• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Nietrzymanie moczu - zabieg

• 19.04.16, 15:01
    Od paru miesięcy mam taki dość wstydliwy problem - nietrzymanie moczu. Słyszałam że są jakieś zabiegi, które pomagają się tego pozbyć. Wiecie coś na ten temat? Co możecie poradzić? Korzystaliście może z takich zabiegów, np. laserowych? Sto pytań do, no ale chciałabym się tego pozbyć więc będę wdzięczna za odpowiedzi. Dodam że mam 34 lata więc mój problem nie wynika z wieku
    Edytor zaawansowany
    • 20.04.16, 13:23
      Rzeczywiście leczy się to laserowo. Moja siostra miała swego czasu taki zabieg więc wypytam co i jak
      • 21.04.16, 12:58
        Zabieg laserowy to chyba jedyna sensowna opcja bo tym sposobem mozna sie tego nietrzymania moczu pozbyc na na kilka lat albo do kolejnego porodu. Koszty nie są jakieś straszne a komfort jednak znaczny. Poczytaj sobie zresztą o tym jak dokładnie przebiega zabieg i z czym się wiąże. Tu masz to wszystko dobrze opisane: vesuna.pl/blog/ginekologia-estetyczna/nietrzymanie-moczu-jak-sobie-z-nim-radzic/
    • 25.04.16, 14:23
      Podpytalam siostre. Zabieg miała robiony 2 lata temu, efekty utrzymują się do dzis i w sumie poki co nie widac zeby sie to mialo zmienic. Zabieg trwa okolo pol godziny ale na efekty trzeba czekac okolo miesiac - to pewnie jeszcze wyjasni lekarz. Generalnie im mlodsza jestes tym dluzej powinnas sie cieszyc wyleczeniem nietrzymania moczu. W Twoim wieku nie powinno byc z tym problemu. Do tego oczywiscie cwiczenie miesni kegla
      • 26.04.16, 15:45
        Ok, dzięki za wskazówki. Chyba będę umawiać się w takim razie na konsultację żeby to jak najszybciej załatwić
        • 10.05.16, 13:56
          I jak? Udalo Ci sie umowic na zabieg? No chyba ze jestes juz po to chetnie poczytam relacje z zabiegu i efektow
          • 11.05.16, 14:08
            Byłam już na konsultacji i umówiłam się na zabieg. Teraz czekam na swój termin bo nie dało się niestety na już. No ale jestem dobrej myśli :)
            • 17.05.16, 14:48
              No jasne, na pewno wszystko bedzie dobrze. A gdzie sie w koncu na ten zabieg umowilas?
              • 20.05.16, 14:27
                Mieszkam w krakowie więc po drodze było mi do vesuny w bonarce. Po konsultacji jakoś się do nich przekonałam, zobaczymy co dalej
                • 24.05.16, 08:15
                  A może spróbować najpierw bez zabiegowo? Czytałam tu: novaclinic.pl/rehabilitacja-nova/rehabilitacja-nietrzymania-moczu , że można robić także ćwiczenia rehabilitacyjne. Może to też jest rozwiązanie?
                  • 08.06.16, 11:43
                    Jestem już akurat po zabiegu, ale taka rehabilitacja też nie brzmi źle. Tak czy inaczej rzeczywiście nie trwało to zbyt długo, nie jest też jakieś strasznie niekomfortowe. Panie zajęły się mną bardzo dobrze więc nie mam na co narzekać. Minął tydzień i już zauważam efekty. Takie ostateczne podobno do miesiąca
                    • 15.06.16, 12:51
                      No to swietnie ze jestes juz po i wszystko poszlo po Twojej mysli. Trzymam kciuki za to zeby efekty utrzymaly sie jak najdluzej :)
                      • 05.07.16, 14:14
                        Już miesiąc po zabiegu i póki co o problemie mogę zapomnieć :). Jeszcze raz dziękuję wszystkim za dobre rady i zakłdam że wątek można już zamknąć, no chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem :)
                        • 14.07.16, 11:47
                          Witam serdecznie. Bardzo bym prosiła o pomoc w zebraniu badań do pracy magist4rsjiek dotyczącej nietrzymania moczu.
                          docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYZwbp_SyBAmIurNEAbfiLi3enMLgBcLDad8yHVgKIpf3k1A/viewform
                        • 09.10.16, 10:49
                          Mam trochę pytań, bo właśnie dostałam skierowanie na operację
                          Ile czasu po zabiegu wszczepienia taśmy trzeba być na zwolnieniu i e ogóle jak przebiega po nim rekonwalescencja i czy jest normalna miesiączka? Poza tym właśnie co z miesiączka, chyba umawiając się na operację muszę obliczyć, kiedy ewentualnie mogą wypaść kolejne, bo nie sądzę, żeby w trakcie możliwe było przeprowadzenie zabiegu?
      • 20.12.16, 18:36
        Moja mama aktualnie stosuje pieluchomajtki tena pants, a co do zabiegu to nie wiem kiedy bedzie miała ale na razie lekarz kazał jej nosić te pieluchomajtki, sa bardzo chłonne w koncu mama czuje się komfortowo.
        • 28.12.16, 19:12
          a jak jest z ich wielkością tzn czy widać je pod ubraniem i jak jest z nieprzyjemnym zapachem
    • 22.07.16, 21:22
      tez musialam zdecydowac sie na zabieg w zwiazku z nietrzymaniem moczu. kolezanki robily wielkie oczy jakby to bylo niewiadomo co...ze ide do kliniki ginekologii estetycznej... a prawda jest taka, ze jak ktos takiego bolu nie doswiadcza na co dzien to moze sie mądrzyć :( mam nadzieje, ze u ciebie wszystko w porzadku. u mnie od zabiegu ( robilam w medicover) minelo sporo czasu i wszystko z moim zdrowiem dobrze :) co jakis czas chodze na wizyty kontrolne jedynie :)
      • 17.08.16, 14:30
        Noo znam ten ból.. To jest taki problem tabu niestety :( Dla ludzi z zewnątrz wszystko się wydaje w porządku, ale niestety nie jest .. Grunt, że u mnie już jest po problemie. Bez żadnych komplikacji. Świetna opieka. Moja siostra za niedługo ma rodzić i boi się, że po porodzie może mieć ten sam problem co ja.. ale już jej powiedziałam, że jak coś to do vesuny na pare godzin i po problemie ;)
        • 09.10.16, 23:57
          pare godzin? to co to za zabieg tak dlugo trwa? bo ja w szpitalu Medicover mialam robiony zabieg urolasticiem i to zajęło z jakies 15 minut ;) dla mnie bylo to bardzo komfortowe i w ogole nie odczulam, ze poddalam sie jakiejsc operacji czy cos ;)
    • 21.09.16, 14:16
      Nim zdecydujesz się na zabieg skontaktuj się z lekarzem, być może nie będzie potrzebny, ponieważ w pierwszej kolejności powinnaś zacząć ćwiczenia mięśni Kegla, które są odpowiedzialne m. in. za kontrolę nad pęcherzem. O tym, jak ćwiczyć możesz dowiedzieć się tutaj: plumbum.com.pl/pl/i/Dlaczego-uzywac/42
    • 23.09.16, 08:55
      Wiem, że jest taki zabieg którym leczy się nietrzymanie moczu: "Przy większym nasileniu dolegliwości lekarz może zaproponować ci zabiegi elektrostymulacji pęcherza, czyli pobudzanie mięśni dna miednicy do skurczu poprzez zastosowanie prądu elektrycznego o określonych parametrach. Inna metoda wzmacniania tych mięśni jest biofeedback, czyli kontrolowane zarówno przez lekarza, jak i pacjentkę ćwiczenie skurczów dna miednicy przy zastosowaniu specjalnej aparatury."

--------------------------------------------------------------------------------------
      www.100club.pl
    • 03.10.16, 17:49
      Polecam zabieg eliminacji nietrzymania moczu u Lekarza urologa Witolda un. Ja jestem już po i jestem pod wrażeniem. Zabieg wykonany bezboleśnie i szybko. Byłam w klinice Bonadea - polecam kazdemu borykajacemu z tym wstydliwym problemem
    • 22.10.16, 14:58
      Przed zabiegiem warto jednak spróbować konsultacji i treningu mięśni miednicy. Mi udało się uniknąć zabiegu, dzięki skutecznemu treningowi. Korzystałam z pomocy specjalisty z rehafit we wrocławiu.
      Beata
    • 23.10.16, 23:24
      Przeczytajcie ten artykuł na blogu: www.ortomoda.pl/nietrzymanie-moczu-i-elektrostymulacja-miesni-kegla
      • 27.10.16, 00:02
        Ja czekam na operację wszczepienia taśmy. Jeśli ktoś ją przechodził, będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami.
    • 27.10.16, 22:05
      Ja się leczyłam w klinice Bonadea u dr Witolda Smolenskiego. Kosztowało mnie to niecałe 4 tysiące, ale warto było. Zabieg był szybki i bezbolesny.
      Link jeśli chcesz poczytać o zabiegu: bonadea-krakow.net.pl/oferta/urologia/opsys-leczenie-nietrzymania-moczu/
      • 01.11.16, 19:15
        Tak jak napisałam jestem już zakwalifikowana na konkretny zabieg w konkretnym szpitalu w ramach nfz. Nie chodziło mi o reklamę prywatnej kliniki, tylko o podzielenie się doświadczeniami przez osoby, który podobną operację z wszczepieniem taśmy podcewkowej przechodziły
    • 31.10.16, 10:59
      moja żona korzystała. jeśli problem jest duży i przewlekły to lepiej się zebrać, zrobić i mieć spokój na lata. żona się z tym zmagała przez lata (u niej to też nie wynikało z wieku), nie chcę wchodzić w szczegóły no ale w końcu w dwa miesiące nazbieraliśmy sumę (wydatek wcale nie jest taki duży jakby można było się spodziewać) i zrobiła zabieg w gabinecie we wrocławiu, różnica jest wielka, było warto. poczytaj sobie o tym na stronie lekarza ginekolog-michalik.pl/
    • 13.01.17, 11:14
      Moja starsza siostra była na zabiegu z tasmą TOT, zabieg jej wykonano w ramach jednodniowej chirurgii w pół godziny w Iatros w Warszawie. Tego samego dnia wróciła do domu i mówi że teraz to jest niebo w porównaniu z tym co było wcześniej. Ale z tego co zrozumiałam to ten zabieg zaleca się szczególnie przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu, musisz zadzwonić i się dopytać.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.