Co mam robic ??? Pomozcie !!!!! Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam gleboka niedoczynnosc tarczycy i musze jesc do konca zycia hormon T4 na
    tarczyce , a Moj problem tkwi w tym ,ze nie moge wogole jesc tego
    hormonu !!!!! Jak nie jem tego hormonu ,to mam gleboka niedoczynnosc
    np;zatwardzenie ,slaba pamiec , altretyzm ,problemy z kosciami,szybki proces
    starzenia ,leniwa itp.........., a jak wezme malutko co tego hormonu
    np;10mcg.to ten hormon mi nie pomaga ,tylko robi sie automatycznie
    nadczynnosc tarczycy , chodz moje TSH jest bardzo wysokie czasami 160, a
    limit do 5,00 i to nie na poczatu brania hormonu ,tylko zawsze nawet powinnam
    brac wiecej hormonow 50 ,albo 75mcg.(TSH 22), po braniu tych hormonow to robi
    mi sie nadczynnosc tarczycy ,cisnienie mi idzie w gore , goraco mi ,mam
    leki ,bardzo duzo jem ,duzo sikam , boli mnie glowa i co najgorsze to teraz
    mi zrobila sie miastemia , leze na podlodze i jestem zmeczona ,cierpna mi
    nogi i rece , brazowe plamy mi sie robia na twarzy i wysypka alergiczna na
    brodzie i czole ,to jest okropne !!!Co mam robic specjalisci nie wiedza co
    mi jest i wysylaja mnie do immych specjalistow . Ja wiem co mi jest ,ale nie
    moge sobie w zaden sposob pomoc , pomozcie mi jak mozecie .Nic mi nie
    brakowako ,wygladalam jak lalka ,a teraz ,na ciele robia mi sie patologiczne
    rzeczy cala jestem patologiczna ,to jest okropne .Ja podejzewam i wiem co to
    porobilo mi sie .Ja jestam po Jodzie radioaktywnym i po tym przez 6 lat ,a
    moze siedem mialam przedawkowane hormony syntetyczne i po tym moj system
    odpornosciowy zwariowal ,zrobil sie defekt i przypuszczam ze anty
    ciala ,zrobily blokade ze po wzieciu malej ilosci juz mam obiawy nadczynnosci
    tarczycy .Jak bede brac ten hormon to tez musze ,brac tabletke na
    nadcisnienie i od bolu glowy , ja to biore tak bardzo malutko 10 mcg. T4,zeby
    znormalizowac poziom metabolizmu ale juz czuje ze robi mi sie nadczynnosc
    tarczycy ,a jak nie biore tych hormonow wogole np'dwa dni to cisnienie
    dobre , ale tych hormonow jest stanowczo malo dla kosci , bo robi mis sie
    altretyzm ( w jednym miejscu rozna na palcach kosci i na dziaslach ,a w
    drugim miejscu znow za malo paradontoza,bo chodz wapno jest w limicie to w
    zlym miejscu sie odklada ,zgroza , tak specjalista mnie wyleczyl w USA ,z
    latwego przypadku ,teraz jest duzy problem .CO mam robic czy jest jakies
    inne wyjscie lub inna medycyna , ktora by mi pomogla ???
    • pozwolisz ze zadam kilka pytan:
      w jakim wieku jestes?
      czy tylko na hashi chorujesz?
      na jakij postwie masz stwierdzone hashuimoto?
      czy mialas badane tylko tsh?
      skad wiesz ze mialas nadczynnosc??

      Ciumek E.
      • Mam 42 lata.Nie wiem czy to mozna nazwac Hasimoto ,czy to niedoczynnosc
        tarczycy ,moj Test jeden z wielu testow TSH 217.90 limit (0.270-4.200), Free
        T4 0.23 limit (93-1.70),T3 total 0.4 limit (0.8---2.0),badan mialam robionych
        duzo ,wczesniej spec. przedawkowal hor. syntetyczne i teraz mi tarczyca bardzo
        malo pracuje .Mialam nadczynnosc tar. bo mialam Testy lab.i jestem po Jodzie
        radioaktywnym .
    • Ewa 9824 co Ty wypisujesz za bzdury, ze robi Ci sie miastemia po tyroksynie ?
      Pomysl troche nim cos napiszesz smile Masz bardzo duzo niedoczynnosc THS 22 !
      Jak chcesz sie dobrze czuc z takim wynikiem?????
      Nie pisz tez, ze anty ciala zrobily blokade na tyroksyne bo to tez koleja
      glupota smile) poprostu chodzisz bardzo dlugo w niedoczynnosci i stad tak trudno
      Twojemu organizmowi zakaceptaowac tyroksyne( nawet jej min dawki) Swoj organizm
      musisz "przelamac" i przyzwyczaic do leku...jest to trudne i bardzo nieprzyjemne
      ale konieczne!
      I dobrze, ze duzo sikasz po tyroksynie tak ma byc ( schodzi nagromadzona woda z
      tkanek)a cisnienie musi sie podniesc w gore. Tak dziaja te leki.
      Nie bierzesz systematycznie leku i stad Twoje problemy. Wydaje mi sie, ze
      dawkami leku zaglujesz sama tak jak chcesz.
      Nie wiem czy dobrze pamietam ale juz kiedys bylas u nas na forum... pisaly do
      Ciebie dziewczyny. Chyba doradzaly nawet co robic...
      Mieszkasz w USA ?
      Tam masz tyroksyn do wyboru i koloru ..nie to co u nas w Polsce. Mysle ze
      znajdziesz tez Lixin czyli tyroksyne w plynie - ktora sie dobrze toleruje.
      Na podlodze bedziesz lezec z oslabienia dotad az nie wyrownasz poziomow hormonow
      we krwi smile)
      Preparta Armour jest dla ludzi nie dla psow ...to bardzo drogi preparat ze
      swinki. Dawniej kiedy nie bylo syntetycznych hormonow ludza podawali wlasnie
      hormony ze swinki ...
      Jesli pies albo kot jest chory na niedoczynnosci tarczycy, jesli wymaga leczenia
      to podaje sie mu raczej tyroksyne syntetyczna.
      Pozdrawiam Ada
      • Ty tez posiadasz duzo wiedzy , ale musze Ci udowodnic ,ze` prawde
        pisze .Miastemiia ,moze byc w nadczynnosci i niedoczynnosci , bo jak biore ten
        hormon syn. to wtedy jestem bardzo zmeczona ,a jak nie biore to nie jestem
        zmeczona .Ja nie mam TSH 22 tylko 150 TSH ,a moze i wiecej .Jak zblizam
        sie ,do limitu TSH ,to coraz gorzej czuje sie Np;jak moje TSH jest 18.20 to
        przy tym wyniku ANA Screen wychodzi POSITIVE ,biale krwinki opadaja. Ajak
        moje TSH jest 59.73(0.27--4.20) , to TEST ANA SCREEN wychodzi NEGATIVE.
        ANTI-THYROGLOBULIN ANTIBODY 5.6 wysokie <2.1 mogly cos porobic duzo szkod
        dla organizmu .Ja przypuszczam ,ze to stalo sie po tych przedawkowanych
        hormonach cos sie porobilo ,bo wogole nie moge jesc tej medycyny . Pomysc
        przez chwile co robia biale krwinki ,jakie maja zadanie do wykonania ,jak
        intruz , czy wtargnie do organizmu jakas infekcja , co robi system
        odpornosciowy? musi to zwalczyc ,broni sie przed najedzca ,a jak mialam
        przedawkowane ,6 lat hor.syntetyczne ,to ten nadmiar tych hormonow ,byl
        toksyczny dla mojego organizmu ,nie potrzebny i mozna powiedziec ze system
        odpornosciowy zwariowal i niszczyl swoje tkanki ,nie rozroznial ilosci ,mogly
        porobic sie jakies blokady , to bylo za dlugo przedawkowanie tych syntety.
        hormonow ,tez przy tym mialam uczulenie na twazy , organizm nie umial tego
        nadmiaru hor. metabolizowac i dluzej te synt.hor. dluzej truly i zalegaly moj
        organizm i przy okazji tez miala gazy .Jak mialam dzika ,naturalna nadczynnosc
        tarczycy to organizm umial sobie z nimi poradzic , a z tymi syntetycznymi nie
        umial z nadmiarem . Pisze na ulotce z Polski ,ze; Przeciwskazania :
        Lewotyroksyny nie wolno stosowac --w nadcisnieniu tetniczym .Oczywiscie ze
        jest potrzebna , ale jak robi mi sie nadczynnosc to cos tu jest nie tak ,musze
        zmienic lek jak jest mozliwosc .Widac ze system odpornosciowy ma
        juz ,zakodowane i cos tam w srodku ,jest jakas opornosc na hormony .Ja jakbym
        brala ten hormon ,to bym sie wykonczyla ,ciagle bym byla zmeczona i spiaca (
        to nie mozna nazwac spaniem ,tylko czowaniem ),jak bralam wczesniej te dawki
        patologiczne to nic nie osiagnelam ,ja jak biore te hormony .to mam depresje ,
        halucynacje ,nie moge myslec .A jak teraz bardzo malutko biore, to wiecej
        osiagnelam ,niz przez tamte 8 lat .Mysle pozytywnie .Problem tkwi w tym ,ze
        ja musze brac ten hormon, a nie moge ,bo on jest potrzebny ,dla
        kosci .Zauwazylam to ze jak bede brac ten hormon to zrobi mi sie garb na
        plecach iwysokie cisnienie ,to z tego moga byc problemy jakies wylewy do
        mozgu lub sercowe , a jak nie bede brac wogole tego hormonu to znajde sie
        kiedys na wozku inwalidzkim , bo koncowki zlacza sie razem kosci u nog i co
        Ty wybrala bys ? Musi byc jakies rozwiazanie ,bo jak do tej pory nie ma ,czy to
        mozna nazwac Rakiem ?Piszesz ,ze mam do wyboru i koloru tyroksyne , tylko ,ze
        jej nie moge jesc ,widac tamten specjalista w glowie mu sie pokrecilo i
        niewiedzial jak dawkowac ,nie patrzyl ,na test ,na wiek ,pacjenta tylko
        sprzelal ,a moze trafi idiota .Piszesz ze ,dotad,bede lezec na podlodze dotad
        az nie wyrownam poziomu hormonow .O wlasnie teraz popelnilas blad ,jak biore
        hor. to jestem zmeczona ,a jak nie biore ,bardzo minimalnie to sile mam i
        robie .Tak identycznie tamten specjalista blad popelnil ,jak teraz Ty
        piszesz ,brala 100mcg. i jeszcze nie robilam badania Laboloatoryjnego ,a raz
        przez przypadek rano widzialam doktora na ulicy ,kolo szpitala i mowie ze
        jestem ,zmeczona , a on na drugi dzien przyslal mi recepte na 125mcg ,ja
        potrzebowalam znizyc ,a on mi podwyzszyl ,wtedy zaczela sie gehenna ,myslalam
        ze wyloncze sie , testy wychodzily TSH 00.02 za niskie i 100mcg. tez za
        miskie TSH 00.02, mozna sie latwo pomylic ,przy niedoczynnosci tarczy ,to
        wtedy czlowiek jest leniwy ,a przy nadczynnosci zmeczonym .Zmienilam
        doktora i powiem mu o tym nowym leku ,tylko musze tamten brac hor. synt. zeby
        doktor widzial ,ze jestem pobudzona i mam obiawy nadczynnosci, zeby
        widzial ,bo nie uwiezy ,ze ja mowie prawde ,tak jak swiety Pawek nie zobaczyl
        to nie uwierzyl .

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.