Dodaj do ulubionych

Jak będzie liczone swiadczenie?

29.10.18, 17:39
Witam, złożyłam wniosek o powrót do pracy po wychowawczym od przyszłego miesiąca. Przeszłam już badania kontrolne. Teraz okazało się, że jestem w ciąży. Chciałabym przepracować chociaż miesiąc jesli pracodawca sie zgodzi ( do tej pory wysylal na L4 ze wzgledu na charakter pracy). Umowe mam na 1/2 etatu, ale z reguły praca była planowana na cały etat. W poprzedniej ciąży świadczenia były wypłacane jak od całego etatu mimo, ze mialam umowe na pol etatu... Tu nasuwaja mi sie dwa pytania:
1. Czy jak przepracuje miesiac, to świadczenia na L4 beda wyplacane w takiej wysokosci jak ostatnia pensja, czyli za jeden przepracowany miesiac czy beda moze brane pod uwage jak pracowałam przed poprzednia ciążą skoro liczy sie srednia z 12 miesiecy?
2. Co w momencie gdy powiem pracodawcy pierwszego dnia (a musze, zeby uniknac ciezkiego dzwigania) po powrocie o ciazy i kaze mi przyniesc nastepnego dnia L4. Załózmy, ze grafik bedzie na caly etat a umowa dalej na pol etatu, to wtedy swiadczenia beda liczone od wysokosci pensji na umowie, od planowanych godzin w grafiku (od calego etatu), czy sprzed pierwszej ciąży?
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.