Dodaj do ulubionych

Badanie KKI

31.01.15, 23:35
Czy uważacie że badanie to jest najlepszym jeśli chodzi o boreliozę?
Czy uważacie że jest rozstrzygające?

Na forum boreliozy/internecie ludzie je polecają jako najlepsze, mówiąc że szkoda pieniędzy na WB i od razu powinno się robić KKI. Nie wiem skąd mają kompetencje aby w ten sposób się wypowiadać. KKI wykonują 2 osoby w Polsce - czy jak by było takie dobre to nie byłoby popularniejsze ?. Polscy lekarze (poza ILADS) nie akceptują tego badania. Rozmawiałem z zakaźnikiem - znał LTT z synevo i nie komentował go negatywnie (poza ceną, ponad 500 PLN) ale co do KKI już za pochlebny nie był. Również co do osoby wykonującej te badanie w Warszawie.
Plotki są że z tego powodu Instytut Reumatologii rozstał się z tą osobą - za często wychodził pozytywnie.

Mnie również wyszedł pozytywnie w klasie IGM. Negatywnie wyszła mi Elisa x 2, IGM/IGG, WB x1 IGM/IGG, badanie na bartonellę IGM/IGG.

Zastanawiam się czy pomimo tych rzeczy opisanych wyżej zaufać wynikowi czy wydawać pieniądze i dalej robić testy. Nawet jak są one zawodne, to uwazam ze nie ma siły - jak się zrobi 10 takich elis i się jest chorym to któras wyjdzie pozytywnie.

Co myślicie?
Edytor zaawansowany
  • miroslaw111 02.02.15, 22:41
    ale o co pytasz ?

w borelioziie nia nie ma nic pewnego , to na pewno
  • xmugenx 03.02.15, 13:04
    pytam o to co ludzie na tym forum sądzą o KKI.
  • miroslaw111 03.02.15, 18:40
    bardzo dobre badanie, ale co ciekawe lekarze go często nie honorują wink>
  • xmugenx 03.02.15, 20:39
    mam odwrotną opinie. Na jakiej podstawie twierdzisz że jest dobre ?

Mam do badania poważne wątpliwosci jak i do osoby wykonującej je. Dzis parę rzeczy mi się rozjasniło po ciekawej rozmowie którą odbyłem z jednym lekarzem. Narazie powtórzę badania tradycyjnymi metodami, jak wyjdą negatywnie to wtedy moja opinia może być bardziej radykalna.
  • jan440 04.02.15, 12:31
    Proszę sobie przeczytać rozdział borelioza diagnozowanie na stronie drnemooils.com/
    Przypuszczalnie będzie Pan miał zdecydowanie większą jasność.
  • olgakoty 27.02.15, 09:55
    KKI to jedyne badanie, które wyszło mi (+) na boreliozę. Poza tym ELISA (-), 5 x WB (-), LTT (-). Za to Chlamydia Pneumoniae w każdym zrobionym badaniu wychodzi mi (+). Zastanawiam się czy to ona nie jest powodem (+) KKI na zasadzie reakcji krzyżowych...
    Mam mieszane uczucia co do tego wyniku KKI. Pewnie jeszcze go powtórzę.
  • wojciech.pvb 20.03.15, 15:04
    U mnie w klasie IGM 4x WB 3 x (-) i raz (+) .... Elisy zawsze ujemne a KKI dodatnie.

Takze nie wiem .

Powiem tak - dodatnie IgM swiadczy o przeciwcialach - a nie o aktywnie toczacej sie chorobie.

Nikt nie mowi o PCR - moim zdaniem chyba najpewniejsze badanie - szuka DNA wkoncu
  • jan440 21.03.15, 13:21
    Na diagnozowanie możesz wydać dowolne pieniądze.
    Wszystko zależy jak, gdzie i u kogo chcesz się leczyć.
    Przeczytaj sobie rozdział Borelioza diagnozowanie na drnemooils.com/
  • jan440 07.07.15, 13:08
    Ja nie rozumiem jak ludzie mogą wiązać sprawę boreliozy z prawidłowym usunięciem kleszcza.
    Przynajmniej młody już zaliczył trochę abx, więc teoretycznie powinno być lepiej z leczeniem.
  • cisak45 06.06.16, 11:26
    Hej mogl bys mi dac namiary gdzie moge wykonac KKI test ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka