Dodaj do ulubionych

pomocy..ciaza a czas okreslony

13.03.07, 22:11
Jestem na umowie na czas okreslony od kwietnia 2006rdo kwietnia 2007r.Obecnie
jestem w 1 miesiacu ciazy.Wiem juz ze pracodawca nie przedluzy mi umowy do
porodu.Mam pytanie co mam zrobiic?by nie stracic roznych
przywilejow...zwiazanych z maciezynstwem itd...
Edytor zaawansowany
  • ana19791 14.03.07, 21:47
    Jeżeli rozwiązanie umowy z uwagi na upływ czasu na jaki została zawarta nastąpi
    po upływie 3 miesiąca ciąży umowa ulega przedłużeniu do dnia porodu (podstawa
    art. 177 par. 3 kodeksu pracy)
  • kala74 15.03.07, 22:29
    no wlasnie,a ja niestety nie bede w tym 3 miesiacu.Mysle ze pozostaje mi pojsc
    na zwolnienie przed zakonczeniem umowy....
  • mamoon1 02.04.07, 12:31
    ale umowa i tak wygasa, zwolnienie nie chroni przed niczym
    --
    **************
    Pasja tworzenia
  • lilithh 02.04.07, 14:42
    zwolnienie chorobowe nie chroni co prawda przed rozwiązaniem umowy w opisanym
    przypadku, ale przez cały czas choroby, pomimo braku zatrudnienia, otrzymuje się
    przecież zasiłek chorobowy (w przypadku ciąży w wysokości 100% pensji) - więc od
    strony finansowej jest to rozsądna opcja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka