Dodaj do ulubionych

czerwone plamy na twarzy

19.10.13, 12:56
Cześć dziewczyny. Nie wiem czy taki wątek był już tutaj poruszany, ale moja sprawa jest bardzo pilna, więc nie złoście się na mnie jeśli coś przeoczyłam. Trzy lata temu lekarz stwierdził u mnie niedoczynność i hashimoto. Od tamtej pory zażywam Euthyrox/ Letrox nie przekraczając dawki 25, ponieważ taka mi wystarczała do tej pory. Nie wiem co mi strzeliło do głowy, ale w czerwcu stwierdziłam, że moge obniżyć moją dawkę i tak też zrobiłam. Później moje hormony troche poszalały raz były wysoki a raz bardzo niskie. Ostatnie badania robiłam 23 września i FT3 było na poziomie 18% a FT4 46%. Od września mam na skórze twarzy czerwone plamy, swędzące, które wyglądają okropnie. Chciałam Was zapytać czy to może być skutek tego mojego szaleństwa z hormonami i wysokiej róznicy % miedzy FT3 i FT4? Dodam też, że suplementuję się selenem, najpierw był to firmy walmark z drożdży a teraz mienilam na cefasel 100. Pomóżcie mi bo już nie wiem co robić. Umówiłam się na wizyte u endo, ale najbliższy termin jest dopiero pod koniec listopada, a mój wygląd coraz bardziej mnie dołuje.
Edytor zaawansowany
  • beba2 19.10.13, 16:35
    Tego nie można ani wykluczyć ani potwierdzić w 100%. Ale najprościej mogłabyś to sprawdzić podnosząc dawkę do normalnej dla dorosłego człowieka ( czyli minimum 50 ). Zresztą wyniki wskazują, że dawka którą bierzesz jest za mała.
  • justi.ne95 19.10.13, 17:27
    Dwa tygodnie temu podniosłam dawkę i niestety dalej nie widać poprawy. Spróbuję jeszcze troszkę podnieść. Chciałam jeszcze zapytać czy dawka 200 selenu jest odpowiednią czy to już jest za dużo? Czytałam, że właśnie tyle powinno się suplementować ale na moim selenie piszę żeby nie przekraczać 100 na dzień.
  • pies_z_laki_2 21.10.13, 04:03
    Nie podnoś dawki za wysoko, bo to nie jest witamina C! Dawki podnosi się powoli, nie naraz...

    Jak to zmniejszyłas dawkę E25? Na jaką? I dlaczego?
    Czy sprawdzałaś kiedykolwiek czy masz niedobory?
    Czy byłas u dermatologa?
    Czy nie masz przypadkiem alergii?
    A może masz grzybicę?
    Takie plamy to może być też trądzik różowaty...
    Nie hormony, one mają naprawdę niewiele wspólnego z plamami na skórze...
  • beba2 21.10.13, 08:31
    Oj, hormony mają bardzo wiele wspólnego ze stanem skóry. Zaburzona gospodarka hormonalna powoduje, że jesteśmy mocno narażeni na łapanie różnych śwństw, również na skórze.
  • julita77 21.10.13, 11:24
    Ja bym też poszła do dermatologa, bo możliwe, że masz trądzik różowaty np.
    wiele osób z autoimmunologicznymi chorobami ma to coś...
  • justi.ne95 21.10.13, 19:37
    Dziewczyny dziękuje za zainteresowanie i że w ogóle coś odpisałyście. W lipcu i sierpniu przyjmowałam euthyrox 25, raz dawka 25 a raz 12,5. Te plamy na skórze to na pewno nie jest trądzik, bo byłam z tym u dermatologa. Niestety trafiłam na panią, która przepisała tylko steryd na twarz i kazała pokazać się za trzy tygodnie. Te plamy na skórze są czerwone i swędzą, do tego skóra na twarzy jest strasznie wysuszona mimo, że cały czas ją nawilżam.. Praktycznie schodzi płatami. Już nie wiem co mam z tym robić. Maść od dermatolog nie zadziałała.. 20 sierpnia miałam wyniki: ft3 na poziomie 5% a ft4 41%. Czy to mogłaby być jakaś spóźniona reakcja organizmu na takie wyniki?
  • czupakabra27 22.10.13, 10:17
    Justi.ne95, czy możesz aktywować swój profil? Chciałabym Ci wysłać priva.


    --
    forum.gazeta.pl/forum/w,94641,110766235,110766235,przeciwciala_w_normie_tarczyca_jak_u_dziecka.html
  • justi.ne95 22.10.13, 16:29
    Jasne wink aktywowany
  • czupakabra27 23.10.13, 07:45
    Priv poleciałsmile
    --
    forum.gazeta.pl/forum/w,94641,110766235,110766235,przeciwciala_w_normie_tarczyca_jak_u_dziecka.html
  • procesor 22.10.13, 22:52
    justi.ne95 napisał(a):
    > Te plamy na skórze to na pewno nie jest trądzik, bo byłam z tym u dermatologa.

    hm, a skąd pewność że ta pani sie nie pomyliła? lekarze się mylą co na tym forum często widzimy smile

    > na panią, która przepisała tylko steryd na twarz i kazała pokazać się za trzy t
    > ygodnie. Te plamy na skórze są czerwone i swędzą, do tego skóra na twarzy jest
    > strasznie wysuszona mimo, że cały czas ją nawilżam.. Praktycznie schodzi płatam
    > i. Już nie wiem co mam z tym robić. Maść od dermatolog nie zadziałała..

    tak sucha skóra potrzebuje nawilżania i natłuszczania, także od środka
    i zdecydowanie niskie hormony mogą mieć związek z suchą skórą, ft3 miałaś tragicznie niskie
    ft4 też niewysokie a do tego obniżyłaś dawkę? hm
    cóż, dawkę trzeba lepiej dobrać i sprawdzic nie dobory może uzupełnienie jednych i drugich pomoże ale to wymaga cierpliwości i badań


    --
    Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu ... czas i tak upłynie!
  • ninka-ninka 30.10.13, 00:08
    a moze rozwija sie kolejna choroba autoimmunologiczna?? toczen?? od swojego endo wiem ze przy hashimoto mamy wieksze predyspozycje do innych chorob autoimmunologicznych takich jak cukrzyca, toczen, reumatoidalne zapalenie stawow , stwardnienie rozsiane czy łuszczyca.....wiec moze te plamy to objaw nowych dolegliwosci?? i moze wcale zmiana dawki nie miala az tak wielkiego znaczenia, a po prostu tarczyca ulega dalszemu zniszczeniu....a organizm dalej szaleje i niszczy inna czesc ciala??
  • hashi-tess 30.10.13, 10:46
    ninka-ninka napisał(a):


    a po pros
    > tu tarczyca ulega dalszemu zniszczeniu....a organizm dalej szaleje i niszczy in
    > na czesc ciala??

    chyba piszesz tu o dwóch różnych sprawach.

    Jeśli tarczyca ma problem z hashimoto,
    to p/ciała, które ją niszczą działają tylko na jej komórki.
    Sama nazwa "przeciwciała przeciwtarczycowe"
    mówią o tym.

    Co do innych chorób, to jedna choroba autoimmunologiczna
    nie zawsze oznacza, że musisz zachorować na następną.
    Aby zacząć szukać następnej choroby czy ja diagnozować
    zawsze należy dojść do eutyreozy.
    Pewnie wiesz, że hormony tarczycy znajdują się w każdej
    komórce naszego ciała i najpierw należy je uzupełnić i nie
    mówić, że zachorujesz na inną chorobę lub ją już masz,
    To nieodpowiedzialne straszenie osób, których psychika
    i tak już jest nadszarpnięta przez chorobę ciała.

    Proszę, nie strasz!


    --
    To podróż jest ważna, a nie cel.
  • ninka-ninka 30.10.13, 11:10
    nie taki był cel, nikt tu nie chce nikogo straszyć, a podpowiadać, bo pewnie jak sama wiesz, wiekszość lekarzy zanim cos wymyśli to juz dawno choroba jest rozwinięta. u mnie proces trwal ponad 2 lata, a gdyby nie moja nachalność w stosunku do lekarzy, bo czułam sie coraz gorzej, a wyniki tsh w normie, więc nic nie stwierdzone i tak odsyłali, wiec na własny koszt robiłam badania krwi i usg tarczycy, i tylko jeden lekarz powiedział że to bardzo dobrze że byłam na tyle nadgorliwa, że chodziłam na to usg co kilka miesiecy, bo wyłapało się moment w którym było widać że to jednak nie przelewki... i takim sposobem mozna było wdrożyć leczenie szybciej, bez szkody np na serce...... a tak... gdybym sama nie czytała, nie chodziła, nie badała, to pewnie kolejne kilka lat słuchałabym od lekarzy, ze mam się wyspać skoro chodzę zmęczona, i że dramatyzuje, bo to też juz słyszałam... co do dermatologów to w moim mieście w przychodni dermatologicznej niestety tez tak robią jak koleżanka napisała wyżej... maść steroidowa i tyle.... a na pytanie co plamy oznaczają?? nie wiadomo... wysypka... takim sposobem tez samodzielnie dowiedziałam sie ze w zeszłym roku przeszłam przez łupież różowy, na który choruje sie ponoc raz w życiu.... ale to tez już nie wiadomości od dermatologa, a z anglojęzycznych publikacji naukowych........ więc ja nie straszę, ale skoro to tak długo trwa, to warto wdrożyć troche wiecej determinacji, poszukać informacji i uderzać do innego lekarza... ważne aby się nie męczyć, a wiadomo że takie spychalstwo lekarzy może wkurzać strasznie bo stan zdrowia sie pogarsza a nikt sie tym nie interesuje.
  • freekani 30.10.13, 15:23
    Chętnie też bym się dowiedziała, co oznacza moja plama, ale nie na twarzy, tylko nad karkiem, we włosach. Też dostałam steryd, usłyszałam, że to może być cokolwiek, że nie wiedzą. Steryd nic nie pomógł. Niby nie przeszkadza, ale ciekawość wielka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka