Dodaj do ulubionych

szczegóły, drobiazgi

27.01.14, 17:35
jakie szczegóły w zyciu codziennym "pilnują" was na co dzień?wink na co zwracacie uwagę i bez tego ani rusz. a moze cos przechodzi wrecz w nawyk, uzależnienie, fobię?

ja przykładowo nigdy nie zasnę, gdy mam przy twarzy guziki/zamek od pościeli hahah nie dam rady, z czego moj M oczywiscie ma polewkę. wszelkie diody na dodatek muszę miec wyłączone lub pozakrywanewink
zarówno siebie jak i dzieci nigdy nie ubiorę dzien po dniu w te same ciuchy, chocby były czyste-zawsze inna bluzka,sweter, spodnie etc. no nie wyobrazam sobie jakos, choc dzien przepleść i jest oksmile
na dokładkę po kazdym umyciu włosów zmieniam poszewkę,a recznik do rąk przy umywalce jaki mamy, zmieniam na nowy raz dziennie wieczorem.
i jeszcze jedno...gdziekolwiek bym spała, zawsze wstaję stąpając najpierw na prawą nogę hahaha tak na dobry początek dnia, na wszelki wypadek nie zapeszającbig_grin
piszcie, tez chcę się pośmiaćbig_grin
--
MOLE KSIĄŻKOWE
Edytor zaawansowany
  • olinka20 27.01.14, 17:58
    Pytanie- jak czesto myjesz głowe?
    Bo ja codziennie, poszewek by mi nie wystarczyło tongue_out
    Mam duzo nerwic, ale ja ogolnie nienormalna jestem wink
    --
    Mam odsmyczowe i odkuwetkowe zapalenie mózgu smilesmilesmilesmile
  • jk3377 27.01.14, 18:14
    2 razy w tygodniu. nie wyobrazam sobie codziennego mycia... znajac moje zdrowie dodatkowo, wciąż bym była przeziebiona przy tymuncertain
    --
    "Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."
  • one-smutasek 27.01.14, 18:13
    Nie zasnę jak w domu jest bałagan, musi być czysto i koniec wszystko poodkładane na swoje miejsce w przeciwnym razie jak robię poranna kawę trafia mnie szlag. Podonie jak Ty ani siebie ani dzieci nie ubieram dwa dni pod rząd w te same ubrania. Muszę mieć na bieżąco wszystko poprane i poprasowane zero zaległości. Budzik nastawiam zawsze z dużym zapasem zakładając że pewne czynności będą trwały dłużej przez co jestem gotowa do wyjścia przynajmniej 30 minut przed czasem i potem albo przebieram nogami i nie mam co ze sobą zrobić albo jadę do pracy gdzie jak zwykle jestem pierwsza. Mam swoje ulubione miejsce w salonie i biada temu kto mnie "podsiądzie " W łózku muszę spać zawsze po tej stronie która jest bliżej drzwi. Sporo tego mam póki co tyle na chwilę obecną pamiętam wink
  • grave_digger 27.01.14, 18:20
    Ty jesteś mną? suspicious
  • one-smutasek 27.01.14, 18:27
    Jestem?
  • melancho_lia 27.01.14, 19:06
    U mnie musi być zamknięta szafa. jak jest chociaż trochę uchylona to mnie to potwornie drażni.
  • boos77 27.01.14, 19:21
    Ja jak wieszam pranie, to klamerki muszą być tego samego koloru do jednej rzeczy. No nie mogę inaczej. A mam klamerki różnokolorowe i zawsze szukam pary wink
  • jk3377 27.01.14, 19:27
    hihiih super, masz estetycznie powieszone praniewink ja z kolei wieszam np skarpetki parami, obok siebie 2 z danej pary. nie lubie ich rozdzielac hahahahahabig_grin
    zegar w aucie tez mam 2 min do przodu,zeb ym sie nie spoznila, xhoc o tym prestawieniu pamietam hhah
    no i te szafki-jery,zapomnialam. jak ktoras sie nie domyka, bo cos wystaje, albo w ogole nie zamknieta-nie wytrzymuje hehehe
    --
    "Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
  • boos77 27.01.14, 19:35
    Skarpety do pary to przeciez normalka wink a jakie nerwy jak sie jedna od danej pary tylko upierze wink
  • boos77 27.01.14, 19:36
    A jeszcze nie położe się spać, jak nie zrobie siusiu. Nawet jak mi się nie che, to muszę choćby kropelke wydusić, bo inaczej nie usnę wink))
  • aniuta75 04.02.14, 20:17
    Ooo to to to, z tym siusiu tez tak mam smile.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/lh/mb/wvld/AerXZT4VCnFZb8nVSX.jpg
  • aniuta75 04.02.14, 20:16
    Ja też skarpetki kolorami-parami wieszam big_grin.

--
    Saving people, hunting things... The family business...

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/lh/mb/wvld/IlNb6SuPMalgweVYwX.jpg
  • czarny_dol 27.01.14, 20:05
    - PRZED każdym gotowaniem muszę wyczyścić kuchenkę na połysk (mam płytę). Musi lśnić, żadnych plamek, zacieków. Stawiam garnek i po 5 minutach już są plamki, ale nic to. PRZED gotowaniem musi być czysta.
    - pod piżamę/koszulę nocną zakładam gacie. Nie wiem jak można spać bez.
    - śpię zawsze po tej stronie łóżka, która jest bliżej okna,
    - zawsze śpię ze stopami na wierzchu, nie mogą być przykrytę kołdrą, bo się normalnie duszę z gorąca od razu,
    - nie wyjdę z domu dopóki nie sprawdzę czy kurki kuchenki są przekręcone i zawsze wracam sprawdzić czy zamknęłam drzwi.

Dużo tego, a pewnie nie wymieniłam nawet połowy.
  • schiraz 27.01.14, 20:35
    Ja też śpię ze stopami na wierzchu smile kiedyś mi odmarzną.. A dodatkowo nie mogą mi się stykać palce u stóp - to już nerwica natręctw (pracuję nad tym, teraz już tylko dwa najmniejsze palce u danej stopy mi się nie mogą stykać a kiedyś wszystkie). Między palce u nóg wkładam zrolowane kawałki ręczników papierowych... Nie usnę w piżamie i moje dzieci też nie, śpimy na golasa, tylko mąż jest do snu ubrany w majtki.. Ubrania mnie drażnią, dzieci mam nadzieję wyrosną, bo nie robię z tego sprawy i zasadniczo nie otwieram sypialni dopóki się nie ubiorę więc one o tym nie wiedzą a jednak je też drażnią. Przed wyjściem z domu sprawdzam: kurki gazu, czy na pewno zamknęłam piec w kotłowni (drzwiczki od popielnika) i czy wszystko jest wyłączone (żelazko, komputer, TV). Nie położę się spać zanim wszyscy nie leżą więc naprawdę późno chodzę spać i nie ma opcji, żeby w zlewie została choćby łyżeczka nieumyta, z dużym trudem toleruję szklanki z wodą przy łóżkach dzieci, męża i nawet swoim.. Uważam, że mam jakiś niezdiagnozowany zespół chorobowy, serio..
    --
    ------
    Milcz, albo powiedz coś takiego co jest lepsze od milczenia.
  • redlinka 27.01.14, 20:42
    Jejku jestem nienormalna, nic nie muszesmile jak mi sie chce to robie jak nie to stary zrobi , czy to przed snem czy w dzien. Mam tylko jeden nalog, codziennie zjadam cala glowe salaty lodowejsmile jak nie mam w lodowce 2 szt. to sie zle czuje .
  • schiraz 27.01.14, 20:48
    Redlinka smile jak się kto uprze to tą sałatę też można zaliczyć do zboczenia wink)))
    --
    ------
  • redlinka 27.01.14, 21:00
    To nalog, mam tak od 5 latsmile
  • jk3377 27.01.14, 20:51
    jesos, przestraszyłaś mnie tymi palcami, niedotykaniem i rolowaniem....
    --
    -CIEKAWE I TANIE KSIĄŻKI,PŁYTY,INNE-
  • dziennik-niecodziennik 27.01.14, 20:56
    > Ja też śpię ze stopami na wierzchu smile

ja tez big_grin osobiscie twierdzę że to jakas forma oddychania chyba, jak mam nogi schowane to mi duszno...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • schiraz 27.01.14, 21:07
    O to to..!! Skłaniam się do przypuszczenia, że to właśnie forma oddychania wink
    --
    ------
  • alicja.sunshine 28.01.14, 12:42
    a ja mam odwrotnie, nie usnę jak nie mam schowanych stóp, a właściwie jak nie jestem przykryta aż pod samą szyję, może wystawać głowa i ręka która jest pod poduszką.
    W ogóle zanim usnę muszę sobie zrobić w głowie plan na jutrzejszy dzień.
    Zanim wyjdę z domu muszę sprawdzić : kurki z gazem z kuchni, woda w kuchni i łazience, prostownica w pokoju smile
    zawsze musi być schowana pościel( pościelone) bo rozwalone łóżko, choćby nie wiem jaki był błysk w domu powoduje u mnie wrażenie bałaganu.
  • dziewczyna_bosmana 27.01.14, 20:29
    Wieczorem: ogarniam pierdolnik, włączam zmywarkę, szykuję starszej codziennie inne ubranie do przedszkola. Rano rozładowuję zmywarkę. Wieszam skarpety parami. to chyba wszystko.
    --
    http://lpmm.lilypie.com/6hsap1.png http://lpmm.lilypie.com/a3ATp1.png http://s2.pierwszezabki.pl/052/052416990.png?34
  • moonshana 27.01.14, 20:39
    wysikuję się przed snem, jak forumka wyżej. inaczej nie usnę. nienawidzę przepełnionego kosza na pranie- działa to na mnie jak płachta na byka. to sobie piorę i piorę, bo przy dwóch dorosłych i dziecku kosz ma tendencję do przepełniania się jak cholera. jak widzę, że pokrywa kosza zaczyna odstawać - piorę nieekonomicznie, nieracjonalnie, niepotrzebnie.
    kurczę, myślałam że mam schizy a... nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

--
    "życie - ładna rzecz, a najbardziej w snach
    więc grunt, to mieć gdzie spać"
  • ella_nl 27.01.14, 20:44
    Nie wyjdę z domu jak nie sprawdzę czy kuchenka jest wyłączona.
    Nawet jak nic nie gotujętongue_out
  • moonshana 27.01.14, 20:49
    o właśnie! też tak mam przecież. a, i szarpię za klamkę po zamknięciu drzwi wejściowych celem upewnienia się, czy na pewno te drzwi zamknęłam. szarpię, jakbym urwać coś chciała ( opinia postronnych),
    czyli jednak mam jakieś schizy.
    --
    "po co chcesz odkrywać moją twarz?
    skoro sam tyle masek masz..."
  • dziennik-niecodziennik 27.01.14, 20:56
    > jak widzę, że pokrywa kosza zaczyna odstawać - piorę nieekonomicznie, nieracjonalnie, niepotrzebnie.

kup sobie większy kosz smile

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • moonshana 27.01.14, 21:02
    jaaaasne. chyba na zamówienie.
    tak sobie marzę, jak już będę miała własną chatę i dużo miejsca to sobie postawię kilka koszy: na białe, kolorowe, dżinsy, delikatne itd. i sobie będę segregować i prać. a koszy będzie dużo to i miejsca na pranie dużo.
    jakie to baby mają marzenia, cholerasmile
    --
    "życie - ładna rzecz, a najbardziej w snach
    więc grunt, to mieć gdzie spać"
  • jowita771 04.02.14, 09:46
    Ja też będę mieć kilka koszy, jak się przeprowadzę. Mam tam klitkę na pralkę, suszarkę, deskę do prasowania i wejdą jeszcze ze trzy kosze.
    --
    w ukladzie wolna kobieta-niewolny facet co sie maja ku sobie:
    czlowiek z wagina to scierka i szmata
    czlowiek z penisem to odpowiedzialny i przetestowany ojciec i maz /by k1k2/
  • dziennik-niecodziennik 27.01.14, 20:55
    moja bratowa nie zaśnie jak jej tyka zegarek big_grin wynosi go z pokoju, upycha po szafkach zeby jak najbardziej wytłumic dzwiek...
    a ja jej na urodziny chcialam kupic taki fajny, wielki, stylizowany na staromodny budzik. myślałam że mnie udusi jak jej prezent zapowiedziałam big_grin
    --
    Pietrek + Solejuk wink
  • ella_nl 27.01.14, 20:59
    dziennik-niecodziennik napisała:

> moja bratowa nie zaśnie jak jej tyka zegarek big_grin wynosi go z pokoju, upycha po s
    > zafkach zeby jak najbardziej wytłumic dzwiek...
    >Też tak mam! Nienawidzę głośnych zegarów. Do szału mnie doprowadzają.
    I jeszcze przed wyjściem z domu 8 razy sprawdzam czy zakręciłam kurek od kranubig_grin
  • prigi 27.01.14, 21:01
    Tak na szybko:
    - drzwi do sypialni muszą być przymkniete, przy otwartych nie zasne
    - mięso, ziemniaki i surówka na talerzu musza leżeć w odpowiedniej kolejności, inaczej przekładem
    -najlepsza herbata jest wtedy gdy, jest poslodzona niepełna lyzeczka cukru, nieppomieszana!, lyzeczka nadal starczy z kubka smile

--
    "Koty są kotami, a ludzie są ludźmi.
    Choć czasem koty są jak psy, a ludzie jak świnie"- czytelnik23-is-me
  • kwintesencja_patologii 28.01.14, 01:08
    prigi napisała:
    > - mięso, ziemniaki i surówka na talerzu musza leżeć w odpowiedniej kolejności,
    > inaczej przekładem

O, to ja mam to samo big_grin Ziemniaki koniecznie na górze! smile
    Poza tym nie umiem spać bez jaśka, jasiek to konieczność! Zawsze trzymam pod nim rękę, jak śpię. A ostatnio mam nowy nawyk związany ze spaniem - zasypiam na brzuchu, prawą nogę mając wyprostowaną, a lewą zgiętą w kolanie, podciągniętym wysoko, prawie że do ucha wink
    Jak czekam na windę, zawsze stoję po lewej, na wycieraczce od znajdującego się tam mieszkania. I muszę zdążyć na tę wycieraczkę dobiec zanim zatrzasną się drzwi od klatki schodowej wink
    Każdą nową książkę muszę powąchać...

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/3jvziei3gvavdngg.png
  • jowita771 04.02.14, 09:52
    Uśmiałam się z tej wycieraczki i z konieczności dobiegnięcia i mi się przypomniało, że jak byłam młodsza, to tez musiałam dobiec na półpiętro zanim drzwi od klatki się zamknęły. Wydawało mi się, że ktoś mnie goni i złapie, jak nie dobiegnę. Pozostałe piętra mogłam już pokonać normalnym krokiem, bo byłam bezpieczna, zdążyłam przecież na półpiętro suspicious
    Zdarzało mi się jeszcze podbiec znienacka, bo sobie wyobraziłam, że ktoś mi da w łeb zza winkla. Walczyłam z tym, bo wyglądało idiotycznie, nawet w domu nagle się zrywałam do biegu, bo musiałam pokonać przedpokój w sekundę, inaczej mnie dorwie i zeżre COŚ. Boże, jak dobrze, że już tego nie robię przy ludziach.
    --
    homoseksulaizm jest czyms
    niewlasciwym wrecz obrzydliwym [...]
    I prosze mi tu nie wyjezdzac z homofobia
    by vibe-b
  • totorotot 27.01.14, 21:05
    Codziennie rano muszę wziąć prysznic, umyć włosy etc.
    Codziennie muszę ogarnąć balagan żeby chociaż wyglądało że jest porządek i wytrzec podłogi mopem.
    Codziennie msze sprawdzic onet, forum i fejsa.
    Do sprzątania muszę mieć skoczna muzykę.
    Nie wiem, czy to się liczy.
    Ale inaczej złe się czuję.

--
    enjoy the silence
  • mathiola 28.01.14, 07:22
    i jeszcze musisz wstawiać pusty post po każdym napisanym tongue_out
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/6ac6b93bad.png
  • totorotot 27.01.14, 21:22

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/vd/rj/ynw5/A8w3TgVg9Itt8rXnpX.jpg
  • rebelka1986 27.01.14, 21:32
    Ja też zawsze szarpię za klamkę - jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym nie zamknęła drzwi, mimo to jestem PEWNA, że akurat gdybym raz nie sprawdziła, to okazałoby się, że dom został otwarty i mnie okradli wink
    Podobnie jak autorka nie usnę z guzikami czy zamkami od pościeli przy twarzy.
    Mam ze trzydzieści różnych ładnych kubków, które sama sobie wybierałam, a kawę piję i tak tylko z jednego i prawie nigdy nie wkładam go do zmywarki w obawie, że ta akurat będzie na chodzie jak zachce mi się kawy wink
    I też lubię jak wieczorem wszystko jest mniej więcej na swoim miejscu, daje mi to
  • rebelka1986 27.01.14, 21:36
    sorry, ucięło mnie smile
    ...jakiś taki wewnętrzny spokój. Nie zawsze mi się uda, bo jak zdarzy mi się wrócić późno a mąż z dziećmi zrobi sajgon, to wiadomo, że po nocach nie będę zbierać klocków, ale pusty zlew to dla mnie minimum niezbędne do komfortu psychicznego big_grin
    Aaa, no i oczywiście przed położeniem się do łóżka fefnaście razy sprawdzam czy zamknęłam drzwi a nieraz jeszcze w półśnie wstaję i chociaż z daleka zerkam na zamek czy aby na pewno przekręcony big_grin
    --
    http://lb4m.lilypie.com/m2l3p2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/mNaIp1.png
    --
    ‎"Małżeństwo to związek, w którym jedno ma zawsze rację, a drugie to mąż" wink
  • capa_negra 27.01.14, 21:46
    Przeczytałam watek i ja mam jakąś kumulację....
    Sypialnia:
    Musi być ciemno, drzwi zamknięte, kołdra w odpowiednia stronę, budzik nie możne tykać, kubek picia przy łóżku, muszę zaliczyć toaletę przed snem.
    Przed każdym wyjściem z domu tez.
    Płyta grzewcza musi być zawsze przetarta płynem do okien, na co dzień jem sztućcami z konkretnego kompletu, a tego drugiego nie tykam, jedzenie musi być po właściwej stronie talerza.
    Głowę myję codziennie, muszę mieć indywidualny ręcznik do wszystkiego.
    Wszystko wącham: jedzenie, ręczniki, czyste pranie!!! ( zdarza mi się prosto z suszarki włożyć do pralki...) jak coś nie przejdzie testu węchowego nie jem, nie ubiorę etc.
    Proszę komisji...czy ja jeszcze jestem normalna??

--
    A weź ty takie rady, zwiń w ciasny rulonik i rozważ znaczenie słowa czopek snem
  • jk3377 27.01.14, 22:15
    łe no spoko, jestes jedna z normalniejszych heheh te co nic nie mają niech sie czuja dzwnie, bo to dziwne nie mieć nic z takich rzeczy hahahabig_grin
    --
    -LEGALNY NARKOTYK - OSTROŻNIE!-
  • capa_negra 27.01.14, 22:45
    Kurde doczytałam wątek i..... skarpety tez wieszam parami, spinacze musza być w tym samym kolorze, moja bieliznę wieszam zawsze po lewej stronie suszarki , męża zawsze po prawej.
    Układam banknoty nominałami i w jedną stronę.
    Karty w portfelu musza być ułożone w określonej kolejności.
    Masakra... idę spać zanim ktoś dla mnie skierowanie do psychiatryka skołuje
    --
    A weź ty takie rady, zwiń w ciasny rulonik i rozważ znaczenie słowa czopek
  • kanna 27.01.14, 21:49
    Komórkę lubię mieć przy sobie, jak nie mam, to się wracam... Ale jak za daleko, to się nie wracam.

Poza tym - nic nie muszę big_grin Co za ulga wink
    --
    Jak można taką podłą być i mieć tak ładny biust
  • woezel_pip 28.01.14, 00:24
    Ee, normalna jestem big_grin
    Tylko kurki od gazu sprawdzam przed wyjściem (ze 3 razy), żelazko czy wyłączone (2 razy) i próbuję klamką czy aby drzwi zamknięte (ze 3 razy) plus czasami zawracam na klatce schodowej, żeby potwierdzić zamknięcie).
    A, spać muszę zawsze po zewnętrznej stronie łóżka i nie mogą mi wystawać stopy smile.
  • kiecha3 28.01.14, 07:06
    przed snem koniecznie siku....
    skarpety parami...
    w zmywarce łyżki z łyżkami, a widelce z widelcami - nie cierpię bałaganu...
    papier toaletowy zawsze urwany równo na perforacji, i powieszony od ściany....
    idąc po chodniku staram się nie nadeptywać na "kreski" pozostałość z dzieciństwa.....

na szybko tylko (aż) tyle..
    --
    http://fajnamama.pl/suwaczki/plivjdg.png

.... wielokropek....
  • jowita771 04.02.14, 09:56
    A ja właśnie na kreski i najlepiej środkiem stopy.
    --
    by vibe-b
  • mathiola 28.01.14, 07:25
    wychodzi, że jestem wolna od natręctw.
    Jeszcze do niedawna MUSIAŁAM mieć kubek do kawy określonego kształtu, taki nieprosty i nierozszerzany.... ale odkąd zbił mi się ostatni tego typu nauczyłam się pić w czym popadnie.
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/6ac6b93bad.png
  • rebelka1986 28.01.14, 08:22
    O, jeszcze mi się przypomniało, że też wszystko wącham. Jak mam katar i zatkany nos to też wącham, odruchowo. Nawet wodę butelkowaną.
    --
    http://lb4m.lilypie.com/m2l3p2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/mNaIp1.png
  • mamaoskarka18 28.01.14, 08:33
    siusiu przed snem i przed każdym wyjściem z domu, wieczorem zlew pusty i błyszczący tak samo kuchenka, skarpety powieszone parami,codziennie inne ubranie, codziennie odkurzanie i nigdy nie umyłam podłóg mopem zawsze ścierą bo wydaje mi się że mop nie myje tylko rozmazuje ,
    --
    Przed wdaniem się ze mną w kłótnie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż jedno słowo niewłaściwie sformułowane może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu.
  • dlania 04.02.14, 09:55
    Ja właśnie tez, o dziwo sie okazuje. Płyte kuchenna mam zasyfioną tygodniami, w pokoju sypialnym mnóstwo diodek, pykaczy i innych przeszkadzaczy, nie prasuje, nie paruje, nie sprawdzam kurków ani klamek, spie w czymkolwiek i gdziekolwiek, hmmm, coś ze mną nie tak?wink

No dobra, jak jedziemy gdzies na dłużej, to zawsze po wyjściu z domu nie jestem pewna, czy kot nie został na balkonie. Nawet jak jestm na 99% pewna, że go tuz przed wyjściem widziałam na fotelu, to i tak do powrotu do domu sie niepokoję. A czasem sie wracam. Obsesja stąd pewnie, że z 2 razy zdarzyło się nam zamknąc gada na kilka godzin (na zczęście w sprzyjającym okoliczniościach pogodowych)

No i jeszcze spanie - musze mieć nakryte uszy, tzn. jedno wtulone w poduszkę, drugie nakryte kołdrą lub ręką. Aczkolwiek od kiedy uzywam zatyczek do uszu i ten nawyk mi mija.

--
    "Dwulatek może wyć pół dnia, bo banan jest krzywy a on chce prostego" (by run_away83)
  • guderianka 28.01.14, 08:38
    wiecie co-chyba nie mam takich szczegółów
    bo papier rozwieszony rozwijaniem do zewnątrz się nie liczy ? suspicious
    no i jeszcze mam wybrane kubki do herbaty i kawy

ale z reszty spraw nazwijmy to pedantycznych skutecznie się wyleczyłam
    --
    Polecam sportowy krem do rąk
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/aj/bi/e83n/A8WTTObXAoZ7NOGD9X.jpg
  • solejrolia 04.02.14, 00:05
    liczy się. ja też to mam!
    --
    ...mogłabym być miła dla niektórych ludzi, ale oni sami mi na to nie pozwalają...
  • jowita771 04.02.14, 09:58
    Ja tez lubię rozwijaniem na zewnątrz, a w robocie któraś ma odwrotnie i tak sobie przewieszamy.
    --
    Nie o te Hiny chodziło
  • guderianka 04.02.14, 15:15
    hehe big_grin
    p.s. rozwijanie inne jest niezdrowe-zbiera się bakterie ze ściany a potem przykłada to do ..wiadomych rzeczowników wink
    --
  • robbea1 28.01.14, 09:33
    Oprócz siku przed spaniem i sprawdzeniem czy drzwi zamknięte - nie muszę nic big_grin
    --
    Zajrzyj tu...
  • margotka28 28.01.14, 10:04
    w zimie przed snem sprawdzam czy nie trzeba wrzucić ekogroszku do pieca, nawet jak godzinę wcześniej wsypałam cały worek
    wieczorem muszą być gary pomyte, a zmywarka wyładowana
    na stole nie mogą stać naczynia nie ważne czy brudne, czy do połowy dopite - fobia jakaś masakryczna, koleżanki nie mogą zdzierżyć jak im zabieram kubek z połową kawy wink
    drzwi od sypialni muszą być zamknięte
  • mme_marsupilami 28.01.14, 10:59
    Przeszkadzaja mi guziki od koldry/ poduszki, po zamknieciu drzwi wejsciowych na klucz powtarzam glosno "zamkniete ". Po przyjsciu do pracy MUSI byc kawa - bardziej tradycja niz natrectwo, ale byc musi.
    --
    Mój sposób na kryzys:
    Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/ij/xd/byhj/kQu1cBICSSUba962oA.jpg
  • sewa.49 28.01.14, 13:30
    herbate pije z jednego kubka, pamiatka z dziecinstwa. nie zasne jak nie poczytam ksiazki, chociaz pare stron. jak jestem narabana to tez czytam, a na drugi dzien musze jeszcze raz przeczytac, bo nie pamietam co czytalam big_grin
    --
    http://supergify.pl/images/stories/Aniolki%20gify/aniol_11.gif
  • aniuta75 04.02.14, 20:48
    Oo też muszę pcozytac, nawet jak na twarz padam ze zmęczenia i oczy same mi się zamykają. Bodaj jedna stronę smile.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/lh/mb/wvld/f5jaj7o5tGtoWB0jeX.jpg
  • jk3377 28.01.14, 13:43
    dzieki dziewczyny za odzew i podzielenie sie swoimi dziwnymi nawykami i przyzwyczajeniami. lekko mi na duszy,ze nie jestem sama big_grin
    z jednych się usmialam, z drugich przeraziłam,ale wszystkie jestem w stanie zrozumiecsmile a kto nie ma nic, niech załuje, bo ma nudę hahah
    --
    "Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."
  • guderianka 28.01.14, 13:46
    kto nie ma nic, niech załuje, bo ma nudę hahah

raczej wolność
    nie ma nic bardziej komfortowego niż świadomość że nic się nie musi-sikać, prasować,myć garów TERAZ, itd. big_grin
    --
  • jk3377 28.01.14, 14:13
    guderianka, nie psuj mi klimatu, daj troche poprzeżywaćwink
    a ty przeciez cos tam małego ale miałas, to co sie tak z ta wolnością wyrywasz? wystarczy,ze na wolnym maglu jest wolność hahahbig_grin
    --
    -LEGALNY NARKOTYK - OSTROŻNIE!-
  • guderianka 28.01.14, 15:10
    każdy ma jakieś przyzwyczajenia ale naprawdę nie jest śmieszne, gdy zaczynają one nami rządzić i powodować pewne zachowania. Serio piszę, żyłam z matką pedantką-i to lekką ale NIE BYŁO naczyń w zlewie u mnie też nie było-do czasu gdy zdałam sobie sprawę, że jednak komfort własny na czym innym polega wink
    ale to tak oft w sumie wink
    --
  • cudko1 03.02.14, 14:08
    nigdy nie miałam żadnych "natręctw", serio absolutnie żadnych, do czasu pojawienia się magielek w moim życiu, od tego czasu, nabyłam systemu układania zakupów w sklepie, i wieszania cholernego papieru toaletowego, tongue_out do niczego więcej się nie przyznaje

i tak powstał w domu rozłam, bo widocznie moja mama ma odwrotny i tak sobie przewieszamy przy każdej bytności w kiblu big_grin
    --
    POMÓŻCIE WYGRAĆ WREDNE CZAROWNICE smile
  • guderianka 03.02.14, 14:51
    cudaku, Tobie pierwszej się przyznam- ja gdziekolwiek jestem-zawsze przewieszam suspicious u mamy teściowej koleżanki big_grin
    --
  • jk3377 03.02.14, 16:02
    a mowila,ze nic nie ma, gudi...hmmm a tu proszęsmile czyli jednak cos musisz heheeh
    --
    "Na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" pisze się na pewno razem.
  • guderianka 04.02.14, 09:08
    przeca pisałam wyżej

bo papier rozwieszony rozwijaniem do zewnątrz się nie liczy ? suspicious
    no i jeszcze mam wybrane kubki do herbaty i kawy

--
  • solejrolia 03.02.14, 23:57
    wieszam papier toaletowy od ściany, tak jest wygodniej urywać go. jak widzę, że jest inaczej, to przekłada, nawet jeśli jestem w gościach

nie lubię pierdolnika wokół siebie, potrafię rozmawiać z kimś i dyskretnie porządkować,
    np ostatnio złapałam się na tym, że byłam u koleżanki, gadu gadu, i mimowolnie zaczęłam układać jej gazety, bo nie lezały równo, tylko były rozpieprzone na całym blacie.
    no niestety, ale czasopisma muszą leżeć w zgrabnym sosiku, a nie jak bądź!
    --
    ...mogłabym być miła dla niektórych ludzi, ale oni sami mi na to nie pozwalają...
  • solejrolia 04.02.14, 00:04
    wiem co jeszcze, praktycznie zawsze jest tak, ze czytam post założycielski i od razu odpowiadam na niego, a później dopiero czytam odpowiedzi innych. (i w ten sposób dowiaduję się, ze ktoś wcześniej to samo, lub podobne coś, napisał. )
    no chyba, że post założycielski nie zaciekawił mnie, to już nie czytam dalej odpowiedzi, bo i po co.
    --
  • jowita771 04.02.14, 09:40
    Lubię "szczupłe" widelce, takie z długim wąskim tym ostrym. W domu rodzinnym został w pewnym momencie taki jeden i ja bardzo o niego wojowałam. Moje młodsze rodzeństwo wyczuło, że ten widelec jest jakiś lepszy i też chcieli nim jeść, ale nie dałam się. W okresach zaostrzenia objawów trzymałam nawet ukochany widelec w pokoju, żeby nikt nie capnął. Teraz jak jeżdżę do mamy, to zawsze go dostaję do obiadu, mama pamięta mojego fisia. W domu mam same szczupłe widelce, tylko takie kupuję.
    --
    w ukladzie wolna kobieta-niewolny facet co sie maja ku sobie:
    czlowiek z wagina to scierka i szmata
    czlowiek z penisem to odpowiedzialny i przetestowany ojciec i maz /by k1k2/
  • valla-maldoran 04.02.14, 10:19
    W pierwszej chwili wydawało mi się, że nie mam żadnych świrków. Zresztą kiedyś miałam dużo, ale stwierdziłam, że to strasznie wkurzające, ograniczające i głupie. Zaczęłam się więc oduczać.
    Co mi zostało?
    Mam swój (i TYLKO swój) kubek do porannej kawy i biada by była temu, kto by go ruszył. Tym bardziej, że się długo budzę i rano jestem bardzo user unfriendly.
    Nie zasnę wieczorem, jak nie poczytam książki. Mogę być nawalona, schetana, nosem się podpierać, ale muszę choć otworzyć książkę i jeden wyraz przeczytać (może być bez zrozumienia).
  • bronia_84 04.02.14, 10:34
    Z tymi widelcami też tak mam big_grin Mój m za to lubi takie grubsze. Więc mamy i takie i takie i każdy je swoimi.
    Z papierem - koniecznie rozwijanie do zewnątrz. Jak jest inaczej, to przewieszam. Była walka z M na początku, ale już jest po mojemu.
    Inna fobia - jakby mi się zdarzyło puścić pralkę wieczorem - no nie ma bata, muszę poczekać aż skończy prać i rozwiesić. A jak raz zasnęłam, to w nocy wieszałam. To samo jak puszczę przed wyjściem z domu.
    Jak sobie przypomnę, że zostawiłam coś w aucie w garażu, niekoniecznie w tej chwili potrzebnego, to muszę po to iść, choćby była zima, a ja w piżamie. Garaż mam jakieś 50m od domu.
    Lubię porządek i ład - więc dom w miarę na bieżąco ogarniam - czasem odkurzam nawet o 21. Wszystko musi równo leżeć, obrus musi być prosto, ręczniki równo zawieszone, kapa na kanapie wygładzona itd...
    Oczywiście naczynia umyte na wieczór i przed każdym wyjściem.
    Nigdy nie wyszłabym z domu mając złuszczony częściowo lakier na paznokciach - never ever!
    Ubranie muszę mieć zawsze czyste - kilka razy się zdarzyło, że jechałam od mamy do domu się przebrać, bo się czymś ubrudziłam (10km). To samo dotyczy mojego dziecka.
    Przed spaniem - zawsze muszę mieć umyte zęby i w ogóle cała muszę być umyta - choćbym nie wiem jak nawalona była zawsze się myję.
    Nigdy nie rzygam po alko - choćby nie wiem jak mi się chciało. Dlatego wielkie było moje zdziwienie i strach podczas haftowania w ciąży.
    Robię wszystko od razu jak o tym pomyślę - bo potem mi się nie chce, albo zapomnę.
    Nigdy nie pójdę spać zanim się po kłótni nie pogodzę z M. Aczkolwiek kłótnie raczej rzadko się zdarzają.
    Siku przed spaniem zawsze musi być - choćby kilka kropel.

Tak wychodzi na to, że jestem królową fobii i muszę się natychmiast leczyć.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/2r8rvcqgwkw7rwq5.png
    http://s2.pierwszezabki.pl/051/051151971.png?9486
  • szarsz 04.02.14, 10:51
    Ale z pralką to racjonalne, a nie świr. Mokre pranie leżące całą noc w zamkniętej pralce potrafi zacząć śmierdzieć, fuj.

A ja mam tylko jednego świra chyba: jak się obudzę w nocy, to nie zasnę, póki się nie dowiem, która jest godzina i ile mam spania przed sobą.
  • jowita771 04.02.14, 12:34
    Z tym sprawdzaniem godziny mam to samo, muszę sprawdzić, żeby wiedzieć, ile snu zostało, bo inaczej nie zasnę.
    --
    by vibe-b
  • guderianka 04.02.14, 12:42
    etam, po jednej nocy nie śmierdzi (sprawdzone wielokrotnie big_grin) suspicious
    --
  • bronia_84 04.02.14, 15:10
    Gudi moje by na pewno śmierdziało, no kurde na bank. Czy to fetor wyimaginowany czy nie, śmierdziałoby na 100%!
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/2r8rvcqgwkw7rwq5.png
    http://s2.pierwszezabki.pl/051/051151971.png?9486
  • guderianka 04.02.14, 15:14
    wierzę big_grin
    --
  • szarsz 04.02.14, 15:36
    Moje też. Nawet jeśli nie zaraz po wyciągnięciu z bębna, to przy suszeniu, bo mam dość wilgotne powietrze i wolno schnie.
  • aqua48 04.02.14, 16:39
    Muszę mieć na łóżku naciągnięte gładko prześcieradło. Jak się zroluje, odsłoni kawałek materaca, nawet w nogach, to się budzę. I nie zasnę jeśli jest w pomieszczeniu ciemno całkowicie, muszę widzieć zasypiając kawałek okna, ciut światła, cienie przedmiotów w pokoju, a kawa tylko z mlekiem smile Takie fobie i fobijki.
  • biedroneczka47 04.02.14, 19:57
    No to jadę ze spowiedzią wink
    Kubki inne do kawy, inne do herbarty i jeszcze na różne herbaty różne kubki. Inny na owocową (kolory też zależne od tego jakie owoce) inny na zieloną itd.
    Był czas, że używałam tylko jednego rodzaju łyżeczek ale mi przeszło jak kupiłam zmywarkę i nie zawsze były dostępne.
    Z kubkami w ogóle raz przeżyłam swoisty dramat. Pracowałam w biurze, gdzie wszyscy korzystali z jednej kuchni i miałam oczywiście ukochany kubek, w którym rano parzyłam rytualną kawusię. Pewnego ranka nie ma mojego kubeczka. Śledztwo wykazało, że został zbezczeszczony przez kadrową która sobie w nim zrobiła pomidorową gorący kubek.
    Jeśli chodzi o sprzątanie to nie mam jakiegoś silnego poczucia obowiązku.
    Drzwi wejściowe sprawdzam kilka razy dziennie czy są zamknięte od środka na kręcioła i przed spaniem zawsze sprawdzam czy domofon wyłączony (sąsiad trunkowy potrafi się pomylić np o 3-ciej w nocy)
    Śpię z poduszką między kolanami, bo mam kościste i nie mogą się stykać. (w ciąży były dwie poduszki) Pozycja embrionalna. Do tego mam misia. Trzymam go w objęciach, bo jak leżę na boku to nie mam co zrobić z górną ręką. Przykryta muszę być po same uszy, piżama nie może być pomarszczona. A już nie daj Boziu żeby mi się nogawki sfałdowały w kolanach albo rękawy w łokciach. Wiercę się i naciągam, bo mnie gniecie. I w piżamie dwuczęściowej nie może być odstępu między górą a gaciami.
    Jak śpię na plecach to mam koszmary.
    Jak się obudzę w nocy muszę sprawdzić ile spania jeszcze zostało.
    Wietrzę pościel kiedy tylko pogoda pozwala. Potrafię tygodniami w ogóle nie chować do tapczanu tylko wywalać na całe popołudnia na balkon.
    Banknoty w portfelu od największego do najmniejszego wszystkie buzią w jedną stronę.
    Nigdy nie mówię w pracy co będę mieć na obiad. Raz się pochwaliłam że mam gotowy obiadek, tylko do odgrzania w 5 minut i miałam stłuczkę pod samym domem i stałam na mrozie ponad godzinę. Teraz się boję i nie mówię.
    jak sobie coś przypomnę to dopiszę wink
  • aniuta75 04.02.14, 20:14
    Muszę mieć posmarowane usta tłustym kremem. To pozostałość po okresie częstych przeziębień, kiedy to się śpi z otwarta buzią a potem usta takie spierzchnięte i wysuszone, że często aż krew leci. Więc smaruję na wszelki wypadek, gdyby we śnie mnie przeziębienie zaatakowało big_grin.

No i nie zasnę z zimnymi stopami, skarpetki do spania zawsze muszą być na rozgrzewkę. Potem zrzucam jak już mnie parzą big_grin.

Po przyjściu do domu przebieram się w bodaj spodnie domowe, no chyba że wpadam tylko na 15 minut to wtedy nie. I chora jestem jak chłop portkami co po dworze chodzi, siada gdziebądź, jeździ autem itp potem się wyciera w kanapę, gdzie dzieci często gęsto buzie kładą brrrr.

Mam określoną kolejność robienia wszystkiego np sprzątania, otwierania drzwi kluczami, wkładania butów itp. Może to jakiś rodzaj nerwicy alboco big_grin.

Eeeeeee dużo tego wszystkiego mam big_grin.

--
    SERIALOWO, FILMOWO I NIE TYLKO big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka