Dodaj do ulubionych

Przeziębienie a wzrost anty- TPO

11.11.06, 19:04
Witajcie! Ostatnio moje przeciwciała wynosiły ok 500. Było to w sierpniu. Teraz zrobiłam badania a jestem po przeziębieniu i nie mam pojęcia czy to ma wpływ ale jestem w ciężkim szoku bo wynoszą 2000. Jeszcze tyle nigdy w życiu nie miałam. Kochane pomóżcie!!!!!!!!!!! Biorę od ponad roku euthyrox, selen i ostatnio zaczęłam łykać padmę28. Czy to ona mogła mieć wpływ na ten wynik? Błagam o pomoc specjalistki w tej dziedzinie. to-ja- 007 i hashi-ness odezwijcie się.
Edytor zaawansowany
  • hashi-tess 11.11.06, 20:52
    Nie powinnaś tak się dołować tylko z powodu p/ciał, które tylko świadczą o stanie zapalnym. Niepotrzebnie wydajesz pieniądze na tak częste badanie ich poziomów. One tylko potwierdzają diagnozę hashimoto.
    Jak zapewne wiesz przeciwciał się nie leczy.
    One mogą być, zwiększać lub zmniejszać swoje ilości.
    Już n-ty raz piszę, że ja miałam ponad 130 000 i naprawdę to nic strasznego.
    Najważniejsze jest wyregulowanie poziomu hormonów. Potem kiedy już odciążysz pracę tarczycy przez zażywanie tyroksyny p/ciała też się uspokoją.
    Osiągniesz eutyrozę i przez myśl Ci nie przejdzie, aby oznaczać poziom TPO czy TG.
    Naprawdę nie martw się nimi.
    Jeszcze dodam, że Hashi charakteryzuje się "skaczącymi" p/ciałami.

Pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki.
    Tess
  • aniaresz 12.11.06, 00:07
    Bardzo ci dziękuję za odpowiedz. Nie ukrywam że lekko się podłamałam. Dlatego się tak przejmuje ponieważ chcę zajść w ciążę i obawiam się że jak mi się uda to przez przeciwciała ją stracę. Czyli że organizm może odrzucić ciążę traktując jako ciało obce. Dodam że TSH mi wyszło 3.09 czyli pewnie też trzeba podnieść dawkę euthyroxu. Bardzo mnie pocieszyłaś a wiem że masz ogromną wiedzę w tej dziedzinie. POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!
  • hashi-tess 12.11.06, 10:04
    aniaresz napisała:

>Dlatego s
    > ię tak przejmuje ponieważ chcę zajść w ciążę i obawiam się że jak mi się uda to
    > przez przeciwciała ją stracę.

Zwróć uwagę - ile hashimotek urodziło dzieci/dziecko.

Dodam że TSH mi wyszło 3.09 czyli pewnie też trzeba podnieść
    > awkę euthyroxu.

Masz zdecydowanie za wysokie TSH.
    Musiałabyś obniżyć je w okolicach jedności.
    Poczytaj walkę o dziecko hashimotki aagata4, która odniosła w tej walce sukces i
    niedawno opowiadała nam o tym.
    Poza tym założycielka forum Ula obecnie też jest przy nadziei.
    To pierwsze z brzegu przykłady.
    Naprawdę nie masz czego się obawiać, głowa do góry, a napewno zostaniesz
    szczęśliwą mamą.
    Powodzenia
    Tess

• aniaresz 12.11.06, 17:58
    Dziękuję bardzo za te cudowne słowa. Na tą chwilę myślę że podstawą jest znalezienie odpowiedniego lekarza który przygotuje mnie na ewentualną ciążę. Z tego co czytam na forum to dziewczyny starające się o dzidzie biorą na początku ciąży steryd- encorton i inne leki żeby utrzymać ciążę. Żyję nadzieją że się wkońcu nam uda zostać rodzicami. Hashi- tess- czy myślisz że ma sens powtórzenie badań TPO za jakiś czas czy tylko TSH należy kontrolować? Na wiosnę mam przystąpić do iui i wtedy pewnie TSH powinno być ok 1. Jeszcze raz dziękuję. Super że dajecie takie oparcie dziewczynom z hashi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka