Dodaj do ulubionych

interpretacja wynikow

29.03.13, 14:15
Witam

Moją córkę (17 lat) lekarka skierowała na badania tarczycowe. Z powodu złego samopoczucie, niskiego ciśnienia itp.
Nie jestem pewna czy badania na ktore została skierowana są wystarczające .
TSH 1,89 ( norma 0.51 - 4,30)
ft4 13.03 (norma 12,6-21)
nie dostala skierowania na ft3 ,więc nie wiem czy to co jest wystarczy do konkretnej diagnozy .
Czy sądzicie ,ze te wyniki , mieszczące się w normie są faktycznie prawidłowe ?
Z góry dziękuję z opowiedż.
Obserwuj wątek
    • znakzapytania16 Re: interpretacja wynikow 29.03.13, 15:46
      Witaj
      Ft4 tragicznie niskie. Trzeba zrobic ft3,ale razem z ft4. Do tego anty Tg anty Tpo. B12, 25OH d3, no i ferrytyne. Konuecznie tez usg tarczycy. Na czym polega zle samopoczucie?
      --
      Zdrowy żebrak jest szczęśliwszy niż chory król...
      • jamajma1 Re: interpretacja wynikow 29.03.13, 18:44
        Córka często czuje się słaba, kręci jej się w głowie, często ma dolegliwości jelitowe, biegunki ,no i do tego to niskie ciśnienie około 60/90.

Tak podejrzewałam ,że samo ft4 to za mało ...
        Pozostaje nam zrobić prywatnie wszystkie badania .
    • pies_z_laki_2 Re: interpretacja wynikow 30.03.13, 22:44
      Na poczatek zróbcie usg tarczycy i zadbajcie o dobry opis, czyli ma być wszystko, nawet jeśli jest ok, to niech radiolog napisze że ok. Do tego objętość albo trzy wymiary gruczołu, nie wystarczy hasło "niepowiększona", bo przy zanikowym zapaleniu tarczyca na pewno nie jest powiększona, a raczej zmniejszona i przez to nieproduktywna.

Na razie nie martwcie się, jak w usg coś wyjdzie nie tak, to zrobicie fT4 i fT3, a dopiero jako trzeci krok ew. badania niedoborów (chyba że macie kasę na sprawdzenie wszystkiego za jednym pobraniem, albo znajdziecie rodzinnego, który wypisze wam skierowanie na badanie w kierunku anemii (ferrytyna, nie żelazo!!!, B12, D3, morfologia plus jonogram) czyli badanie krwi i przy okazji ogólne moczu. Wtedy dopłacicie tylko za wolne hormony i będziecie miały pełniejszy obraz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka