Dodaj do ulubionych

A moje dziecko powiedziało

14.01.14, 07:58
Ja: synu powiedz słowo na literkę "U"
syn: pszczoła
córka: Ale z ciebie głuptas, przecież pszczoła jest na "O"

Wymiękłam smile
--
aby wyjść musiałam przedzierać się przez tłum stojący do kas(brzydki zapach, fioletowe nosy, stare jesionki, blade pełne depresji i smutku oczy na styranych życiem w biedzie twarzach) by Gazeta mi płaci o Biedronce
Edytor zaawansowany
  • emma_me 14.01.14, 08:10
    haha padłam smile
    --
    http://emots.yetihehe.com/1/chatownik.gif
  • jasmin80 14.01.14, 08:17
    big_grin

U mnie jest podobnie z synem jak się pytam na jaką literę kończy się słowo.
  • beautywomen 14.01.14, 08:50
    dzieciaki są urocze smile
    --
    Moje Szczęściasmile
    Jakub 26.01.2005r.
    Zuza 24.10.2006r.
  • rebelka1986 14.01.14, 09:02
    Ja: Co się mówi, kiedy się odchodzi od stołu?
    Mati: No nie wiem...
    J: Jest takie magiczne słowo.
    M: Przepraszam?
    J: Nieee, "dziękuję"
    M: Aaa, to dziękuję
    J: Na zdrowie.
    M: Na zdrowie?! Przed chwilą mówiłaś, że dziękuję.
    J: Ty mówisz dziękuję, a ja ci odpowiadam na zdrowie.
    M: O jaaa, to przepraszam wink
    --
    ‎"Małżeństwo to związek, w którym jedno ma zawsze rację, a drugie to mąż" wink
  • magjug 14.01.14, 09:20
    taaaa, magiczne słówka to jest tobig_grin mój do niedawna wymieniał wszystkie po kolei, bo w końcu któreś trafismile a jak walczyłąm z jego "no", to było mniej więcej tak:
    Ja - dotarło synu co powiedziałam?
    Młody - Nooo..
    J. - Nie mówi się "noo", tylko ....
    M. - Tak?
    J. - No!
    --
    Niektóre umysły są jak ekspresy - mkną tak szybko, iż trudno zauważyć, że są puste.
  • emma_me 14.01.14, 11:01
    big_grinbig_grinbig_grinbig_grin
    --
    http://emots.yetihehe.com/1/chatownik.gif
  • zuzanka79 14.01.14, 10:04
    Iśka wczoraj:
    - Rozłóż mi kanapę tam gdzie telewizor, będę oglądała bajki.
    - Dobrze niunieczko - mówię.
    - Jak mnie nazwałaś? - pyta
    - Niunieczko - powtarzam
    - Niunieczko? Szukasz powodów do kłótni?

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/zc/ma/pvku/nHCcjO9rMaZFnEGJrA.jpg
    "Forum to nie nazwa, a ludzie, którzy je tworzą" by beata132
  • boos77 14.01.14, 11:17
    Ale sie uśmiałam wink
    Kiedyś...
    Moj syn: mama, a bylaś już u tego...klawitariusza (????)?
    Ja: u kogo???
    Syn: no u tego pana, co mu musisz powiedzieć, dla kogo będzie nasz dom jak umrzesz...
    Ja: u notariusza więc?
    Syn: aaa tak, notariusza...
    Padłam w tamtym momencie smile
  • dorcia1234 14.01.14, 11:32
    dziewczyny
    ja wiem, że to jest smieszne, samą mnie też śmieszy ale
    jest jedno ale- wszystko zależy od tego, ile lat mają te dzieci? Bo o ile u malucha to śmieszy to u starszych moze oznaczać problem. Moje osobiste dziecko "nie słyszało" głosek na początku ani na końcu wyrazu, głoskowanie to był dla niej horror. Okazało się, że ma zaburzony słuch fonemowy- a co za tym idzie potworne problemy w szkole. TRudne jest dla niej pisanie ze słuchu, o tekstach z języka obcego puszczanych z magnetofonu nawet już nie wspomnę.
    Więc śmiejmy się, ale obserwując uważnie. Bo im wcześniej coś jest uchwycone tym łatwiejsze do wyćwiczenia.
    --
    www.pajacyk.pl
    ulubione forum Gwiazdki 2001:
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=31090
    *** GWIAZDKI 2001 ***
  • upartamama 14.01.14, 13:40
    moje mają 5,5 i 4,5 - więc wybaczam im tę pszczołę
    --
    aby wyjść musiałam przedzierać się przez tłum stojący do kas(brzydki zapach, fioletowe nosy, stare jesionki, blade pełne depresji i smutku oczy na styranych życiem w biedzie twarzach) by Gazeta mi płaci o Biedronce
  • melancho_lia 14.01.14, 11:40
    Moja córka (ze 3 latka miała) kiedyś jak otrzymała prezent na moje ponaglenie:
    Co się mówi?
    Powiedziała: Dzień dobry?
  • melancho_lia 14.01.14, 11:40
    I jeszcze obydwoje mieli fajną odmianę:
    iść
    ja idłem/idłam
    on idł...
  • ella_nl 15.01.14, 17:21
    melancho_lia napisała:

> I jeszcze obydwoje mieli fajną odmianę:
    > iść
    > ja idłem/idłam
    > on idł...
    U nas jest: bojałam sięsmile
  • nowi-jka 17.01.14, 10:27
    u mnie jest i stoiłem i idłem i bojałem się tez jest
    --
    http://emotikona.pl/gify/pic/tanczacy-ludzik.gif
  • happ_y 17.01.14, 10:35
    u nas na topie jest: iszłem
    --
    „…ja naprawdę nie mam charakteru matki polki z krzyża zdjętej samarytanki szczęść boże życzącej przechodniom na ulicy.” by hygata
  • jasmin80 14.01.14, 11:52
    Mój m kiedyś opowiadał synowi o wojsku, że byl w Marynarce.

Po jakimś czasie syn pyta: Tato a ty masz jeszcze tą marynarkę? smile
  • babowa 14.01.14, 11:59
    moja Baska, prawie 4 lata tez smiesznie mowi
    mamo, prosze, zrob mi nakapke z dewlinka ( kanapke z wedlinka ) big_grin
    to juz weszlo w nasz jezyk domowy
    i bardzo lubi napic sie pespi ( pepsi )
    i bawi nas to, ale tez czujnie sie przysłuchuje , czy nie jest to wstep do dysleksji
    --
    http://i43.tinypic.com/14devqc.gif
  • czarneoczy 14.01.14, 12:17
    młoda też niewyraźnie gada...
    ale teksty zaczyna zapodawać konretne smile
    ostatnio jej się pytam pod wieczór kto posprząta zabawki
    młoda: buldello bumbum? lełon z łazowni (z ichniego na nasze: burdello bum bum? leon z gazowni)
    i spokojnie pomaszerowała siać zniszczenie gdzie indziej...
    trza uważać co się gada przy dziecku, trza...
    --
    http://i40.tinypic.com/2nstgux.png
  • cudko1 14.01.14, 12:56
    córa tak ze dwa lata, tłumaczyłam jej ze jak zdarzy jej się puścić "bąka" to się mówi przepraszam:
    przez jakieś 1,5 roku jak jej się zdarzyło mówiła "przepraszam bączku" tongue_out

jej ale wszyscy ryli, jak miałam ją puścić do przedszkola, dopiero ją oduczyłam, bo wszyscy mieli ubaw i nikomu się nie chciało big_grin
    --
    NIE DLA LENIWYCH MAGIELEK
  • pszczolaasia 14.01.14, 13:33
    tiaaa... my wlasnie jestemy na etapie gloskowania i powiedz wyraz na literke jakas tam.
    corka jakos chwyta ale syno - ponoc przez wade wymowy ma wieeeeeeelki problem z tym. kompletnie nie lapieindifferent
    --
    „Tylko głupiec sam się poniża, gdy na świecie pełno jest ludzi gotowych uczynić to za niego" Theon Greyjoy
  • babowa 14.01.14, 18:29
    pszczola, ale wada wymowy chyba malo ma sie do analizy i syntezy sluchowej
    --
  • pszczolaasia 14.01.14, 18:48
    nie wiem babowa. serio. logopeda mowi ze to przez to. uczycielka tez mowi ze to przez to.
    kimze ja ejstem zeby z nimi dyskutowac...
    on sepleni i ma problem z wszystkimi dziwcznymi typu sz cz rz itd. r powie jak sie pomyli.
    to sa blizniaki i cora nie ma zadnego problemu z mowa i prawidlowym umiejscowieniem jezyka. szybko zreszta zaczela mowic i ladnie. iwo jak sie skupi to trzyma prawidlowo jezor a ze wiekszosc czasu jest nieskupiony to efektow jak dla mnie laika brak. logopeda go chwali mowi ze dobrze mu idzie ale jemu chyba idzie dobrze u niej w gabinecie tylko...indifferent
    albo ja niecierpliwa jestem..wink ta roznica mnie dobija miedzy nimiwink
    wiesz 2 minuty roznicy a niebo i pieklowink
    --
    mężczyzno, kiedy ranisz kobietę, pamiętaj, że zwykle stoją za nią jej przyjaciółki. Ona sama nic Ci nie zrobi, ale one, jak cholerna drużyna, przypuszczalnie powieszą cię za jaja
  • circa.about 15.01.14, 17:37
    Ma dużo wspólnego.
    Mój Młody jeszcze kilka tygodni temu głoskował s_y_n_k_a zamiast szynka, bo tak mówił.Teraz wreszcie, po prawie 4 latach wizyt u logopedy + SI nagle zaskoczył sz, cz i dż, i głoskuje zupełnie poprawnie. W sumie też myślałam, że głoskowanie nie zależy od poprawności mówienia, a tu patrz, jednak..

--
    http://gifki.ru/avatars/3374_gifki.ru.gif
  • babowa 15.01.14, 18:03
    ale cirka, on nie potrafił powiedziec głoski "sz" i stad poprawne , wedle jego mozliwosci, gloskowanie a nie ze nie slyszal poszczegolnych glosek w wyrazie
    dzieci z wada wymowa potrafia gloskowac luz zlozyc slowo z uslyszanych, kolejnych glosek
    ale jesli sluch fonemowy jest zaburzony to i dziecko mowiace czysto i wyraznie nie bedzie potrafilo uslyszec kolejnych glosek
    --
  • kanna 14.01.14, 18:47
    Wkurzyłam się na coś i nakrzyczałam na ośmiolatkę, że przez nią rozsypałam ryż. Poszła sobie, po chwili wróciła i mówi:
    - Mamusi, przemyślałam , co powiedziałaś i chyba się pomyliłaś. To nie przeze mnie rozsypałaś ryz, bo to była twoja złość, nie moja.
    --
    Jak można taką podłą być i mieć tak ładny biust
  • ella_nl 15.01.14, 17:19
    Czytamy z Hanią książkę. Próbowała sama przeczytać słowo "słonik".

Hania czyta: S Ł O N I K
    ja pytam: to co to za słowo?
    Hania: Ubikacja???

Padłam.
  • mama_weornisi 15.01.14, 18:52
    Sytuacja z wczoraj
    jesteśmy u lekarza (zupełnie innego niż nasza pediatra w naszej przychodni)
    lekarz mówi: no zapalenie oskrzeli, trzeba dać zastrzyk, bo inaczej w nocy się udusi
    mój Miłoszek: pupa ała nie...
    na to lekarz: a nie za cwany ty jesteś?
    Misiu: nie....
    lekarz: a ile ty masz latek?
    Miłosz: tsi
    lekarz: naprawdę?, na co Misiu mówi: nie...
    Lekarz padł, ja też. Nie wiedziałam, że mam takie dziecko elokwentne
    Misiek ma 21 miesięcysmile

• magjug 17.01.14, 10:02
    będąc na zwolnieniu czytałam różne fora, no i trafiłam na historyjki z dziećmi i jedna szczególnie utkwiła mi w pamięci:
    "Moja córka, lat 3,5 bawi się w piaskownicy z chłopczykiem młodszym od niej coś koło roku. chłopczyk jest z babcią. Coś córce nie podpasowało i mówi do chłopca - Jesteś niebywale irytującym, młodym człowiekiem! Ja zbaraniałam, babcia chłopca również. Odzyskała głos i pyta mojej córki skąd zna takie wyrażenia, a córa ze stoickim spokojem - Bo ja dużo czytam!"
    Do dziś jak sobie przypomnę, co przeczytałam wtedy i znowu wyobrażę sobie tą sytuację, to ryło mi się cieszybig_grin
    --
    Mózg to wspaniały organ. Zaczyna pracować rano po obudzeniu i nie przestaje do momentu wejścia do biura.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.