Dodaj do ulubionych

Borelioza -moje leczenie

04.07.14, 18:59
Witam.Mam 50 lat.Choruję od ponad 20 lat ,zdiagnozowano mnie około 7 lat temu.Najpierw było leczenie standardowe,które tylko pobudziło moją chorobę później 9 miesięcy leczenie iliads które nic nie wniosło do mojego leczenia,później były zioła Buhnera około półtora roku.Na początku było coraz lepiej ale po około roku objawy zaczęły powracać.Zrezygnowałam z ziół z z USA i zaczęłam stosować polskie zioła,Na polskich ziołach i nalewkach potwornie herksowałam i były bardzo pracochłonne więc postanowiłam przejść na olejki d.Nemo Oto pierwsze seria olejków i reakcje po nich:GO1- natychmiastowe działanie,silne bóle mięśni,kości,drętwienie lewej nogi i ręki,bóle zębów,żeber,kości twarzy,bolące uda i piszczele.Brak siły w rękach,niestabilny chód,senność w dzień.
KSZ- niesamowite poty,po przebudzeniu sztywność mięśni,ból nóg,drętwienia rąk,nóg i twarzy,szczypanie ,pieczenie,robaki pod skórą.
ESG- drętwienia rąk i nóg,bóle kostek,nadgarstków,ramion,poty nieco się zmniejszyły,bóle węzłó chłonnych pod paczami,trzeszczenie i pękanie kości na wszystkich olejkach.Koordynacja ruchowa zachwiana.
GOS- nasiliły się bóle kości,sztywność mięśni,drętwienie twarzy,wieczorem zespół niespokojnych nóg,zła koordynacja ruchowa,pobolewanie kręgosłupa lędźwiowego,kolan,ból ucha,szczęki senność,pocenie się,senność,rozpierający ból w łydkach.
EO1- ból brzucha,bóle mięśni łydek,ból potylicy,prądy w rękach,ból pleców,miednicy,niemoc w rękach.Swędzenie,pieczenie i robaki pod skórą,rozpierający ból łydek i ścięgien,ból ucha ,zatok,ogólne rozbicie i senność.
Olejki stosuję od maja 2013roku czyli już ponad rok.Czuję dużą poprawę ale do wyzdrowienia jest jeszcze daleko.Zresztą nie sądzę,że kiedykolwiek wyzdrowieje z tego dziadostwa ale przy olejkach mogę normalnie funkcjonować i nie są czasochłonne.
Edytor zaawansowany
  • irys44 04.07.14, 19:05
    Dodam,że stosuję różne zestawy olejków.Wszystkie na mnie działają.KSE-Ból nóg,mięśni,ścięgien,silny ból prawego kolana na nogę,bóle piszczeli(problem z kolanem około 30 lat)ból stopy prawej ból piszczeli bardziej prawej nogiręce lekko pobolewają palce i nadgarstki,bóle wędrujace.
    GPO-Jeszcze więcej boli kolano,trudno stanąć na prawą nogę zwłaszcza jak wstaję rano.nadal bóle piszczeli,swędzenie w okolicy kostek,,drętwienie twarzy,drętwienie mrowienie rąk w nocy.Senność nie do wytrzymania o tej samej porze czyli 10 rano okolo pół godziny.Bardzo bolą mięśni łydek ,piszczeli nawet przy dotyku,bóle są wędrujące.
    MAN-Ból nadal się utrzymuje doszła ociężałość nóg
    ,Ból kości twarzy.Bolą oczodoły.Nadal bolą golenie,swędzi skóra wokół kostek.Mam jakieś igielki na całym ciele.
    GO1-bóle nogi się zmniejszyły,kolano boli mniej,występuje pocenie zwłaszcza w nocy.Wystąpiło drętwienie,mrowienie palców u nóg i rąk.Wystąpiło swędzenie oczu i całego ciała.Ociężałość nóg zwłaszcza po wejściu po schodach.Relacje z leczenia będę co jakiś czas opisywała.
  • 1bernard1 05.07.14, 13:39
    Jakbyś mogła jakoś podsumować co Ci się poprawiało na jakim olejku (lub zestawie) to było by bardziej czytelne. Opisywanie objawów jakie się pojawiły po olejkach jest malo czytelne - napisz koniecznie jak Ci się poprawia po ich stosowanu smile
  • irys44 05.07.14, 17:09
    Szczerze to już nie potrafię do końca ocenić co mi się poprawiło a z czym jest gorzej,Na pewno skończył mi się problem z oczami,(pieczenie,łzawienie,meszki)nie mam już parastazji lewej nooi i ręki.Nie boli mnie kręgosłup,na chwilę obecną nie bolą mnie zęby a wszystkie mam zdrowe,drętwienia twarzy też się wyciszyły Przede wszystkim mam lepszą pamięć i koncentrację,oraz mam więcej energii.Przez tyle lat kombinacji z leczeniem do niektórych dolegliwości przywykłam .Pozdrawiam
  • zielarz22 06.07.14, 08:31
    Irys pisze o zębach - pamiętam jak kiedyś na początku leczenia śmiałem się z tego jak mogą boleć zęby przy boreliozie.
    Dobrze, że mnie ręka boska powstarzymała bo chciałem napisać jakiś złośliwy komentarz.
    Na początku tego nie miałem, ten objaw pojawił się dopiero po leczeniu abx. Oczywiście też zęby zdrowe a boli. Rzeczywiście pomógł olejek, nie pamiętam jaki, stosowałem chyba z 3 dni i problem zniknął pojawił się znowu po jakimś czasie, wtedy zastosowałem nalewki, po nich mam spokój.

W sumie dość martwe tkanki, bez dopływu krwi to jakby miały boleć ale jakoś też tam bakterie dochodzą. Przestałem się już zastanawiać jak.
  • borelka21 26.06.15, 12:07
    Zapraszam na mojego bloga, może komuś okaże się pomocny borelioza-blog.pl/
  • bera53 02.08.14, 13:36
    Witam,
    mój Tato (84 lata) od 2 lat ma zdiagnozowana boleriozę. Leczony był długofalowo silnymi antybiotykami, potem nastąpił nawrót i znów leczenie antybiotykowe. Ta choroba zupełnie go zniszczyła fizycznie i psychicznie. Ból w lewej nodze, kompletna niemoc w rękach, senność, apatia itd towarzyszą mu każdego dnia. Z Pani opisu widzę, że są inne metody, oprócz antybiotyków. Co to sa te olejki? Czy wypisane przy nich dolegliwości znikają czy się pojawiają? widzę, że ma Pani doświadczenie w obcowaniu z tą chorobą. proszę o wszelkie rady, które zgodnie z Pani doświadczeniem mogą choć trochę pomóc Tacie, bo cierpi okropnie.
  • adrian_fenig 04.08.14, 14:40
    Witam,
    Te wszystkie nasilenia objawów, które opisujesz, czyli reakcje herxheimera po olejkach eterycznych, przypominają mi moje reakcje na początku leczenia.
    To świadczy o jednym, że przez te 20 lat niczego nie wyleczyłaś. Musiałaś mieć w sobie multum bakterii, skoro pojawiły się tak piorunujące reakcje. Taka jest niestety przykra prawda.

Przy takiej mnogości objawów, czasami faktycznie można się pogubić - czasami nie wiadomo co jest herxem, czyli działaniem neurotoksyn z zabitych patogenów, a co jest objawem choroby.
    Niektóre objawy ustępują całkowicie, inne ustępują po to aby się za jakiś czas z powrotem pojawić - istny węzeł gordyjski.
    Ja już przestałem dzielić chorobę na objawy. To nie ma sensu. Ilość objawów w neuroboreliozie jest w zasadzie nieskończona. Może boleć wszystko, na tysiące różnych sposobów. Ja do wszystkich objawów bólowo-parestezyjnych używam jednego określenia, "objawy neuro" i na tym kończę.

Najważniejsze jednak jest to, że terapia olejkami eterycznymi powstrzymuje postęp choroby, przy najmniejszych efektach ubocznych. Być może w niektórych przypadkach może dać nawet wyleczenie, ale na pewno nie u wszystkich.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka