Dodaj do ulubionych

Mąż i długi

20.02.07, 22:40
Czy istnieje jakis sposób żeby zona mogła się zabezpieczyć przed długami
męża? Jest taka sytuacja że kobieta boi się że mąż zaciągnie jakiś kredyt i
ona potem będzie za to współodpowiedzialna. Co powinna zrobić żeby tego
uniknąc i czy w ogóle cos da się zrobić?
Edytor zaawansowany
  • olkazel 21.02.07, 10:56
    Ja mam taką sytuację w życiu i niestety już mnie to boleśnie dotkneło.
    Najlepiej zrób podział majatku! To jest najlepsze wyjście. W ostateczności
    intercyza,ale ona od dnia zawarcia przez dwa lata nie uchroni cię przed tym co
    zrobi mąż. Dopiero po dwóch latach.
    Pozdro
  • annakate 22.02.07, 22:56
    nie myl podziału majatku i intercyzy!
    Intercyzę mozna zawrzeć przed slubem (i wtedy wspólny majatek nie powstaje, to i
    nie ma co dzielić) lub w trakcie małżeństwa i wtedy podziałowi podlega wspólny
    majątek zgromadzony od ślubu do intercyzy albo sądowego orzeczenia rozdzielności
    majątkowej (kiedys to sie nazywało zniesienie wspólności). Czyli najpierw musi
    być zakończenie wspólności - intercyzą, orzeczeniem sądu lub przez
    rozwód/separację, a potem dopiero podział. Dzieli sie, jak już wiadomo co
    dzielić; nie można sie dzielić jak wspólnośc majątkowa jeszcze trwa.
  • annakate 22.02.07, 23:01
    I jeszcze jedno Olkazel - nie wiem skąd ci sie wziął termin dwuletni, bo
    przepisy o tym milczą. Intercyza zawarta przed notariuszem może być zawarta
    tylko z data bieżącą i na przyszłośc i skuteczna jaest tylko wobec tych
    wierzycieli, którzy o niej wiedzą (banki raczej sprawdzają, prywatni wierzyciela
    niekoniecznie); natomiast sądowe orzeczenie rozdzielności może być orzeczone z
    data wsteczną i jest skuteczne wobec wszystkich, natomiast o ile notariusz nie
    pyta o powody zawarcia intercyzy to sąd jak najbardziej szczegółowo wymaga
    wykazania jakie to istotne powody przemawiaja za rozdzielnością.
  • tommy_man 02.03.07, 14:51
    Jezeli malzonek zaciagnie zobowiazanie bez zgody drugiego malzonka to
    wierzyciel moze zadac zaspokojenia jedynie z jego majatku odrebnego,
    wynagrodzenia za prace lub innej dzialalnosci zarobkowej (art. 41 par. 2 kro).

    Jezeli wiec na kredycie nie ma Twojego podpisu, to bank moze sciagac kase tylko
    z majatku opisanego wyzej.

    Pzdr.
  • zygfryd450 20.05.18, 18:11
    Rozdzielność majątkowa:
    kodekspracy.blogspot.com/2016/12/rozdzielnosc-majatkowa-po-slubie.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka