Dodaj do ulubionych

Wymeldowanie dziecka

06.08.18, 19:07
Witam, w skrócie opiszę sytuację. 15lat temu moja matka odeszła od ojca zostawiając trójkę nieletnich dzieci do swojego kochanka. Urodziła mu dziecko, które zameldowała w domu rodzinnym, bez zgody ojca (jak ojciec poszedł do gminy, dlaczego zameldowali go bez jego zgody, to powiedzieli ze jest takie prawo). Ojciec z matką nie mają rozwodu, dopiero w styczniu odbędzie się sprawa sądową o rozwód. Chcemy wymeldowac te dziecko, ponieważ NIGDY nie zamieszkiwało w domu. Matka jest współwłaścicielka domu (nie wiem, czy to tak się nazywa, ale wiadomo o co chodzi). Czy jest możliwość wymeldowanie go? W jaki sposób i jakie dokumenty są potrzebne? Wiem, że za długo wzlekalismy, ale chcemy już wszystko załatwić. Proszę o pomoc, dzięki.
Edytor zaawansowany
  • tapatik 12.08.18, 21:31
    Szukaj pojęcia "wymeldowanie administracyjne".
    Jeśli ktoś nie mieszka pod danym adresem to można go wymeldować.

> jak ojciec poszedł do gminy, dlaczego zameldowali go bez jego zgody, to powiedzieli ze jest takie prawo

Podali podstawę prawną?

A tak przy okazji - czy Twoja mama nadal jest zameldowana w tym domu?
    O ile mi wiadomo, zameldowanie stwierdza czy ktoś mieszka pod danym adresem czy nie, więc jeśli nie mieszka to ją też można by wymeldować.

--
    Do łóżka zabieraj albo dobrą książkę, albo kogoś kto taką przeczytał.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.