Dodaj do ulubionych

FT3 133%, a FT4 29%- co robić?

12.05.08, 10:17

Witam,

Po porodzie (9 miesięcy temu) byłam na etapie zmniejszania dawek
Letroxu. Aktualnie biorę 100 mg i nie czuję się zbyt komfortowo-
jestem ospała i mało zadowolona. Poniższe wyniki wydawałoby się, że
nie są złe, ale nie wiem czy FT4 nie jest za niskie. Jeżeli tak, to
co z tym fantem zrobić?
TSH 0.38 norma (0.38-4.00)
FT3 3.17 norma (1.80-4.20) 133%
FT4 1.05 norma (0.80-1.90) 29%

Proszę o interpretację i pozdrawiam.


Edytor zaawansowany
  • 12.05.08, 10:50
    Chyba źle obliczyłaś procenty, według moich wyliczeń jest:
    - FT3 3.17 norma (1.80-4.20) = (3.17-1.80)/(4.20-1.80)*100 = 57%
    - FT4 1.05 norma (0.80-1.90) = (1.05-0.80)/(1.90-0.80)*100 = 22%

    Niestety nie pomogę w interpretacji. sad Może ktoś z większą wiedzą
    się odezwie.
  • 12.05.08, 11:14
    Dziękuję bardzo,

    Rzeczywiście. Robiłam to po raz pierwszy.

    Pozdrawiam.
  • 12.05.08, 11:49
    Jesteś w niedoczynności. Przyjmujesz za mało T4, Twój organizm się
    broni przed niedoczynnością produkując więcej T3.

    Nic dziwnego, że czujesz się tak sobie.
  • 12.05.08, 12:45
    Dziękuję bardzo za interpretację,
    W sumie wydawałoby się że moje wyniki będąc w normie nie potrzebują
    więcej hormonu, ale rzeczywiście- organizm się domaga go. Wielu
    endokrynologów niestety patrzy bardziej na to, co na kartce, niz na
    samego człowieka. Jutro wezmę więcej Letroxu i mam nadzieję, że
    zacznę wracać do żywych.
    Pozdrawiam
  • 12.05.08, 13:32
    żebyś znów nie przedobrzyła w drugą stronę.
    proponuję tylko 1/2 tabl. z 25mg.
  • 12.05.08, 15:05
    Witam,

    Dziękuję za sugestię. Taki miałam zamiar. Po jakim czasie zrobić
    wyniki?

    Pozdrowienia
  • 12.05.08, 15:12
    wyniki najlepiej zrobić 4-6 tyg.po zmianie dawki aby były wiarygodne.
  • 13.05.08, 08:44
    Dziękuję i pozdrawiam
  • 13.05.08, 23:03
    A jakie masz dokaldnie objawy oprocz ospałości ? Jestem w podobenej
    syt. czyli ft3 mam wyzsze od ft4 , ponoc oznacza to nadal
    niedoczynnosc. Daj znac jak bedzie po kilku dnicha brania nowej
    dawki, pozdr.E.
  • 14.05.08, 11:58
    Witam,

    Poza tym, że jestem ospała (chociaż to może wynikać z faktu, że moje
    dzidzi dość często budzi się w nocy) mam problemy z koncentracją i
    przy moim wrodzonym optymiźmie i chęci "do robienia czegoś"- nic mi
    się nie chce, mam bardziej suchą skórę i nieodparty pęd na słodycze.
    Od dwóch dni biorę większą dawkę- wczoraj czułam się
    trochę "rozdygotana", dzisiaj jest stanowczo lepiej. Będę dalej sie
    obserwować. Wierzę w to, że będzie dobrze. Cieszę się, że KTOŚ
    stworzył w necie takie miejsce, gdzie można się skonsultować z
    podobnie czującymi.

    Pozdrawiam
  • 14.05.08, 12:01
    Zapomniałam jeszcze- jest mi wiecznie zimno.

    POzdr.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.