Dodaj do ulubionych

Zobaczcie co rtęć robi z neuronami

21.01.14, 01:01
Wiem, ze temat nie związany z boreliozą bezpośrednio ale dający do myślenia również nam chorym.
Od dziecka jesteśmy narażani na konsekwencje szczepionek, których składu nikt z nas tak naprawdę nie zna i nie ma wpływu na to co nam aplikują i jaki wpływ zawartość szczepionek może mieć na nasze dalsze życie i na stan naszego umysłu.
Na forum głównym boreliozy wątek został prawie natychmiast usunięty, ale moim zdaniem warto się zastanowić nad tym tematem.
Krótki filmik:
www.youtube.com/watch?v=VImCpWzXJ_w

Edytor zaawansowany
  • stefano33 22.01.14, 07:12
    Szczepionki to lekarstwa. Ich skład jest dokladnie znany, więc jakieś teorie spiskowe są bez sensu.
    Jaki jest wpływ - to tylko gdybanie. Ja nie widzę związku z tematem forum.
  • bbeap 04.02.14, 14:49
    A ja widze ogromny zwiazek, miedzy innymi z powodu zatrucia metalami wracaly objawy wiekszosci pacjentow dr Horowitza, warto przeczytac jego najniwsza ksiazke o
    hrobie z lyme i koinfekcjach, jest tam caly rozdzial o metalach ciezkich a nawet dokladnie opisana chelatacja.
    Zmienilam dr i lecze sie u dr z Gdanska, z ktorym kontakt jest zawsze czy to telefoniczny czy mailowy, powiedzialam dr o ksiazce od razu ja zakupil, przeczytal i leczy mnie wg niej.
    Biore antybiotyki (rif 600 plus doxy 200 x 2 pkus sumamed x 3 dni w tyg pkus pulsy tini, do tego pelny zestaw Buhnera na bart wg nowego schematu, serrapeptase wg Horowitza, Rechtsregulat wg Klinghardta, rizol gamma wg Klinghardta z mms plus cats claw i andro
    Wczesniej balam sie tylu ziol (wczesniejsza lekarka kazala wiecznie przerywac) ale dr wrecz kazal brac mi pelny protokol.
    Poszerzyl badania, zwiekszyl dawke wit D trzykrotnie, dodal suplementy przeciwzapalne.
    Jutro mam wizyte, dostane recepte na plaquenil i LDN wg Horowitza i prawdopodobnie dozylny glutation plus bedziemy rozmawiac na temat protokolu chelatacji wg Horowitza.
    Od miesiaca stosuje sie do wskazowek dr, czuje sie potwornie, ale znacznie poprawil mi sie wzrok, ostrosc widzenia wrocila do normy, umysl, pamiec, mam jednak potworne bole stop/miesni/glowy i te okropne stany roztrzesienia pkus wieczne boke gardla. Dr badal wirusy i pasozyty. Nie ogranicza sie do samej bb! Slucha pacjenta, ma duza wiedze, jest otwarty a przede wszystkim leczy wg wskazowek Horowitza.
    Aha i nie podpisywalam zadnych cyrografow.
    Wracajac do tematu - objawy bb pokrywaja sie z objawami zatrucia metalami, mozna o tym bardzo dokladnie przeczytac w ksiazce Horowitza.

--
    "Cowards die many times before their deaths;
    The valiant never taste of death but once!"
    "There are hazards in anything one does,
    but there are greater hazards in doing nothing!"
  • matatjachu 14.06.14, 14:23
    Witam Cię,

bardzo zainteresował mnie ten artykuł, bo od 10lat cierpię na dziwne dolegliwości które pokrywają się z depresją, nerwicą, zaburzeniami emocjonalnymi, mam zaburzenia koncentracji coraz większe, pamięć krótkotrwała praktycznie zerowa, bez przerwy zmieniam hasła bo po prostu nie jestem w stanie ich zapamiętać - to akurat odbija się na zwiększonym bezpieczeństwie moich danych smile, otępienie ogólnie narasta, jest to wszystko strasznie uciążliwe, bo zrobiłem sie bardziej zamknięty w sobie, wolę samotność niż z ludźmi, nawet zjazd rodzinny jest dla mnie czymś przykrym w odczuciach, nie dlatego że nie lubię swojej rodziny, a dlatego że jestem tak otępiały że reperkusje z tym związane kompletnie rujnują mój kontakt z najbliższymi, wolę się nie odzywać, bo otępienie i odrealnienie doprowadza mnie do tego że nie jestem pewny swoich uczuć i emocji, w związku z tym jestem tak oceniany przez otoczenie, nikt nie wie co się tak naprawdę dzieje, wszyscy po prostu po kolei mnie skreślają uznając że po prostu się zepsułem, widzę tą pogardę w najbliższych, wcale się im nie dziwię, bo pewnie w ich oczach jestem bezużytecznym darmozjadem, nie mam sil na nic a o motywacji to nie wspomnę, ja coś robię to muszę najpierw stoczyć niesamowitą walkę wewnętrzną i jest okej ale nie na długo, bo skoncentrować się tylko mogę na kilka godzin nie dłużej, jedyne co się nauczyłem perfekcyjnie to ukrywać swoje cierpienia i ten dramat przez jaki przechodzę, moje dolegliwości kompletnie rujnują mi życie.

Przeszedłem wszystkie możliwe drogi aby uporać się ze swoim stanem, byłem przzekonany ze to jest problem duszy, deprecha czy coś, ale kilka dni temu dostałem nie typowoś wiad o znajomego który szczegółowo opisał swój problem ze stanem w jakim sie znalazł kilka tyg temu, moje objawy i początek dolegliwości w identyczny sposób jak u niego sie rozpoczęły.

zaczęliśmy myśleć na nowo, bo ja się już kiedyś po prostu poddałem i nauczyłem się z tym jakos żyć, ale on na świeżo się temu przyjrzał, pomogłem mu sie oswoić z tym stanem, bo jak wiecie panikowanie i zamartwianie się - napędzanie negatywnymi emocjami pewnie by go tylko przygniotło jeszcze bardziej...

No więc gdy już nauczyłem go jak ma do tego podchodzić mimo poczucia pustki odrealnienia, braku emocji i uczuć, to na spokojnie zaczęliśmy szukać możliwej przyczyny, widziałem w nim to zaangażowanie i determinacje, w końcu wpadliśmy na pomysł że może to wszystko te stany to wina GRZYBÓW I BAKTERII W ORGANIZMIE, okazało sie że wielu ludzi z problemami emocjonalnymi, wysypkami na ciele nawet z pryszczami, miało po prostu zagrzybiały organizm

O na przykład ten kolo cierpi na nieustającą biegunkę bule brzucha wysypkę i pryszcze, swędzenie ciała, dziwne stany odrealnienia, pustka, skarżył się że nie umie myśleć i planować dnia, nie potrafił sie określić co chce robić jutro i kim chce być, jego marzenia zniknęły i zaczął po prostu żyć jak roślina, jak warzywo.

A oto jego wyniki badań

witam. zrobiłem sobie prywatnie badania w laboratorium i oto wyniki:
    (jeszcze jedno badanie opisze jak bede miał karte w rękach)

od razu chce jeszcze napisać, ze badania byłu robione raz i sie zastanawiam czy posiew powtórzyć jeszcze raz czy od razu do lekarza?

co Wy o tym sądzicie?

Wynik badania bakteriologicznego
    Posiew wymazu z jamy ustnej
    Wynik badania: ujemny
    Uwagi: Wyhodowane drobnoustroje mogą kolonizować górne drogi oddechowe
    1, Streptococcus viridans, Wzrost obfity
    2. Neisseria species, Wzrost umiarkowany
    3. Candida albicans, Pojedyncze kolonie

Posiew kału w kierunku grzybów
    Wynik badania: dodatni
    1. Candida albicans, Wzrost umiarkowany

Posiew kału ogólny.
    Wynik badania: dodatni
    1. Escherichia coli, Wzrost obfity
    2. Candida albicans, Wzrost umiarkowany

okazało się ze ma tak zagrzybiony organizm że grzyby i bakterie zaczęły atakować centralny układ nerwowy...

No dla mnie to logiczne i rewolucyjne odkrycie za razem, facet się podobno leczy gdzieś u jakiegoś lekarza, ja dopiero sie do tego zabieram bo to troche kosztuje...

Ty za to opisujesz ciekawy sposób leczenia przez jakiegoś doktora i to ma sens, teraz wszystkie klocki sie ze soba wiążą i nawet jest metoda na wyleczenie się skutecznie z tego cholerstwa... tak trzeba się pozbyć metali z organizmu to i cholerstwo zniknie wraz z tym

tak więc możesz podac jakieś namiary na tego doktorka??
    będę wdzięczny

Pozdrawiam
  • maleoobeauty 24.01.14, 13:03
    Klinghardt pisał, że tran dobrze oczyszcza organizm dzieci z metali po szczepionkach.
    (Już nie pamiętam gdzie to przeczytałem.)
    Inna sprawa to to czy faktycznie te metale znajdują się w szczepionkach.
    Ja swojemu dzieciakowi jednak zawsze podaję kilka dni tran po szczepieniu - tak na wszelki wypadek.
  • emarlen5 25.01.14, 14:20
    Dzięki za informację o tranie.

Rtęć jest używana do konserwacji szczepionek.
    Jeśli kogoś interesuje ten temat wklejam link gdzie można też poczytać o wpływie rtęci na organizm człowieka oraz zawartości procentowej rtęci w szczepionkach.

ripsonar.wordpress.com/2013/08/19/autyzm-spowodowany-przez-szczepionki-dowody-nastepstwa-a-leczenie/
  • zielarz22 25.01.14, 17:11
    A co to jest ten Thim?
    --
    Będę czytał forum.gazeta.pl/forum/f,248393,Borelioza_alternatywnie_.html
  • ta11111 25.01.14, 19:04
    Pozwolę sobie wkleić tutaj opis dziewczyny która nie może wyleczyć boreliozy. Stosowała Ilads ,zioła i inne wynalazki i nic. Zaczęła stosować kuracje usuwającą metale ciężkie z organizmu i widzi poprawę. Zatrucie rtęcią i metalami ma takie same objawy jak borelioza. Proponuje śledzić temat.
    www.dzieci.org.pl/forum/chelatacja-wedlug-a-cutlera/borelioza-i-rtec-zlozony-przypadek/
  • zielarz22 26.01.14, 08:23
    Zawsze ktoś może zadać pytanie - jaką mamy pewność, że to borelioza?
    Poza tym odpowiedzcie na fundamentalne pytanie czy np.rteć, ołów da się usuwać.
    Ja słyszałem, że się nie da.
    --
  • ta11111 26.01.14, 09:37
    Okazuje się ,że się da usunąć metale z organizmu stosując głównie DMSA (Kwas dimerkaptobursztynowy- Stosowany w toksykologii jako środek odtruwający, w leczeniu ołowicy i zatruć rtęcią (rtęcica)) razem z ALA( Kwas liponowy-"zmiatacz" wolnych rodników)
    Usuwanie metali jest oparte głównie o prace Klinghardta i Cutlera.
    .....,,Zasada jest prosta - dopóki będą metale - będą bakterie, dopóki będą bakterie - będzie grzyb...." Myślę że osoby które latami nie mogą wyleczyć boreliozy i koinfekcji powinny pomyśleć o metalach w organizmie.
  • zielarz22 26.01.14, 12:05
    Proszę nie pisać o prostych zasadach.
    Bakterie występują niezależnie od metali ciężkich - to jest prosta zasada.
    --
  • ta11111 26.01.14, 14:34
    Jak najbardziej bakterie mogą występować bez metali i to jest oczywiste ale skąd wiadomo ,że nasz organizm nie jest zatruty również metalami? Objawy są bardzo podobne do boreliozowych a wykrywalność metali w organizmie przez lekarzy jest żadna. Występują w wodzie (z kranu), powietrzu(spaliny), pożywieniu(nawozy) i nawet się nam je wstrzykuje w szczepionkach (thimerosal).
  • bbeap 04.02.14, 15:06
    Horowitz detoksykuje swoich pacjentow, opisuje dokladnie chelatacje w swojej ksiazce, uzywajac DMSA przedewszystkm, plus EDTA i tzw makic acid w zaleznosci od metali, plus NAC, ALA, Chlorella, glutation.
    Rowniez Klinghardt uzywa tych rzeczy plus kolendry, piszac ze chelatacja jest bezdyskusyjna.
    W dni kiedy nie bierze sie dmsa nalezy uzupelniac mineraly, glownie cynk, magnez, mangan, jod itp
    W dni chelatacji nie bierze sie mineralow, gdyz moga ja blokowac.

--
  • bbeap 04.02.14, 14:58
    Rteci jest duzo w rybach, pisze tez o tym dr Singleton, wyszczegulniajac ryby ktore sa "bezpieczne" do jedzenia, poza tym Ci ktorzy mieli srebrne plomby, po ich usunieciu sa narazeni na zatrucie mercurym bardziej... pisze o tym Horowitz, przytocze tu kilka cytatow z jego ksiazki... po uswiadomieniu sobie o rteci i metalach, sam zbadal sobie ich piziom i sam byl zatruty! Wiedzac juz o tym, pewnego razu czytajac menu w restauracji z owocami morza widzial to w caljiem inny spsob... "salmon with a delicate cream sauce covered with delicious PCBs", "swordfish in a butter and wine sauce with a creamy mercury topping", "tuna, sushi style, with a mercury and parasite roulade", "crab cakes, spiced and lightly fried with just a touch of lead and arsenic". wink

--
  • zielarz22 04.02.14, 20:02
    Co wynika z tego, że jacyś doktorzy zalecają np. chelatację a inni jakieś inne cudowne metody.
    Czy mają oni w swoich praktykach jakieś fantastyczne poziomy wyleczalności - nie.
    Jest rzeczą oczywistą, że każdy doktor ma swojego konika i zleca pacjentom co innego.
    To przecież zupełnie normalne.

Ja nie będę robił żadnej specjalnej terapii w tym kierunku, z prostej przyczyny , uważam, że to bez sensu bo w życiu codziennym non stop stykamy się z metalami ciężkimi.
    Moi sąsiedzi palą śmieci, cały czas jeżdże za starymi autobusami czy ciężarówkami, itd
    Są lekarze którzy zlecają picie moczu, czystych olejków, stosują rezonanse, irydologię czy homeopatię, itd
    Ja np.wierzę w olejki bo sam je stosuję z pozytywnym efektem poza tym przeczytałem dziesiątki prac naukowych a istnieją ich setki gdzie setki naukowców piszą to samo - olejki zabijają bakterie.

Nie jeden jakiś nawiedzony doktor z jakimś cudownym odkryciem tylko setki doktorów nauk piszących to samo.

To są dla mnie argumenty ale każdy wierzy w co chce i pisze o czym chce.
    I dlatego to forum mi się podoba.
    A najbardziej to, że jest spokój, nie ma ataków, złości, nienawiści.

--
  • bbeap 04.02.14, 21:12
    Zielarzu, musze Cie rozczarowac i napisac ze dr Horowitz i dr Klinghardt maja smile wystarczy poczytac komentarze chorych, ktorzy sie u nich leczyli, w ksiazce dr H sa tez historie chorych, rzecz poega na tym ze szuka on wszystkich przyczyn i wszystkie je adresuje, o metalach ciezkich pisza wszyscy co lepsi lekarze na podstawie swojego wieloletniego doswiadczenia, w przypadku dr H i K jest to sporo ponad 20 lat.
    Ja mam akurat to szczescie, ze dobrze znam jezyk, ze ksiazka ta wpadla mi w rece i ze w koncu trafilam na lekarza z prawdziwego zdarzenia, ktory ma duza wiedze a ciagle ja poszerza i ktory chce pomoc choremu ogarniajac wszystkie aspekty i przyczyny, ktory dokladnie ksiazke ta przeczytal i chce wiedze ta wykorzystac w praktyce.
    Wczesniej leczylam sie przez pare m-cy u dr w Slupsku - wzystko co sie dzialo to zawsze byly wg niej herxy... i wiele innych rzeczy... ogolnie polegalo to na wypisaniu recepty na abx i juz.
    Teraz gdy zmienilam dr, leki i ziola jest przynajmniej poprawa wzrokowa i w funkcjonowaniu umyslu. Dr poszerzyl diagnostyke, leczenie i to nie tylko pod katem infekcji.
    A detoksykowac powinnismy sie wszyscy na biezaco, zdrowi czy chorzy - zyjac w owczesnym toksycznym swiecie, jesli chcemy zachowac jako takie zdrowie.
    Pozdrawiam smile

--
  • emarlen5 04.02.14, 21:35
    Zgadzam się absolutnie z bbeap.
    A zatrucie metalami to nie jest kwestia wiary tylko bardziej świadomości, że tak jest.
    Ja czytałam dużo książek zielarskich i w nich też przewijała się kwestia metali ciężkich, oczyszczania organizmu ze złogów, odkwaszania organizmu jako istotne w powrocie do zdrowia.
    Żyjemy w czasach gdzie jesteśmy zewsząd zatruwani, jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawę że oczyszczając się poprawimy stan zdrowia o ileś procent.
    To wszystko zależy od stopnia zatrucia organizmu, od tego co stosujemy i jak długo.
  • zielarz22 05.02.14, 12:33
    Bbeap
    Napisz więcej konkretów.
    Emarlen
    Ja nie kwestionuję tego, że wszyscy mamy styczność z m.ciężkimi.
    Ja piszę, że nie wszyscy są zatruci i nie u wszystkich przyczyną wszelkiego zła są metale ciężkie.
    --
  • bbeap 05.02.14, 22:36
    Zielarzu, zalezy o jakie konkrety Tobie chodzi, czy o szczegoly chelatacji czy o to co czytalam w ksiazce dr Horowitza i u dr Klinghardta? Dr H podpiera swoje opinie badaniami naukowymi smile czytalam tez opinie chorych leczacych sie u dr H i K.
    Dzisiaj mialam tez wizyte u mojego dr ktora trwala ponad 2 h i dr tez duzo na ten temat czytal, tez u Horowitza, zatrucie metalami daje objawy podobne do bb i objawy neuro i gorzej objawia sie u chorych z odkleszczowymi blokujac leczenie, rtec przyczynia sie do alzhaimera, parkinsona, sm itp, zwlaszcza taka rtec razem z borelioza i blo czy myko lub chlam.
    Horowitz wypisuje pszczegolne objawy w swojej ksiazce, moj dr to neurolog/osteopata/internista, ktory leczy odkleszczowe i ma zamiar zaczac chelatowac swoich pacjentow chorych na bb, ja jestem pierwsza - postanowilismy sprobowac u mnie dmsa wg protokolu dr H. A tak na marginesie pytalam o chlorelle przy braniu abx i dr nie widzi przeciwskazan w braniu, tylko trzeba zrobic kilku godzinny odstep od abx i wziac chlorelle np przed snem.
    Biore edta z fosfolipidami tak czy siak co drugi dzien i chlorelle, ale dolanczamy dmsa wg dr H. Tinidazol zamieniamy na plaquenil.
    Moje leczenie wyglada tak:
    Plaquenil x 2, rif 600 x 1, doxy 100 x 2, mino 100 x 2 plus sumamed 500 x 3 dni w tyg - ten ostatni byc moze zmienimy na jakis bactrim gdyz mam znow reaktywna toxo a to moze pokryloby i toxo i bart.
    Poza tym LDN wg Horowitza.
    2 tyg na poczatek (ale pewnie bedzie miesiac) thiogamma dozylnie na odbudowe kom nerwowych
    Pelny protokol Buhnera na bart plus cats claw plus arte - ze wzgledu na toxo
    Serrapeptase
    Lecytyna
    Wit D 6000 potem 4000
    Core z biopure wg Klinghardta
    NAC
    Lipo health plus EDTA i wlanczamy DMSA plus chlorella wg protokolu Horowitza.
    Badalismy mi pasozyty, wirusy wlacznie z hhv 6 ktorego na szczescie nie mam i cd 57 - 71
    Pije rizol gamma na grzyby i plesnie.
    Jest tego troche...
    Moj chlopak ma myko w igg, toxo, bb i hashimoto - pewnie od bb, cd57 - 62
    Leczenie - dopiero zaczyna
    Plaquenil x 2, doxy 200 x 2, duomox 1 g x 2
    Mala dawka euthyroxu
    Witd D 6000 - bo ma obnizona
    Lecytyna
    Sylimarol, milk thistle
    Cats Claw
    Chinese Skullcap
    Lumbrokinase
    I bedzie pil czystek

On nie ma takich objawow az jak ja i funkcjonuje, dzieki Bogu.
    I mam nadzieje ogromna, ze u niego bedzie latwo i szybko pozbyc sie tego dziadostwa.

Powoli dodamy ziola i z czasem wlaczymy chelatacje - po wyprobowaniu na mnie tzn kroliku doswiadczalnym.

--
  • ta11111 06.02.14, 08:06

Do poczytania

W najnowszych wskazówkach Burrascano również jest wzmianka o metalach ciężkich.
    Strona 21
    www.ilads.org/lyme_disease/B_guidelines_12_17_08.pdf
    Tłumaczenie jest mniej więcej takie:

"Mała, ale znacząca grupa pacjentów, nie odpowiadająca na leczenie
    antybiotykami, ma toksyczne poziomy metali ciężkich. Test prowokacyjny [to jest
    ten test z moczu po podaniu DMSA] wykonany przez doświadczonego lekarza jest
    niezbędny. Leczenie musi być ukierunkowane, jeśli testy wykażą obecność metali
    ciężkich.
    Metale ciężkie należy podejrzewać gdy obecna jest słaba odpowiedź układu
    immunologicznego oraz utrzymujące się neuropatie."

Substancje do chelatowania to głównie:
    DMSA lub DMPS
    Alpha Lipoic Acid - w skrócie ALA (po Polsku kwas alfa liponowy)

DMSA oraz DMPS nie przechodzą do mózgu.

ALA przechodzi do mózgu. Sprawdźcie czy w Waszych suplementach nie ma czasem
    ALA. ALA jest sprzedawany bez recepty jako popularny suplement antyoksydant.
    Mało kto jest jednak świadomy, że jest to rónież chelator rtęci.
    Burrascano poleca wszystkim Alpha Lipoic Acid, ale chyba właśnie niestety nie
    wie, że to jest chelator. Mógł komuś tym zaszkodzić.

en.wikipedia.org/wiki/Lipoic_acid#Use_as_a_chelator

Z innych substancji, z którymi należy ostrożnie postępować jeśli ktoś ma
    znaczący poziom metali ciężkich:

1. N-acetyl cysteina (ACC 600, Fluimucil itp...)
    2. Popularna chlorella - jest bogata w cysteinę
    3. EDTA
    4. Kolendra (Cilantro, "Chinese Parsley") - roślina, może chelatować rteć oraz
    może przenikać do mózgu. Ze względu na nieznaną farmakokinetykę należy unikać
    jej stosowania przy usuwaniu rtęci.
    Z innych substancji, na które trzeba uważać mając znaczący poziom metali
    ciężkich, zwłaszcza rtęci, to:
    - suplementy glutationu (głównie w zastrzykach),
    - metylokobalamina (methyl-B12, witamina),
    - Infra Red Sauna - sauna na podczerwień. Bardziej polecana jest parowa dla
    takich osób,
    - HBOT - czyli komory hiperbaryczne,
    - oraz ogólnie sprzedawane na rynku gotowe suplementy do chelatacji. Nie są one
    bezpieczne, ponieważ często nawrzucane jest tam kilka chelatorów na raz.
    Podsumowując, moim zdaniem do tej całej chelatacji trzeba podejść "ze szczyptą
    soli" i na pewno ostrożnie.
    Tak mówi Andy Cutler - najpierw DMSA, póżniej można dołączyć ALA.
    Zaczynać najlepiej od bardzo niskich dawek, np. 6,25 mg
    Ale niektórzy np. nie tolerują DMSA w ogóle i wtedy od razu zaczynają od ALA.
    Wg Cutlera ALA jest najważniejsze w chelatacji rtęci i można brać np. samą ALA. (też można zaczynać od np. 6,25 mg)
    ALA jest chyba na allegro, kapsułki można samemu podzielić.

DMSA można kupić z vrp.com/
    A jeśli nie będą mogli wysłać to można się ich spytać skąd kupować.

Z dokumentu ILADS. Jest napisane, że u pacjenta trzeba brać pod uwagę możliwość toksemii metalami ciężkimi.

www.ilads.org/files/ILADS_Guidelines.pdf
    Strona 7:

18. Continued importance of differential diagnosis
    The differential diagnosis of Lyme disease requires consideration
    of both infectious and noninfectious etiologies.
    Among noninfectious causes are thyroid disease, degenerative
    arthritis, metabolic disorders (vitamin B12 deficiency, diabetes),
    heavy metal toxicity, vasculitis and primary psychiatric
    disorders.

Infectious causes can mimic certain aspects of the typical
    multisystem illness seen in chronic Lyme disease. These include
    viral syndromes such as parvovirus B19 or West Nile virus
    infection, and bacterial mimics such as relapsing fever, syphilis,
    leptospirosis and mycoplasma.
    The clinical features of chronic Lyme disease can be indistinguishable
    from fibromyalgia and chronic fatigue syndrome.
    These illnesses must be closely scrutinized for the possibility of
    etiological B. burgdorferi infection.

Głos Paulito w dyskusji:
    No to i ja się do tego metalicznego wątku dołożę. Jeśli ktoś sądzi, że
    chelatacja ciężkich metali nie ma znaczenia przy tym co zwykliśmy nazywać
    boreliozą (z tzw. koinfekcjami) to, oczywiście moim obiektywnym zdaniem grubo
    się myli. Rtęć jest silnie immunopresyjna i w organiźmie, w którym jest jej dużo
    nie maco marzyć o tym by układ immunologiczny poradził sobie z boreliozą czy
    bartonellą nie przymierzając. Jeśli ktoś leczy się antybiotykami, a po przerwie
    symptomy wracają to jedną z waznych przyczyn jest to, że układ odpornościowy nie
    daje sobie rady - i wtedy pozostaje wlewanie w siebie anytbiotyków przez cały
    czas - według mnie trudno to nazywać leczeniem.

To, że nie każda osoba z amalgamatami w zębach jest chora (jak to stwierdzacie?)
    nie oznacza niczego więcej niż fakt, że istnieje wiele osób gryzionych
    notorycznie przez kleszcze (zarażone boreliozą), które nie chorują na boreliozę.
    Mamy po prostu różnie sprawne i różnie obciążone mechanizmy detoksyfikacji.
    Jeden radzi sobie z usuwaniem rtęci a drugi nie i kumuluje się ona w organiźmie,
    przygaszając układ odpornościowy i zatruwając centralny układ nerwowy.

Zagadnienie chelatacji ciężkich metali w chorobach chronicznych jest bardzo
    szerokie i zdecydowanie wykracza poza metody opisywane przez Cutlera.

Ja sam cały czas, w miarę możliwości chelatuję ciężkie metale i sądzę, że to
    jest jeden z ważnych składników tego, że po dwóch latach od stanu naprawdę
    krytycznego, w miarę normalnie funkcjonuję i pracuję. Co więcej, moja kondycja
    ciągle stopniowo się poprawia.

Jeśli ktoś jest chronicznie chory na tzw. boreliozę to jeśli zamierza tylko i
    wyłącznie koncentrować się na "wybijaniu" patogenów, nie adresując innych
    istotnych czynników, w tym ciężkich metali, to z całego serca życzę powodzenia
    (bo wiem co ta choroba potrafi i doświadczyłem tego ciężko) jednocześnie nie
    wróżę jednak sukcesu takiej terapii.

• bbeap 06.02.14, 10:01
    No wlasnie Horowitz zaczyna od malych dawek DMSA co kilka dni i w te dni przed snem pacjent bierze NAC, ALA i chlorelle, w zaleznosci od rodzaju metali dodaje EDTA lub/i Malic Acid.
    Moj dr mowil mi ze mial pacjenta z parastezjami i mrowieniami, ktoremu na miesiac przepisal thiogamma dozylnie na odbudowe kom nerwowych, wtedy jeszcze nie wiedzial ze to przy okazji detoksykuje, po miesiacu wszystkie te objawy pieknie ustapily.
    Ja dostalam recepte i zlecenie na podanie thiogamma dozylnie narazie na dwa tyg, ale pewnie bedzie miesiac. Preparat ten jest wlasnie na bazie ALA. Podaje sie wolno - 30 min w 250 ml

www.doz.pl/leki/p2631-Thiogamma_600
    --
  • zielarz22 06.02.14, 13:37
    Bbeap
    Kup sobie też książkę Nicoli, jest tam też o chelatacji.
    Życzę Ci powodzenia w leczeniu chociaż nie wierze, że długo Twój organizm wytrzyma takie ilośći różnych rzeczy. Obym się mylił.
    --
  • bbeap 06.02.14, 17:58
    Byc moze kupie, choc bardziej polegam na doswiadczeniu Horowitza czy Klinghardta i mojego doktora pod ktorego nadzorem jest to wszystko.
    Powiem tak, nie mam nic do stracenia, a jesli rzeczy te pomagaja pacjentom dr H i dr K to przynajmniej warto sprobowac.
    Dziekuje, ja Tobie tez zycze duzo zdrowka.
    Pozdrawiam.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka