Dodaj do ulubionych

Maja744 i Kajanna - poszukiwane!

04.05.05, 10:42
Hej,
Dziewczyny dawno nie bylo Was na forum - dajcie znac czy wszystko w
porzadku??? Poszukuje z Wami kontaktu poniewaz temat ciazowy chcialabym
troszke pociagnac...
Pozdrowienia, Lu
Obserwuj wątek
      • lu74 Re: Maja744 i Kajanna - poszukiwane! 06.05.05, 12:51
        Droga Tess,
        Dziekuje za pamiec! Pozostaje mi napisac blisko coraz blizej smile To juz 35 tydz.
        Czuje sie super, a po ostatnim zwiekszeniu dawki Euthyroxu (przytylo mi sie
        troszke) to i przeprowadzke i remont skonczylam. Tylko nie wiem czego mam sie
        spodziewac po swoim organizmie po porodzie ale tego to chyba nikt nie wie wiec
        w duchu nastawiam sie na duuuzy spadek formy no i bede tu Wam zawracac glowe
        narzekaniem pewnie. Takze korzystam z ostatnich w pelni przespanych nocy i
        milego lenistwa z ksiazeczka na sofie. No i sledze forum oczywiscie. Gratuluje
        Twojej nowej roli i dolaczam do Was (wspoladministratorki) na te kawke i
        ciasteczko jesli mozna smile
        Jakbys trafila na slad Mai i Kajanny na innych forach to daj znac, dobrze. Ja
        tez sie porozgladam.
        Usciski, Lu
    • kajanna Re: Maja744 i Kajanna - poszukiwane! 12.05.05, 11:04
      Witam Dziewczyny bardzo goraco!
      U mnie to juz koncowka(termin na 15.05.).
      Nie zagladam tu od jakiegos czasu,bo nie chce stresowac sie czytajac w ciazy o
      naszej paskudnej chorobie.
      W zasadzie ciaza moja przebiega bez wiekszych zaklucen.Mam od miesiaca okropne
      obrzeki nog(na cale szczescie mocz i cisnienie w normie).Bola mnie tez stawy rak
      (ale to tez mysle moze miec zwiazwek z obrzekami).Mamnadzieje,ze po porodzie
      minie mi to.Biore caly czas oczywiscie EUtyrox 100mg.Jak na Hasim.podobno(tak
      mowi endok.)przytylam w normie-14kg.
      Mam nadzieje,ze z moja coreczka(bo wiem juz,ze to bedzie coreczka,z czego b.sie
      ciesze) bedzie wszystko dobrze.
      Jak nie zaczne rodzic do jutra,to rano ide do szpitala i wroce juz z
      dzieckiem,tak mysle.
      Dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki,bo nie wiem czemu,ale to moj 3 porod,a
      boje sie najbardziej teraz.
      Nie wiem,co chcialaybyscie wiedziec jeszcze.Jak urodze i bede miala troche
      czasu,na pewno odezwe sie!
      • hashi-tess Re: Maja744 i Kajanna - poszukiwane! 12.05.05, 22:13
        Witaj!
        Dzięki za wpis. Dobrze, że wszystko u Ciebie w porządku.
        Życzę Ci łatwego porodu i samych szczęśliwych chwil z córeczką.
        Czekamy na Twoje info po powrocie do domu i trzymamy kciuki za Was obie.
        To chyba pierwszy dzidziuś, który się urodzi od czasu powstania tego forum.
        Jakie imię nadasz córci?
        Uściski.
        Tess
      • lu74 Do Kajanna 14.05.05, 23:29
        Hej,
        Ciesze sie, ze sie odezwalas, a przede wszystkim, ze Twoja ciaza przebiega
        prawidlowo.
        Poszukiwalam Cie bo myslalam, ze juz urodzilas i chcialam sie podpytac jak sie
        czujesz. A przede wszystkim czy nie masz problemow z laktacja i czy tarczyca
        generalnie ostro daje sie we znaki po burzy hormonalnej zwiazanej z porodem. Ja
        dowiedzialam sie tylko od lekarki, ze zostane jeden dzien dluzej w szpitalu w
        zwiazku z koniecznoscia dokladniejszego zbadania dziecka ale nie wiem za bardzo
        co maja zamiar badac - czy tylko hormony tarczycy???
        Zycze Ci aby porod Cie milo zaskoczyl, a przede wszystkim duzo, duzo zdrowia
        dla Was obu.
        Na pewno bedziesz bardzo zajeta ale jak bedziesz miala wolna chwilke to wpadnij
        na forum sie nam pochwalic.
        Trzymam kciuki! Powodzenia!
        Lu

• kajanna Urodzilam!!! 18.05.05, 11:25
        Dziewczyny!14.05.o 11.20.przyszla na swiat moja Coreczka Olenka.Wazyla
        4300!!!,dl.57cm.Czujemy sie dobrze.
        Ale mam 2 problemy.Moze ktos wie jakodpowiedziec na moje pytania.
        1-czy biorac Eutyrox moge karmic piersia(slyszalam 2 sprzeczne opinie).Ja poki
        co karmie.
        2-czy mala powinna miec juz teraz zrobione podstawowe badania na tarczyce,czy w
        pozniejszym wieku?
        Moze ktos spotkal sie z takimi problemami?Plissss
      • kajanna Urodzilam!!! 18.05.05, 11:36
        Dnia 14.05.o godz.11.20 urodzilam Coreczke Olenke.Wazyla
        4300!!!,dl.57cm.Czujemy sie dobrze.
        Mam jednak 2 problemy.
        1-czy biorac Eutyrox moge karmic piersia(slyszalam dwie sprzeczne opinie)?Na
        razie karmie ja.
        2-czy Mala powinna miec zrobione podstawowe badania tarczycy po urodzeniu,czy
        pozniej?
        Moze Ktoras z Was zna odpowiedzi na te pytania.Bylabym wdzieczna.
        • lu74 GRATULACJE!!! 18.05.05, 13:31
          Witamy pierwszego forumowego Dzidziusia!!! Olenka - sliczne imie!
          A jaka duza - co ta Mamusia jadla wink
          Odpowiadajac na Twoje watpliwosci:
          re. 1 - nie tyle mozesz co musisz brac Euthyrox (dla swojego dobrego
          samopoczucia) i karmic. Podobno jedynie sladowe ilosci hormonu moga przechodzic
          do mleczka i Dzidzi to nie bedzie przeszkadzalo. Ja slyszalam, ze w
          niedoczynnosci moga pojawic sie klopoty z laktacja wiec gdybys przestala brac
          Euthyrox moglabys miec klopoty z pokarmem w ogole. Moja lekarka powiedziala mi,
          ze do porodu zabieram ze soba swoje lekarstwa (czyli Euthyrox). Po porodzie,
          waza mnie i dostosowuja dawke do nowej wagi (zmniejszajac ja). Lek biore dalej
          zeby nie wpasc w niedoczynnosc.
          re. 2 - przesiewowe badania zapewne miala zrobione juz w szpitalu. Mi
          powiedziano, ze po porodzie zostaje jeden dzien dluzej w szpitalu wlasnie w
          celu badania tarczycy dziecka ale nie wiem co maja zamiar dokladnie robic.
          Olenka powinna byc skierowana na kolejne badania do endokrynologa dzieciecego.
          Ja wiem to wszystko z teorii wiec mam nadzieje, ze wpisza sie rowniez mamy,
          ktore przez to przeszly. W kazdym razie przy kazdym kontakcie z pediatra
          koniecznie pamietaj, zeby o swoich problemach z tarczyca powiedziec.

Ciesze sie bardzo, ze dobrze sie czujecie. Koniecznie dawaj nam znac jak sie
          Malenka rozwija. Bardzo radosnego i zupelnie bezproblemowego macierzynstwa
          zyczy Lu
          • hashi-tess Re: GRATULACJE!!! 18.05.05, 13:43
            I ja dołączam się do gratulacji.
            Rzeczywiście malnstwo należy do grupy dzieci większych. Fajnie. Będzie lepiej się rozwijać.
            Co do badań przesiewowych tarczycy, to byłabym ostrożna.
            Moja synowa urodziła w w-wie na solcu 2 m-ce temu i maleńka nie miała przeprowadzonych takich badań.
            Na temat laktacji Lu jest obcykana, jak żadna z nas.
            jeszcze raz gratuluję.
            Tess
        • erendira Re: Urodzilam!!! 18.05.05, 19:48
          GRATULACJE !!!!!!
          Witam "nową" Kobietkę na świecie!!!!.
          A więc to naprawdę możliwe nawet z naszym Hashi smile
          A jakie było samo rodzenie - naturalne czy cesarskie?
          Czy hashi to wskazanie do cesarskiego?
          Pozdrawiam
              • maja744 Re: WIELKIE gratulacje :) 30.05.05, 21:39
                Witajcie, dzieku Lu ze pamietasz...
                U mnie, hmmm... na razie starnia.... bezowocne. Zaczynam 4 cykl, poprzednio zaszlam w 3
                cyklu i teraz przezylam powazny dolek, bo nastawilam sie ze TO stanie sie wlasnie w maju.

Bylam tydzien temu u lekarki pierwszego kontaktu z prosba o skierowanie na badanie tsh.
                Co ja uslyszalam, hmmmm... nikt by tego nie wymyslil! ze jak sie lecze prywatnie, to mam
                robic badania prywatnie, ze obciazam nfz i potem nie ma na te potrzebne badania, ze jej
                (lekarzowi 1 kont) to badanie nie jest do niczego potrzebne, wiec czego ja chce! Wkurzylam
                sie bardzo, bo na dodatek lal przeokropny deszcze, a ja mokra po kolana gnalam na 18.00 na
                wizyte i co slysze.
                Stwierdzilam, ze nie wyjde bez skierowania, wiec jej tlumacze jak krowie na miedzy, ze
                wydalam juz wystaraczjaco duzo na prywatne badanka i wizyty, zeby wreszcie skorzystac z
                tego, co mi przysluguje w ramach ubezpieczenia, ze sama mam ochote kontrolowac swoj
                stan i w razie potrzeby isc do endo, ze na panstwowa wizyte czeka sie ok pol roku, a ja na to
                nie moge sobie pozwolic, wiec musze korzystac z prywatnych.
                Laskawie dala mi to skierowanie...

kurcze a taka mloda byla, ze myslalam ze sie z nia dogadam bez problemu, a tu taka jedza
                wstretna, juz do niej wiecej nie pojde.

Poza tym, to juz tak odbiegajac od badanek, czuje presje uciekajacego czasu i wszechstronny
                "atak" kolezanek z brzuszkami, dwoch kresek na tescie, smsow typu "coreczka, wszystko ok".
                Boze, jak ja bym juz chciala....

Kajanna, wielkie gratulecje!!! Moja kumpela z pracy urodzila w niedziele 15V tez coreczke
                Olenke smile)) w Bielanskim, bardzo jej kibicowalam smile)

Buziaczki dla Wszystkich!

• hashi-tess Re: WIELKIE gratulacje :) 30.05.05, 22:04
                  Witaj Maju!!!
                  Ja od swojego lekarza 1 kont. nie otrzymałam żadnego skierowania w kierunku tarczycy.
                  Badanie moczu, wszystkich podstawowych z krwi, to i owszem, bo laboratorium jest również własnością tej samej osoby.
                  Tess
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka