ich 2razy więcej i były grubsze...jeszcze 5lat temu miałam kręceone włosy, duże loki, fale a jak byłam dzieckiem to w ogóle sprężynki miałam....
    co do samej lekarz to super- o wszystko się wypytała, wyjaśnił, rozrysowała (moje wątpliwości co do usg tarczycy), palpacyjnie zbadała mi tarczycę, obejrzała paznokcie, węzły chłonne sprawdziła. jestem super zadowolona. Pani nazywa sie ANNA Łuczyńska i przyjmuje prywatnie w Otwocku i chyba pracuje normalnie w Warszawie...
  • hashi-tess 19.05.11, 23:20
    nic nie piszesz czy dostałaś receptę na tyroksynę.
    Czy oprócz p/ciał TG masz oznaczyć jakieś inne badania?

--
    www.medicus.lublin.pl/2000/08/tarczyca.htm
    art. o niedouczonych lekarzach pisany przez lekarza
    "Lekarze to nie sa bogowie, oni sa naukowymi doradcami"
    by Mirela
  • gagaton89tom 19.05.11, 23:57
    dostałam euthyrox 25. za 2 miesiące mam sie pokazać z badaniami TSH i anty tg tylko. wszystko inne już badałam(usg, ft3,ft4, ant tpo) i powiedziała endo,ze tamte 2 badania wystarczą do dalszego prowadzenia.
    mam pytanie jeszcze do Was...czy po euthyroxie czuł ktoś pobudzenie czy coś takiego? i czy odrosły lub wzmocniły sie Wam włosy?
  • aleksandra_01 20.05.11, 00:16
    > dostałam euthyrox 25. za 2 miesiące mam sie pokazać z badaniami TSH i anty tg t
    > ylko. wszystko inne już badałam(usg, ft3,ft4, ant tpo) i powiedziała endo,ze ta
    > mte 2 badania wystarczą do dalszego prowadzenia.

nasze tu doświadczenia pokazują, że do dalszego prowadzenia
    wystarczą i są niezbędne ft3 i ft4. i raz w roku usg, reszta jest zbędna.

> mam pytanie jeszcze do Was...czy po euthyroxie czuł ktoś pobudzenie czy coś tak
    > iego?

chyba wszyscy smile a poważnie to czasem niektórzy czują większą senność,
    która mija.

> iego? i czy odrosły lub wzmocniły sie Wam włosy?

mi włosy odrosły dopiero po uzupełnieniu żelaza i witaminy b12,
    a szczególnie właśnie witaminy b12, jak miałam przerwę w jej suplementacji to od razu
    połowa włosów wypadła. co nie oznacza, że u każdego tak będzie.

a.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.