Re: Hashi, niedoczynność, niski poziom witaminy D Dodaj do ulubionych

Byłam dzisiaj u dr Niewiedzioła i póki co jestem bardzo zadowolona.
Nie odpowiedział mi jednoznacznie, czy depresja nie spowodowana przez Hashi, ale żaden lekarz by mi tego nie powiedział, bo to za duża odpowiedzialność.
Dostałam Euthyrox 62,5 oraz 3000 witaminy D plus Bromergon 25.
Mam nie ruszać spraw psychiatrycznych, co też jest na plus, bo zanim wszystko się unormuje minie 3 miesiące.
Dr powiedział, że brak miesiączki sprzyjający wysokiej prolaktynie może sprzyjać depresji, co jest dość ciekawe, bo od 3 lat nie mam miesiączki przez Solian, a w tym czasie przez 27 miesięcy miałam remisję.
Szukam soli niejodowanej i rezygnuję z soi. Postaram się też zdrowiej odżywiać.
Modlę się o powrót koncentracji i chęci do życia, bo zbliża się czerwiec, a ja nawet nie mam I sesji zaliczonej.

Teraz pytanie do Was:
-doktor zalecił zbadanie za 3 miesiące TSH, FT4 i prolaktynę mając na myśli to, jak wolno zmienia się poziom prolaktyny pod wpływem Bromergonu. Czy dla świętego spokoju nie powinnam zbadać TSH, witaminę D, ferrytynę (nigdy nie badałam) i FT4 za miesiąc?
-czytałam na forum, że nabiał i truskawki nie są polecane przy Hashi, a akurat to jem codziennie na śniadanie. Wiadomo, nie ma co wariować z dietą, ale wolałabym nie jeść codziennie czegoś, co mi może szkodzić. Co Wy jecie na śniadania? Preferuję coś "mokrego" i w miarę ciepłego wink Przetrzepałam parę forum, ale odpowiedzi na to pytanie nie znalazłam.

Bardzo dziękuję za odpowiedź

--
Chcesz wyleczyć się z depresji? Nie czekaj!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.