Dodaj do ulubionych

Co na stół? urodziny

21.05.14, 11:34
W czerwcu organizuję urodziny dzieci dla rodziny - ok 12 osób dorosłych
planuję dwa ciasta w kształcie tortów
sałatkę śledziowo buraczkową - duża micha
sałatkę jarzynową (tradycyjną) - duża micha
na danie gorące naleśniki z mięsem mielonym, fasolą i kukurydzą - zapieczone z serem
ale coś na tym stole mało będzie
co dać jeszcze oprócz ugotowanych jajek, ogórków pomidorów ????

--
aby wyjść musiałam przedzierać się przez tłum stojący do kas(brzydki zapach, fioletowe nosy, stare jesionki, blade pełne depresji i smutku oczy na styranych życiem w biedzie twarzach) by Gazeta mi płaci o Biedronce
Obserwuj wątek
        • upartamama Re: Co na stół? urodziny 21.05.14, 12:55
          W takim razie poproszę o rozszerzenie swojej wypowiedzi o:
          co nie pasuje
          jakie propozycje zamienne
          --
          aby wyjść musiałam przedzierać się przez tłum stojący do kas(brzydki zapach, fioletowe nosy, stare jesionki, blade pełne depresji i smutku oczy na styranych życiem w biedzie twarzach) by Gazeta mi płaci o Biedronce
          • opium74 Re: Co na stół? urodziny 21.05.14, 13:54
            menu wydaje mi się jesienno zimowe.
            Sałatka śledziowa, jarzynowa na majonezie w czerwcu??
            Czy to ma być oficjalny zestaw typu pierwsze, drugie, deser??
            Ja bym podała jakąś lekką zupę: chłodnik z avocado, zupa z zielonego ogórka, gaspacho, zupa cebulowa itp.
            na drugie w zaleznosci od upodoban ale wymysliłabym cos co moge zrobic wczesniej i tylko wstawic do pieca:
            indyk w sosie curry, królik duszony w sosie cebulowo musztardowym, jagnięcina duszona z warzywami - do tego do wyboru: kuskus lub kasza bulgur i np. pieczone bataty z papryczkami chili.
            z surówek i sałatek wykorzystałabym to co akurat jest w warzywniaku - sieże, pachnące - ja ostatnio mam nakręt na koper włoski z pomarańcza i orzechami.

jako "zimne stojace na stole" tart wytrawne sa super pomyslem - zawszze ciesza sie powodzeniem.
            --
            Idioci i ge­niu­sze są wol­ni od obo­wiązku ro­zumienia dowcipów
      • upartamama Re: Co na stół? urodziny 21.05.14, 12:56
        tarty do tej pory robiłam na słodko - z jabłkami, gruszkami i kruszonką. Podrzuć może jakiś przepis?
        --
      • st_karolka Re: Co na stół? urodziny 21.05.14, 15:54
        Menu :
        Zupa :
        Chłodnik - buraczkowy lub ogórkowy
        A jak będą arbuzy to arbuzowy !!!

Tarty wytrawne (do wyboru):
        www.conaobiadkochanie.pl/2013/10/tarta-wytrawna-quiche-z-brokuami-i.html
        www.conaobiadkochanie.pl/2013/10/tarta-wytrawnaquiche-ze-szpinakiem.html
        www.conaobiadkochanie.pl/2013/09/tarta-wytrawna-z-pieczarkami-boczkiem-i.html
        www.conaobiadkochanie.pl/2013/09/tarta-wytrawna-z-kurczakiem-i-czerwona.html
        Sałatki :
        www.conaobiadkochanie.pl/2014/03/czerwona-saatka-nigelli-czyli-czerwona.html
        www.conaobiadkochanie.pl/2014/03/saatka-z-roszponki-z-pomidorkami.html
        Sałatka grecka z fetą i oliwkami i winegretem z oregano

Mięso :
        Może upiecz gar żeberek , udka z kurczaka, albo sztukę mięsa - samo się robi.

Dodatkowo :
        Fajne pieczywo, masło czosnkowe, pasty do chleba (hummus, pasta z bakłażana) - są na oliwie, nie majonezie - to mogą sobie postać na stole.
        Deska serów, winogrona.

za linki przepraszam - ale nie mam czasu przepisać przepisów

K.

--
        www.conaobiadkochanie.pl/
        • upartamama Re: Co na stół? urodziny 22.05.14, 08:09
          Wielkie dzięki, na pewno zrobię tartę brokułową.
          --
    • fajtek_kot Re: Co na stół? urodziny 21.05.14, 12:50
      w czerwcu uwazalabym z jajkami i salatkami z majonezem.ale do rzeczy-na cieplo moze jakas potrawke,cos gulaszopodonego z kurczaka z jakims pieczywem, do tego salatki raczej lekkie-grecka albo mix salat z kawalkami kurczaka,orzechami i jakims dipem.a moze zrobic grilla i upiec warzywa,rybki i mieska,a do tego ogorki,pomidory,papryka???
      • upartamama Re: Co na stół? urodziny 21.05.14, 12:58
        Grill odpada gdyż w tamtym roku zaplanowałam imprezę typowo grillową. szaszłyki, karczek, kiełbaski i kaszanki. Lało jak z cebra, mąż pod parasolem grilował jak mógł - wogóle go na imprezie nie było widać, reszta gości w domu a na stole właśnie sałatki greckie i mixy sałat, które ogólnie mówiąc w mojej rodzinie nie cieszą się zbytnią popularnością.
        --
        • magjug Re: Co na stół? urodziny 21.05.14, 13:41
          no to jak nie grill, to może pieczone w piekarniku pałki i podudzia z kurczaka, po marynowaniu przez noc w lodówce w oliwie z oliwek i przyprawach.. pieczesz to jakaś godzinę w 180 stopniach (ale to trzeba sprawdzać, coby za bardzo się nie przypiekły), to to masz na gorąco, możesz zrobić pizze na blasze i pokroić w kawałki, na zimno sałaty wszelkie z pomidorami, fetą, ogórkiem czy czymś tam innym, możesz zrobić nadziewane pomidorki, sałatkę Fantazję - mięso z kurczaka z rożna, ryż, jajka, ananas, jabłko, to zalane sosem majonezowym z sokiem pomarańczowym, curry i nie pamiętam co tam jeszcze było (ale mogę sprawdzić jak chcesz). możesz upiec takie kuleczki z ciasta z oliwkami w środku, albo roladę z ciasta francuskiego z mięsem mielonym i pesto, ciasto francuskie zawijane z pietruszką i żółtym serem (zawijasz w roladę, kroisz, smarujesz rozkłóconym jajkiem z mlekiem i pieczesz do zrumienienia), nadziewane i zapiekane papryki...
          --
          Mózg człowieka jest mały i prymitywny. Wielu postanowiło z niego nie korzystać.
    • arwena_11 Re: Co na stół? urodziny 21.05.14, 13:49
      ja bym zrobiła jeszcze coś pod dzieci?
      "sałatka" z galaretek ( u mnie zawsze idzie do końca ) - różnokolorowe galaretki pokrojone w małe kawałeczki i wymieszane.
      małe kanapeczki ( takie na jeden gryz ) sałata, wędlina lub jajko, łośos itd, pomidor, ogórek, papryka. Zawsze robię 2-3 bardzo duże tace i znikają do wieczorasmile
      paluszki, chrupki itd słone przegryzki
      sałatka owocowa ( kiwi, pomarańcz, banan, jabłko, melon ) i do tego bita śmietana ( tak wiem bomba kaloryczna, ale jaka smacznasmile)
      --
      Marta
      Mama Daniela ( 16-11-2000 ) i Gabi ( 05-07-2002 )
      DZIECI ROCZNIK 2000
      • kanga_roo Re: Co na stół? urodziny 21.05.14, 14:14
        imprezy dla dzieci robię zawsze tylko na słodko - w czerwcu jest cudownie, bo są truskawki, i ciasto z truskawkami, galaretką i bitą śmietaną znika jak zaczarowane.
        nie zapraszam wtedy rodziny na obiad ani na kolacje, tylko na kawę. natomiast kiedy organizowałam dorosłe urodziny, oprócz tortu i ciast były deski serów i wędlin, owoce, i rozmaite kurczakowe kawałki z piekarnika plus bagietki i zielenina. a, i barszczyk.
    • olinka20 Re: Co na stół? urodziny 21.05.14, 14:32
      Tez bym sie bała w upały sałatke sledziową i z majonezem.
      Jak juz majonez to proponuje pałki kurczaka w majonezie:
      dyja.pl/index.php/blog/przepisy/item/167-kurze-podudzia-pieczone-w-majonezie.html
      Sa pyszne, chrupkie i soczyste.
      Do tego wielka micha mixu sałat z pomidorkami i jakie warzywa lubisz z winegretem.
      Jako przekąski mozna zrobic takie kieszonki:
      dyja.pl/index.php/blog/przepisy/item/182-ricotta-ze-szpinakiem-w-ciescie-francuskim.html
      --
      Mam odsmyczowe i odkuwetkowe zapalenie mózgu smilesmilesmilesmile
    • dziewczyna_bosmana Re: Co na stół? urodziny 21.05.14, 15:04
      Podpowiem tylko sałatkę, jest lekka i przepyszna.
      Kolorowa sałata z rukolą, pomidorki koktajlowe (zwykłe też ok pokrojone w kostkę), camembert, kiełki rzodkiewki, prażone ziarna słonecznika, oliwa, odrobina octu winnego, sól, pieprz. Smakuje OBŁĘDNIE smile
      --
      http://lpmm.lilypie.com/6hsap1.png http://lpmm.lilypie.com/a3ATp1.png http://s2.pierwszezabki.pl/052/052416990.png?34

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka