Forum Dom Dom
ZMIEÑ
    Dodaj do ulubionych

Firma Abakon

10.03.11, 19:05
    czy ktoś budował dom z kerazmytu z firmą abakon z Bielska BiałeJ???
    Edytor zaawansowany
    • Gość: bob budowniczy IP: *.157.246.94.ip4.artcom.pl 16.04.11, 00:57
      tak, budowałem dom przez tą firmę. Jestem niezadowolony.
    • Gość: Władek IP: *.c0.msk.pl 24.11.11, 00:22
      Dlaczego byłeś niezadowolony. Brak konkretów
    • Gość: gość IP: *.147.246.94.ip4.artcom.pl 03.05.12, 20:16
      Też budujemy dom przez tą firmę jestem bardzo niezadowolona, bo to partacze! Już na początku przy zmianach projektu, a potem przy wykonaniu! Coś okropnego! Nie solidni, nie przestrzegają terminów. Odradzam! Żałuję, że ta firma nam buduje! Acha, uwaga na umowę, bo źle napisana i wszystko musieliśmy płacić przed zrobieniem domu. Dach źle zrobiony, krzywo dachówki, zniszczone okno, w ogóle fatalnie!!!!! ODRADZAM TĄ FIRMĘ
    • Gość: gość 2 IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 22.02.13, 16:39
      Dziwię się tym złym opiniom... Skończyliśmy budowę pół roku temu i nie mam zastrzeżeń. Podejrzewam, że to konkurencja wpisuje te negatywne opinie...
    • Gość: Kazio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.13, 05:24
      No same kataklizmy panią spotkały... Co za pech... Jakos ciężko mi w to wszystko uwierzyć, bo budowałem z tą firmą i wszystko udawało się dogadać. Zdarzały się fuszerki, ale poprawiano je na bieżąco. Takie "wpadki" zdarzają sie wszystkim i wszędzie. Ten się nie myli kto nic nie robi psze pani... Trzeba trochę zaangażowania i dobrej woli a niektórzy klienci traktują wykonujących usługę jak cos gorszego, jak niewolnika... Wiem cos o tym bo prowadzę usługi w innej branży... Zero kontaktu i dobrej woli. Tylko z mordą wyskoczyć. To taki jeden z typów dzisiejszych klientów wywodzących się najczęsciej z biznesmenów w białych skarpetkach.
    • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.14, 13:28
      Ja też budowałem z tą firmą. Jak zobaczyłem co się dzieje to zerwałem umowę i kończymy sami we własnym zakresie. Niektórzy podwykonawcy robią na budowie co chcą i jak im się podoba. Lekceważą uwagi inwestora, a firma na informacje o tym broni podwykonawcę i tuszuje ich wybryki. Np. u mnie jest krzywo zrobiony dach, na zwróconą uwagę otrzymałem odpowiedź " a według mnie to jest prosto zrobione". Ale muszę przyznać, że firma ma wielu podwykonawców i niektórzy całkiem inaczej traktują inwestora. Ja widocznie miałem pecha, lub za bardzo patrzyłem na ręce podwykonawcom.
    • Gość: marta IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.07.14, 13:36
      Hej,gdzie budowales? Z ciekawosci, zeby nie trafic na te ekipy...
    • Gość: atahualpa IP: *.opera-mini.net 11.07.14, 13:42
      A gdzie ta budowa??? U mnie były trzy różne ekipy od poiszczególnych etapów i nie było problemów...
    • Gość: Inwestorka IP: *.fucio.net 22.08.12, 19:31
      Mam od 6 lat dom wybudowany przez Firmę ABAKON !!! I mimo,że jest to 3-kategoria szkód górniczych i często rzuca nami jestem bardzo zadowolona!!!!! Jest to Legalett + Praefa.Mimo tak długiego czasu od wprowadzenia się zawsze mogę liczyć na pomoc-poradę.ZAWSZ~!!!.Zrestą poleciłam kilku osobom tą firmę i jak na dzień dzisiejszy reklamacji nie było, a mam kontakt z tymi inwestorami. Jeżeli Bob budowniczy nie jest zadowolony to powinien napisać dlaczego, bo tak to pachnie nieuczciwą konkurencją.Legalett na 100m2 zima -30 st w domu +22 st tak jak chcielismy.Domem rzuca i żadnych pęknięć.Wykończenie? Może troszkę za wysoko drzwi wejściowe, więc jest wyższy próg.Co jeszcze?Mówię uczciwie nie przypominam sobie, więc chyba dobrze wykonany, prawda?Ja jako kobieta pracująca oglądająca plac budowy 2x resztę na otrzymanej płytce jestem zadowolona i POLECAM!!!
    • Gość: Pauliśka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.13, 16:16
      Planujemy z mężem rozpocząć budowę z Abakon w przyszłym roku, proszę powiedzieć czy kupiła Pani gotowy projekt od firmy cy może indywidualny. Zastanawia mnie jedna rzecz...czy faktycznie kupując od Abakon dom, przykładowo ze strony od nich , z ich projektem np za 128 000 zł netto czy to są rzeczywiste koszty?? Jak u Pani to wyglądało? będę wdzięczna za pomoc:)
    • Gość: Ja IP: 81.219.120.* 21.04.14, 11:32
      Aby zweryfikować Abakon jako wykonawcę, najlepiej zapytać kogoś kto zrealizował inwestycje. Kilku inwestorów prowadzi w Internecie dzienniki budowy z Abakonem. Skoro poświęcają czas na prowadzenie takiego dziennika to bardzo chętnie odpowiadają na prywatne e-maile. Ja swoją decyzję o tym czy podpisać umowę z Abakonem podjąłem właśnie w ten sposób.
    • Gość: jmj IP: *.147.246.94.ip4.artcom.pl 25.03.12, 22:26
      Jestem na końcowym etapie - jestem totalnie niezadowolony. Trzeba każdą ekipę pilnować, a nawet jak im się patrzy na ręce i tak spaprają ... cała masa niedoróbek a najgorzej wyszedł dach - lepiej sobie wziąć jakąś inna firmę do dachu która się tylko i wyłącznie w dachach specjalizuje. Drzewo dają prosto z tartaku które już po 2 tygodniach jest popękane, cześć krokwi jest popękana na całej długości , byle jak podocinane - jak się krokwie schodzą w szczycie do 1,5 cm są szpary. Dach nierówny, odstające dachówki - wszystko połączone na zwykłych gwoździach i ocynkowanych śrubach które momentalnie rdzewieją ...
    • Gość: yossarian IP: *.netpower.pl 11.11.12, 15:31
      Właśnie rozpoczęlismy budowę domu z firmą Abakon. Jak na razie wszystkie sprawy zwiazane z uzgodnieniami i uzyskaniem pozwolenia na budowę są w jak najlepszym porządku. Wszystko trwało 3 miesiące i mamy pozwolenie w ręku, a firma Abakon jest gotowa do rozpoczęcia prac. Piątka z +. Teraz planujemy wykonać płytę fundamentową, a w okresie od lutego do maja zakończyć inwestycje. Będę na bieżąco informował na tym wątku o współpracy z Firmą Abakon. Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy w firmie budowlanej i postaram się obiektywnie opisać swoje doświadczenia. Już niedługo opiszę pierwszy etap - budowę płyty.
    • 11.07.15, 21:29
      Proszę zwrócić uwagę, że negatywne opinie o firmie abakon pojawiają się tylko z podobnego numeru IP pod różnymi nazwami użytkowników - pachnie tutaj trolem internetowym, a nie faktycznym inwestorem, któremu firma abakon postawiła domek. Aby to zweryfikować proszę sobie sprawdzić wpisy:
      Gość: bob budowniczy IP: *.157.246.94.ip4.artcom.pl 16.04.11, 00:57
      Gość: gość IP: *.147.246.94.ip4.artcom.pl 03.05.12, 20:16
      Gość: jmj IP: *.147.246.94.ip4.artcom.pl 25.03.12, 22:26
    • 12.07.15, 09:35
      Biorąc pod uwagę, że ARTCOM jest firmą dostarczającą internet z Jaworzna można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że te negatywne wpisy to wynik działalności jednej z dwóch czy trzech śląskich firm budowlanych będących konkurencją firmy ABAKON na tym terenie.
    • 06.08.15, 01:19
      Witam, rozważamy z mężem budowę domu z abakonem, czytam wszystkie wątki i konwersacje na forum i sporo rodzi mi się pytań, czy może ktoś właśnie zakończył ostateczny etap budowy, bym mogła mailowo podpytać o parę kwestii związanych z budową i kosztami :)
    • 06.08.15, 08:30
      Zakończyłem dwa lata temu budowę, chętnie pomogę, dom mamy w okolicach Bielska-B.
    • 06.08.15, 09:33
      Ja właśnie konczę budowę we Wrocławiu, zapraszam do kontaktu: mmi.marta@gmail.com
    • 12.10.15, 13:16
      witam, można prosić o namiar na Pana? Jesteśmy zainteresowani budową z tą firmą
    • 12.10.15, 14:06
      Witam. Gdyby chcieli Państwo zobaczyć któryś z budowanych właśnie domów lub uzyskać kontakt do inwestorów już mieszkających w naszych domach proszę o kontakt: 516 300 108. Zdjęcia z bieżących realizacji: www.facebook.com/Ryszard.Medrzak.Przedstawiciel.Abakon

Pozdrawiam. Ryszard Mędrzak. Abakon

alicjone27 napisał(a):

> witam, można prosić o namiar na Pana? Jesteśmy zainteresowani budową z tą firmą
    • 12.10.15, 14:07
      prosze o kontakt na priv
    • 13.10.15, 10:44
      Jestem zainteresowany budową z tą firmą. Proszę o kontakt luk48@op.pl
    • 11.11.12, 18:15
      Sam materiał to najlepszy pod względem współczynnika ciepła - ale firma i wykonanie to co innego...

p/s yossarian grałęś w plemsy na 45? :)
    • Gość: LK IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 18.02.13, 09:50
      Ja kończę już budowę z Abakon. Spokojnie polecam. Wszystkie spory dogadaliśmy z zadowoleniem obu stron. Doradzą, ale decyzję zostawiają inwestorowi. Ekipy solidne na dzień dzisiejszy nie widzę większych problemów przy współpracy.
    • 22.02.13, 10:07
      Właśnie poważnie rozważam budowę z Abakonem. LK, yossarian - będę wdzięczna za opinię, skoro już z nimi pracujecie.
    • Gość: yossarian IP: *.ip.netia.com.pl 29.04.13, 01:12
      Przepraszam że tak późno tutaj wracam ale budowa pochłania wiele czasu, co powoduje zaległości we wszystkich moich dziedzinach życia. Zgodnie z wcześniejszym planem płyta fundamentowa wykonana była w listopadzie, szybko i sprawnie. Budowę wznowiliśmy w połowie marca, w chwili obecnej jesteśmy na etapie wykończenia, planujemy zamieszkać końcem czerwca. Na tym etapie mogę z czystym sumieniem stwierdzić że
      - po pierwsze realizacja przebiega terminowo i być może zakończona zostanie przed terminem
      - jest dobra komunikacja a ludzie są kompetentni.
      - oczywiście pojawiają się problemy, co jest nieuniknione, ale udaje się je rozwiązywać.

Dla zainteresowanych prowadzę dziennik budowy na pewnym forum. Nie wiem czy mogę tu zamieszczać link, ale na frazę "abakon" wyświetla się w pierwszej dziesiątce wyników.
    • Gość: martami IP: 78.8.105.* 29.04.13, 08:14
      śledzę Twój dziennik :) moja działka się właśnie wydziela - mam nadzieję, że jeszcze w tym roku zacznę budowę z Abakonem.
    • Gość: Sylwia IP: *.echostar.pl 07.09.13, 22:28
      Mam pytanie jak to wygląda cenowo czy te ceny, które podają to są realne? czy trzeba jeszcze dużo włożyć kasy?

Bardzo proszę o odpowiedź ; )
    • Gość: yossarian IP: *.ajc.com.pl 09.09.13, 14:16
      Ceny są ostateczne i ja nie miałem żadnych dodatkowych kosztów ze strony Abakonu. Zwróć jednak uwagę na konieczność poniesienia wielu innych kosztów których nie będzie obejmowała umowa. Również wszystkie zmiany w stosunku do zakresu określonego w umowie pociągają za sobą dodatkowe koszty.
    • Gość: nowa IP: *.25.199.109.static.rdi.pl 17.09.13, 11:27
      Czyli jeśli nic nie miałabym zamiaru zmieniać w ich projekcie to cena wraz z ceną za projekt jest taka jak u nich na stronie za domek a okna ,dachówkę mogę sobie sama wybrać czy to oni robią i czy domek ten w tej cenie jest pod klucz to znaczy do pomalowania itp.
    • Gość: yossarian IP: *.ajc.com.pl 17.09.13, 14:14
      Zakres prac i rodzaj materiałów głównych określa umowa. Umowę można zawrzeć na różne etapy, od stanu surowego otwartego po wykończenie pod klucz bez przyłączy i zagospodarowania terenu. W wypadku umowy pod klucz cena obejmuje wszystkie prace i materiały oprócz dostawy kruszywa na podbudowę. Wszystkie materiały, a więc okna i pokrycie dachowe są narzucone. W większości są to materiały ze średniej półki cenowej.
    • Gość: b-b IP: *.ip.netia.com.pl 28.04.14, 12:03
      Witam, ja również się głowiłem z kim budować i co, ale ostatecznie pozostało na Abakon już wręczyłem zaliczkę i czekam na pozwolenie na budowę. Jak na tą chwilę jestem bardzo zadowolony, wszystkie formalności załatwiają i nie trzeba nigdzie gonić. Co do obsługi to również jestem zadowolony stały kontakt i uzgadnianie szczegółów też OK. Powodzenia i jak na razie polecam.
    • Gość: martami IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.04.14, 12:06
      Ja również na takim etapie ;) Zaliczka wpłacona, architekt przygotowuje papiery do pozwolenia.
    • Gość: b-b IP: *.ip.netia.com.pl 28.04.14, 12:10
      A jak długo już czekasz? samo przygotowanie papierów to nawet szybko zleciało prawda? tylko teraz zależy co urząd wymyśli i jak długo każe czekać na pozwolenie.
    • Gość: martami IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.04.14, 12:12
      Jestem chwilę za Tobą bo u mnie architekt z Abakonu dopiero zaczyna przygotowywanie dokumentów do pozwolenia. Niestety na Warunki Zabudowy czekałam dość długo...
      We Wrocławiu terminy są przeciągane do ostatniego dnia, jak dobrze pójdzie to na jesień uda się ruszyć z budową...
    • Gość: b-b IP: *.ip.netia.com.pl 28.04.14, 12:16
      Tak myślę że szybciej się u Was uda ruszyć ja jestem z Bielska i mam ten komfort że siedzibę Abakon mam na miejscu i nawet byłem u kolegi który wybudował dom z Abakon i jest bardzo zadowolony i ja również bo mi się bardzo podobało a jak ciepło w takim domku to aż miło. Mi się udało załapać na solary więc dodatkowy plus. Mam nadzieję że w czerwcu ruszymy mam projekt 2009 se3 po sporych przeróbkach. Pozdrawiam Wrocław
    • Gość: martami IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.04.14, 12:20
      Ja mam 2009 SE po przeróbkach :)
      Trzymam kciuki :)
    • Gość: b-b IP: *.ip.netia.com.pl 28.04.14, 12:22
      Powodzenia, również trzymam kciuki
    • Gość: Ewa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.14, 21:22
      Witam, przypadkowo trafiłam na to forum. Ja również jestem na etapie oczekiwania na PNB. Z wyboru Abakonu jak do tej pory jestem zadowolona bardzo. Mam nadzieję że tak pozostanie do końca budowy.
    • Gość: martami IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 02.05.14, 21:25
      Ewa, gdzie się budujesz?
    • Gość: Ewa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.14, 15:49
      W Ożarowicach, to gmina blisko Pyrzowic. Jesteśmy na terenie powiatu Tarnowskie Góry i niestety tamtejszy Urząd nie spieszy się z wydawaniem decyzji, czekamy więc cierpliwie :-) Wszystkie formalności po stronie Abakonu jednak w jak najlepszym porządku, nie mogę nic złego powiedzieć na tą firmę. Mam nadzieję, że do końca budowy tak będzie i przed zimą stanie nasz wymarzony domek.
    • 18.02.15, 11:20
      Dzień dobry Pani Ewo czy ruszyła Pani już z budową na jakim jest Pani etapie po prostu chciałbym się z kimś umówić porozmawiać czy byłoby to możliwe jestem Olkusza Pozdrawiam Grzegorz
    • 18.02.15, 14:07
      Dzień dobry Panie Grzegorzu. Gdyby nie udało się Panu spotkać z Panią Ewą to chętnie pomogę w zorganizowaniu spotkania z innym Inwestorem. W razie potrzeby proszę o kontakt na numer 516 300 108. Pozdrawiam serdecznie Ryszard Mędrzak. Abakon
    • 18.02.15, 14:16
      Witam Panie Grzegorzu, my już wybudowaliśmy swój domek. Jesteśmy w Ożarowicach w woj. śląskim niedaleko lotniska Pyrzowice i jeśli ma Pan pytania to chętnie odpowiemy.
      Ewa Frychel
    • 20.02.15, 14:55
      Witam pytań mam dużo po pierwsze jakie ma Pani ogrzewanie podłogowe czy kaloryfery po prostu jakie lepiej będzie się sprawdzało jaki ma Pani strop drewniany czy też betonowy nasz projekt to 2009se3 mamy kominek w projekcie Pan od kominków się wystraszył stropu drewnianego czy są jakieś rozwiązania by ogrzać kominkiem cały dom z takim stropem i w ogóle jest Pani zadowolona ze współpracy i rzecz jasna z domku. Pozdrawiam Grzegorz
    • 12.04.15, 20:38
      Witam Pani Ewo. Zastanawiam się nad budową z firmą Abakon ale chciałabym zobaczyć na własne oczy domek i porozmawiać o realnych kosztach. Czy można skorzystać z zaproszenia?:)) A może ma Pani jakieś zdjęcia, które mogłaby Pani przesłać na maila? Jeśli byłoby to możliwe bardzo proszę o maila na adres anetajanik@autograf.pl. Pozdrawiam serdecznie
    • 16.08.16, 22:53
      Pani Ewo czy istnieje możliwość spotkania się i zobaczenia "na żywo" domku?
      kontakt: ziolkowska23@wp.pl
    • 16.08.16, 22:54
      Pani Ewo czy istnieje możliwość spotkania się i zobaczenia domku "na żywo"?
      kontakt: ziolkowska23@wp.pl
    • 19.02.15, 09:08
      Od niedawna mieszkam w domu budowanym przez Abakon, w okolicach Żywca. Bardzo chętnie się spotkam, zapraszam.
    • 20.02.15, 15:02
      Witam a jaki projekt Państwo macie czy możliwe byłoby spotkanie jutro tzn 20.02 gdzieś
      w godzinach dopołudniowych Pozdrawiam Grzegorz.
    • 21.02.15, 17:20
      Witam, no niestety dopiero dzis odczytałam maila. Spotkanie oczywiście jest możliwe ale w godzinach popołudniowych chyba, że w któryś weekend. Co do ogrzewania to my mamy podłogowe na całym domu, kaloryfer mamy tylko jeden w łazience w razie gdyby trzeba było dogrzać (jest również na prąd) Projekt mamy indywidualny ze względu na specyficzną działkę. Wykonywał go również Abakon. Strop mamy drewniany i z wykonaniem kominka nie było żadnego problemu (są wokół płyty ogniowe) kominek jest z DGP w instalacji zintegrowanej z rekuperacją. Ze współpracy z firmą Abakon jestem bardzo zadowolona, nie mieliśmy żadnych problemów jeśli jakiś sie pojawił to był rozwiązywany na bieżąco, komunikacja w naszym przypadku bardzo dobra, nie możemy powiedzieć złego słowa. W domu jeszcze nie mieszkamy, jest na etapie prac wykończeniowych więc jeszcze nie wiemy jak się w nim mieszka ale zamierzamy niedługo sie wprowadzić więc potem coś napiszę na temat eksploatacji no i kosztów jakie generuje. Proszę się do mnie odezwać na ewafrychel@gmail.com podam Panu nr telefonu i możemy się umówić na ewentualne spotkanie.
      Pozdrawiam. Ewa Frychel
    • 23.02.15, 00:21
      ja jestem z bielska i chciałbym skorzystać z zaproszenia ;)
      planuję budowę w Godziszce
      proszę o kontakt na maila r_ross@wp.pl
    • 23.02.15, 00:24
      >cuoresportivo_1900
      ja jestem z bielska i chciałbym skorzystać z zaproszenia ;)
      planuję budowę w Godziszce
      proszę o kontakt na maila r_ross@wp.pl
    • 30.07.14, 11:04
      Martami, też chcę budować z Abakonem we Wrocławiu. Napisz do mnie na joannahartman@wp.pl
    • Gość: gosc IP: 81.219.120.* 05.05.14, 12:12
      Tak, ja budowałem.
    • Gość: Ewa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.14, 11:53
      Jesteś zadowolony ? Mieszkasz już w tym domu ?
    • Gość: gość IP: 81.219.120.* 07.05.14, 07:41
      Tak mieszkam od kilku miesięcy. Z pewnych spraw jestem zadowolony, a z pewnych wcale.
    • Gość: Ewa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.14, 13:52
      A mógłbyś napisać coś więcej z czego nie jesteś zadowolony, jak kontakt i rozwiązywanie problemów ze strony firmy.
    • Gość: gość IP: 81.219.120.* 08.05.14, 07:33
      Jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów to na pewno nie jestem zadowolony ze sposobu rozpatrywania reklamacji. Sprawa w tej chwili jest ciągle w toku, poinformuję na forum jak wszystko się wyjaśni.
    • 21.05.14, 15:14
      witam wszystkich,
      i ja kończę budowę mojego wyczekiwanego domku z Abakonem,jesteśmy na etapie wykończeniówki.Do tej pory wszystko jest ok i szczerze wierzę,że tak pozostanie.
    • 07.08.14, 08:38
      Witam, i w końcu otrzymałem pozwolenie na budowę ,więc tylko wpłacać kasę i zaczynamy: hura :)
    • 16.09.14, 11:58
      mój domek budowany z Abakonem rośnie aż miło, muszę powiedzieć, że jak do tej pory nie mam żadnych zastrzeżeń do tej firmy, wszystko jest na bieżąco ustalane, dobra komunikacja. Nie wiem jak inni ale ja bardzo polecam Abakon jeśli ktoś planuje budowę domu
    • 13.11.14, 20:49
      Witam:) ja także zamierzam budować z tą firmą, konkretnie projekt abakon 2009 se. Czy ktoś wybudował ten projekt domu? interesują mnie propozycje jakiś fajnych zmian i oczywiście koszt faktyczny budowy:) gdyby ktoś był chętny podzielić się doświadczeniami z tym domkiem izabelkaa84@wp.pl bardzo dziękuję :)
    • 22.10.16, 13:12
      Obiecałam kiedyś, że jak już zamieszkamy w domu z keramzytu to napiszę jak się sprawuje. Otóż mieszkamy już półtora roku i nic się nie zmieniło. Jesteśmy zadowoleniu bardzo, a najbardziej chyba z rachunku za gaz jaki dostaliśmy za użytkowanie domu przez cały rok. Muszę przyznać, że trochę niedowierzałam, żeby ogrzewanie i ciepła woda w moim domu mogły nas kosztować poniżej 2 ooo zł. rocznie. A jednak ... Mogę teraz już powiedzieć że dom jest energooszczędny choć zdaję sobie sprawę , że ostatnia zima była łaskawa i w następnych rachunki będą wyższe.
      Przerobiłam też w tym roku reklamację z Abakonem i muszę przyznać, że wszystko było ok. trochę to trwało, ale załatwione super.
      Pozdrawiam wszystkich, budujących i tych którzy się zastanawiają z jakiego materiału dom wybudować. Ewa
    • 22.10.16, 13:22
      U nas też super :) Mieszkamy rok z kawałeczkiem. Gazu co prawda nie mam, ale potwierdzam: dom jest cieplutki i świetnie to ciepło trzyma. I co ważne dla nas - jest świetna akustyka, w jednym pokoju można spać a w drugim nastolatki mogą ratować świat grając na play station ;)
    • 16.06.15, 20:29
      Witam mam pytanko wybudował już ktoś domek z abakonu ze stropem drewnianym. Rozchodzi mi się o to jak to jest w praktyce czy to jest trwałe,czy bardzo słychać na dole jak ktoś chodzi na górze. Bo wszyscy znajomi mi odradzają. Pozdrawiam Grzegorz
    • 17.06.15, 09:25
      Mam strop drewniany. Podłogę wykonaną z podwójnej grubości płyty OSB inaczej niż w standardzie ma Abakon i trochę słychać jak ktoś chodzi na górze. Jeśli na pietrze nie będą biegać cały czas dzieciaki to wg mnie nie stanowi to żadnego problemu. U mnie natomiast wystąpił problem osiadania stropu.
    • 17.06.15, 17:27
      Jak to osiadania źle coś zrobili czy coś.
    • 13.07.15, 08:24
      Nie wiem jeszcze co jest powodem. Cały strop "osiadł" w wyniku czego na poddaszu pojawiło się pełno pęknięć centymetrowej szerokości, również na płytkach w łazience. Nie wiem co jest powodem, sprawę zlecam rzeczoznawcy.
      P.S.
      Jeśli chodzi o sprawy reklamacyjne to firma ABAKON unika odpowiedzialności, sprawa najprawdopodobniej skończy się w sądzie, o czym będę informował.
    • 14.07.15, 14:39
      Dziękujemy za wyrażenie swojej opinii. Jest nam jednak niezmiernie przykro, iż zostaliśmy posądzeni o niewłaściwe wykonanie prac budowlanych czy uchylanie się od odpowiedzialności za sprawy reklamacyjne. Tym bardziej, że w tej sprawie udzieliliśmy stosownych wyjaśnień po wizycie u Pana, a także odpowiedzi na piśmie, z których jasno wynika, że nie my byliśmy wykonawcą robót wykończeniowych, których dotyczy problem. Nasze stanowisko bierze się m.in. z faktu, iż wymienione „centymetrowej szerokości pęknięcia” są kwestią niewłaściwego położenia gładzi gipsowych przez niezależną, zewnętrzną firmę zatrudnioną na dodatkowe zlecenie poza Abakonem. Nie możemy bowiem ponosić odpowiedzialności za cudze błędy.

Jednocześnie cały czas wyrażamy gotowość do rozmów w oparciu o opinię niezależnego rzeczoznawcy oraz deklarujemy możliwość odpłatnego wykonania poprawek, jeżeli nie uda się Panu wyegzekwować swoich roszczeń od zewnętrznej firmy, której zlecił Pan prace wykończeniowe.

Ryszard Mędrzak
      Abakon
    • 23.10.16, 21:10
      Osoby zainteresowane budową z Abakonem w Trójmieście i okolicach zapraszam do kontaktu
      s.wolanczyk@abakon.com
      Sławek
    • 08.01.17, 13:13
      Witam, pisze dziś do was z pytaniem dotyczącym rekuperacji. Dziś zauważyłam na zewnątrz oszronienie czerpni i wylotu powietrza oraz całej ściany między nimi. Czy to jest normalne czy powinnam się martwić ?
      Ewa Głódkowska

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.