Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

ile kosztuje wynajęcie garsoniery w warszawie?

IP: *.localdomain / *.su.krakow.pl 31.03.04, 11:33
    Umeblowanej, z pralką, lodówką, lokalizacja do 45 min tramwajem od
    centrum.Wdzieczna będę za informacje, z jakimi kosztami miesięcznie trzeba
    się liczyć.Pozdrawiam serdecznie
    Obserwuj wątek
      • Gość: Lula Re: ile kosztuje wynajęcie garsoniery w warszaw IP: 62.29.248.* 01.04.04, 12:09
        Ojej! Od razu widać, że jesteś z Krakowa ;-) W Warszawie garsoniera to po
        prostu kawalerka! Tak jak flizy to kafelki itd. Piszę o tym bo ludzie mogą nie
        zrozumieć o co pytasz :-) A odpowiadając na Twoje pytanie to wg moich
        informacji będzie Cię to kosztowało od 1100 + czynsz (ok.200zł)na Kabatach
        dojazd do stacji metra Centrum ok.30 min + 5 min spacer do stacji metra Kabaty -
        nowiutkie mieszkanie, urządzone, nikt tam jeszcze nie mieszkał (w tym tygodniu
        kolega z sąsiedniego biurka szukał chętnych na to mieszkanie) ale ceny mogą być
        dużo niższe jeśli wybierzesz inny kierunek, np Wolę lub Pragę (Grochów, Brudno
        są najtańsze ale też i na ogól najgorsze, w każdym razie okolica parszywa :-(
        Ale może Ci się udać znaleźć coś na Muranowie lub bliskim Żoliborzu (dociera
        tam już metro), bardzo blisko Centrum a bywa tanio. Nie sugeruj się cenemi
        podanymi w gazetach, na ogół agencje podają te najniższe a kiedy dzwonisz to
        okazuje się, że już nieaktualne... Ja wynajmowałam swoją kawalerkę (na Starym
        Mokotowie - przy stacji metra Pole Mokotowskie - czyli dwa przystanki od metra
        Centrum z pełnym wyposażeniem, osobna widna kuchnia, mieszkanie odmalowane,
        czyste ale dość zniszczone (np w kuchni kafelki jeszcze przedwojenne) za 1400zł
        plus kablówka (którą lokator życzył sobie mieć)i plus oczywiście rachunki.
        Czyli z takimi cenami musisz się liczyć w przyzwoitym miejscu i w niezłym
        standarcie :-( Co nie oznacza, że nie trafiają się okazje. Jedna z koleżanek
        wynajmowała bardzo ładne, odnowione, spore mieszkanko (pokój z kuchnią 38
        metrów) z pełnym wyposażeniem - pralka, lodówka, tv za 1200zł plus oczywiście
        rachunki, plus również kablówka.
        Pozdrawiam
        • Gość: parszywa Re: ile kosztuje wynajęcie garsoniery w warszaw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.04, 16:55
          > ale ceny mogą być
          > dużo niższe jeśli wybierzesz inny kierunek, np Wolę lub Pragę (Grochów,
          Brudno
          > są najtańsze ale też i na ogól najgorsze, w każdym razie okolica parszywa :-(

Co za bezszczelnosc, nazywac parszywymi stare dzielnice Warszawy, powinnas sie
          wstydzic fuj...
          Za kogo Ty sie UWAZASZ???
          Ja tam wole moja "PARSZYWA" dzielnice niz Twoje zakichane Kabaty!!!
          • Gość: milly Re: ile kosztuje wynajęcie garsoniery w warszaw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.04, 18:45
            popieram!!parszywą!!
            stara Praga jest piękna, ma klimat a nie tylko wieżowce i apartamentowce!!
            a stary żoliborz...przepiękny!!
            a patologia wszędzie występuje, i nie ma się co sugerować lokalizacją!!a jeśli
            chodzi o kawalerkę, to może warto się zastanowić nad lokalizacją najpierw, a
            potem nad ceną, gdyż dojazd z jednego końca Warszawy na drugi to dobra godzina
            + korki
            jeśli zależy ci na pominęciu agencji przy wynajmie, spróbuj poszukać
            odpowiednich ogłoszeń, może w dzielnicy którą wybierzesz, pozdr
            • barbor Re: ile kosztuje wynajęcie garsoniery w warszaw 02.04.04, 19:14
              Gość portalu: milly napisał(a):

> popieram!!parszywą!!
              > stara Praga jest piękna, ma klimat a nie tylko wieżowce i apartamentowce!!
              > a stary żoliborz...przepiękny!!
              > a patologia wszędzie występuje, i nie ma się co sugerować lokalizacją!!

Oj nie zaperzajcie się tak! Wiadomo przecież, o co chodzi. No dobra, może i
              Praga jest na swój specyficzny sposób piękna czy urokliwa, ma też pewnie klimat
              (cokolwiek jest przez to rozumiane), ale podejrzewam, że "parszywa" odnosiło
              się raczej do kwestii bezpieczeństwa. Niestety, powojenne władze spędziły tam
              wszelkie warszawskie menelstwo, które do tej pory zatruwa życie uczciwym
              mieszkańcom Pragi. Oczywiście menele są wszędzie, ale z różnym natężeniem. Mam
              porównanie. Przez trzy lata wynajmowałam mieszkanie na 11 Listopada (Praga),
              potem przeniosłam się w okolice pl. Unii Lubelskiej (Śródmieście-Mokotów).
              Wprawdzie przez te trzy lata mieszkania na Pradze nic szczególnego mi się nie
              stało, ale tylko dzięki wyjątkowej ostrożności (polegającej m.in. na niełażeniu
              po zmroku bez "obstawy" i generalnie na nieprowokowaniu niebezpiecznych
              sytuacji). Teraz b.często wracam do domu z pracy przed godz. 22 i - prawdę
              mówiąc - mniej zastanawiam się nad tym, czy nie "zgubię" po drodze torebki czy
              telefonu. Pewnie, że w łeb można dostać wszędzie i wszędzie trzeba uważać, ale
              w niektórych miejscach szczególnie. I na to osoba spoza Warszawy chcąca wynająć
              mieszkanie, też powinna zwrócić uwagę.

Dodam jeszcze, że dla mnie okolicą, w której czuję się najmniej bezpiecznie,
              zaraz po Pradze jest ścisłe Centrum, okolice Marszałkowskiej na odcinku od Alej
              Ujazdowskich do Pl. Konstytucji. Też tu jest menelstwa od groma, ale menelstwa
              trochę innego typu (tzw. "porządnych obywateli" proszę o nieobrażanie się - to
              nie o was).
              Pozdr.
              B.
              • barbor Re: ile kosztuje wynajęcie garsoniery w warszaw 02.04.04, 19:16
                Przepraszam, z tego wszystkiego nie odpowiedziałam na zasadnicze pytanie
                postawione przez autora wątku.
                Kawalerka (duża, ładna, skromnie urządzona) kosztowała mnie 3 lata temu 500 zł
                + czynsz i opłaty licznikowe, kawalerka bardzo mała, ale w b. dobrej okolicy
                (ambasady, ministerstwa, liczne patrole policyjne i straży miejskiej - super
                bezpiecznie) - 1000 zł + liczniki.
                • barbor Re: ile kosztuje wynajęcie garsoniery w warszaw 02.04.04, 21:57
                  Gość portalu: parszywa :) napisał(a):

> Mieszkam w parszywej dzielincy od ponad 20 lat i czuje sie TU bardzo
                  > bezpiecznie.
                  > A uwazam, ze piszac jakas opinie nalezy brac pod uwage uczucia innych i
                  uzywac
                  > takich zwrotow by nie dac innym czytelnikom "po pysku".

Może właśnie dlatego czujesz się bezpiecznie w tej "parszywej" dzielnicy, bo
                  mieszkasz w niej od 20 lat? Ja - jako element w owej dzielnicy tymczasowy i
                  napływowy - świetnie rozumiem tych, którzy widzą nie tylko jej klimat i urok
                  liszajowatych kamienic (poza Ząbkowską), ale też jej mroczną stronę. Ja wiem,
                  że teraz robi się "moda na Pragę", i pewnie gdybym była artystką, to może bym
                  sobie tam jakąś pracownię wynajęła, ale mieszkać to ja bym tam nie chciała na
                  stałe. I zdania nie zmienię, bo mam porównanie i już wybrałam to, co mi
                  odpowiada. Aczkolwiek nie twierdzę, że dla Ciebie jest to najpiękniejsza,
                  najbezpieczniejsza okolica. Każdy wybiera to, co lubi.
                  • Gość: parszywa Re: ile kosztuje wynajęcie garsoniery w warszaw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.04, 10:49
                    Mieszkam na starej Woli i nie uwazam moego domu za "liszajowaty". Pomimo, ze
                    jest przedwojenny, ale za to mam wysokosc mieszkania 3,40, rozklad tez ok.
                    Super sasiadow i to nie tylko takich ktorzy mieszkaja to od kilkudziesieciu
                    lat, nawet jak wyjade na kilka dni wiem, ze moje mieszkanie jest bezpieczne, a
                    i kwiaty nie beda mialy sucho. Sa na mojej klatce dwie nowe rodziny z dziecmi i
                    bardzo sobie chwala decyzje jaka podjeli zamieszkujac TU.
                    A do Centrum jade okola 15 minut.
                    Pozdrawiam
              • pl_cebo Praga-Pl hallera 07.04.04, 18:52
                Praga-Pl Hallera 8 minut tramwajem do metra Gdańsk, 600 + opłaty, mieszkanie po
                remoncie, pralka jest, meble-30 M2 - WIDNA KUCHNIA, wynajmuje juz 2 lata
      • Gość: Misty Re: ile kosztuje wynajęcie garsoniery w warszaw IP: *.met.pl 02.04.04, 21:35
        Spokojnie możesz wynająć umeblowane i zadbane mieszkanko 24-30 metrów, z AGD i
        TV nawet, za 1000 zl plus liczniki. O cenie bardzo decyduje rejon (Mokotów,
        Ursynów, Kabaty - najdrożej). Całkiem fajna i niedroga jest bliska Wola (15-20
        minut do Centrum autobkiem i tramwajami)

Najlepiej samemu dać ogłoszenie - np. ma portalu gratka na wp., wtedy dużo
        ludzi sie do Ciebei zgłasza, znając juz Twoje wymagania i możliwości.
        • Gość: armandal Re: ile kosztuje wynajęcie garsoniery w warszaw IP: 193.0.117.* 07.04.04, 11:18
          Sam na Ochocie (przy Żwirki i Wigury) będę chciał wynająć małą umeblowaną
          kawalerkę, ale bez AGD. Niestety moi ostatni najemcy wyprowadzają się pod
          Warszawę (i zabierają ze sobą cały swój sprzęt AGD RTV), także pewnie za
          tydzień może być wolna już za 700zł (wliczony czynsz) plus opłaty (w sumie
          niewielkie). Zresztą dam wtedy ogłoszenie.
          Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka