Dodaj do ulubionych

czy to hasimoto

26.09.05, 17:56
O mojej tarczycy dowiedziałam się rok temu .Byłam w szpitalu z powodu arytmii
serca. Wyniki badań tsh3,4 i T49,83 były w normie ale ja czułam się jak wrak
pzbawiony energi. Lekarze tłumaczyli to sercem przebytą chemioterapią i
raditerapią jestem po nowotworze piersi.Ja ciągle nie mogłam zrozumiec
dlaczego ja się czuje coraz gorzej przy prawidłowych wynikach krwi i innych
ogólnych jak usg i rtg no w każdym razie lekarze stwierdzili że to osłabienie
to wynik przebytej choroby.Lecz ja nadal czułam sie coraz gorzej jak przekłuty
balonik zktórego ucieka życie. Wtedy trafiłam na bioterapeutę, który poradził
mi abym wykonała usg tarczycy i anty ciała TPO usg wyszło dobrze natomiast TPO
463 i po miesiacu 522 na 35 możliwych wtedy lekarz skierował mnie do
endokrynologa TSH miałm wtedy 3,64 ft4 0,94ft 3 2,57zaczełam brac 1/4 25mg
euthyroksu az do lutego tego roku potem1/2 25mg i w maju miałam już
nadczynność o.o2 tsh osdtawiłam leki i od wrzesnia znowu biorę 1/4 25mg
euthyrosku a moje tsh rosnie teraz jest 2,36 T3 1,94 T4 1,25 ja już sama nie
wiem jedni mówią że to po radioterapii inni że to hasimoto a ja jestem stale
zmęczona jak nie duszności to kołatania i ból serca dobrze że mam dobrą
lekarkę bo inna dawno by mnie uznała za znerwicowaną hipochondryczkę .Mam tego
już dosyć poradzcie co tu robić by sie czuc normalnie bo ja już wpadłam w
depresje i nic mi sie nie chce.Niby powinnam sie cieszyć że wyniki ogólne i
onkologiczne odpukać ok a ja sie czuje do bani.
Edytor zaawansowany
  • 26.09.05, 19:12
    Witaj
    jak na moj gust to masz Hashimoto - wiec witaj w klubie.
    Ale czy to "samo" sie wzielo czyli czy bylas np. juz wczesniej chora, czy masz
    to od radioterapii tego pewnie nikt na 100% nie bedzie mogl powiedziec.

    Niestety depresja czesto wystepuje przy niedoczynnosci. Dlatego czasami jest
    ciezko odroznic czy to "tylko" przez niedobor hormonow tarczycy, czy jest to
    depresja niezalezna od Hashi.

    Zmeczenie i kolatania - moga byc od Hashi. Bole serca - o ile nie sa zwiazane
    problemami z sercem (to trzeba zbadac) - moga byc np. "atakami paniki" ktore
    czesto wystepuja przy depresji wywolanej niedoczynnoscia. Jak poczytasz torche
    forum to skarzenie sie na kolatania serca i zmeczenie przewija sie czesto.

    W Hashi samopoczucie w duzej mierze zalezy od poziomu hormonow dlatego trzeba w
    razie pogorszenia samopoczucia trzeba je badac. Czesto okazuje sie ze potrzebna
    jest zmiana dawki. Moze powinnas znowu zbadac hormony?

    Moze Hela sie odezwie - na forum ona jedyna miala doswiadczenia z naswietlaniami
    i z Hashimoto:
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24776&w=24266545&a=24266545
    Pozdrawiam
    ula
  • 26.09.05, 19:57
    no niedawno badałam TSH i ciągle rośnie jutro idę do mojej endo to zobaczymy czy
    mi zwiekszy dawkę eutyroksu jesli chodzi o serce to miałam robiony holter i mam
    arytmię skoki cisnienia raz 150/100 raz 95/70 puls tez raz 100 raz 60.No lekarze
    mówia że te serce to po chemii a tarczyca po radioterapi ale gdybym nie poszła
    do tego bioterapeuty to do dzisiaj bym nie wiedziała o anty ciałach TPO w moim
    wypadku wysokich. Moja tarczyca rok temu była ok co wykazało usg natomiast ,
    usg zrobione w maju tego roku wykazało że jest niejednorodna, dzięki za słowa
    wsparcia bo ja już czasem sama nie wiedziałam co myślec o ciągłym uczuciu
    zmęczenia no i braku radości na codzień.poza tym wkurzało mnie ze gdy się
    dowiedziałam o raku piersi potrafiłam sobie z tym poradzić zmobilizować do walki
    o zycie a teraz taka tarczyca rozwala mi psychikę ciało i duszę. Pozdrowienia i
    dzięki że takie forum istnieje.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.