Euthyrox i Euthyrox N Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czym one się różnią?
    • Ja biorę Euthyrox N.
      Lekarz przepisał mi na pierwszej wizycie Euthyrox, dopiero teraz zobaczyłam, że
      w aptece sprzedano mi Euthyrox N. Nie miałam pojęcia, że jest i taki i taki.
      -----
      zadzwoniłam do Mercka w Warszawie i powtarzam co mi powiedzieli:
      -różnią się formułą produkcji, rozpuszczalniki organiczne stosowane przy
      produkcji Euthyroxu zastąpiono w Euthyroxie N rozpuszczalnikami
      nieorganicznymi, produkcja jest bardziej ekologiczna.
      Pani, trochę poirytowana moja dociekliwoscią, zapytała gdzie ja widziałam ten
      bez N, bo od roku jest ten z N, a tamten został wyprzedany. Jednym słowem
      Euthyrox N zastapił Euthyrox.
      Podobno są jakies różnice w substancjach pomocniczych.
      Ponieważ mam tylko Euthyrox N, napiszę jakie zawiera substancje pomocnicze, kto
      ma ten bez N, niech porówna:
      stearynian magnezu, żelatyna, laktoza jednowodna, kroskarmelozy sól sodowa,
      skrobia kukurydziana.

Pozdrawiam

• dziekuje, ja kończę zapas kupiony jakieś pół roku temu, bez N.
        W opisie składników jest tylko jeden: subst.czynna levothyroxinum natrium.

Ta pani chyba wciskała ciemnotę, bo organiczne jest bardziej naturalne.
        Jeżeli w czasie rozmowy ktoś się "irytuje", to ja zawsze pytam: a przepraszam,
        z kim rozmawiam? Działa na 100 %. Jeżeli nie wiesz z kim rozmawiałaś, podane
        informacje są bezużyteczne, np. paplanina kogos z marketingu.
        Pozdrawiam!
        • Benzen to też substancja organiczna wink

Pani powiedziała ekologiczne, nie naturalne...

Euthyrox N zastąpił ten poprzedni, pod względem substancji czynnej jest to
          dokładnie to samo smile
          Pozdrawiam, Agata
          • wiem z kim rozmawiałam, bo padło nazwisko, jak powiedziałam o jak lek mi chodzi
            połączono z konkretną osobą.
            Pani podkreślała, że zmieniły się rozpuszczalniki do produkcji na bardziej
            ekologiczne. Na moje pytanie, czy to spowodowało zmianę w składzie substancji
            pomocniczych /wiem, że substancja czynna jest ta sama/ enigmatycznie
            odpowiedziała, ze nieznacznie. Nie drazyłam bardziej. Ja Euthyrox N dobrze
            toleruję, a poza tym i tak w aptekach już jest, albo wkrótce będzie tylko ten z
            N. Chociaz dla alergików np. moze być to istotne.
            • Witam ja akurat mam Euthyrox25 mg o takim składzie:czyli jedna tabletka zawiera
              25 mg soli sodowej lewotyroksyny, wodorofosforan wapnia , skrobie
              kukurydzianą,celulozę, talk, sól sodową karboksymetyloskrobi, kwas cytrynowy,
              stearynian magnezu. z ulotki firmy MERCK . pozdr. Roma
      • Wynika z tego że te dwa preparaty sie różnią wypełniaczami smile)) nie wiem teraz
        ide wykypic nowe opakowanie to porównam skład .
        • Witam! Mam pytanie a czyte wypełniacze jakos nie szkodza na przewod pokarmowy?
          Ja do tej pory nie słyszałem o zadnych skutkach ubocznych, a prawde mowiac nawet
          nie pytałem. Wiem ze inne hormony np: estrogeny kobiety naklejaja w postaci
          plastrów na skore.
          Pzdr
          • > Wiem ze inne hormony np: estrogeny kobiety naklejaja w postaci
            > plastrów na skore.

Ale to raczej ze wzgledu na zapominalstwo i specyficzny sposob lykania i
            konsekwencje gapiostw, niz na zly wplyw na przewod pokarmowy. Jedyny nie za
            dobry wplyw jaki pigulki antykoncepcyjne maja na cokolwiek zwiazanego z ukladem
            trawiennym to na watrobe. Ale bez przesady i dopiero po wieloletnim lykaniu, AFAIK.

--
            Ula

"I used to have an open mind but my brains kept falling out."
    • Witam
      Nie znam Euthyroxu ale bralam Euthytrox N ( 75mg ).
      Moge powiedziec tyle ze znam roznice miedzy Letroxem a Euthyroxem.
      Dla mnie byla ogromna ,mimo tego ze dzialania uboczne i skladniki sa podobno
      takie same, Po Euthyrox N chodzilam po scianach i do dzis nie moge zrozumiec
      czemu mi endo zmienila z Letroxu na to cos, czulam sie fatalnie i po 1,5 m-ca
      brania juz nie wytrzymalam i wtragnęlam do pani edno rzadajac zmiany na Letrox.
      Pomoglo, odrazu.
      Wydaje mi sie ze nie wszyscy dobrze toleruja własnie Euthyrox N cos juz tu na
      forum czytalam o tym.Ja juz nigdy nie dam sobie wcisnac Euthyroxu.
      Pozdowionka
      • Witam byłam u endo w piatek i przepisała mi eutyroks N ja ja sie pytam czy to
        to samo co eutyroks a ona zareagowała nerwowo szybko wyjaśniła że osobiście
        dzwoniła do firmy i wyjasniała sprawę ,że chodzi o bardziej ekologiczna
        produkcję nie wiem jak zastosuje u siebie to wam przekaze czy jest róznica bo ja
        cały czas miałam eutyroks. no zobaczymy czy to nerwy czy faktycznie inne
        wypełniacze nam nie słuzą. Z doswiadczenia wiem że czasem inne składniki leku
        robia róznice przynajmniej ja tak mam z bisocardem bisopromeck to samo a ja
        juz nie mogę stosowac pozdrow. Romasmile)))
    • Witam mam prośbę , czy ktoś kto używa letroxu 25 mg może podac mi skład cały
      łącznie z wypełniaczami. Ja musze przejść z eutyroksu 25 na eutyroks N 25 w
      mojej aptece można kupić letroks bez recepty chiałabym jednak znac skład .
      pozdr Roma
      • Roma!
        Nasze leki - euthyrox i inne nazwy handlowe - są w jakimś % refundowane.
        Nie kupuj bez recepty, to się mija z celem.
        Wpisz w wyszukiwarkę nazwę i będziesz miała full wypas linków.
        Tess
    • Ja od 4 miesięcy biorę Euthyrox N 50 mg i jest SPOKO.
      • Witam biore eutyroks N od 4 dni i rano boli mnie żołądek jestem bardziej
        głodna zobaczymy zbieg okoliczności czy reakcja na wypełniacze. pozdr .Roma smile)))

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.