Dodaj do ulubionych

Przeciwciała p. komórkom okładzinowym żołądka

14.08.19, 11:56
Hej,

Mam problem z niedokrwistością z niedoboru żelaza. Mem generalnie problemy ze wszystkim z czym się da, ale w tym temacie chciałam poruszyć ten właśnie problem.

Zarówno poziom żelaza jak i ferrytyny są bardzo niskie. Dostałam od endo preparat żelaza, ale postanowiłam zapytać o możliwe przyczyny podczas ostatniej wizyty. Pani doktor zaleciła mi zrobienie badania kału na krew utajoną (zdążyłam zrobić 2x oba ujemne) oraz

przeciwciała przeciwko czynnikowi wewnętrznemu Castle'a (ujemny) no i przeciwciała p. komórkom okładzinowym żołądka, które wyszły słabo dodatnie (+).

W związku z tym zaczęłam się bardzo martwić co dalej i w ogóle tym, że mam kolejną chorobę wśród moich wielu. Nie wiem czy mam sobie od razu załatwiać skierowanie i iść na gastroskopie czy po drodze odwiedzić gastrologa i jeszcze coś zbadać?

Ma ktoś te przeciwciała i nic w związku z tym mu nie jest czy powinnam się martwić?
Edytor zaawansowany
  • milaemalka 18.08.19, 00:29
    mam przeciwciala .W związku z pierwszymi muszę co miesiac przyjmowć zastrzyki witaminy b12 W związku z drugimi błona żołądka jest zmieniona .Są zaniki.Ale nie wpadaj w panikę.Chodzę do gastrologa i mam robioną gastroskopię,początkowe co 2 lata,teraz co 3.Stan błony się nie pogarszył przez 10,5 roku.żelazo uzupełniłam zastrzykami ponieważ tabletki wywoływały bóle żołądka.Pierwszy gastrolog proponował na okragło ortanol,po zrobieniu gastroskopii.Dopiero po 1 gastroskopii zrobiłam prywatnie badania na przeciwciała.Przepisał b12 a w sprawie ortanolu zdania nie zmienił.Gastrolog do którego póżniej zaczl
  • milaemalka 18.08.19, 00:38
    zaczęłam chodzić zaleca kontrolne gastroskopie bez ortanolu itp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka