Dodaj do ulubionych

hashimoto i nadczynność

03.11.19, 10:51
Proszę o radę osoby chorujące na niedoczynność tarczycy ,hashimoto.Przy ostatanich wynikach kilka dni demu tsh i bardzo wyszło niskie 0,101.Brałam dawkę hormonu 88 i 75 .Teraz nie wiem co robić ,czy odstawiać hormon ,czy go zmniejszyć.Narazie zmniejszyłam ,bo bałam się odstawiać.Wizytę mam za 2 tyg u endo.Z uwagi na guzki tarczycy i raka w rodzinie tsh powinnam mieć poniżej 1 ale nigdy niespadło mi aż tak.Jestem zagubiona i boję się ,że nadczyność zrujnuje mi serce
Obserwuj wątek
    • hashitess Re: hashimoto i nadczynność 03.11.19, 19:29
      masz problem z tarczycą czy z przysadką mózgową.
      Pytam bo przyjmując hormon tarczycy oznaczasz poziom hormonu przysadki.
      Ten sposób nigdy nie doprowadzi Cię do eutyreozy.
      Oznacz bez zązywania tabletki z hormonem T4, poziomy hormonów tarczycy FT4 i FT3
      i wróć z wynikami. Na ich podstawie będzie można wyciągnąć wnioski.

--
      Sentencja Hipokratesa:

Jeśli człowiek sam sobie nie jest lekarzem, jest głupcem,
      • ewagos Re: hashimoto i nadczynność 04.11.19, 12:28
        ale ja cały czas przez wiele lat miałam tsh w normie.Teraz tak mi się zaburzyło ,chyba ze względu na zbyt żadkie wizyty u endo,a tsh pilnowałam by było niskie lecz w normie (ze względu na wspólistniejące guzy)a tu tak mi poleciało w dól.Z przysadką raczej nic nie mam ,no bo co??Horuję na hashi ,a tsh każe oznaczać mi endo
        • laura.phys Re: hashimoto i nadczynność 04.11.19, 18:11
          To nie jest powód do niepokoju jesli ft4 masz w normie. Tarczycy w hashimoto nie ocenia się na podstawie tsh, tylko ft4 ft3 i ewentualnie tsh- chociaż przy wyłączeniu tarczycy przez spora dawkę tyroksyny tsh może być poniżej normy. Ważne żeby ft4 było w normie i ft3 na podobnym procentowym poziomie co ft4.
            • ewagos Re: hashimoto i nadczynność 05.11.19, 12:56
              Ide w czwartek ,ale ja ft4 robiłam tylko napoczątku choroby.Teraz lekarz zleca mi tylko tsh.W dodatku jak byłam na wiosnę u docenta endokrynologi z moimi guzkami na tarczycy to też kazał mi sprawdzać tylko tsh ,więc już nie wiem jak to jest???
                • hashitess Re: hashimoto i nadczynność 05.11.19, 19:39
                  ewagos napisała:

> Podobno tsh stymuluje wzrost guzów

miałaś wykonaną biopsję tych guzów?

W hashimoto guzy to najczęściej zwapnienia.
                  To jest istotą hashimoto.
                  Spróbuj porozmawiać o tym z lekarzem
                  ewentualnie sama poczytaj.

i ja powinnam mieć takie poniżej 1 i do tej
                  > pory tak było .Myślałam ,że jak mam niedoczynność to niemożliwe żeby aż tak mi
                  > spadło

--
                  Sentencja Hipokratesa:

Jeśli człowiek sam sobie nie jest lekarzem, jest głupcem,

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka